Dálkový odpalovač

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
RUM
Příspěvky: 5
Registrován: 20.03.2011 13:29

Dálkový odpalovač

Příspěvek od RUM »

Ahoj, chtěl bych rozvést diskuzi na téma dálkový odpalovač pyrotechniky.
Mám tím namysli např rozmístění pyrotechniky např. okolo domu na zahradě, či jinde na pozemku, jednalo by se o to, kdyby někdo chtěl vstoupit na můj pozemek, střežený objekt, skrýš, tak jak odpálit pyrotechniku na dálku. Pyrotechnikou mám namysli např. vojenský Včka, dýmovnice, slzné plyny atd. - prostě na "postrašení zloděje".
Používáte tohle někdo, myslíte, že to má smysl pořizovat - má to využití? Jestli někdo máte nějaké zkušenosti, tak zde můžeme diskutovat :)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od Artifex »

Dálkový odpalovač nemám, mám dráty a kondenzátorovou roznětnici RK-1 (na obrázku nesprávně KR-1)
Obrázek
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od jaromir »

pokud máš roznět po drátu tak stačí baterie 12v (auto z-UPSky atd.)
víc bych neřešil....
RUM
Příspěvky: 5
Registrován: 20.03.2011 13:29

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od RUM »

Přesně tak, mám to řešený přes drát. Vidím to tak, že si asi udělám doma své, vyjde to asi nejlevněji a udělám si je jak potřebuji. :)
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od Wagoneer »

V prodejnách modelářské techniky jsou k dostáni malé raketové motorky řady RM. U kazdého je přiložen elektrický odporový palnik. Kdysí se i prodávali zvlášt za pár haléřů. K odpálení domácí pyrotechnické slože bohatě stačí.
RUM
Příspěvky: 5
Registrován: 20.03.2011 13:29

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od RUM »

Wagoneer píše:V prodejnách modelářské techniky jsou k dostáni malé raketové motorky řady RM. U kazdého je přiložen elektrický odporový palnik. Kdysí se i prodávali zvlášt za pár haléřů. K odpálení domácí pyrotechnické slože bohatě stačí.
To je pravda, ale teď už jsem je dlouho nikde za takovou cenu neviděl. Nedávno snad asi za 4 Kč, ale ty byli dlouhodobě vyprodaný, což je škoda.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od muzzleloader »

Palniky sezenes pirad vsude.Dokonce i nulove Epio coz je na vojenskou pyrotechniku nejlepsi.Da se koupit a sada na dalkovy roznet.Koukni na pyromoravia.Kazdopadne Vcka bych na zahradu nepouzival.Tedy v teto "bezproblemove dobe' neni to zrovna bezpecne.v5 jeste jaks taks,ale v30 uz je haluz.Uplne bych se vyvaroval brizantum a traskavinam.Kazdopadne zachrane cervene svetlice na padacku,poslouzi taky vyborne.V dobe PA bych asi volil kombinovany roznet el + bleskovicova roznetna sit.Ale to uz jsem trochu mimo :-)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od Artifex »

Červené padáčkové světlice hlavně lze jednoduše vyřešit jako nástražné, aktivují se vytrhnutím provázku, není tedy problém na provázek navázat další a protáhnout po částech chráněného prostoru.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od muzzleloader »

Presne tak a mit krytej celej perimetr.Tlakove spinace na chodnicek a k tomu Claymory :-) Ale ty svetlice jsou opravdu parada.Jenze jak reknes treba detem at do toho nevrtaji.Ja jako dite rozebiral vsechno i 26,5ky na care za komancu :-) Ty padacky a efektni prskavka byli super lakadlo pro dobrodruznou detskou dusi.
RUM
Příspěvky: 5
Registrován: 20.03.2011 13:29

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od RUM »

Tak já jsem počítal jen max. s V5, něco většího zatím opravdu nemá smysl, každopádně jsem je taky měl. ALE dnes jsem se vrátil z chaty, kde jsem měl všechnu pyrotechniku skladovanou a zamčenou a nějakej hajzl mi to všechno vybral :evil: , samozřejmě nevzal jen tohle, ale i další věci. Nicméně ta pyrotechnika mě štve nejvíc, měl jsem to od známého z armády již z dřívějška, takže mám po pastičkách, protože už tam nemám co dát :( bohužel jsem tam měl i slzáky RGSL-85 atd. Možná kdybych tam také rozmístil pasti již dřív, tak by ho to od vloupání odradilo, ale teď už s tím nic nenadělám.

Pokud by se tu našla nějaká dobrá duše, která by dokázala něco sehnat, tak mě prosím kontaktujte, klidně PM, děkuji.

O světlicích jsem taky uvažoval, ale ty, které se mi zatím dostali do ruky nebyli nic moc - spadli brzy na zem a nejednou mi od nich chytla tráva, což je dost nepříjemné, když by se to stalo v mé nepřítomnosti, tak by to chytlo všechno.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od muzzleloader »

Jo tak jestli to chces ba chatu,tak bych na to zapomel.Vyradit vsechno co produkuje plamen v jakekoliv podobe,protoze to neohlidas,kdyz tam fyzicky nebudes.Slzak je dobrej,ale nainstaloval bych ho dovnitr.Az kdyz nezbednik vleze do chaty,at se poradne nazere.Vojenske slzaky,jeste takhle stare jsou na prd.Sice budou asi fungovat,ale nezarucis stoprocentni funkcnost.
RUM
Příspěvky: 5
Registrován: 20.03.2011 13:29

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od RUM »

muzzleloader:
Chci to na chatu i domů na zahradu, ale primárně teda domů no.
Se slzákem jsem počítal až přímo uvnitř, venku by to bylo na nic. Ty slzáky co jsem měl byli všechny RGSL-85 - taková ta plechovka s páčkovým zapalovačem a to bylo žrádlo 8-) , kdyby opravdu někdo věděl kde sehnat, tak mu budu vděčnej :) , s jinýma slzákama zkušenosti bohužel nemám.

Pyrotechnika z armády určitě není schválena pro civilní sektor (navíc je kradená), říkáš si o malér a otevřenou výzvou k jejímu sehnání porušuješ pravidla fóra, takže trochu přibrzdi. Díky Karlos.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od felix5 »

nad EZSkou a NZSkou sem dlouhá léta přemejšlel a vymejšlel všechno možný. zabazpečení zahrady je nanic . pohybovky venku budou mít tendence chytat všechno jen né to co mají . nastražený lanko ti zase spustí kdejaká kočka .
co se přímo nápadu s pirotechnikou týče tak nejvhodnější je nějaká pikantnější dýmovnice v baráku . má ale několik dost zásadních nevýhod. jednak to je potencionální zdroj požáru. druhak mají často tendence barvit a třeťak pokud by se chudák zlodějíček náhodou nadejchal tak se dosmrti nedoplatíš . u rachejtlí na dvorku bude každej poplach poměrně drahej a pokud to zjistěj místní děcka tak z toho budou mít prima zábavu .

z vlastní zkušenosti můžu říct že hlasitý alarmy sou dneska uplně vyhozený peníze ,proto se už často ani do novejch aut nedávaj. pokud je tu někdo z města tak stačí když se zamyslí nad tim kdy se šel podívat z okna co se děje když někomu začalo houkat auto . a s barákem to je stejný. lidi dokonce ani nezavolaj policajty když viděj že barák či auto někdo vykrádá. klasická situace - 4 babky stojej kolem koukaj jak týpek krade z auta rádio či airbag. říkají si mezi sebou : to neni možý... a jako odůvodnění proč nevolaj benga pak říkaj. ty než přijedou...

nejideálnější je pasivní ochrana: zeď kolem baráku aby nebylo vidět co tam je . nevystavovat drahý věci na odiv ani se s nima nechlubit a už vůbec ne na internetu na forech . na přístupový místa samolepka s logem místní bezpečností agentury pokud si jí nechcete přímo zaplatit. v přízemí zamřížovat okna a v prvnim patře aspoň folii do oken. a v baráku pořádnej trezor na cennosti kterej se musí co nejlíp schovat a musí o něm vědět minimum lidí.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od sigmark »

praalien píše: nejideálnější je pasivní ochrana: zeď kolem baráku aby nebylo vidět co tam je . nevystavovat drahý věci na odiv ani se s nima nechlubit a už vůbec ne na internetu na forech . na přístupový místa samolepka s logem místní bezpečností agentury pokud si jí nechcete přímo zaplatit. v přízemí zamřížovat okna a v prvnim patře aspoň folii do oken. a v baráku pořádnej trezor na cennosti kterej se musí co nejlíp schovat a musí o něm vědět minimum lidí.
takovejma opatrenima si na druhou stranu o navstevu primo rikas. cim okatejsi zabazpeceni, tim spis evokuje ze je to zabezpecovat. a pokud opravdu nejsi na PCO, tak dostat se dovnitr je pro nejakeho zmrdika jen otazkou motivace. a motivace je tim vetsi, cim vetsi lakadlo mu nabidnes
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od muzzleloader »

Videl jsem odpal,pomoci radioveho roznetu zarizenim od pyro moravia http://www.pyromoravia.eu/component/pag ... Itemid,78/
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od Fabulous »

Vlákno pročištěno
Uživatelský avatar
Musi
Příspěvky: 25
Registrován: 12.03.2014 5:59

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od Musi »

Dalkovy odpalovac lze vyrobit treba i z bezdratoveho zvonku nebo pres RC model. Sepnuti lze proves pres relatko nebo i lepsi obvody. Taky lze pouzit mobilni telefon. Nejvetsi problem je ruseni a mozne nechtene odpaleni. Asi neni dobre kdyz vam zavola operator se skvelou nabidkou.
Prodavaji se i profi dalkove odpalovace. Samozrejme pro pouziti na zabavnou pyrotechniku nebo vycvik ( dymovnice ) a palniky se normalne prodavaji, staci se podivat na netu po obchodech s pyrotechnikou.
A absolutne nechapu nektere jedince co tu pisou. Zabezpecovat si chatu obdobnym zpusobem neni moc normalni. V dnesni dobe GSM Alarmu za par tisic. Az vam tam vleze decko pro odkopnuty balon uz to takova sranda nebude. Navic pro dalsi osoby, ktere vas timto materialem zasobuji. :roll: Takovym nepatri ani zapalky do ruky.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od MRAK »

:yes
anti2t
Příspěvky: 7
Registrován: 29.06.2014 10:52

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od anti2t »

klávesnička na ovládání mašinek(taková ta stará stojí to pár korun) plus baterie a zvonkáč no jinak tlakovej spínač se dá vyrobit ze 2 foliích a mezi tim izolant (třeba list papíru uprostřed vystřiženej)né že bych někoho nabádal k použití výbušnin spíš odrazuju policii by se to nemuselo líbit !!!!Osobně jsem pro to vysázet okolo domu šípkovej keř maliník a podobně. Maliny máte na zavaření.. krásně to voní kvete a funguje to líp jak zeď, ta se dá přelíst zkuste přelíst maliník :-)
Uživatelský avatar
Musi
Příspěvky: 25
Registrován: 12.03.2014 5:59

Re: Dálkový odpalovač

Příspěvek od Musi »

Souhlasim, i opilec si to rozmysli. :lol:
:yes
Odpovědět