Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Lachtan »

Díky ;)
Luda
Příspěvky: 216
Registrován: 11.10.2012 15:55

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Luda »

Jakej je aktualne nejucinnejsi peprak? Porad to Tornado nebo uz je to necim prekonany?
Preferuju se svitilnou
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Stenny »

Začínají se tu objevovat spreje od FoxLabs, třeba v Alfa Tactical. Co vím, tak v USA mají pověst největšího "plamenometu" na trhu, prý jsou účinnější než Sabre Red. Takže ty by mohly převzít žezlo, ale se svítilnou se IMHO nedělají.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Alstratt »

Pokud si to spravne pamatuji tak FoxLabs bohuzel nejsou ucinnejsi nez Sabre Red nekde to vysvetlovaly SHU neni vsechno zalezi i na hustote atd dane slozky. Samozrejme zatim nejlepsi je asi Sabre Red. Kdyz chces vybirat tak vybirej proudovou tekutou strelu. Nebo OC? ja ted nevim nekde to ale vysvetlovaly ze nezalezi jen na SHU. Nekde na to mely hezkou tabulku s vysvetlenim. Skutecna hodnota SHU je u Foxe nasobne mensi.
http://s114.photobucket.com/user/charle ... 1.jpg.html neni to ono ale snad to trochu neco objasni
kdyz to testovaly lidi tak samy rekly ze Sabre Red je palil mnohem vic nez Fox
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Count »

TI lidi ŘEKLI :head

Včera jsem s klukem trénoval na diktát, k tomu neklidná noc a po ránu ještě tohle. V hlavě mám grammar nazi manévry. :lol:

Edit: Koukám, že jsi zpoza velké louže. Člověk odvykne, co?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Alstratt »

Za cestinu se omlouvam neni to muj rodny jazyk. Ano z poza velke louze IP presmerovana do evropy tak jak to tu bude mit asi spousta lidi nekdy si hezky zavzpominam na fajne casy v cesku. Kazdopadne budte radi kde zijete myslim si ze zijete v dobre zemi co maji rikat lidi v usa a zapadni evrope kde sefuji takovy id*oti. To mas dobre to ja mam chut sve dite do skoly ani radsi neposilat a radsi ho ucit doma to co rvou detem do hlav je teda sila ... K tematu no nezapomente ze peprovy sprej vam bude k nicemu kdyz na vas nabehne utocnik s brylema a bude mit na hlave este omotany shemagh treba. Nejlepsi obrana je se naucit spis sebeobranu na dobrou uroven to volim ja peprak nepouzivam je proti nekterym nepouzitelny. Nekde prodavaji i peprak na medvedy pry je ucinnejsi coz se da asi pouzit i na utocici psy a pokud vas stopuji psovodi tak je dobry mit maly sacek s normalnim peprem zamaskovat za sebou stopy a trochu to za sebe rozfoukat na zem na chvili tim psum rozhodite cich pritom ten pepr muzete pouzit i na okoreneni jidla takze rozhodne volim spis klasicky pepr nez nejake objemne blbosti.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od dr78 »

Ahoj, prošel jsem celé téma a doufám, že jsem se nepřehlédl, a už nebylo řešeno, ale potřeboval bych poradit s výběrem OS ze dvou. V plánu mám už jen tedy dva kousky i zde na fóru zmíněné, ale nikde neporovnávané. Rozhoduji se mezi "ESP Tornado Police" a "Red Sabre Crossfire MK-3". Každý je trochu jiný. Který má vyšší účinek ;) , nebo který je doporučovanější. Potřebuji jeden pro sebe a druhý pro přítelkyni... a taky si nejsem jistý s vhodným výběrem obsahu. Tornado se děla v 40, 50 a 63ml provedení. Já je naživo neviděl :cry: , tak se obávám, jestli není 63ml moc velký, aby se vešel do kapsy... Předem díky za pomoc.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Stenny »

Ahoj,
jestli se dobře pamatuju, Sabre Red Crossfire je plněný gelem. Já pěnu a gel nemám rád (považuju s nimi zásah očí za problematický), takže bych radil Tornado, nebo ještě spíš Sabre Red MK3 aerosol ("Cone").
Co se týká zkoušení, aerosolový Sabre mám vyzkoušený na sobě (nebyl to zásah středem oblaku, ale i tak to stálo za houby, oči jsem otevřít moc nemohl a dusil jsem se), plný zásah Tornadem jsem se neodvážil zkusit. Pokud porovnám efekt zásahu psa, Sabre byl asi o něco účinnější, ale vítr ho ovlivňuje, takže nosím Tornado.
Slečnám obvykle radím Tornado, protože má LED diodu a je proto větší šance, že bude při napadení už v ruce - dobře se tím svítí na schody, zámek vchodových dveří a tak. Ale Sabre red (Cone) je zas takový hasičák, že se s ním trefíš, i kdybys nechtěl.

Tornado 63 ml je na můj vkus nepříjemně velký, na nošení. 50 je rozumný kompromis, 40 už je celkem kapesní (ale nedá se už spodek nádobky použít jako úderová plocha).
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od dr78 »

Děkuji a jdu objednat... ;)
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od hangys »

ESP Tornado Police 50ml. Velikost akorát, dioda super :yes
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od floky »

Sabre red crossfire sa vyrába aj ako "tekutá strela" , hmla, pena, aj gel....

Výhoda crossfire je v tom, že strieka v akejkolvek polohe nádobky....(u tornáda neviem) ... od streknutia za seba pri cyklistike (klasicky nahánajuci pes) až po nejaku obranu v prípade, že človek leží a musí striekať dohora a podobne sa to javí ako výhoda.

Mám aj variantu Sabre Green, ktorý používa Wasabi, mal by mať až o 80% rýchlejšiu dekontamináciu (učinok je ale slabší)....používaní pri venčení psa pre prípad "friendly fire"...


Realne skusenosti z použitia žiadne...
Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Appo »

Ktorá forma spreja je podla vás efektívnejšia, gél alebo prúd?Počul som že gel na tvári lepšie drží no horšie sa s ním mieri je z blízka je na figu.Čo je na tom pravdy?Zháňam teraz sprej a rozmýšlam ktorý z nižšie uvedených by bol vhodnejší.Na cene mi moc nezáleži.Ako som to tu prešiel tak mi najlepšie vychádza sabre red ktorý sa vyrába vo viacerích variantách alebo tornado.

http://www.top-armyshop.sk/obranny-spre ... e-mk-3-gel

http://www.top-armyshop.sk/obranny-spre ... -mk-3-prud

http://www.commando.sk/sebaobrana/obran ... spray-50ml

U toho tornáda je zváštny popis, jedná sa o prúd nie?
Hombre910
Příspěvky: 35
Registrován: 11.08.2014 20:13
Pohlaví: muž

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Hombre910 »

Dneska sem si byl pro ESP Tornado Police pro sebe a jeden malej 20ml peprak pro pritelkyni do kabelky. Bohuzel ho uz nemam u sebe a na nazev si nevzpomenu. Proc ale pisu chci se zeptat na dve veci.<br>
<br>
<br>
Docetl sem se tu ze spreje po expiraci ztraci hlavne schopnost strikat ucinou smes. Bavili jste se tu o proslym pepraku cca 2 roky. Ja ted nasel doma pepraky s expirackou 2013 a 2009.&nbsp;&nbsp; Myslite si ze kdyz je prostriknu a budou strikat ma cenu si je brat treba na venceni se psem? Precejenom sance zasazeni vlastniho psa neni&nbsp; uplne mala a nechce se mi ho chudaka staryho napalit novym tornadem. Kdyz jde vlastne jen o to odradit ciziho nevychovanyho cokla. Kterych u nas bohuzel v okoli nebeha malo.<br>
<br>
Druhej dotaz je na sprej pro mou drahou polovicku. Je sprej s obsahem 20ml vubec k necemu? Bohuzel nejakej vetsi ji asi nepresvedcim nosit stale u sebe.<br>
<br>
Za diaktritiku se omlouvam pisu na mobilu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Fabulous »

Pokud odmyslím fakt, že vše tu již bylo řečeno, tak:

1. 20ml pepřák je pičovina
2. 20ml pepřák na dně kabelky je pičovina
3. Vyčichlý pepřák "abych nenapálil vlastního psa" je pičovina
4. Vlastně celý post je pičovina...
Hombre910
Příspěvky: 35
Registrován: 11.08.2014 20:13
Pohlaví: muž

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Hombre910 »

Proste ne by postacilo :)
Uživatelský avatar
kajsmetke
Příspěvky: 12
Registrován: 23.07.2018 10:21
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od kajsmetke »

LOL 40Ml kaser je úžasná vec, a ak viete že sa ide niečo diať tak treba mať pripravený kaser vo vrecku už odistený.. šak asi nepojdem po tme domov bez toho ked viem že na mna niečo číha .. 40ml rozprašovací kaser, prípravený odistený vo vrecku poprípade ho už držať rukou vo vrecku a ideš ..
Keď si odmyslím počasie, ludí, rôzne problémy, choroby, vírusy, pokrok, techniku, zbrane, tak sa žije na tomto svete celkom fajn
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Matěj »

Zeptám se hloupě jako neznalý obušků. V čem je lepší kalený od nekaleného? Do ,,masa" to bude asi jedno a při páčení kalený prakne, nekalený se ohne?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od DeadMan »

Nekalený je s bídou na jedno použití .....
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
kajsmetke
Příspěvky: 12
Registrován: 23.07.2018 10:21
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od kajsmetke »

Nekalený je klasický kov, ktorý ked nahodou buchneš niekde veľmi tak sa rovno aj zohne a už ho nezložíš.. kalený kov znamená že bol velmi zohriaty a nasledne ochaledý a tým pádom je kov veľmi pevny a nezohne sa, ten sa zasa može zlomiž ale vydrží ovela viac.. https://sk.wikipedia.org/wiki/Kalenie tu je niečo o kaleni kovov.
Keď si odmyslím počasie, ludí, rôzne problémy, choroby, vírusy, pokrok, techniku, zbrane, tak sa žije na tomto svete celkom fajn
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Hohepa »

"kalený" je takový zjednodušující obchodní termín.
Ona ta tepelná úprava bude podobná víc výrobě pružin , takže zřejmě nejen kalení ale i popouštění a tak dále aby to bylo pružné a houževnaté.

Tedy nekalený je podobný vlastnostmi kusu roxoru , "kalený" třeba listovému peru z offroad auta.
Nedá se tedy , říct že by "kalený" byl "křehký" třeba jako litina.

Někde na trubce lze najít jutuberske testy jak dopadne kalený a nekalený, když se tím vší silou jebne do hrany betonového patníku.
Odpovědět