Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od big bang »

Bol tu niekde spomínaní prípad chlápka čo vytiahol na bezdomovca kvér a bezdomovec hovorí že nestrelíš a chlápek mu urobil dieročku do pupíku a dostal za to 10 rokov, čo by ten chlapík dal za to keby mal vtedy pri sebe aj peprak a obuch, nielen samotný kvér :geek: :lol:
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Nobody »

Gorale souhlas, nicméně pokud ti bude chtít někdo skutečně ublížit, tak na to často mít čas nebudeš.

Proč to nemít v záloze, ale nespoléhal bych se na to (nebo jakoukoliv jinou zbran). Ten útok může být tak rychlý a nečekaný, že budu rád, pokud stihnu zareagovat alespon rukama. Natož někde něco lovit. Chtít někomu ublížit, tak si jsem dobře vědom toho, že mu nesmím dát čas vytáhnout zbran a ideálně ho chci útokem i překvapit. Pak to s velkou pravděpodobností nabere rychlý konec i u silnějšího protivníka.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od goral »

Tak samozrejme ono pocitat s neustalym likvidacnim utokem, to bych musel chodit se zbrani rovnou v ruce a v neprustrelce :)

Celkem se kolem sebe koukam a peprak si vytahnu kdyz je nejaka existence na dosah.

Kdyby ten utok uz zacal, leti mi rovnou prava ruka k pasu a neresim to. Ale zkusenost ukazuje, ze ta sekunda se vetsinou najde - kdyz mi nekdo smrdi vim o nem uz dele. Ale samozrejme kdyz se ztrati pozornost, je to neprijemne :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Fabulous »

Tak mi prisel ten sprej na medvedy. Je zhruba o polovinu slabsi nez klasicky Sabre Red, takze nebrat :( Mozna jen na ty medvedy...
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Nobody »

Já tím chtěl spíš říct, že je určitě rozumné naučit se nějak bojovat a ten sprej brát jako doplněk. Nás chlapů se to ani tak netýká, ale u ženských to může vzbuzovat neoprávněný pocit bezpečí a pocitu, že to bude jako v modelových situacích na obrázcích.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Maximus »

Tak to opravdu vyvrací obecný mýtus, že "Medvědí repelenty" jsou silnější než běžné spreje.

Svého času jsem četl ve SR, že v Německu mají pepřové spreje speciálně "na obranu před psy".Ty prý obsahují vyšší koncentrace capsaicinu, než ty pro obecné použití, tj. kde se počítá s použitím na člověka. Myslím že to bylo na základě nějakého zdravotního limitu, který pro pejsky oficiálně neplatí :devil.

Má o tom někdo nějaké info?
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od muzzleloader »

Smyslove vnimani zvirat je mnohonasobne vyssi nez u cloveka,proto si myslim,ze ty spreje muzou obsahovat podstatne min ucinnych latek.Pokud jednookemu vypichneme oko,tak tak bude v hajzlu.Zvireci oko je cich a pokud ten v ten okamzik vyradime,tak bude hooodne mimo.Ovsem to nic nemeni na tom,ze bych to zazit nechtel :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Fabulous »

Co jsem tak letmo internetil, tak se zda, ze "psi" spreje jsou take dost slabe a hlavne neznackove.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Maximus »

Pokud si dobře pamatuji, tak to byla jedna konkrétní firma, která takto obcházela limit pro účinné látky v pepřovém spreji, který se má použít na člověka. Nevím ale, jestli ten limit je jen v Německu a nebo v celé EU - případně to má každý stát jinak.

Osobně považuji pepřák jen jako "podpůrnou" zbraň v situacích, kdy tasení pistole je zjevně neadekvátní.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Steril »

big bang píše:Bol tu niekde spomínaní prípad chlápka čo vytiahol na bezdomovca kvér a bezdomovec hovorí že nestrelíš a chlápek mu urobil dieročku do pupíku a dostal za to 10 rokov
pokud si pamatuju tak ten chlap byl nalitej a kver mel nacerno, ani jedno mu asi nepomohlo ;)
Objednal sem pro pritelkyni sabre red cone, pac ji s mirenim moc neverim. pro sebe uvazuju o teleskopu.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Kocour »

Maximus píše:Svého času jsem četl ve SR, že v Německu mají pepřové spreje speciálně "na obranu před psy"....
V Německu nejsou pepřáky "na lidi" povolené. Děje se to na základě předpisu, že schválený obranný sprej musí projít německou zkušebnou, jenže z nějakých administrativních důvodů žádný pepřák projít nemůže. Na spreje proti psům se to nevztahuje, takže se to takhle obchází. Nejspíš to budou docela obyčejné pepřáky přenálepkované na "Anti Hund." Podrobnosti na německé Wikipedii.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Stenny »

Já měl na svém první Sabre Red MK3 Cone nálepku "Tierabwehrspray" - sprej na obranu proti zvířatům :)
Myslím, že Sabre Red a ty Tornada 15% jsou to nejlepší, co se v ČR dá sehnat. Jakýsi slzák a Sabre jsem zkoušel na sobě, po slzáku jsem nadával, ale po Sabre málem kleknul.
Vyzkoušet na sobě to policejní Tornado jsem se neovážil.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od floky »

Celkom dobré referencie su na tento spraj.... http://www.afg.sk/obchod/obranne-spreje ... ower-40ml/ Obsahuje Dibenz-1,4-oxazepin ako učinnu látku.

Polícia SR si to pochvaluje...
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Artifex »

Na tento web ale bacha, už je to sice nějaká doba ale inzerovali nějakou kopii derringeru mým videem, ke kterému jsem jim nedal práva= inzerovali svůj produkt mizivé kvality videem jiného produktu, na které neměli právo. Po dvou upozorněních video stáhli, to se tam párkrát objevilo znovu než si natočili video vlastní.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od urbanwarrior »

Pepřák používám na běžné nošení už roky, kupuji fu Liquid Bullet. Kdysi jsem viděl předváděčku na živém figurantovi, po zásahu do obličeje z několika metrů se začal dusit a potácet, vypadalo to docela děsivě.
Pravdou je, že i malá balení mají dostřel k pěti metrům, velké balení až devět metrů. Sprej nedělá mrak, ale dlouhý tenký proud kapaliny. Ten prevít je natolik koncentrovaný, že stačí lehké potřísnění.

To přesně odpovídá mojí doktríně držet útočníka pokud možno co nejdál od sebe, a dát mu tak prostor, aby odešel středem. Nevýhodou je snad jen dost vysoká pořizovačka (hlavně proti no namům z army shopů).
http://www.liquidbullet.net/index.php?o ... 8&Itemid=8
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Nobody »

Použil si to už někdy v reálu?

Já jsem k těm několika metrům dost skeptický. Ono zasáhnout figuranta je něco jiného, než pohybujícího útočníka, který zasažen být pochopitelně nechce :). Na pár metrů bych věřil v zásah těla, ale přímo obličej už je myslím spíš o štěstí. Útočník bude mít pravděpodobně ruce před obličejem a bude uhýbat.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od bivoj »

Ono útočník by do poslední chvíle do opepření neměl vědět, že máš sprej v ruce - ne žádné blbosti typu "stůj nebo stříknu!" :D Prostě nenadále ho vytasit a hned do útočníka pražit, bez milosti, dlouho.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Fabulous »

Tak to nefunguje ani na zensky :D "stuj nebo striknu" :D

Ne, vazne: tak na cca 3 metry to lze pouzit, na vetsi vzdalenost je to spise nepouzitelne.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od Nobody »

Tak útočník, mající ruce podél těla, není útočník :D Když jsem v postoji, tak mám hlavu dost krytou a na místě jako trubka také stát nebudu :). Ach jo, já to snad budu muset vyzkoušet... Kdo mě postříká :lol:?

Ale vážně, až bude výcvik v přírodě, tak to schválně zkusím.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Obranné spreje - druhy, tipy, triky, taktika

Příspěvek od urbanwarrior »

Ty metry jsou tam spíš na ilustraci razance výstřiku. Jeden sprej jsme ze srandy zkoušeli, protože jsem tomu taky nevěřil. Měl jsem malé balení, tak 60ml (?), a stříkalo to tak tři, čtyři metry. Ono stejně se s tím trefovat moc nedá - konflikt jsem nikdy neměl, ale taktiku bych viděl nejdřív útočníka pokropit, klidně na hadry, když útok nepřestane, zblízka se zkusit trefit líp. Ve zhoršeném světle nebo v šeru by se stejně na větší vzdálenost trefit nedalo.
Ale při naší zkoušce na venkovním prostranství můžu říct, že to je pěknej humus - i když jsme stříkali po větru a docela daleko, dusili jsme se všichni - je to takový divný pocit v průduškách a ošklivě to smrdí. Navíc se ti křečovitě zavírají oči i bez přímého zásahu, jenom odparem. Pokus byl venku cítit docela dost ještě po několika hodinách, ale už jenom ten divný zápach.
Odpovědět