Dýmovnice

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Dýmovnice

Příspěvek od felix5 »

vzhledem ke včerejšímu silvestru sem měl možnost vyzkoušet jednu z dýmovnic RDG - 2 co sem před časem koupil do zásob . můžu říct že je dostatečná i pro taktické použití a u mě si v zásobách opodstatnění určitě našla (samozdřejmě při bezvětří . pokud bude foukat vítr nepomůže ani skládka hořících pneumatik) . nevýhodou sou jen rozměry , obtížnost zapálení a přesto že je na koncích zavoskována je to jen papír takže není vodě odolná což by se teoreticky dalo podomácku vylepšit.samotný škrtnutí pak ale bylo na výbornou - rozhodně né jako když se snažíte zapálit megu o krabičku sirek . chytla velice ochotně hned na první křesnutí.nicméně problém se zapálením je hlavně ten že v mém případě sem škrtací kolečko zahodil a snažil se jí zapálit druhym navoskovaným .což se může hravě stát obzvlášť při vypjatějších situacích . tak by mě zajímalo - nemá někdo zkušenost s něčim podobným jen bez výše uváděných nevýhod ?
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Dýmovnice

Příspěvek od Tommy »

RDG 2 je dobra volba. Za dob airsoftu jsme je hodně používali.

Další dobrá je DM 11, před par lety stala 80 - 100 Kč teď jsme na ní Koukal za 420 Kč takže strácí smysl. Měla výhodu že kouřila přes 10 minut, takže jsme s ní v klidu zakourili cely dětský tábor. Taky když se vyndala náplň tak z ní šli udělat menší dymovnice.

Pak jsme jeste pouzivali hodně armádní znackovacky. Měl jsem dobrý zdroj za 2 - 5 Kč za kus, záleželo na barvě. Kouřily rychle a sytě par sekund. Na oznaceni a na blbnutí super. Na větší zadymeni to neni. Stejny se prodávají na pyroshopech za zhruba 30 Kč za kus


Jinak většina komerčních dymovnic z netu za moc nestojí. Jsou dráhy s malým účinkem.

Na konec jeste vlastní výroba co jsme taky delali. Je to jednoduché, levné a účinné. Stačí koupit směs a zapalnici, nacpat to do role s otvory, které se prelepi průhlednou lepicí páskou a je to. :hand
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dýmovnice

Příspěvek od felix5 »

DM 11 je super taky sem po ní koukal ale váha a rozměry sou hrozný . dobrý tak do auta ale jinak vcelku naprd. asi hledám něco co buď neexistuje nebo pro běžného občana neni dostupný a tedy něco velikosti malý konzervy a systémem odpalování jako u granátu co má výkon podobnej jako rdg 2
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dýmovnice

Příspěvek od DeadMan »

felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dýmovnice

Příspěvek od felix5 »

maličko odbočim od původního záměru. vzpomínáte na "bylo nás 5" kdy zaterasily dveře a podedveřma prostrčily film zabalenej v novinách a zapálili. vypadalo to jako dokonalej "vykuřovací" nástroj . skoušel to někdo?
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Dýmovnice

Příspěvek od urbanwarrior »

jéééé, ty budeš asi mladej ročník, že jo? To byla naše oblíbená zábava - v domě nezůstalo nic, co bylo z celuloidu - staré negativy, pravítka, obroučky dědových brýlí... Zamotalo se to do staniolu, zapálilo, zašláplo - a to bylo radosti na starým bělidle. Dneska už neseženeš ten celuloid.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Dýmovnice

Příspěvek od felix5 »

mladej ročník sem . na net se mi to psát nechce přesně ale pivo už si dát pár let můžu :-D . celuloid - nebylo to totéž co použily na hitlera v hanebnejch panchartech ?

edit : vážně by to nadělá takovýho kouře ?
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Dýmovnice

Příspěvek od alive »

Prallien: nadela :lol:
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Dýmovnice

Příspěvek od urbanwarrior »

Kouřilo to opravdu hodně a jako bonus ten kouř byl pěkně štiplavej, dusilo to a pálilo v očích. Větší nálože ale papír občas zapálily (i ten kouř byl snadno hořlavej), tak nás tatínci učili to motat do staniolu n. alobalu.
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Dýmovnice

Příspěvek od michal »

A za mých ,,mladých" let se používal Dymogan (přípravek na hubení hmyzu).Pouzdro s cca 10 ti tabletami.Po zapálení tableta velice kvalitně dýmila a nebyl sklep a vchod, který by nebyl očazen.
Easy427
Příspěvky: 2
Registrován: 16.08.2016 9:49

Re: Dýmovnice

Příspěvek od Easy427 »

Do fotaku se to uz nedava? Pritelkyne dela fotografku, takze neni problem dostat se k negativum.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Dýmovnice

Příspěvek od Baca »

Pekne dymi aj praskove bielidlo na pradlo a tableta pevneho peroxidu vodika :-) Zabalit do alobalu a prudko na to dupnut a dymuuuuuuuuuuuuuu kolko len chces :-D
Prežiť !!!
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dýmovnice

Příspěvek od cipis »

Funguje to i na průstřel? :D
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Dýmovnice

Příspěvek od Baca »

Musi to zostat uzavrete. Peroxid ako oxidacne cinidlo pri otvoreni zapricini horenie plamenom :-)
Prežiť !!!
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Dýmovnice

Příspěvek od pracintl »

praskove bielidlo na pradlo a tableta pevneho peroxidu vodika
Bacha na to, aktivuje se to i vlhkostí - jednou mi to baflo ve zpocené ruce.

Jinak nedávno jsem koukal na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=1I2SuS2Z1JM

hezký barevný kouř pro označení pozice :D
Cato75
Příspěvky: 9
Registrován: 07.09.2016 9:30
Pohlaví: muž

Re: Dýmovnice

Příspěvek od Cato75 »

@ Baca - my na to vždycky plivali, a jednou když mě to chtěla učitelka ve škole sebrat (nevěděla co to je, jenom alobalovy balíček), chtěl jsem to vyhodit z okna (likvidace důkazů :)) a ono mi to spadlo do misky s vodou pod květináčem na okně... Fakt dobrý :D
Pultik
Příspěvky: 43
Registrován: 07.02.2014 5:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Náchodsko

Re: Dýmovnice

Příspěvek od Pultik »

Savo a brzdová kapalina to je taky dobrý. :D
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Dýmovnice

Příspěvek od jerry.mysak »

Pultik píše:Savo a brzdová kapalina to je taky dobrý. :D
to neznám. Zkusím doma. Nemám savo , ale koncentrovanej chlorečnan pro úpravu kotelní vody.

Brzdovka-co je to chemicky za látku?
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dýmovnice

Příspěvek od devlop »

Nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to hodím sem. Došel jsem k závěru, že i menší zásoba "pyro" materiálu, která je zatím v ČR legálně od 21 let dostupná i nákupem přes eshop, se může v časech budoucích rozpadlíkovi někdy hodit, díval jsem se na dnešní trh a nakoupil tyto dýmovnice.

Rozhodujícím faktorem byla jejich inicializace prostřednictvím trhací zápalky, což z "taktického" hlediska považuji za velmi vhodné.

https://www.army-shop.cz/produkty/pyrot ... 12034.html
Screenshot_147.jpg
Screenshot_147.jpg (55.01 KiB) Zobrazeno 4818 x
Co se týče ostatního pyro materiálu, jako jsou elektrické palníky, stopiny, bleskovice, zápalnice atd. tak jsem nakupoval zde
https://www.pyrotechnika-online.cz/202,palnik.html
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Dýmovnice

Příspěvek od Alstratt »

Jo urcite smoke grenade, dobra vec kdyby neco. Doporucuji si to s nima vyzkouset i v nejake opustene airsoft budove zahulit to. Zkusit si nejakou akci v zahulene budove s maskou na sobe. Za me co se da celkem v poho koupit, tak nejlepsi nebo jedno z nejlepsich doporucuji od Enola Gaye. Google mi nasel ze se daji poridit taky u vas nejake od EG.

https://enolagaye.com/products/
https://www.youtube.com/c/EnolaGayeTV/videos
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět