Varovný výstřel

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od DeadMan »

To je právě to, že dopředu nikdy nevíš jak ten člověk zareaguje a co je to zač.
Gogo
Příspěvky: 13
Registrován: 06.06.2013 12:17
Pohlaví: muž

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od Gogo »

Máte pravdu, že je to loterie, buď bude cítit že proti němu stojí člověk který ví co bude dál, nebo mu bude všechno jedno a pak děj se vůle boží. Proto je velmi důležitá mentální příprava. Řada lidí si myslí že když chodí denně na střelnici a vystřílí stovky nábojů, že je připravena. No bez kvalitní mentální přípravy bych na ně nevsadil ani pětník.
Je to o rozvaze, sebeovládání a postřehu. Problém je v tom, že normálně žijící člověk nemá na čem stavět, protože se běžně do krizových situací nikdy nedostane. Pak to jednou přijde a zvítězí jen ten, který je klidný a rozvážný, ale přesto rychlý a nemilosrdný. Jde přeci o život. A o tom to je.
Uživatelský avatar
miro6446
Příspěvky: 106
Registrován: 29.05.2013 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: Zvolen

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od miro6446 »

Strieľal som na človeka, 25 rokov som nosil uniformu, do smrti nezabudnem na momenty čo mi prešlo hlavou keď som dospel k rozhodnutiu že teraz namierim na pachateľa, adrenalin my stupol na max. možnu mieru a zdalo sa že všetko vidím uplne jasne, po jeho zatknutí som sa pozvracal. Právnici niekoľko týždňov skúmali každý môj krok a pomohlo mi že som použil tri varovné výstrely. Stalo sa to pred cca 15 rokmi.
Hombre
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2014 18:33
Pohlaví: muž

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od Hombre »

Nikdo nemůže říct, jak se zachová v krizové situaci, dokud k ní nedojde. Zásadou je netasit zbraň, pokud si nejsem jistý, že budu schopen na útočníka vystřelit.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od step »

Tady se dostal varovný výstřel do novin:
https://klatovsky.denik.cz/zpravy_regi ... 200908.htm
Střelba vyděsila v pondělí večer obyvatele sídliště Pod Hůrkou v Klatovech. Zbraň tam použil místní podnikatel, podle policie na svoji obranu.

„Muž ze Stříbra, ročník 1990, napadl místního obyvatele, ročník 1979. Poškozený na svoji obranu před trvajícím útokem použil legálně drženou zbraň, kdy jednou varovně vystřelil do bezpečného místa, travnatého porostu,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že útočník byl zadržen a umístěn do policejní cely. Nikomu se nic nestalo, pouze staršímu z mužů byla při konfliktu poškozena ledvinka.

„Policisté obvodního oddělení Klatovy zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, jehož se měl dopustit mladší z mužů. Bude se řešit také použití zbraně,“ doplnila Brožová.

Deník kontaktoval střelce, ten se ale odmítl jakkoli vyjádřit. Sdílnější byli obyvatelé sídliště, z nichž někteří neskrývali znepokojení nad střelbou. „Ten mladík stál před domy a asi 20 minut strašně křičel. Byl to hrozný řev. Pak jsem slyšela ránu, jako když bouchne dělobuch. Hned poté se sem začali sjíždět státní i městští policisté, v jednu chvíli tu bylo celkem pět aut,“ popsala žena bydlící v sousedství místa incidentu. „Je to hrozné, že se střílí uprostřed sídliště. Vyděsilo nás to, máme děti,“ doplnil muž ze sousedství.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od proforma »

Chtela jsem si precist odkaz, ale stranka pry neexistuje. To tam ten clanek moc dlouho nevydrzel...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od Matěj »

Existuje, jen není zkopírovaný celý odkaz https://klatovsky.denik.cz/zpravy_regio ... 00908.html
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od golem »

A co tam píší? Je to jen pro předplatitele.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od step »

Proto jsem do postu nakopíroval cely článek. Víc toho nepíšou.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Varovný výstřel

Příspěvek od golem »

Aha, na základě následných stesků jsem čekal, že ano. :) Díky.
Odpovědět