Nákupní povolení - důvod žádosti.

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Butch
Příspěvky: 770
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Butch »

Tak to je poprvé co zbraň už fakticky leží v obchodě a já čekám na papíry. :head Dík za info.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od štaflík »

Teda, když to čtu,tak miluji naše ústecké PČR. Povolení, průkaz zbraně...cokoliv na počkání. Když toho mají zrovna hodně, tak se omluví, jestli by mi nevadilo přijít třeba za půl hodiny. Když jsem přihlašoval AK, resp. Beryla, tak mě paní policistka přesvědčila, ať si ho dám na nošení. Když jsem jí říkal, že až tohle budu potřebovat nosit, tak se mě nikdo na papíry ptát nebude, tak se smála, ale řekla ať si to stejně hodím na nošení, že někteří policajti jsou pitomí a nerozumí tomu a že cestou na střelnici je to jednodušší. Policajti na ústeckém zbraňovém se dělí na ochotné a rychlé a ochotné a rychlé a hezkou:-)
Butch
Příspěvky: 770
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Butch »

Karviná, kam jsem spadl předtím, byla v ohledu vstřícnosti taky skvělá, nebyl problém vyřídit cokoliv na počkání i mimo úřední den, i když jsem jel pro pistoli do zahraničí, tak vyřadili vše na počkání.

Takže to teď pro mě byla trochu studená sprcha.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Serža »

zeptám se tady, ať nezakládám další vlákno:

při registraci zbraně je poplatek (kolek) 300 Kč, ovšem Správní úřad může snížit poplatek na 100 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých sdružení.
Když jsem členem sportovního klubu (SBTS), mám šanci mít to za kilo, nebo je to jen pro nějaké super-truper repre elitní střelce?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od herman »

Dneska jsem si byl pro nákupku, policistka po mně chtěla klasicky kolek za 200Kč a jen se zeptala, jestli nejsem členem sportovního klubu, takže asi stačí být jen členem.
Jinak opět klasika: přišel jsem, vypsal jsem žádost, dotyčná ověřila v registru mou totožnost, vytiskla povolení, já napsal že se vzdávám práva odvolání(to nevím proč to u nás chtějí, kdo by se odvolával když nákupku dostane?), vzala si kolek, já NP a šel jsem. Celé to otázka 10 minut. :)

P.S.
Jestli si půjdete cokoliv vyřizovat na zbraně a střelivo do Ostravy, tak bacha. Zrušili tam prodej kolků na vrátnici. :?
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Serža »

dík, tak snad fakt stačí to členství...budu kupovat malorajdu a 200,- Kč je dost munice :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Permonik »

Na některých odděleních zbraní to mají ještě podmíněno tím, že zároveň chceš povolení jen z důvodu sportovní střelby a nebo lovu, ale nezaškrtneš tam obranu. Jak chceš zbraň i na obranu, platíš plnou sazbu. Je to ale jak kde, nejsou v tom jednotní.
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Žulda »

V pondělí jedu pro nákupko na pumpu do Příbrami, tak se zeptám. Taky jsem člen SBTS.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Trace »

Je možné si vyřídit nákupní povolení v jiném městě, než je oddělení mé příslušnosti? Je nákupní povolení na zbraň kategorie B nárokové jako třeba zbroják?

Díky
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od zdoch »

Ne, musíš žádát na policii v místě svýho trvalýho bydliště, kde o tobě a tvých zbraních vedou evidenci. Pokud tam podáš přihlášku, tak zkoušku o ZP můžeš dělat i jinde (např. ve městě kde pracuješ), ale pro papíry si pojedeš zase na tu "svoji" policii.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Serža »

takže dneska registrována malorážka, pouze sport, po předložení průkazu sportovního klubu (SBTS) stačil kolek 100Kč
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od proforma »

Trace píše:Je možné si vyřídit nákupní povolení v jiném městě, než je oddělení mé příslušnosti?
Ano, ja spadam do Kolina, ale vsechny doklady (ZP po zkousce, nakupka i PZ) jsem vyrizovala na Florenci pro Prahu-vychod. V Koline jsem nebyla nikdy, jen si s nimi dopisovala, oni sami mi doporucili tu Prahu.

EDIT: Tedy podle zakona to mozne neni, prakticky ano :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Hdm »

Ono je to jak vždy o těch lidech co tam sedí.
U nás si nemůžu stěžovat, vždycky "přátelská" atmosféra, poradí, pomůžou. Co mě stále nepřestává překvapovat je povolení k nákupu zbraně tak do půl hodiny, pokaždé (už celkem 4x) a to mě teď naposled ještě nabídl, že to klidně pošle poštou aby mě nezdržoval :-D
PZ býval do dalšího úředního dne, teď jak toho už mají víc tak do týdne.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od štaflík »

U nás vše na počkání.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Václaf »

V Hradci Králové vydání průkazu zbraně do týdne. Nákupko zatím nevím páč jsem ho dával zároveň se žádostí o ZP a to bylo 5 týdnů
Čechy čechům !!!!!
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Permonik »

Nákupko je v HK též běžně týden. Někdy, když se tam něco přimíchá (někdo z nich si tam vezme dovolenou, tak jen odpovědné osobě naštosují práci a je třeba počkat, až se vrátí), tak dva.
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od alpi76 »

V Chomutově také vše na počkání + příjemné vystupování i ochota poradit.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od jameson363 »

LBC nakupko i registrace na pockani.
Uživatelský avatar
honzza
Příspěvky: 74
Registrován: 27.01.2016 15:20
Pohlaví: muž

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od honzza »

To vám závidím. Trutnov nákupko do týdne. O ochotě a milém vystupování si můžu tak leda nechat zdát.
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Uživatelský avatar
dragon
Příspěvky: 47
Registrován: 26.06.2017 17:54
Pohlaví: muž

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od dragon »

Tak Praha 4 nákupko ze dvou týdnů na čtyři. Prý je to normální, tzn. do budoucna to už nikdy míň nebude. Nevíte, je to kvůli té EU směrnici? Prodloužili čekačku i jinde než jen v Praze?
Draco dormiens nunquam titillandus.
Odpovědět