Vycvik deti

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Maximus »

Problém je, že ani ta Osvětim nepůsobí stejně jako dřív, protože mysl dětí je díky množství mrtvol a utrpení obecně v televizi a v PC dosti otupená. Není to už pro ně takový šok, navíc se mi zdá, že nemají (samozřejmě zprůměrováno) takovou představivost a schopnost vcítění - empatii, které je pro návštěvu takovýchto míst velmi potřeba.

Navíc ten přístup některých rodičů k exkurzi ZŠ do Osvětimi - "Proč vyhazovat peníze za takové blbosti" je opravdu tristní.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Karlos »

Jo jo pristup nekterych rodicu je opravdu katastrofalni, vidim to uz ve skolce...
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vycvik deti

Příspěvek od PaF »

Na Osvetim bych u pre a pubertaku moc nespolehal. Gymnaziste odtud jezdi otreseni, ale ti vedi dopredu, o co go... Holt netypicky vzorek mladeze.

11 leti kluci, kteri rezou holku klacky, to je soda. Ja se kdysi v sedmicce spoluzacky zastal vuci dvema o dva roky starsim volum, ktere zajimalo, co ma pod sukynkou. Jeden mi malem prerazil ruku, ale museli toho nechat, natolik jsem je zamestnat stihnul. Mirek Dusin by to udelal taky... a ja to dobre vedel :)
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Vycvik deti

Příspěvek od marish »

Nepíše se mě to lehce, také mám rodinu a jsem neskonale štastný že žijeme a můžeme žít tady, kde je klid.

Ale zabíjení je něco, co asi bude svým způsobem lidskou přirozeností. 99% lidí chce žít v míru a klidu, a přesto je historie lidstva historií válek.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Karlos »

Valka je pokracovanim politiky a ona uz samotna politika je pekny svinstvo (staci se podivat na tu nasi bandu nahore)...
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Vycvik deti

Příspěvek od JimmyJazz »

2 vrb: ohledne te druhe casti: to je jen a pouze chyba rodicu. Ano, branna vychova muze pomoci (treba u mne nastartovala lasku ke zbranim vseho druhu), ale to hlavni je na rodicich tj. nebat se dite poslat na tabor, do skautu/pionyra, travit s potomkem vice volneho casu atp.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vycvik deti

Příspěvek od muzzleloader »

A co nekdy v lete usporadat rozpadlicky camp?Je tu spousta lidi,kvalifikovana ve spouste cinosti.Neco jako svazarmovsky tabor.Nekdo by deti ucil uzly,nekdo OPZHN,strilelo by se ze vzduchovek,delali tury,stavba provizorniho tabora,poznavani stop,atd....
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Kapo »

To všetko sa naučia aj ve skautu.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vycvik deti

Příspěvek od muzzleloader »

Kde nase deti przni uchylni vedouci :-(
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Karlos »

Ale no tak, přeci nebudeme generalizovat... muj malej taky chodi do skauta ale nejakeho przneni se opravdu nebojim, ano muze natrefit na vedouciho - uchylaka ale taky ho muze prejet auto (pravdepodobnost ze se to stane zhruba podobna a to si myslim ze tem vedoucim dost krivdim) ... to se spis ve vztahu k malemu bojim poflakujicich nemakacenku, fetek a podobne pakaze...
mortinto
Příspěvky: 242
Registrován: 17.02.2012 20:47
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha

Re: Vycvik deti

Příspěvek od mortinto »

Po filmu Schindlerův seznam, kde je mimo jiné scéna, ve které se děti mladší 10-ti let schovávají v latrině ponořené v hovnech jsem musel jít po cca 3 letech poprvé na panáka..

Mám děti a kdyby se mi stalo něco takového, jako jako otci na té fotografii, tak by se ze mne asi stal záškodník. Za každé ze svých dětí bych zabil několik vojáků druhé strany, a střílel bych je tak dlouho, dokud bych žil..

Na druhou stranu, dětští vojáci jsou realitou třeba v Africe. 10-ti letý smrad s kalachem vás klidně zastřelí kvůli balíčku žvýkaček. Děti mladší 6-ti let se tam běžně používají ke zneškodňování min. Jsou tak lehké, že je často ani neaktivují a nemají rozum z toho, co dělají.

Kamarád mého švagra, rusák, "Kadrovij officer SPECNAZ" mi vyprávěl, jak v Afganistánu velel konvoji BVP. Jeho BVP-čko jelo čtvrté a on byl za kulometem ve věži. Uviděl na kopci stát kluka ve věku jeho syna, asi tak 8-10let.. Zasnil se a když procitnul, tak první dvě BVP v koloně hořely a ten samý chlapec měl na ramenou výmětnici a mířil na to BVP, co jelo před ním.. Zastřelil ho ze svého kulometu, ale dodnes se několikrát za rok budí zalitý potem. Zdá se mu, že zabíjí svého syna..

Jinak, svého syna určitě přinejmenším ze vzduchovky střílet naučím, a taky spoustu jiných, užitečných věcí (morzeovku, elektriku, rozdělávat oheň, postavit stan..) Do Skautu ho ale posílat určitě nebudu. Je to zednářská školička, stejně jako býval Pionýr.. Raději vyrazíme do lesa ve dvou..
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vycvik deti

Příspěvek od muzzleloader »

Osobne si myslim,ze sraz i s trochu vetsimi detmi,by nemusel byt spatny napad.Co vy na to?
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Leon Chamel »

O prospěšnosti např. zvyšování fyzické zdatnosti dětí, jejich samostatnosti, podporování schopnosti kritického myšlení, vztahu ke zvířatům a přírodě atd. myslím nemůže být sporu.
U té ožehavější, specificky zaměřené části přípravy (zbraně, boj, psychická odolnost,...) je to už ale vyloženě otázkou té správné míry. Najít ji pro mě není vůbec snadné, jako táta totiž balancuju mezi snahou chránit dětský svět před někdy dost krutou realitou a současně vědomím, že podcenění přípravy zvládání i těch horších stránek života se může v budoucnu šeredně vymstít... Zatím toho v tomto směru moc nepodnikám, k hezkému dětství přece patří i bezstarostnost a pocit bezpečí. Snad to jen nebude v budoucnu příliš draze zaplacený luxus.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vycvik deti

Příspěvek od muzzleloader »

Ale jo,to jsi napsal trefne.Taky chci aby si dcera uzila detstvi a zustala ditetem co nejdyl.A o nejake taktice,zbranich,atd, nemuze byt rec.Vseho moc skodi
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Vycvik deti

Příspěvek od marish »

Tak s tímhle dilematem nemám problém (příprava na tvrdý život kontra hezké dětství).
Viděli jste čeho jsou plné např dětské kreslené seriály?, jaké detektivky běží ve čtyři, v pět odpoledne?, jak dlouho se pokusíte držet děti v "blažené nevědomosti" o světě?
Co já si pamatuju, nejlepší dětské hry vycházejí z napodobování dospělých. A nejlepší je přece hra na vojáky...
Podle mne, je hlavní ingrediencí "spokojeného dětství" to, že se ti rodiče věnují. Jedou s tebou do přírody, chodí na výlety, berou tě sebou na vlastní akce- kde si můžeš připadat o něco dospělejší, což je červená nit táhnoucí se celým dětsvím...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vycvik deti

Příspěvek od muzzleloader »

Urcite,ovsem nenutit je k aktivitam,ktere v nich maji vbuzovat pocit,ze od nich cekame neco vic.Stejne tak nemam rad snahu rodicu,aby dite bylo perfektni muzikant,uspesny sportovec,prehnane inteligentni,az genialni matematik/vedec.Pomoci vzbudit zajem,ale nenutit.Ono kazde dite si chce vystrelit z nejake te zbrane,ikdyby to byla jen vzduchovka.Maji rady pocit dulezitosti a ze muzou rodicum ukazat,ze jsou sikovni.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Kapo »

Ono to slovo výcvik je také dosť drsné slovo v spojení zo slovom deti. Výchova a vzájomný vzťah je dôležitejší. Decko nasáva informácie ako špongia. Tak treba len zaujať a usmerniť.

Dcéru som bral od malička /8mesiacov/ do lesa. Ročne aj niekolko týždňov v típí. Taktiež na strelnicu, na splav na ryby....
Od malička pozná a stále spoznáva liečivé bylinky a rastlinky, :F huby. Niečo aj pestuje a aj teraz som jej dal za úlohu vypestovať dáke planty-priesady do záhradky. Chodí jazdiť na kone, a hlavne všetko robí preto, lebo ju to baví.

Dnes decká vyrastajú temer len za počítačom, a svet vonku poznajú často len z telky.
Dokážete svoje dieťa odtrhnúť od počítača a televízora, zobrať ho na dva týždne niekam na chatu-chalupu, povedzme že dobrovolne? Povie vám vaše dieťa, že chce ísť s vami cez víkend na čunder? Ak ano, tak potom to je super. :chuckle
Naposledy upravil(a) Kapo dne 17.04.2012 20:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Leon Chamel »

Mám radost, že je tu tolik přemýšlivých otců :yes I já se snažím být s děckama hodně venku, podporuju jejich otrkávání a obouchávání ve sportovních oddílech, občas střílíme ze vzduchovky nebo airsoftek, učíme se navzájem ošetřit, vymýšlím s nimi různé hry typu "co by-kdyby", často spolu vaříme doma i v polních podmínkách – nesmějte se, to je pak někdy opravdovej survival :D Berou to samozřejmě všechno jen jako hru, skutečné cíle této přípravy nebo budoucí hrozby s nimi z výše uvedeného důvodu (zatím) neprobírám. Dělám tak asi víc než 90 % běžné populace, ale možná to stále není dost.
Počítač a telka, to je u nás někdy oříšek. Děcka sice většinou dávají přednost mnou vymyšlenému programu, ale někdy to přesto nejde úplně hladce. Ostatně, PC/Internet je velké lákadlo a žrout času i v mém případě. Ale když ty krámy vypneme a vyrazíme si zablbnout do skutečného světa, nikdy toho nakonec nelitujeme. I přes občasnou počáteční nechuť některých lenivějších účastníků 8-)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vycvik deti

Příspěvek od MRAK »

Jak staré máš děti, chameleone?

Mám to hooodně podobně jako ty - nebo jsem donedávna měl, jen s holkou (14) už to je dost těžké .... ještě loni to celkem šlo, letos je to boj :-(
Zato kluk (10) je v pohodě. Na chalupu rád, oheň rád, teď si udělal rybářskej lístek (chodí do kroužku Malý rybář) .... tak se těším na léto ;)

Přesto jsme si minulý weekend zahráli na trosečníky a za pomoci křesadla si děti museli rozdělat oheň, a uvařit čaj v KellyKettles .... bylo to prima

(ať už to byla jakákoliv sranda, vím, že teď si umí najít suché dřevo i vlese po dešti, naštípat si pomocí nože třísky, připravit si a křesadlem zapálit oheň .... sice hrou, ale přesto se učili, a už jm to zůstane - v lepším případě to můžou někdy naučit svoje ratolesti, v tom horším jim to třebas někdy zachrání život)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Vycvik deti

Příspěvek od Leon Chamel »

Mláďata jsou ve věku 7 a 10 let. Za pár let, v počínající pubertě, bude zase leccos jinak. A představy puberťáků o trávení volného času se pochopitelně budou s těmi mými stále více rozcházet.
Myslím, že slečna dcera to s vámi kluky vydržela i tak dost dlouho. Bude to asi správná a k chlapské zábavě celkem shovívavá holka :)
Odpovědět