Regulace EU - zákaz držení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Nuwara »

No, nenašel jsem vhodnější téma. Krásně a jednoduše řečeno, proč je dobré nosit zbraň.
https://www.youtube.com/watch?v=jVhodVLYJsM
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Ibex »

Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Napadla mě taková věc, existuje nějaká statistika, nebo nějaká informace o tom kolik procent žadatelů o ZP je vyřazeno celou tou procedurou? Myslím tím kolik procent jich nedoporučí doktor, kolik jich neprojde přes spolehlivost a bezúhonnost, kolik neprojde u testů a kolik u praktických zkoušek? Myslím, že to procento neúspěšnosti je docela velký a byl by to dobrej argument pro sluníčkáře.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od skagerak »

Bohuzel ne zcela zjistitelne. Napr chces zp, ale vis ze nesplnujes bezuhononost, protoze jsi byl nedavno trestan tak se ani nehlasis a nestanes se tak zadatelem (I kdyz bys rad). To stejny zdravotni...
Nebo se pripravujes, a nezvladas, tak ani nevyhodis penize za zk, protoze je to nad tve schopnosti ci trpelivost se naucit atd..
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od dracekvo »

Když sem dělal ZP já, tak sem prošel jako jediný asi z osmi lidí.
Většina pohořela na testech. A to tam byli lidi, co si obnovovali zbroják, protože si nezažádali včas o prodloužení se skupinama D a C.
Takže už se moc nedivím že se občas nějaký policista postřelí nebo myslivci postřílí mezi sebou.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Hdm »

Když jsem dělal já udělala asi polovina z 20 lidí. Většina vypadla na testy, pak na manipulaci, ale našel se i kousek co nenastřílel vlastní blbostí než že by neuměl trefit :roll:
Co vím tak, dalším běhu to bylo ještě horší, jen 7 z 18 udělalo.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od J-e-n-n-y »

U nás vyletěla asi třetina lidí na teorii, na manipulaci už jen dva.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Já si to tak myslím, že to bude tak 60 % vyřazených. Ofiko statistika by byla zajímavá.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Matěj »

Ta čísla, co uvádíte ohledně počtu lidí, kteří vypadli na teorii, jsou zajímavá, nevím jak vám, ale mě přišlo, že ZP je jednoduchá věc (dělal jsem ho celkem 2, naposled loni - rozšíření o C, protože mě začala bavit myslivost). Když jsem dělal ZP v 90. letech, tak jsem dostal papíry s testem a komisař odešel z místnosti, udělali tedy všichni. Loni na test dohlíželi mimo komisaře ještě 2 policisté. Opisovat se nedalo. Ovšem udelali z 20 lidí teorii také všichni, pár vypadlo na praktické (což možná i pochopím, auto se taky člověk musí naučit řídit, nestačí si jn sednout za volant, byť by teorii znal sebelépe). Každopádně naučit se testové otázky zvladne podle mě i retard. Na rozšíření jsem se připravoval jen tak, že jsem si stahl do mobilu apku a asi 2x nebo 3x jsem si sjel otázky. Pak jsem si znovu prošel, co jsem odpověděl špatně a tím to haslo. Test jsem měl první, včetně kontroly na plný počet. Vždyť si stačí zapamatovat pár podmínek a zbytek si podle toho odvozovat, otazky se často opakují. Toto by měl zvládnout každý, kdo se dostal dál než do základní školy. Pokud tedy někteří vypadnou na teorii, tak asi to bude dobře.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Václaf »

Samozřejmě naučit se dá lecos a za retarda se také většinou nepovažuji :rofl ale,... Když jsem se učil na ZP,tak doma na PC jsem psal na plný počet,přijdu ke zkouškám a páč jsem trémista,bod mi ke splnění chyběl (73). Na podruhé už bylo vše v naprosté pohodě :hand Osobně si myslím,že by se EU spíš měla věnovat důležitějším věcem,nebo se ukončit. Dnes a denně mě někdo ohrozí na silnici,zbraní na mne nemířil ještě nikdo :beer
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

No tak, Matěji, to sis trochu zapřeháněl,ne? 500 otázek sis dvakrát, třikrát přečet a pak měl plnej počet?
Já to měl na 75b a největší problém mi dělalo myslivecký názvosloví jako "troják, trojče, atd" a chybu jsem měl v termínech (20 pracovních dní a měsíc)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

Šťastlivci.
Když jsem dělal zbroják, tak počítače nebyly zas tak obvyklý. To se ještě jelo většinou pod DOSem. :lol: Wokna ani nevím, jestli už byly, první byly 95ky?
Testy jsem neměl, vystačil jsem si se zákonem, stejně jako vyhlášku 100 o pravidlech na silnicích jsem to znal skoro z paměti. :chuckle
Teď už je to horší, jedu setrvačností... :oops: Ale není problém si cokoli vyhledat.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Rafael »

Ale on psal o rozšíření, tak asi si z prvního testu něco pamatoval...
*
Já jsem si na stará kolena dělal řidičák a učení se testům na internetu jsem věnoval v práci několik měsíců. A nemyslím si, že bych měl špatnou pamět́ nebo měl problémy s učením se. Jen jsem chtěl mít 100% jistotu.
*
V mém okolí o několika neúspěšných zájemců o ZP vím. Dokonce i takových kteří pravidelně musejí procházet dost náročným opakovacím přezkoušením. Strojvedoucí ČD, řidiči MHD, busů apod.
A ti tvrdí, že zkoušky na ZP jsou daleko náročnější a přísnější.
Já to nevím, zbroják nemám a ani o něm neuvažuji. Jen se chci zeptat někoho kdo bude v tom směru více objektivní:
Je to tak nebo jen kecají aby nebyli za neschopné?
(Já jsem jen viděl ty testy pro strojvedoucí, u bráchy, má 50 let a celý život jezdí...., a je to fact síla a postrach a buzerace těch mašinfírů).
Brácha to posoudit nemůže, ZP nemá..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Matěj »

Opravdu se povedlo, možná štěstí na otázky. Celé jsem to projel jen jak jsem psal a pak mi aplikace vyfiltrovala špatně zodpovězené otázky a ty stačilo projet znova. Ale je fakt, že kdybych to dělal možná nově, tak to bude jinak. Krom toho, když má člověk ZP, tak se taky pořád učí - zabezpečení jsem řešil (jeden soubor otázek), typy zbraní dle vývrtu (člověk pozná), co je ráže ví taky každý střelec, zdravověda naprostý základ - mám základní kurz ještě svého času z armády a to byl taky trošku jiný level, než je v otázkách. Plný počet jsem opravdu měl. Každopádně si pamatuju, že otázky se dost opakují, stačí si tam najít vodítko a podle toho se řídit. Ale přiznám, že je to možná trošku o tom, jak je člověk zvyklý si pamatovat. Třeba v 18ti jsem se učil teorii do autoškoly přes noc před zkouškama a taky jsem to dal na plný počet (teď už můžu přiznat, že při jízdách jsem se na teorii úplně vykašlal a odjezdil jsem je tehdy naprosto bez znalosti teorie :D ), na škole se učit ke zkouškám přes noc a pak zkoušku jakž takž udělat, to se mi taky párkrát poštěstilo.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od DeadMan »

Zbroják jsem udělal napoprvé a nepřišlo mi to tak hrozné, i když trému jsem tenkrát měl hlavně u manipulace.

Bal jsem se, abych ve stresu neudělal nějakou blbost.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Nicotinick »

Reálný "odpad" žadatelů o ZP u zkoušek je 30 -50 % v celé ČR. Kolísá to podle připravenosti. Největší % bylo samozřejmě v roce 2016, to se to dostávalo místy až na 2/3 neúspěšných. Celkový počet zkoušek se v letech 2013-2015 pohyboval kolem 13-14 000 ročně. V roce 2016 vystoupal někam k 24 000. ( "koukej mámo na ty migranty jak se sem valej, já si asi udělám zbrojní pas. Udělej Toníku a podej mi křupky a přepni na Ulici") 2017 to začalo klesat a letos se to ustálilo na počty 2013-2015. Dost tím ale zamíchává to, že vyhození chodí na opravy a houževnatí zkoušky opakují.

Celkové statistiky počtu přihlášených uchazečů, počtu neúspěšných u zkoušky vede MV ale nevím, jestli je už zveřejnilo.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Fabulous »

Já tady ty zajebaný widle mažu už asi po pátý...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Petice požadující doplnění § 29 o „castle doctrine“ K petici jsem se dostal odkazem ze stránek LEXu
O nutnou obranu se jedná vždy, je-li tato vedena vůči osobě, která neoprávněně vnikla do domu, bytu či jiného uzavřeného prostoru za použití násilí nebo pohrůžky násilí nebo tato osoba překonala neoprávněně překážku, jejímž účelem je zabránit neoprávněnému vniknutí do objektu, za situace, že chování takové osoby může vyvolat u obránce obavu z ohrožení života či zdraví jeho nebo jiné přítomné osoby
https://naoosp.cz/petice/
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Haluziak »

Bill Masen jakkoliv jsem zastánce castle doctrine, myslím, že její prosazení do právního řádu ČR je nereálné, vzhledem k obavám ze zneužívání.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět