Kde NEnakupovat!

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Matěj »

Koupit SVT za 5 minut, respektive jakýkoliv vojenský repas za 5 minut je celkem odvážné. Taky mohl doma zjistit, že je pod pěkným dřevem úplně shnilé. Zrovna u SVT by za 5 minut nestihl ani základní rozborku. Ale samozřejmě jeho peníze a čas. :lol:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Hohepa »

jsou věci spotřební...
jsou věci o kterých doufám, že mě mohou přežít ….

kupovat ty druhé obzvlášť bazarové bez kontroly a prohlídky je řekněme nezodpovědné
no ale chlubit se s tím na netu, obzvlášť na rozpad.cz a ještě jde o zbraně……
Fakt nevím co si myslet.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od kregan »

Jak může z Číny dorazit "nerozbitné" pouzdro.
Přílohy
demage_container.jpg
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od jerry.mysak »

já dostávám z Číny balíky co vypadají jak když je přejede nákladák. Na druhou stranu to šikmoočky docela dobře zabalí, takže to přežije i dopravu českou poštou. Navíc je na to pokaždý upozorním.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Zarozak »

" Obecně v tomto odvětví podnikání (střelnice, zbraně a střelivo apod.) jsou z 85% opravdu divní a "sví" lidé, ve většině případů dost protivní, se syndromem "hospoda na Mýtince" a musí se s tím počítat, ale i tak by to mělo mít nějakou svoji hranici."

Tak tohoto úkazu si všímám už od počátků svých střeleckých eskapád,jen jsem nevěděl,jak to správně vylíčit/pojmenovat. Bohužel je to přesně tak,nevím jestli to dělá to,že jde o poměrně drahý koníček a každý si hlídá to "své" typicky po česku,jak jinak. Nebo ti jedinci jsou skutečně divní. Každopádně,pokud to takto působí i na nestřeleckou veřejnost,tak se ani nedivím té obecné negaci. Obzvláště v tom vynikají starší SNB střelci a zelení mužici, např. pokud člověk na střelnici vytáhne i něco jiného než dlouhou malorážku nebo max.kulobrok. Většina černopracháčů jsou taky zvláštní kategorie... V poslední době toto naštěstí ustupuje,pod velkým náporem tacticoolu a přílivu mladé krve :rock :clap
Dokonce jsem se setkal i s názory,že zbraň by mladým lidem neměla patřit do ruky :ne
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od mukl »

Myslím, že asi tak 100% lidské populace na této planetě jsme divní lidé, takže 85% mezi střelecko - obchodnickou veřejností u nás je v podstatě zázračné číslo :nod. Jsou to především obchodníci, to je jako byste si chtěli povídat s prodavačkou v Kauflandu o novinkách mezi pečivem a jeho kvalitě. Já jim rozumím a tak se snažím zbytečně neoxidovat, zaplatím a padám....A očekávám to i naopak. Když přijdu na střelnici, tak si nechci povídat, nechci slyšet od provozovatele moudra jak správně střílet, rady jaké zbraně mám mít atd. což už se mi také stalo....
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Matěj »

Tak já si i někdy pokecám, ale jedná se o obchodníky, ke kterým chodím pravidelně roky a už se tak nějak i trošku známe (a samozřejmě pokud není na prodejně přetlak zákazníků). To mi úplně od věci nepřijde.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od DeadMan »

Zas a znova, zbraně nejsou rohlíky a když budeš fanda do RC, vláčků a já nevím čeho, tak tě v obchodě taky neodbydou (bývalo to tak i v místních PC prodejnách, kde dělal skutečný ajťák, než přišla Alza atd. a udělali z toho rychlo obrátkové zboží).

Diskuze k tomu prostě patří!
You cannot kill me as I am already dead!
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od mukl »

Jsem si tak vzpoměl, jak se bavíme o těch Ostravských obchodech...Jó, jó ....všechno dobrý, ale když jsem si kupoval všechny své zbraně, tedy krom jedné (Škorp 61s), musel jsem pro ně buď na Jižní Moravu, Prostějovsko, nebo do Prahy. Nemluvím tady o CZ 75 nebo Glocku. Zajímaly mne vždy staré vojenské přebytky a jejich klony. To je moje téma. Je to blbé, že v Ostravě nešly koupit, ale je to tak. Přijdete do nějakého doslova vesnického krámku v obci, kde "lišky dávají dobrou noc", kde má prodejce, abychom byli konkrétní, třeba šest Kalašnikovů 7,62 a pět kusů v ráži 5,45 a čtyři SKS a hromadu pistolí Makarov, Walther, sapíky Špaginy, Sudajevy... Tak si vyber co se ti líbí, který konkrétní kus..... :F Zkrátka tak, jak to má být. Předtím obejdu ostravské obchody a ptám se. Máte zbraně "XY"? Teď se na trhu objevily, dovezla je ve velkém firma: "ABCD". Všude už se prodávají! :nod A prodavač Ostravské zbraňové prodejny mi odpoví. Nó, to my neberem na sklad. Ale když, tak vám to můžeme objednat. Dejte si zálohu ....atd. atp... :roll: No to mě poser! Udivuje mne, že ve třetím největším městě ČR, které je centrem velké aglomerace, kde je stále koncentrace lidí kteří vydělávají solidní prachy, si obchod "nemůže dovolit" nabrat zboží tohoto typu na prodejnu. Tak se musím sebrat, když si chci vybrat ...a jet někam pryč daleko do prd..e :( Jo, taky jsem byl pro jednu zbraň třeba v Brně. No hlavně že tady postavili "Outlet Arena Moravia", protože totiž prý: "Ostrava je spádová oblat pro 1 000 000 lidí". Jo, tak to zdůvodnili. Tak kde to kurva jsme... :head ?
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Bak-ly »

Já teda chodím zbraně v Ostravě také objednávat některé zbraně - aktuálně jsem jen od nich nechal dovézt asi 6 zbraní. S dovozem nikdy neměli problém a zálohu nechtěli. Zbraně byly vždy do týdne doma.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od DeadMan »

Jo s těma historickýma zbraněma je to tu na hovno.

Občas se něco objeví v Detexu, ale pokud chce člověk výběr, tak jedině do Kopřivnice ke Karáskovi :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Matěj »

Nejsem z Ostravy a jezdím nakupovat taky všude možně. Nejednou jsem jel i přes půl republiky, a nebo do zahraničí (víc papírování, ale dovézt se dá a i finančně výhodněji (vč. výletu) než u nás. Když už člověk něco konkrétního chce, nesmí být líný zvednout zadek. Chápu ale, že jít do krámu kousek od bydliště, nemuset nikam jezdit, ušetřit spoustu času, je mnohem pohodlnější, holt se člověk ale musí spokojit s omezenějším výběrem...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Matěj »

Mimochodem, ty zmíněné "vojenské přebytky" od fi. ZS (předpokládám) je schopný dovézt na zakázku i jeden místní maloobchodník, sice bych ušetřil čas. Na druhou stranu mám jednoho oblíbeného obchodníka, ke kterému jezdím pravidelně, tyto věci má standardně skladem po vícero kusech (u vyřazených armádních zbraní je lepší si vybrat), takže je možnost si vybrat a po letech nakupování už sem tam dá i nějakou tu slevu navíc. Takže zajet si tam, mi nějak nevadí a ještě člověk okoukne i něco dalšího, co je zrovna skladem.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od sunny-x »

Mám na Ostravsku podobnou zkušenost. Před pár lety jsem se díval na jeden pořad na Streamu, kde účinkovala střelnice Corrado. Žena si všimna a na Vánoce mi koupila dárkový poukaz. Chtěl jsem ho využít jako slevu na Galil. Po šesti měsících slibů z Corrada, jak jedou do ZS a že mi ho dovezou, jsem to vzdal. Nakonec jsem koupil u Karáska v Ženklavě (u Kopřivnice), dovezl mi ho do týdne a v dobrém stavu.

Jinak návštěvu ZS doporučuji, jen člověk musí chytnout "prodejce" v dobré náladě. Jako vždy a všude, je to o lidech.
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Zarozak »

Tak ona na severu moravy není tragická situace jen ohledně kwerů,ale i přebíjecí komponenty a levnější střelivo obecně je katastrofa,co jsem měl možnost posondovat
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od mukl »

...ale, co už :?. Tvrdě makáme! Tvrdě se bavime! Dobře vyděláváme! :rock. Tak si to rádi taky všechno zaplatíme! :mrgreen: ......ehm, ehm...fňuk .... :cry:
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Bill Masen »

Tak rozhodně nenakupovat stan od Waterfall-outdoor. Je to banda sráčů, kteří o sobě tvrdí jak jsou česká firma, jak stan vyvíjí a podobný kecy. Nemají ani vlastní e-shop a stan prodávají přes prodejce za 4500,- Přitom je to jenom obrandovali čínskej, i když dobrej NatureHike, kterej se na Alíkovi prodává i s poštou za 120 doláčů. :devil
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od bivoj »

No vidíš, a tady v burze ho někdo prodává za 160 euráčů použitej. :)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od skagerak »

@ bill masen

Obrana a zbraně
viewforum.php?f=69

Ty povazujes stan za zbran ?? (Jako jo podle TZ to muze byt kde co, ale imho jsi OT)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Bill Masen »

Já ne, ale letištní personál ano. Obzvlášť když má útočné tyčky a kolíky. :wasntme
Odpovědět