Kde NEnakupovat!

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Václaf »

Tak to je škoda,něco jsem tam chtěl :(
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Nicotinick »

Pokud tento coolshop není pod důsledným dohledem OČTŘ, tak už žádný.... 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Kublajchán »

Nicotinick - pokud tedy o tom benga ví, proč ještě podniká?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Fabulous »

Opět po velmi dlouhé době jsem zavítal do "obchodu" Brymová. Přivítala mě tma hodná doupěte senilního medvěda, protože u Brymů zjevně šetří proudem. Nakonec mi ale rozsvítili, abych viděl tu hrůzu. Na většině použitých zbraní, které jsou vystaveny ve výlohách, je totiž rez!!! Regulérní potahy rzi, zrezlé otisky prstů, atd., prostě otřesné. To jsem skutečně za svůj poměrně dlouhý život nikde neviděl! Nechápu, že ta dvojka lenochů, co tam prodává, není schopná zbraně otřít mastným hadrem a raději je nechají zničit.

A to, že tam někomu neprodali krabičku patron, protože "by nezbylo na ostatní", tak takovou zhůvěřilost a neprofesionalitu snad radši ani nekomentuji.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Pahrb »

K brymove chodim pro naboje, nemaj spatne ceny. Kver bych tam asi nekoupil.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Baca »

Trosku z ineho sudka.

Uz oar dni pozeram na nemecke webshopy s vysielackami a zda sa, ze aj keby som si u nich nieco objednal, mimo nemecka to neposlu iba ak by som bol obchodnik - predajca. Len sa mi to vidi, alebo je to skutocnost, ze koncovemu zakaznikovi skratka tovar nedodaju (mimo nemecka).
Nie som nemcinar a ovladam iba par slov, ale prelozene google translatorom mi to vypise, ze je to koli nejakemu nariadeniu EU, ke by mali za moznost zasielat mimo DDR platit nejaky pausal v hodnotach okolo 2000e rocne za kazdu krajinu EU kam by chceli vyvazat.
To co je za didotske nariadenie EU komisie zasa ??
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od dracekvo »

Bohužel musím varovat před výrobky české firmy Bravo. V rámci podpory české společnosti sem od nich měl konvici a vysavač. Konvice se posrala ihned po záruce. A teď sem chtěl koupit náhradní filr do vysavače, jenže ejhle. On už je nedostupnej. Takže kvůli takové blbosti jako kus plastu s papírem se nedá používat celej vysavač. Zbejvá koupit novej, nebo se ho pokusit nějak nahradit podobným filtrem.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Matěj »

Když si vzpomenu jak dlouho se drží výroba ND v automotive po skončení výroby daného modelu... Měl jsem jít dělat s vysavači, to bych měl v práci jednodušší... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Rampa »

Asi bych to nenazval vyloženě "Kde NEnakupovat", ale ke konci roku jsem se byl podívat a nakoupit pár věcí v kamenné prodejně prodej-zbrani.cz (LIRA) na Motole. Zajímal jsem se tam o jistou kategorii zbraní, přičemž prodavač mi tam neustále "nutil" zbraň z komise od svého známého a ještě mi uváděl cenu o 3000,- vyšší, než byla cena v komisi na jejich webovkách, jak jsem následně o chvíli později zjistil... Nevyvozuji z toho žádné závěry, nicméně dobrý první dojem na mě tedy rozhodně neudělali.

Nicméně "království nepříjemnosti a neochoty" je ovšem Střelecký servis na Černém mostě... U těch jsem se zařekl, že jim z principu nedám vydělat ani korunu, i kdybych měl jet pro stejné zboží na druhý konec republiky.

Obecně v tomto odvětví podnikání (střelnice, zbraně a střelivo apod.) jsou z 85% opravdu divní a "sví" lidé, ve většině případů dost protivní, se syndromem "hospoda na Mýtince" a musí se s tím počítat, ale i tak by to mělo mít nějakou svoji hranici.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od donovanstangiano »

Za posledni odstavec tleskám, mam uplne stejny dojem.

Kazdopadne, abych tu jen netlachal... Kupovali jsme pro přítelkyni revolver v Panzer.cz v Plzni a lepsi pristup jsem snad v zivote nevidel. A to nejen na trhu zbrani.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od kregan »

Mám podobnou zkušenost. Nejradši mám Beareku, většinou jsou tam milí a ochotní. Milí a ochotní jsou i v Dave, jenže tam mi vždycky než se stihnu rozmyslet "vnutěj" spoustu věcí.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Bak-ly »

Tady v okolí Ostravy naštěstí máme obchody vcelku dobré. Dříve jako obchod dost pokulhávalo Corrado a nakupovat jsem tam přestal chodit. Klasická otrávená obsluha, kterou prodej obtěžuje. Jediný z personálu, který byl super byl Marcel, ten ale už spadal spíš pod střelnici. Teď se to ale dost změnilo. Nastoupil mladý personál a jsou v pohodě.
Naopak nejlepší obchod, který tady dle mého stabilně máme jsou zbraně v Karviná. Tam je přístup super a až na příšerné parkování tam chodím rád.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Rafael »

A jak si teď vede ten malý, starý klasický obchůdek v centru OV, na Poštovní ulici?
Kdysi jsem jeho návštěvu jako kluk nikdy nevynechal.
Jmenoval se tehdy Zbraně a střelivo a mimo Lověny o pár ulic dál a nějakého krámku za bývalou Ruskou knihou na ul. Nádražní nic podobného v okolí nebylo..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od DeadMan »

Já už chodím jenom ke Sládečkovi (i když ten tělnatý klučina je tele, tak majitel je OK) a za mě asi to nejlepší, i když mezi slepými jednooký králem ;)

Případně ještě DETEX, ale výběr omezený, kartou od 1000 výš a jelikož je tam na to sám, tak občas mívá zavřeno (častokrát jsem měl smůlu na jeho dovolenou).

Kuří rynek mi posledně připadal, že krachuje (zaspali dobu a zasekli se v minulém století, navíc přístup nic moc).

A Marcel z Corrada? Ten by ti prodal rezavou motyku a ještě ti tvrdil, že je to super kvér :ne

V Karviné jsem byl dvakrát a podle mě něco mezi DETEX a Kuří rynek, čili nic extra.

Staré army zbraně jsem bral od Karáska z Kopřivnice (dojezd ještě v módu za rohem) a je to takový typický surplus a-la Herman ze Simpsonových :mrgreen:

Jinak obecně jak již bylo řečeno, ty obchody provozují přinejmenším divné existence (marketing na úrovni a prozákaznický přístup jim nic neříká = opravdu velký prostor pro inovace), vždy ukápne slza, když vidím, jak to funguje za mořem :cry:

https://m.youtube.com/watch?v=Jv-hCL7tQtc
You cannot kill me as I am already dead!
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Bak-ly »

Se všemi tvrzeními o Sládečkovi souhlasím. A abych mu nekřivdil, chodím tam pro běžné malé nákupy nejčastěji. Jsou nejblíž.
A to mi připomíná: Na Rynku jsem byl před zavřením (mimochodem mělo se otvírat pomalu půl roku zpět a stále je to staveniště - zajímalo by mě, zda ještě otevře). Chtěl jsem zařídit objednávku pušky. Odpálkoval mne tím, jestli jsem nečetl, že bude zavřeno... Takže pružnost jednání 0. Neřeknu, kdyby šlo o pár (tisíci)korun, ale to jsem mu tam zrovna chtěl nechcat docela balík.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od DeadMan »

Ještě takový dodatek/postřeh.

Ty obchody kdysi vznikaly hlavně kvůli myslivcům a tak jsou v drtivé většině případů nastaveny dodnes, ovšem myslivci je už dávno neživí, ale oni nějak nejsou schopni se přeorientovat na současnou klientelu, která se skládá ze sportovních střelců, nosičů rodinných ochranářů, tactical army nadšenců atd., kteří tomu kolikrát rozumí víc, než ti prodejci ......... alespoň tady u nás na severní Moravě :?
You cannot kill me as I am already dead!
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Trace »

Rampa píše:Nicméně "království nepříjemnosti a neochoty" je ovšem Střelecký servis na Černém mostě...
Když jsem tam šel na zkoušení zbraní, byli ochotní a fajn. Víte jak je to tam např. s reklamacema, nebo třeba s výměnou a nastřelením mířidel při koupi zbraně apod?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
jeniceek
Příspěvky: 40
Registrován: 02.01.2015 19:55
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od jeniceek »

Co se týče Ostravy a okolí tak to podle mě ujde.
C-Servis - Sládeček a ten vysoký prodavač jsou v pohodě, když tam není nával, dá se i dobře pokecat. Když jsem tam byl posledně, byl tam ten mladý borec a možná by ho trochu měli zaškolit v jednání se zákazníkem, dojem by se trochu zlepšil.
Zbraně Poštovní - upřímně řečeno jsem tam byl jednou a přístup tragédie, nabyl jsem dojmu že je zákazník snad otravuje.
DETEX - prodejna vypadá vevnitř že to moc nevydělává, ale občas tam nakoupím.
Corrado - dlouho jsem tam nebyl, přístup vždycky v pořádku, pokud tam nebylo moc lidí, komisní zbraně trochu předražené, ale zase občas půjčili na ohmatání i docela zajímavé kousky. Vždycky mi ale přišlo že to tam je pro movitou klientelu.
Kerberos - je to velkoobchod, když si vyberu co chci a domluvím termín, odcházím spokojený. Matoucí je sídlo v Klimkovicích a sklad někde ve Velké Polomi. Jako jedni z mála prodávají munici Prvi Partizan.

Z blízkého okolí:
Prodejna na Polárce ve F-M - mají skladem pár vybraných modelů ČZ a Glocky + něco málo z pušek, prodávají levné Alsa přebíjenky. Ale chodím tam spíš střílet než nakupovat.
Tobiášek Opava - dle mého názoru v kraji jeden z nejlepších obchodů, hodně věcí má skladem, dobré ceny, příjemný prodavač, mají ještě pobočku v Krnově, ale tam jsem (zatím) nikdy nebyl.
BOIS Opava - navštívil jsem 2x, nevím jestli se něco změnilo ale prodavač by se asi měl doučit zákon o zbraních. Na ZP skupiny B při nákupu nábojů opravdu průkaz zbraně předkládat nemusím.

VojenskéVybavení.cz - není to kamenný obchod, ale Ostravu a okolí jezdí cca. 2x měsíčně, vždycky spokojenost. Dobré ceny střeliva a dovoz byl vždy zdarma.

Abych nebyl úplně OT, vyhnul bych se té prodejně na Poštovní, která je stejně zavřená :-) A ještě Corradu v nejvytíženější časy.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od mukl »

(....., když tam není nával, dá se i dobře pokecat.) Píše kolega. No, to zrovna miluju :roll: Obchod se zbraněma je stejný obchod, jako obchod s rohlíkama. Kup, zaplať a vypadni! Na to povídání nejsou zvědaví ani ti prodejci, a hlavně vůbec ne ti, co stojí ve frontě za tebou. Oh My Fucking God :head

Ale mám tady takovou veselou příhodu.... Kdysi, vedle obchodu Sládečka v Ostravě, byla prodejna "Arms Moravia". Byl jsem tam s kámošem, který měl prachy a nákupní povolení. Před náma ve frontě stál nějaký starší týpek, který si furt chtěl povídat o diabolkách a malorážkách a podobných pičovinách. Nakonec stejně nic nekoupil. Pak přišel na řadu můj kámoš a říká. Dobrý den! Já chci tam tu pušku. A ukázal na SVT 40 visící na zdi...." Ale pane", ...říká prodavač. "Na to musíte mít povolení"
(Je pravda, že ten můj kámoš se umí tvářit, že neumí do pěti napočítat) To byla výzva. Kamarád hodil na pult ten papír, svazek bankovek a za 5 minut jsme vypadli z obchodu i s krásným SVTéčkem. A to je fér... :hand
Sám to nedělám jinak. Vím co chci. Mám prachy. Koupím to co vím, že tam mají .... a nebo prachy nemám (což se kupodivu dost často stává) , a v tom případě do obchodu vůbec nelezu...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od DeadMan »

Sorry, ale zbraně rozhodně nejsou rohlíky a většina z nás k nim má trochu "jiný" vztah a prohodit pár slov s fundovaným prodejcem považuji za normální, navíc psal, když není nával (vykládam si to tak, že je tam prázdno, max. 2-3 lidi celkem a to ten personál zvládne obsloužit = jsou tam vždy dva).
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět