Kde NEnakupovat!

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od cipis »

skageraku, bych to zbytečně nehrotil, jinak by OT bylo mnohem více příspěvků. Je to fuk, hlavně, když se upozorníme na vychcánky a šmejdy ...
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Toran@ga »

56 Gear
Chtěl jsem nějaký sumky, IFAK atd. Dokud jsem poptával komunikace běžela. Už je to tři týdny od poslání peněz a pán neodpovídá a telefony nebere.

Nikdy více
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Nightmare »

Já tam před půl rokem něco bral a byl to frkot, tak jestli neměl nějakej problém...
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od cipis »

Já bych řekl, že to je občas podobné schéma jak Pávek nebo jak se jmenuje ten další "šič" ...
Kluci umí, ale logistika, plánování, rozvoj firmy, expedice, to je prostě v háji.
U 56 mi vyráběli několik let nějaké věci, věci z výprodeje, co byly skladem, tak byly do týdne. Tak asi tak. Když se zadaří, je to hned, když ne, tak za 2 roky nebo kdy. :)
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od dolmar »

Ad 56Gear - ten týpek se přece vyskytuje i tady na Rozpadu. Pokud jsem si správně všiml, tak nepíše pravidelně, ale vždycky jednou za čas pár příspěvků a pak zase dlouho nic. Mám jeho pásek, IFAK, odhazovák a pouzdro na TQ a nemůžu proti kvalitě těch věcí říct jediné křivé slovo. I domluva s ním byla perfektní, ale asi to má v nějakých cyklech...
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od cipis »

Však také neříkám nic proti kvalitě práce, ta je v pořádku. Horší je ta komunikace a rychlost.
Ségra také něco šije, na kočárky, také je sama, ale aspoň dává veřejně pozastavování objednávek, když toho má moc a začalo by to překračovat 6 týdnů.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Toran@ga »

ad 56 gear. Zboží přišlo, kvalita provedení je TOP. Jestli má někdo problém a nestíhá, má to napsat a sdělit nový termín dodání. Vše lepší než ticho...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od proforma »

Mam na seznamu dalsi e-shop, kde uz nakupovat nebudu: Datart.

Objednala jsem novou televizku. Technicka specifikace vyhovovala, cena prijemna. Na webu bylo, ze je dostupna na prodejne, kterou jsem mela pobliz. Byla jsem se na ni podivat - nebyla tam. Okoukla jsem tedy jeji skorodvojce, obraz OK, pres net jsem tedy objednala.

TV mela byt ma prodejne 27. Prijela o den pozdeji. OK, stane se.

Nedockave jsem ji doma otevrela, sestavila a pustila. Teprve pri zapojeni do elektriky se ukazalo, ze ma totalne rozflakanej displej. Jako by do jednoho mista spadlo neco ostreho/hranateho, od nej praskliny po celem displeji. Ovsem ve vypnutem stavu to videt nebylo.

Prohlidla jsem krabici a nasla jsem protrzeni v miste, kde byl displej nejvic poskozen. Ale nasla jsem i dalsi vec, a teprv to mne poradne vytocilo: nalepenou samolepku se jmenem, adresou a telefonem predchoziho zakaznika! To zbozi bylo uz jednou vracene, a to na zacatku prosince!

Nenastvalo mne, ze to bylo rozbite - stane se. Vytocilo mne, ze zbozi na webu bylo inzerovano jako nove - ani rozbalene, ani pouzite, nic takoveho. Vytocilo mne, ze po predchozim vraceni zbozi nezkontrolovali a normalne ho pustili do dalsiho obehu. Nebo hur - mozna to pustili a cekali, jakej hejl se chyti. Nekoupit to v e-shopu, ale na prodejne, asi bych mela hodne velky problem dokazovat, ze to rozbili oni...

Takze Datart uz ne-e.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od golem »

Obávám se, že tohle není praxe jenom tohoto prodávajícího. Jako rozbalené s malou slevou zboží pouštějí dál, pokud jim ho předchozí kupující vrátil se zjevně poškozeným obalem. Pokud se jim zboží vrátí a nevidí poškození obalu, je toto prodáno znovu "poprvé". Mnozí zákazníci se na téma možnosti zboží vrátit chovají jako vepři a mnozí prodávající se tomu přizpůsobují... Ty jsi to vrátila jako poškozené, nebo se za týden bude divit někdo další?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od proforma »

Vratila jsem jim to s podrobnym popisem poskozeni a jeste jsem napsala na centralu, ze tohle tedy ne. Coz ovsem nevylucuje, ze za tyden se muze divit nekdi dalsi...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Vladimir »

U mňa podobná skúsenosť s Datartom na Slovensku. Kúpil som v kamennej predajni MP3 prehrávač, nefungoval a bolo vidieť, že už bol používaný. Odmietli ho vziať späť hneď, musel som ho dať normálne na reklamáciu - teda 30 dní čakať - potom mi dali nový. Datart nikdy viac.
Vladimír
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od vratnikp »

ač nerad, nemůžu doporučit nocompromisehouse. V půlce listopadu vráceno zboží. Peníze prý vráceny na konci prosince. Doteď nic nedorazilo a dva týdny mi nikdo neodpověděl na maily. Jo jde o blbej litr, ale to pro mne znamená téměř 4 hodiny života v práci. Takže bohužel, až budu chtít utratit desetitisíce za zbraň nebo optiku, půjdu k Vavřečkovi nebo Hlavatovi. Sory kluci jestli to čtete, ale neustálé řešení podobných drobných radostí života mi už nebaví.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od vratnikp »

tak nakonec s nocompromise vše dotaženo do zdárného konce. chce to holt trochu trpělivosti
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Wdog »

Tady vidíš, jak je důležité poskytovat perfektní a rychlou službu zákazníkovi. Že se daná věc třeba podělá, a nebo se ti jako zákazníkovi nelíbí, to se stane, za to obchodník nemůže. Ale když to s tebou bez keců a rychle vyřídí, získá v tobě zákazníka a ty tam příště rád půjdeš znovu, protože víš, že když to nevyjde, tak to dopadne dobře.

Já se třeba takto nebojím kupovat nářadí v Lidlu, nakoupil jsem ho tam už celkem hodně, protože vím, že když chci hned vrátit či vyměnit a nebo později reklamovat, tak to jde bez problému. Cena/kvalita mi tam vyhovuje.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od cipis »

Jaké máte zkušenosti s lidmi na bazos.cz?
Já jsem teď něco sháněl a z asi cca. 10 inzerátů jediná rozumná odpověď, resp. dokonce hned telefonát a ještě jsem dostal něco navrch v ceně. Ale zbylých 9 nic ... Žádná reakce na mail, opakované telefonáty, prostě nic ...
Dlouho jsem tam nic nekupoval, až teď, ale vždycky to tam bylo na pohodu, i odpověď "prodáno" je odpověď a tu jsem vždycky nějakou dostal ...
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od JOBU »

To je bazošová klasika aj u nás na Slovensku. Dá inzerát, telefón nezdvihne ani za 3dni, na sms či emaily neodpovie, po týždni nakoniec odpovie a človeka zjazdí, že už danú vec predal hneď v ten deň, a že prečo ho každý otravuje.. Na otázku, prečo inzerát aspoň nevymaže, tak "žeby každý vedel, akú to má cenu". Potom je klasikou editovanie inzerátu na status "predané" s totožnou odpoveďou. A topka je reakcia predávajúceho typu, "mám ešte ďalších záujemcov, ale ak pridáte 5€, je to vaše". V takýchto momentoch bez milosti píšem patričné komentáre.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Jason »

Na bazosi vetsinou v pohode, ale kdyz je neco lacinejsi nez u ostatnich tak uz ani napisu nebo nevolam, temer vzdy je to pryc a jenom to neni smazany..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od Hdm »

Já v pohodě, většinou jsem byl teda na straně prodejce (zbytky stavebního materiálu) a povedlo se vždy.
ps Reaguji rychle a po prodeji mažu :-D
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od dracekvo »

S bazošem jsem nikdy neměl sebemenší problém. Asi jsem měl štěstí na lidi.
Ono taky asi bude záležet co člověk kupuje.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Kde NEnakupovat!

Příspěvek od xgordon »

K bazosu....zalezi co sa predava a v akej cenovej hladine. Predaval som veslarsky trenazer v cene 1000e. Posiel takmer okamzite, bez problemov.

Pri malych drobnostiach za par desiatok eur, to je sami spekulant. Napr. pri raspberry pi, po mne chcel jeden zlavu, ze to ma naklady na benzin pre osobny odber ale postovne nechcel zaplatit.

Ak to chcem predat aj napriek spekulantom, tak nadhodim cenu aby mali pocit, ze vyjednali zlavu. Ak vidim, ze je to seriozny clovek a ma to postovne uhradim aj ja.
Odpovědět