Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Aldurn »

Na ruském serveru bylo to video nalezeno, tak je teď nahráno i na uloz.to

Teleskopický obušek v praxi: http://uloz.to/xKeAuvg/teleskopicky-obusek-v-praxi-rar
Jená se o http://www.obrana.cz/obrana.cz/shop/kat ... raxi-quot/ , ale chybí tam 1. až 4. kapitola, 15. a 16. kapitola. Jsou tam kapitoly 5 až 14.
Naposledy upravil(a) Aldurn dne 27.12.2012 10:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od sigmark »

Mam 16 ergonomickou, dobre se drzi i mokryma rukama/ v rukavicich. A vejde se do kapsy u bundy
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4364
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od bivoj »

Mr.Sock píše:K tomu mazaniu... mazať, nemazať...Vyššie spomínané "Teleskopický obušek v praxi" mám doma na dvd. V sekcii údržba obušku je, že je treba čas od času strieknuť trocha WD40 na suchú utierku (skutočne len trocha) a tou potom jemne premazať otvorené kovové časti, chvíľu nechať, nech sa vytvorí jemný film a potom opäť suchou utierkou len jemne prejsť. Takže podla návodu od ESP áno, mazať
Jenže WD není primárně mazadlo ale čistič a vytěsnovač vody. Jeho tribologické schopnosti se například s Konkorem nedají vůbec srovnat. Ale i tak, obušek se musí po ošetření WD vytřít hadrem takřka do sucha a WD se nesmí dostat (zatéct) na třecí kontaktní plochy. Kdo nevěří, že mu nebude naolejovaný obušek držet otevřený, tak ať si to jednoduše namaže - obušku tím neublíží a stráví příjemných pár chvil důvěrně známými intimními pohyby, při jeho čistění... ;)
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Prim »

Fabulous píše:Taky se ti stava, kdyz machnes obuskem, ze se ti baterka rotaci zapne?
Vubec - jde dost ztuha a i kdyz drzim obusek uplne na konci, prakticky az za telo baterky, zadny problem... mam tedy tu kratsi, ale predpokladam, ze konstrukcne je to uplne stejne
Uživatelský avatar
Ducati
Příspěvky: 36
Registrován: 05.10.2012 9:11

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Ducati »

bivoj píše:Jenže WD není primárně mazadlo ale čistič a vytěsnovač vody. Jeho tribologické schopnosti se například s Konkorem nedají vůbec srovnat. Ale i tak, obušek se musí po ošetření WD vytřít hadrem takřka do sucha a WD se nesmí dostat (zatéct) na třecí kontaktní plochy. Kdo nevěří, že mu nebude naolejovaný obušek držet otevřený, tak ať si to jednoduše namaže - obušku tím neublíží a stráví příjemných pár chvil důvěrně známými intimními pohyby, při jeho čistění... ;)
Bivoji WD40 je MAZIVO, viz. bezpečnostní list. A mimo jiné se dá použít na dalších x aplikací.
http://www.adoz.cz/special/produkty/fil ... erosol.doc

A proč se ošetřuje obušek WD, aspoň co jsem měl ESP kalený, tak vevnitř není ničím ošetřený je to pár let co jsem jej měl. Je možné že teď je i vnitřek něčím ošetřen. Takže bych to spíš viděl na ochranu proti korozi vnitřku obušku. Protože se vnitřek dost loupal a povrch bych rezavý. Je pravda, že jsem jej nešetřil a vody si užil dost.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od sigmark »

dle vyrobce se mazat nema - nedrzi v sobe kuzeliky na koncich jednotlivych segmentu.
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Teleskopicky obusek - vyber

Příspěvek od Aldurn »

Tak dnes jsem si ho šel vyzvednout, tak se musím pochlubit. :D

Kalený TO 16" s nylonovým pouzdrem, plastové pouzdro, poutko na ruku
K tomu zdarma Kovový klips, kapesní nůž, obranný sprej PROTECT
Obrázek

Zkusil jsem si ho už pártkrát otevřít a zavřít, ale budu muset ještě trénovat ^^


EDIT: na FB jsem objevil skupinu ohledně TO https://www.facebook.com/groups/266534711269/ nějaké informace tam jsou, hlavně zastávají 21"
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od felix5 »

jak zjistit ideální délku obušku :

1"= 2,54cm

takže popadněte kudlu dojděte na dvorek a uřízněte klacek patřičné délky v zavřeném i otevřeném stavu. zavřenej si dejte na místo kde ho chcete nosit a v otevřenym zkuste zašermovat v nějaký chotbě . každýmu prostě sedne něco jinýho. tohle je jednoduchej test a hlavně zdarma jak si ověřit jaká délka je pro vás ideální.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Fabulous »

Ty si za tu "CHOTBU" namlať do hlavy! :o
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Leon Chamel »

21 palců je nejčastěji doporučovaná délka, něco jako ráže 9 mm Luger u pistolí ;) Osobně jsem zkoušel 16", 18" a 21" a všechny mají něco do sebe. Šestnáctka se nepochybně naprosto skvěle nosí, ale přijde mi opravdu už dost krátká, i když jistě ne neúčinná. Jednadvacítka je pořádný kus klacku, chtěl bych ji mít s sebou při ruční výměně názorů na volném prostranství, ale na nošení je to už docela opruz. Skončil jsem u kalené 18" od ESP. Složená má 18,5 cm, roztažená pak 45,5 cm. Dobře se nosí, vejde se např. ještě do přední kapsy kalhot na klipu a má i dostatečnou délku k opravdu účinné aplikaci. Venku by byl asi lepší delší klacek, když jsem jej ale tasil v MHD, byl jsem moc rád, že vzápětí nebylo o koho obuch otloukat. Hned po otevření mi totiž bylo jasné, že bych i s tou 18" mohl velice snadno zavadit o nějakou tyč na držení, což by bylo dost nemilé. Doporučuji tedy 18", ale záleží to samozřejmě i na postavě, délce rukou atd.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od urbanwarrior »

Dobrý je ve stísněných prostorech boj s obuškem obouručním úchopem - dobrý kryt a důrazný úder nebo bod. Jukni na YT, videí se tam pár najde. V té tramvaji by se to dalo taky použít. A nebo bojovat zavřeným teleskopem. Mám půlmetrák a nemá chybu.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od felix5 »

Fabulous píše:Ty si za tu "CHOTBU" namlať do hlavy! :o
:-D to se mi zas povedlo . ale kdybych se měl mlátit do hlavy za každou hrubku tak už mám mozek na podlaze .
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od B89 »

Tady je jedno použití obušku "temnou stranou síly", jen asi kvalita nic moc podle toho jak se prohýbá :) http://www.novinky.cz/krimi/291521-lupi ... zniku.html
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od felix5 »

:-D takovej banán . je vidět že nekalenej obušek sou fakt vyhozený prachy -pokud ho teda taky neukradly
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od vlk972 »

Máte někdo praktické zkušenosti z porovnání pružinového a pevného obušku?
Ptám se proto, že jsem nedávno dostal pružinový a když jsem si s ním pohrával, tak mi přijde vhodnější spíš k útoku, než obraně.........
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od urbanwarrior »

Teda pružiňák za sebe - nebrat. Je to spíš zákeřná zbraň na nečekaný úder, ale jako pomocník v boji, asi nic moc. Kromě případů, kdy se bojuje v přesile :lol: . Špatně se to kontroluje, další funkce (obrana obouruč, kryty, body) - čistokrevná nula. Měl jsem to v ruce párkrát, ale nezaujal mě. Tuhle legrácku fasovali soudruzi od gestapa a později od stb.

K tomu banánu - kdo má hluboko do kapsy, ať si na obranu klidně koupí levnější, klidně ho myslím vyhodí, jen když mu pomůže. Superdrahé legované kousky užijí spíše profíci, kde je pravděpodobnost, že ho budou mít v ruce denně, např. na zatýkání, předvádění apod. Na druhou stranu, hodně levné věci jsou taky nesmysl, třeba krámy z tržnice, které nejdou tasit nebo se ohnou při prvním švihu. Takový excelentní kousek jsem viděl u známého, který ho koupil v pražské tržnici -měl stát stovku, ale byznysmen šel na sedum pětek... :lol:
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od felix5 »

Pokud vyřadím tržnicové kousky tak potom co první vyhodíš jdeš pro druhej a ejhle sme na ceně (super drahé bych to nenazval) kaleného obušku. Mimo jiné se kalenej dá použít i k jinejm účelům - třeba nasazování posuvnejch dveří u tranzita poté co je zkurví praalien viď Šroube :-D
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od urbanwarrior »

Nenavádím, aby se skupovaly šunty. Sám nosím docela slušné esp (něco kolem 800,-), viděl jsem, jak se stejným kluk roztřískal dveře. Minulý týden mi známý předváděl krasavce za 2k, stoupl si na něj mezi dvěma židlema. Sice efektní, ale na moje představy to esp prostě stačí. Tu tržnici jsem dával jako extrém, bál bych se na to spolehnout, kdybych byl v úzkých. Jsem zastáncem rozumné přiměřenosti kvalita/cena.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Reno »

U nekaleného teleskopického obušku musíte počítat s tím, že jej po prvním opravdovém použití vyhodíte, protože se ohne a nepůjde složit. Ale jak často prostý občan teleskopický obušek doopravdu použije? Z tohoto úhlu pohledu si klidně můžete koupit nekalený obušek a kdyby jste jej někdy museli doopravdy použít, tak jej následně holt vyhodíte a koupíte si nový. Různé "noname" nekalené obušky však rozhodně nedoporučuji, protože s velkou pravděpodobností nevydrží pohromadě ani do konce toho jediného ostrého použití... Pokud ale chcete s teleskopickým obuškem i alespoň příležitostně trénovat (což vřele doporučuji), volil bych jednoznačně kalenou verzi. Ano, je možné zakoupit superkvalitní teleskopy v cenách v řádu tisíců Kč a určitě s nimi budete spokojení. Ovšem svoji roli 100% splní i kalený teleskop od ESP za necelých 700,- Kč.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od felix5 »

nesouhlasim. tak například u ESP
nekalenej 21" 410kč
kalenej 21" 637kč

Pokud předpokládám že obušek nikdy nepoužiju tak ho přeci nepořizuju . pokud očekávám že ho za život třeba jen jednou použiju rázem se vyplatí kalenej . Ty dvě stovky rozdílu dle mého nejsou tim pravim místem kde šetřit.
Odpovědět