Teleskopický obušek - výběr

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět

Máte a nosíte běžně teleskopický obušek?

Ano mám a nosím
116
48%
Mám ale skoro nenosím
63
26%
Nemám ale chci
45
19%
Nemám a nechci
16
7%
 
Celkem hlasů: 240
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od neilz »

Tak sem si poridil kompaktni kalenou ESP 21", velice rychle sem tuto velikost zhodnotil jako tezkou tudiz nemotornou a hlavne pomalou. Mozna v hlinikove verzi od ASP ktera ma neco malo prez 200g proti skoro 400 u ESP by to mohlo byt pouzitelne ale v tehle vaze vubec

Presel sem na kalenou kompakt ESP 16" a verim ze je to plne dostacujci velikost, dat s tim jednu rychlejsi utocnikovy na zapesti, koleno nebo lytko tak to ztezi rozchodi.
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Makaan
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2017 19:21
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Makaan »

Dobrý den,
nejde mi založit nový topic, tak omluvte, že svým dotazem plevelím tak trochu toto téma, ale je to pro mne důležité. Rád bych požádal o radu, co je pro mne vhodný prostředek sebeobrany.

Nejsem úplně standardní případ a to z důvodu, že mám mírně omezené fyzické možnosti díky lehké pravostranné obrně. Není to tak hrozné jak to zní, jen jsem trochu pomalejší-nešika na pravou stranu těla, kterou mám zároveň o něco slabší na sílu a není těžké mě dostat do situace, kdy ztratím rovnováhu. Běžná sebeobrana při napadení mě tak dostane do velké nevýhody a jednoduše skončím nejspíš velice zle. Z důvodu výše uvedených a taky tím, že se stále častěji pohybuji po různých městkých prostorech v nočních hodinách s notebookem atp., bych zkrátka rád měl po ruce něco, čím se mohu ubránit případnému napadení a nejlépe tím vyvážil i ty fyzické nedostatky.

Něco jsem už pročetl po internetu a fórech za názory abych nebyl za totálního idiota a došel jsem k názoru, že vhodný by nejspíše byl teleskopický obušek tohoto směru http://www.obrana.cz/obrana.cz/shop/743 ... -21hs.html

moje logika za tím, resp. co jsem vydoloval z netu:
--pepřovým sprejům moc nevěřím, jelikož jsem se dočetl, že skutečně zapáleného jedince nemusí zastavit a já díky své horší fyzičce nemusím dojít na to, že bych stihl nasadit sekundární řešení .. chci prostě pokudmožno největší možnost odrazení útočníka či případně největší šanci jej zastavit..
--nůž - jsem vyhodnotil jako nesmysl, akorát by se mohl obrátit proti mne, vyžaduje zručnost a obratnost, kterou disponuji jen částečně..
--a tak zbyl obušek - 21ka - doporučena pro delší dosah, což mi umožní si udržet trochu prostor, odstup a dosah a mohu využít svoji "normální" levou ruku, která má normální sílu i zručnost a pak kompaktní (budu jej nosit stále u sebe po ruce) a kalený (kvalita)

Je má logika správná, nebo je to totální nesmysl a existuje něco lepšího?

Pak bych měl druhý malý dotaz - nějaká doporučená obrana pro přítelkyni? Díky své menší výšce (155cm) na první pohled vypadá jako 13letá holka, což už parkrát přitáhlo nežádoucí pozornost opilců a entit a rád bych, aby měla něco, co jí přinejmenším získá čas na útěk nebo jí dá alespoň základní možnost sebeobrany - narozdíl ode mne nechodí po městě v hlubší noci a nemá problém s útěkem a obratností a tak jsem vyhodnotil, že dobrý pepřák by nebyla zlá věc, máte nějaké doporučení? či je vhodné nasadit něco jiného?

Díky
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od štaflík »

Obecně teleskop je velmi silný nástroj, ale vyžaduje jisté know-how a zručnost.
na tvém mistě bych zvážil i kvalitní pepřák (myslím fakt kvalitní - třeba Sabre Red Crossfire) a kvalitní (myslím fakt kvalitní :) ) paralyzér.
Nebo ostrou...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od K4cer »

V zásadě myslím že uvažuješ správně. Nůž určitě ne, je s ním víc patálií než užitku. Ale ten teleskop, no nevím. Umíš se s tím prát? Vzhledem na popsaný bych se bál, že ti ho někdo sebere a ještě tě s ním přizabije.

Já bych to řešil kombinací kvalitní pepřák a pistole, pro tebe i pro přítulku.

EDIT: štaflík mě předběhl. Elektrickej paralyzér je alternativa pepřáku, s ním ale zkušenosti nemám, odradila mě cena a diskutabilní funkce při tlustším voblečení.
Teleskop mám 21" kalenej ESP - ale nosím ho nerad, beru ho jen když nemůžu pistoli.
Naposledy upravil(a) K4cer dne 14.01.2017 20:44, celkem upraveno 1 x.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od BiSon »

Makaan píše: něco, čím se mohu ubránit případnému napadení a nejlépe tím vyvážil i ty fyzické nedostatky.
Pistole/revolver (dle chuti).
Pokud mas fyzicky handicap a nemas moznost s obuchem a pokud mozno i beze zbrane aspon neco rozumne natrenovat, moc jinejch voleb neni.
Uz jsem to tady psal nekolikrat, trenink neni jenom o bouchani do pytle, ale musis se naucit i poradne flaknout chlapa do usmevu. Pokud nejsi psychopat, tak tohle je ta nejtezsi cast.
Makaan píše: --a tak zbyl obušek - 21ka - doporučena pro delší dosah
Ne vzdy te prepadnou uprostred letiste. Premyslel jsi nad tim?
Btw muj posledni konflit byl na uzkem zachode v hospode, frajer stal mezi mnou a dverma. Co tam udelas s teleskopem, navic s pomerne velkym? (nehlede na to, ze byl v bunde a nebyl cas cokoliv tahat....)

Makaan píše:
Je má logika správná, nebo je to totální nesmysl a existuje něco lepšího?
Viz vyse, pistole.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od štaflík »

S pistolí je ovšem ještě násobně větší problém s psychikou, než u teleskopu...
Já bych vzal 18" teleskop, Sabre Red a 2-3 pixly cvičnýho Sabre a potrénoval s kamarádem figurantem.
Ono je dost situací, kdy nejde primárně o život, aby obrana pistolí byla právně dobře uhratelná, ale zároveň je dost situací, kdy to může bolet na těle i na duši.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od K4cer »

No, proto ten pepřák, on na většinu situací bohatě stačí - ale zálohovanej pistolí, kdyby bylo fakt zle.

Dyš chodí v noci, měl by mít u sebe ještě baterku, a ještě i (diskutabilní) teleskop, tak bude vověšenej jak jólka.

Vedle je na prodej velmi pěknej Makarov ;)
Naposledy upravil(a) K4cer dne 14.01.2017 20:53, celkem upraveno 1 x.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Makaan
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2017 19:21
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Makaan »

Zdravím,
nu takhle - nějakou hrubou sílu mám a zase nejsem úplný idiot, sehnal bych si také nějaké rady a hodinku dvě tři s někým. Jen jsem prostě chtěl uvést, že nejsem zrovna 100% zdravý a silný a není to nic co bych vyřešil tělocvičnou, když se mi někdo dostane na tělo nebo si to mám rozdat čistě hrubou silou, prohraji kvůli horší rovnováze a slabší pravačce.

Proto se pro jistotu poohlížím po nějakém řešení, které by mi případně ulehčilo základní obranu a případné ožralce či agresivní jedince tak spolehlivě odradilo. Co už taky mám několikrát ověřené je, že netrpím ve vyhrocené situaci nerozhodností či panikou, na druhou stranu, zbraň mi přijde pro změnu moc náročné řešení na "co kdyby" a nošení do práce či prostě běžně když se setmí...

Já se obecně problémovým oblastem vyhýbám, ale parkrát na cestě z práce už jsem narazil na jedince a byl jsem totálně sám a nikde ani noha, tak jsem prostě došel zdravě k názoru, že hodit na něco tisíc nebo dva a mít trošku výhodu než holé ruce nemůže uškodit.

Omlouvám se pokud spamuji, ale z pročítání mám hlavu jako meloun a tady mi to přišlo nejrozumnější, nechci být jeden z idiotů co si hraje na to jak všechno zná, tak se pro jistotu blbuvzdorněji zeptám.

Moje uvažování je zatím kombinace teleskopu (+ nějakého nacvičení) + tedy toho pepřáku, lze tak?

Děkuji
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od BiSon »

>S pistolí je ovšem ještě násobně větší problém s psychikou, než u teleskopu...
To nijak nepopiram :-)

Jeste jsem zapomel na jednu vec - baterka. Pokud ti jde hlavne o noc, takova silna baterka do ocicek taky pomuze. Skupinu nezastavis a ziskas jenom par sekund naskoku, ale furt lepsi nez nic. Akorat potom uz utyct musis ;-)

Edit:
>Moje uvažování je zatím kombinace teleskopu (+ nějakého nacvičení) + tedy toho pepřáku, lze tak?
Podle me klidne. Dobrej trener bude umet upravit styl tak, abys minimalizoval svuj handicap. Akorat, z moji zkusenosti, mas chybu v jednotkach - misto hodin dosad spis roky, nebo aspon mesice.
Makaan
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2017 19:21
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Makaan »

BiSon píše: Akorat, z moji zkusenosti, mas chybu v jednotkach - misto hodin dosad spis roky, nebo aspon mesice.
Dobře, to je to co jsem právě potřeboval za info, díky!!
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od K4cer »

Baterku sem myslel hlavně na svícení pod nohy :)

Teleskop a pepřák spíš ne. Obojí má zhruba podobný zastavovací účinek. Když něco nejde kladivem, vemeš si jiný stejně velký kladivo? Ne, vemeš si větší.

Modelová situace: deš v noci z práce s noťasem přes rameno, metro/zastávka, tma, nikde nikdo. Přistaví tě tmavší chlápek a bude chtít brašnu - máš pepřák. Jenže - on se z toho votřepe a za dva dny si tě tam počká - i s dvěma kamarády a s noži, protožes ho nasral a ponížil. Půjdeš proti nim s teleskopem? Já ne.

Pepřák řeší 99% situací, ale to jedno procento musíš mít pokryto něčím vydatnějším, a nebo to prostě riskovat.
Ještě EDIT: kolegova zkušenost, vytažení teleskopu proti dvojici právě vyprovokovalo fyzickej útok.
Naposledy upravil(a) K4cer dne 14.01.2017 21:12, celkem upraveno 1 x.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od BiSon »

U me baterka je jedina vec aspon vzdalene pripominajici zbran, kterou muzu mit i za hranicemi. Proto mam rozmyslene i takove pouziti :-)
A do neceho silnyho se neda divat ani ve dne, natoz v noci. Nepodcenovali bych ji. Slusnej peprak bude lepsi, to je bez diskusi.

A s vetsim kladivem plny souhlas!
Makaan
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2017 19:21
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Makaan »

K4cer píše: Pepřák řeší 99% situací, ale to jedno procento musíš mít pokryto něčím vydatnějším, a nebo to prostě riskovat.
Na druhou stranu bych nerad, aby to skončilo střelbou a já šel sedět.. modelovou situaci jste celkem vystihl, to je to co se mi právě parkrát stalo, nikdo brašnu sice nechtěl, ale nebylo od toho daleko.. také nějací ti ožralci a jelikož se mi to předtím nikdy nestalo a za poslední měsíce asi 5x .. tak .. mne to trochu donutilo uvažovat.
Každopádně druhý pokus by ten člověk neměl, to už bych si ohlídal. Jde o ten jeden moment, co kdyby..

Ale díky za názory, jsou pro mne cenné, já nad obuškem uvažoval i obecně, v nouzi mi to může trochu dodat síly na tu jednu dvě rozhodující rány kdyby cokoliv - přišlo mi to s trochou (jak jsem se dozvěděl, tak o něco více) tréninku jako rozumné plus za malý pořizovací náklad. Souboj v těsném prostoru nepředpokládám, nikdy se do nich nedostávám o samotě a veřejné wc atp. nevyužívám, nejsem také nijak konfliktní a do hospod nechodím.
Hlavní bylo - nevěděl jsem, zda se čistě spoléhat jen na pepřák, tak se mi teleskop zdál jako dobrý doplňěk, kdyby náhodou někdo mimo pepře potřeboval ještě jednu ránu a já mohl zmizet, upoutat pozornost či zavolat pomoc.

Jen jsem raději nejednal zbrkle a nechám si poradit. Díky
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Strelec45 »

Nebo nos vycházkovou hůl. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Makaan
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2017 19:21
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Makaan »

Strelec45 píše:Nebo nos vycházkovou hůl. ;)
:P
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od BiSon »

>Nebo nos vycházkovou hůl. ;)
tyjo, mi pripominas, jeden znamy nosil dlouhy pevny destnik. Furt. V lete, v zime, za kazdeho pocasi. Holt byvaly sermir :-)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Strelec45 »

Dobrá délka, nenápadné, účelné, pádný argument, bodec na konec. :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Václaf »

Nojo,ale není ta vycházková hůl ,,A'čko,, zákeřná zbraň? Jinak já bych ji asi také unosil,koleno mám čím dál horší...
Čechy čechům !!!!!
honza
Příspěvky: 8
Registrován: 15.12.2015 22:43

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od honza »

Pokud nestřílí... ;)
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Teleskopický obušek - výběr

Příspěvek od Lala »

= Si vis pacem, para bellum =
Odpovědět