Elektrický paralyzér (taser)

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od the.marek »

Ahoj rozpadlictvo,

Chtěl jsem vznést dotaz ohledně el. paralyzéru a všiml jsem si, že tu není vůbec nikde zmíněn, tak jsem založil solo vlákno.
Chtěl bych pořídit své ženské něco takového do kabelky. Vzhledem k tomu, že s tím nemám absolutně žádnou zkušenost, ani nevím o nikom v mém okolí, tak jsem se rozhodl zeptat se zde, je-li tu někdo takový ;-).

Absolutně nemám anuňk, jestli se nevyplatí šetřit, nebo je to jedno, či je to úplná zbytečná blbost.

Uvítám jakékoliv postřehy a zkušenosti ;-).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Karlos »

Osobne si myslim ze smysl ma pouze taser v pravem slova smyslu ale ten je pro civil nedostupny a vselijake ty cinske paralizery jsou podle me k nicemu... k uspesnemu pouziti je nutny kontakt s utocnikem. Myslim si ze peprak nebo lepe tekuta strela je lepsi reseni.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Hohepa »

Máme v rodině tři.
První jsem pořídil manželce , když před lety jako těhule chodila na kurzy Angličtiny které končili docela pozdě.
Je to "Profi" výrobek s vestavěným pepřákem. Je větší težší tak na opasek černýho šerifa.
Teď je ve skříni, sice po ruce, ale tahat se s ním nikdo nechce.
Druhý pouťový, za hubičku, maskován jako mobil dostal starší potomek když se začal vracet za tmy s florbalových tréningů.
Třetí vestavěny do svítilny si koupil tchán na chalupu. Vydržel tak dva roky, teď jen svítí.

Použití prakticky jen na psychologické zastrašení.
U lidí co to neskusili, sršící jiskry vyvolávají panický strach.
Ale zásah do rukou, jak to přirovnat, je asi jako probíjející zapalování v autě.
Pokud to máš na sobě odzkoušené , tak je zastavovací účinek nulový
Hroty jsou moc blízko u sebe a vyvolaná svalová křeč je jen lokální.
Úspěšnému použití na trupu zase brání oblečení.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od the.marek »

Pepřák samozřejmě má. Přišlo mě to jako celkem zajímavá věc. Já osobně bych si pro sebe paralyzer nepořídil, mám dost jiných prostředků a nejlepší je stejně podle mě ona tekutá střela, kterou také mám v pár kapsách.

Nicméně pro ženskou mi to příjde jako dobrá alternativa, či záloha k pepřáku. Co jsem tak koukal na youtube, tak do 1 000 000 Voltů to jsou jen takové "ohradníky na krávy" kolem 1,5 milionu, už to člověka pořádně šlehne, a nad 2 miliony už se lidi docela kácí, když je to delší kontakt jak 1 vteřinu.

Trh navíc nabízí i celkem kompaktní a nenápadné provedení do dámské kabelky a výkon to má obstojný. Je mi jasné, že výdrž baterie apod. bude malý, ale pepřák je koneckonců také na jedno použití a pochybuju, že ta moje si s tím bude nijak hrát, nebo blbnout s holkama v práci, od toho jsem tu spíš já :-D.
_vyr_134paralyzer-3800000v.jpg
scr-securaptor-kao-paralyzer-00.png
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Fabulous »

Hračky. Svému majiteli nebezpečné hračky vyžadující těsný kontakt s útočníkem a přesto prakticky neúčinné.

Jediné rozumné řešení je tekutá střela ve větším provedení a útěk. No a samozřejmě prevence.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Jenda »

the.marek píše:Co jsem tak koukal na youtube, tak do 1 000 000 Voltů to jsou jen takové "ohradníky na krávy" kolem 1,5 milionu, už to člověka pořádně šlehne, a nad 2 miliony už se lidi docela kácí, když je to delší kontakt jak 1 vteřinu.
Přijde mi to jako taková čísla pro čísla. Jedna věc je, jaké napětí to vygeneruje (to může být důležité pro proražení tlustšího oblečení), druhá je, jaký proud to dá do zátěže. To neuvádí. Co jsem četl, tak vyloženě zastavovací účinek mají jenom ty silnější Tasery.

K pepřáku: pozor na to, že účinky můžou být dost… opožděné. Asi jsou ta videa dost známá, ale pokud to ještě někdo neviděl, tak třeba jedno, co jsme natočili
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od bacil »

Zapomeňte na ty miliony voltů, to nedá ani s nulovým proudem.

Vevnitř je trafo, výstupní napětí odpovídá poměru počtu závitů, takže kdyby tam byl jeden závit na vstupu (což není), tak na výstupu by jich muselo být milion. Vzpomínám si, jako kluk jsem motal 20.000 závitů drátem tuším 0,03mm (to nejtenší co šlo sehnat), no špulka to byla pěkná - asi jako leukoplast a to v tom ještě nebyla izolace, která je pro vysokonapěťové trafa potřeba každých pár set voltů.

Spíš tam bude kolem 20kV.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Strelec45 »

A nebude to dneska už nějak elektronicky, než trafo? Jsem laik, tak omluvte můj blbej dotaz, elektronika je pro mě velká magie. :mrgreen:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od sigmark »

jak napsal Fabik-vyžaduje to fyzickej kontakt. zlatej teleskop s kasrem proti tomu.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Milli »

Dobré ráno Rozpadlíci,
http://dspace.k.utb.cz/bitstream/handle ... sequence=1

Hezký den
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Hohepa »

Milli dík , pročetl a prolistoval jsem a se závěry musím bohužel souhlasit.
Kdo nemá čas pročítat celou bakalářku, tady je závěrečné hodnocení paralizérů od autora
Psychická stránka je při použití EP jistě velice důležitá. Musím přiznat, že když jsem si
měl v rámci pokusu poprvé přiložit paralyzér na vlastní kůži a stisknout spoušť, necítil
jsem se nejlépe. Dokonce ani první impuls, který jsem svému tělu uštědřil, nebyl
nikterak dlouhý. Stál jsem totiž proti neznámému. Očekávat impuls 200 kV není
příjemné. Pak jsem ovšem zjistil, že se nedostavuje žádný následný efekt a začal jsem
dobu prodlužovat. Zjistil jsem, že po 20 sekundách s aktivovaným Power 200 na ruce se
už dokonce nudím. Napětí, kterého jsem se bál nejvíce, když jsem slyšel hodnoty
200kV, 500 kV a dokonce 1 500 kV, ať už jsou to reálná čísla nebo ne, nezní až tak
nebezpečně, když si člověk uvědomí, že běžný výboj statické elektřiny se může běžně
pohybovat okolo 100 kV.
Vyzkoušel jsem paralyzéry na končetinách, břichu, krku i obličeji, sám i od jiných osob
i na jiných osobách, ale nikdy nedošlo ke ztrátě vědomí, orientace nebo k pádu.
Můžu tedy říct, že psychická stránka setkání s EP není jen důležitá, ale je i rozhodující.
Pokud paralyzér budeme chtít použít proti osobě, která už s ním má vlastní zkušenosti,
bude efekt naprosto minimální. Když navíc vezmeme v úvahu reálnou situaci, ve které
hrají roli adrenalin, testosteron, alkohol nebo drogy, je možné, že útočník obranu
paralyzérem ani nezaregistruje.
Z těchto důvodů bych elektrické paralyzéry vůbec nepovažoval za prostředek
sebeobrany, protože k této funkci je absolutně nevhodný.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Desouza »

Zaleží jak který , ale rozhodně neplatí že to nefunguje .. Ale spolehlivé to tedy není ...

https://www.youtube.com/watch?v=nJwOI9PKDhA
Diablo Stun Gun Flashlight Overview by Tim Ralston of NatGeo 's Doomsday Preppers
https://www.youtube.com/watch?v=CqMyOIAYS-E
Demonstration of Proper Uses of a Stun Gun
https://www.youtube.com/watch?v=gaUyYVJAEos
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Hohepa »

Video mi jde trhaně, zkoušel jsem to první a rozhodně nevěřím, že se skácíš po zásahu do paže.
Zkoušel jsem to sám na sobě.
Tady vůbec nejde o napětí nejde o to jestli máš 15 kV nebo 2 milióny.
V Plzeňském Techmanii mají Van de Graaffův generátor a ten pár miliónů Voltu dá.
Přesto návštěvníky na něj nechají šáhnout.
Jde o proud. Párkrát jsem si při bastlení šáhnul na 230V a rána je to stokrát větší než od paralizérů.

I když pro popularitu na trubce jsou lidé ochotni natočit i větší ptákoviny.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Desouza »

Fibrilace srdečních komor se považuje za hlavní příčinu úmrtí při úrazu elektrickým proudem . Při fibrilaci se jednotlivé úseky srdečního svalu rozpínají a smrštují nesynchronně , srdeční komora nedodává krev do oběhového systému a krevní tlak rychle klesá. Srdce je nejcitlivější na průchod el. proudu v okamžiku , kdy vypuzuje krev ze srdeční komory . K vyvolání fibrilací dojde především při průchodu proudu podél trajektorie levá ruka - obě nohy .

V případě :

- průchodem proudu většího než asi 500mA během periody zranitelnosti (vulnerabilní fáze ) , což vzhledem k impedanci těla připadá v úvahu v sítích s napětím nad 1000V .

- při nižších hodnatách proudu již od 50mA ( v sítích nn ) , pokud je vulerabilní fáze srdečního cyklu zasažena dvakrát nebo vícekrát .

Je to nebezpečné a nespolehlivé . ( záleží totiž na aktuálním odporu lidského těla )

Ještě dopním :

Rozhodující při úrazu :chuckle elektrickým proudem je :

- velikost proudu protékajícího tělem , který je závislý na napětí a na celkové impedanci obvodu uzavřeného tělem .
- cesta prudu tělem
- doba působení proudu
- druh proudu ( kmitočet ) střídavý proud je horší než proud stejnosměrný , nejnebezpečnější je střídavý proud o kmitočtu do asi 500Hz . ( proto při zásahu 230V/50Hz je ralativně hodně úmrtí )
- fáze srdečního cyklu v okamžiku zásahu proudem
- fyzický a psychický stav postiženého
Naposledy upravil(a) Desouza dne 01.11.2014 13:42, celkem upraveno 1 x.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Hohepa »

Jasně, jenže v případě paralyzéru teče proud od jednoho pólu-hrotu k druhému pólu-hrotu.
Ty hroty jsou od sebe vzdálené cca 4 cm a jsou neoddělitelnou součástí paralizéru.
Elektrický proud vždy teče cestou nejmenšího odporu.
Tedy pokud ho přiložím na paži , tak teče proud kůží a svalstvem pod kůží, od jedno hrotu k druhému.
Tak fibrilaci srdce opravdu nevyvoláš. to je principiálně FAKE.
To by jsi oběť musel donutit aby levou rukou uchopila jeden pól a pravou rukou druhý a byla tak šikovná, že se jí při tom ruce nebudou dotýkat. Pak proud poteče přes srdce.

Neplést s Taserem, kde elektrody ve taru šipek jsou vystřeleny a mohou zasáhnout hrudník tak , že jedna bude na levé straně a druhá na pravé. Ano, Pak mohou způsobit fibrilaci srdce. U nás ale, pokud vím , není taser legální.
taser.jpg
taser.jpg (33.67 KiB) Zobrazeno 21726 x
velikost proudu protékajícího tělem , který je závislý na napětí a na celkové impedanci obvodu uzavřeného tělem
ano to je ómův zákon U=I×R. Ale do celkové impedance obvodu MUSÍŠ počítat i vnitřní odpor zdroje.
Paralizér má velmi vysoký vnitřní odpor a i když jeho vývody zkratuješ, tak i přes udávané kV nedá víc než cca 5-10 mA.
Jinak by ani neprošel zkušebnou.
Oproti tomu autobaterie má tisíckrát menší napětí jen 12 V ale do zkratu dá 80-100 Ampér !
Říká se tomu měký nebo tvrdý zdroj.

Edit.: opravuji startovací proud autobaterie je cca 400-650 Ampér pro osobní vozy. Nojo už si všechny konstanty nepamatuji. Ale na obsahu příspěvku to nic nemění.
Naposledy upravil(a) Hohepa dne 01.11.2014 14:53, celkem upraveno 1 x.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Hohepa »

http://elektrika.cz/data/clanky/o-ucinc ... organismus
Tady jsou účinky elektrického proudu na lidský organizmus docela podrobně rozebrány .
Typuji, že paralizéry musí být v Dohodnuté zóně účinků střídavého proudu AC-3
podle tabulky v odkazované stránce.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Desouza »

Zkusíme to :)

manuál k jednomu takovému
http://cs.venda.cz/file/1334.pdf

Ano vím , že na základě výboje nastane ochromení svalstva, ale pouze příčně pruhovaného, nikoliv hladkého, tj. srdce.
Ovšem také vím že u čínských výrobků je možné uplně cokoliv ...

Drtivá většina čínských šmuků zkušebnu neuvidí ani z dálky .
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od K4cer »

Autobaterie, která dá do zkratu 100A, je zralá na startovací kabely a dobrovolníka s funkčním automobilem.

Na Specnazu se onehdá potuloval nápad, jak z UPS zdroje vyrobit paralyzér (čistě akademicky, samozřejmě :mrgreen: )

Nicméně, závěr z debaty naznačuje, že tudy cesta nevede, a přítulkyně záhodno vybavit kaserem, případně Makarovem.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od the.marek »

Je to tak pánové, paralyzér je asi úplná zbytečnost, jak říkám, sám jsem k němu skeptický, ty udávané miliony čehosi beru s humorem, ale chtěl jsem se víceméně ujistit a poslechnout si to od lidí s osobními zkušenostmi, mezi které já nepatřím.

K4cer: Toho asi bohdá nebude, aby si udělala zbroják, i když bych byl rád, co by jsme si povídali, takových ženských je tuze málo :-D.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Elektrický paralyzér (taser)

Příspěvek od Stenny »

Jakýsi čínský paralyzér jsme na tréningu používali místo cvičného nože, aby byla motivace pořádně se krýt. Štípe to, bolí to, ale kdyby to na mě někdo zkoušel použít jako zbraň, asi bych se akorát nasral. Hůř to vypadá (jiskří) než bolí.

Co se týká pepřáku, je pravda, že účinek bývá zpožděný, většinou v řádu sekund, co jsem tak zkoušel na sobě.

Video z brmlabu nepovažuju za moc vypovídající, protože tohohle konkrétního figuranta by nejspíš zastavila jen amputace končetin nebo průstřel CNS :D.
Odpovědět