Skryté nošení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no....pokud se podívám na fotku (nikdy jsem ho v ruce nemel)...uživatel má pouzdro nastavené na 0st sklon. pokud by ve předu posunul šrouby o díru dole, tak pak nejsou poutka v rovine a opasek se v nich musí lámat/zohnout ne?
Přílohy
798161_421869954596613_1784196963_o.jpg
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od JenDAG »

Kdyz pouzijes uzsi opasek nez je vnitrni sirka poutek, tak se lamat a ohybat nebude.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od proforma »

Anebo kdyz ta poutka prichytis jen 1 sroubem, cili se budou moci otacet podle sve osy, jak jsem psala nekde vyse.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

to neni dobré riešenie
puzdro nebude na opasku stabilné, nebude sa dat dobre pritiahnut k telu a v pripade kydexových pútok sa skor alebo neskor zlomia.
prichytit pútka jedným šróbom je možne (a imho ne ideálne) pri iwb nosení.

posun o jednu dieru by mal normálny opasok zvládnut, záleží aj na tom jaká je vzdialenost medzi pútkami a jak moc sa zmení uhol. s nejakým extra tvrdým opaskom može byt problém.

je možnost objednat pútka na 4cm aj 4,5cm opasok a nejak to nakombinovat s 4cm opaskom podla potreby.
alebo si nechat urobit pútka ktoré nebudú mat len dierku na šrób, ale drážku v tvare kruhovej výseče vhodného polomeru. potom sa budú dat natáčat aj ked budú pripevnené dvomi šróbmi.
nemóže íst karta furt...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od jameson363 »

Pokud clovek nema nejaky brutal tuhy opasek, ale neco rozumnyho, tak se opasek prizpusobi.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od jameson363 »

Obrázek


Takhle nejak to nosim ja, G17G3+RHH pouzro. Mam na nem speed-loops, na nich trochu bojuju s tim, ze dodavatelska firma to pro RHH neodjehlila, takze to asi budu muset doladit pilnikem, malicko to totiz brousi opasek. Naklon je o dve diry, poutka jsou 40mm, opasek je taky 40mm (5 6 Gear EDC Belt) a funguje to podle me v pohode. Taseni z naklonu je o suseni, takze susim skoro kazdej den tak 15-20 minut, mam totiz Glocka, takze si muzu cvakat na prazdno do aleluja 8-)
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

dobrá modrá. EU-thanasy blue 8-)
speed loops zvládnu vačší posun jak klasika nafotená v rh galérii. a fotka pekne ukazuje že u značného percenta mužov nebude ani puzdro s nulovým sklonom kolmo k zemi.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Serža »

tactical blue :roll:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
ladaj
Příspěvky: 12
Registrován: 22.05.2013 13:30

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od ladaj »

jameson363: to jsi až při nošení zjistil, že že ti to s nulovým sklonem trčí a začal jsi to řešit posouváním poutek? Nebo to přehazuješ podle priority v momentální situaci ? (na nošení sklon, na závody lepší tasení) Vypadá to divně a posouvá to pouzdro příliš vysoko. Speed-loops jsou úzké, tam špatný úhel proti opasku asi nevadí, ale s klasickým palec širokým plastovým okem by to rozhodně nešlo, musely by se udělat šikmé (mám to tak na jednom pouzdře, kde nejsou řady nýtů rovnoběžné, ale směrem dolů se sbíhají... mimochodem takové oko lze vyrobit v kuchyni s pomocí fénu a švýcarského nožíku).
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od jameson363 »

Serža píše:tactical blue :roll:
To nema bejt "tactical", ale "nebud military magor".
ladaj píše:jameson363: to jsi až při nošení zjistil, že že ti to s nulovým sklonem trčí a začal jsi to řešit posouváním poutek? Nebo to přehazuješ podle priority v momentální situaci ? (na nošení sklon, na závody lepší tasení) Vypadá to divně a posouvá to pouzdro příliš vysoko. Speed-loops jsou úzké, tam špatný úhel proti opasku asi nevadí, ale s klasickým palec širokým plastovým okem by to rozhodně nešlo, musely by se udělat šikmé (mám to tak na jednom pouzdře, kde nejsou řady nýtů rovnoběžné, ale směrem dolů se sbíhají... mimochodem takové oko lze vyrobit v kuchyni s pomocí fénu a švýcarského nožíku).

Jednak jsem to zjistil az pri noseni, druhak mam to pouzdro zatim jen dlouhodobe pujcene, nez si vymyslim jaky fakt chci ;-) Na zavody zatim nejezdim a kdybych jezdil, tak LOSku klidne s naklonem, protoze kdyz susis, tak si na to proste zvyknes. Na IPSC bych mel uplne jiny pouzdro. Jinak mam jeste Safariland. Poutka urcite prendavat nebudu, to je takovej vopruz, ze si radsi koupim druhy pouzdro. Jinak poutka z kydexu durazne nedoporucuju, opravdu to praska. Muze to vydrzet, ale je to hodne velka loterie. Poutka musej bejt bud kovove nebo plast zpracovanej vstrikovym lisovanim, at je Kydex v jistejch smerech hodne houzevnatej, tak na tohle je proste krehkej.


Jinak az budu mit chvilku zkusim udelat naklon i na klasickejch RHH poutkach, mam je tu taky k dispozici a uvidime.
ladaj
Příspěvky: 12
Registrován: 22.05.2013 13:30

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od ladaj »

Na svém made-in-doma futrálu pro podobnou pistoli mám poutka z 2mm kydexu a zatím drží, kromě střelnice ale nosím vnější jen občas. Nicméně chci objednat 3mm kydex, před časem jsem mluvil s jedním ze zavedených výrobců a potvrdil mi, že trojka je na oka OK (i když běžně montuje kovové).
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od jameson363 »

ladaj píše:Na svém made-in-doma futrálu pro podobnou pistoli mám poutka z 2mm kydexu a zatím drží, kromě střelnice ale nosím vnější jen občas. Nicméně chci objednat 3mm kydex, před časem jsem mluvil s jedním ze zavedených výrobců a potvrdil mi, že trojka je na oka OK (i když běžně montuje kovové).

Osobne znam nekolik lidi, kterejm praskli i silnejsi kydexove uchyty. Samozrejme ale zalezi na zatezi. Nekdo kdo pistoli vytahne obcas na strelnici tomu da rozhodne min zabrat nez nekdo kdo nosi denne a jeste to treba nekolikrat za den sunda a nanda. Jestli ma nekdo vic casu a min penez tak jako homemade budiz, ale kdyz vemu kolik je s tim prace, tak se to zadnemu velko-vyrobci nemuze vyplatit.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Jeste me napadla pri vyberu pouzdra jedna otazka, jak resite noseni zbrane v kombinaci batoh a bederak?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Serža »

na bederáku nějaká "sumka" umožňující rychlé vytažení?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Ve stehenním pouzdře, stejně jako všichni, kdo potřebujou mít batoh a zbraň v pohotovosti.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od goral »

resilo se to tusim v tomhle vlakne nekdy na pocatku...
Stehenak je omyl na jakekoliv delsi noseni.
Bud nejaky drop leg (a ten taky nebude fungovat vzdy a vsude) a nebo na hrud (chestrig...) jina moznost dle myho nazoru neni.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mam na bederaku vazbu takze jsem zvazoval hodit nejake pouzdro na nej
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od goral »

to si pak musis rozmyslet pouziti...
Jestli od batohu budes odchazet atp..
Navic je rozdil, jestli chces mit zbran skrytou (dle zakona), nebo ji priznas...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od salám »

Potřeboval bych poradit s IWB pouzdrem na G19. Nosím vepředu na 1 hodině ale blíží se léto, člověk se začne trochu potit a není úplně žádoucí topit zbraň v potu. I když by to měla vydržet.
Vzadu nosit nechci, protože nosím batoh a není to pro mě tak pohodlné.

Nemáte někdo tip na nějaké kožené IWB pouzdro pro nošení vepředu na kulích? :mrgreen:

Jde mi o osobní zkušenosti. Na netu jsem našel jen KM Saddlery.

Díky
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od RobertK »

Náhodný výstřel zbraně zranil muže v centru Prahy
http://praha.idnes.cz/zbran-sama-vystre ... zpravy_nub
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Odpovědět