Skryté nošení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Jestřáb »

salám: Koukám, že používáme stejné :hand. Nosím v něm g17 na appendixu a super. Při jízdě v autě do vzdálenosti 100km zbraň ani nevyndavám. Častěji ale na stejném místě nosím 2" revolver, na který díky úplně jiné ergonomii (než má pistole) "zapomínám" úplně. Na g42 jsem si nemohl na appendixu zvyknout, ač je paradoxně daleko menší a tenčí, než g17.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od ecart »

Bak-ly píše: Já se řídím heslem "Kdo hledá, najde." A běžně lidé moc nehledají. Nosím tedy tak, aby zbraň neodhalil normální člověk. O tom, že to funguje svědčí to, že zbraň neodhalí ani rodina, která ví, že nosím, ale nehledá = když jsem se zkoušel ptát, nebyli schopni říct, zda zbraň mám či ne. Naopak kamarádi a známí, kteří o ZP nemají zdání, mi taky nikdy nic neřekli. A to předpokládám, že by se ozvali, když by zjistili, že mám na opasku zbraň :D
Nosím Glock 17 se závitem, takže žádný drobek. Kombinace, které se osvědčily, ale mají každá své mouchy jsou:

- Kalhoty + lehce volné triko (nic, co by šlo ihned označit, jako velké) + vnitřní dasta. Dá se nosit v pohodě, jedinou nevýhodou je omezená možnost se výrazně předklánět - například zvednout karton mléka v obchodě ze země lze jedině ze dřepu :D Ale nic výrazně omezujícího.

- Kalhoty + bunda/kardigan/sako + vnitřní dasta/vnější fobus. Lze také nosit kdekoli, sako nikdy nesundávám, takže není žádný problém. Jediná nevýhoda je nutnost dávat si pozor na vítr, který to umí dost znepříjemnit (zvlášť u saka, kde v podstatě není možnost jej dole zapnout.

- Kraťasy/triko + elastický pás. Zbraň nosím trochu výše nad pasem, což je nevýhoda, ale nic hrozného. Tato alternativa ale umožňuje nosit i bez opasku. Nevýhoda je umístění zbraně o pár cm výše, než je obvyklé a někomu v tom může být teplo (mi ne :D ).

Toto vše ještě kombinuji s alternativou vložení do kapsy messengeru, pokud nárazově potřebuji nemít zbraň na sobě. Alternativy jsem postupně objevoval hlavně z toho důvodu, že odmítám přizpůsobovat své oblečení zbrani a raději přizpůsobím své chování (viz nevýhody, které lze snadno kompenzovat).

Zas tak to OT k tématu o tipech a tricích není. Ačkoli skryté nošení je téma lepší.
Díky za odpověď Bak-ly,

já postupně zkoušel dvě Dasty (vnitřní a podpažní). Obě pouzdra pro mne ale měla tyto problémy:

1) Už tak velká pistole se pouzdrem ještě nafoukla

2) Není možné sundat si sako nebo bundu. V autě je to jedno, při nákupu v Hobbymarketu taky v pohodě. Potíž je pokec u kafe, návštěva známých, večeře v hospodě. Tam jsem prostě potřeboval dát bundu dolů a to byl problém. Trošku lépe to šlo stím vnitřním pouzdrem. Prostě při sundávání bundy pohlídat, aby tričko zůstalo přehozené přes vyčuhující pistoli. Jenomže vnitřní pouzdro zároveň vyžaduje mít o číslo větší rifle, takže z mojí standardní vizáže vykrmeného pašíka jsem upgradoval na vykrmeného strašáka.

3) Zatím nejpohodlněji se cítím s tím elastickým pásem. Bál jsem se toho suchýho zipu, ale ta plocha je obrovská a udržela by celýho chlapa :) Do spodu těsnější tričko, pás kolem pupku, nahoru volnější tričko. Sundávání bundy je v pohodě, stejně tak je možný sundat/nandat volnější mikinu. Trošku blbá věc je printing, občas se prostě pistole přes tričko vylisuje tak, že to musí vidět i slepej. A tasení s elastickým pásem je teda úplně na kokot. Ale nepočítám, že by šel někdo přímo po mě. Spíš, že se náhodou přimotám k průseru v kavárně, hospodě nebo obchoďáku. Prostě nechci dopadnout jak ty lidi v Brodě. Když to koupím jako první, tak se nedá nic dělat, s tím sem tak nějak smířenej.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Reccol »

Jak jsem psal - tahám appendix G19 s náhradním zásobníkem. Nepohybuju se v prostředí, kde si můžu dovolit oblíkat se tacticool nebo do o dvě čísla větších triček, ale i tak to v pohodě schovám. A to jsem zrovna na ten printing docela pes a velice nerad toleruju byť náznaky, natož ty boule, co často dělají klasické holstery na 3/4 hodině.

Konkrétní tipy - používal jsem T-Rex Arms Sidecar, teď mám jeho kopii od OnGear, na cestě Tier 1 Concealed Agis, který má být ještě promyšlenější.

Ale v padnoucí košili/obleku prostě neschováš nic, max pod sako nějakýho prcka, ale bez saka prostě nemáš šanci.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od ecart »

Jak na to koukám, tak tyhle moderní kydexový holstery vypadají fakt dobře a bytelně.

Tier1Concealed - Agis
Tier1Concealed agis.jpg
T-Rex Arms - Sidecar
T-Rex Arms Sidecar.jpg
Hele, opravdu sebou všude taháš i ten druhej zásobník? V případě klasickýho podpažního pouzdra to byla nutnost, jinak to člověka furt táhlo na stranu. U opasku tu potřebu nemám. Dokonce jsem si říkal, že bych naládoval třeba jen 5+1 a ne 12 (.45)

S košilí máš pravdu - ta je prostě marná.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Bak-ly »

Nafouknutí mi u Dasty přijde minimální, možná by byl vhodnější vnitřní hybridní kydex, ale mi se to moc nelíbí. U Dasty ale dost rozhoduje pásek a to, jak moc utažený jste zvyklí jej nosit. Já mám ideální podmínky - pásek široký a utažený, takže zbraň téměř neodstává. K vnitřnímu pouzdru používám normální kalhoty, ale je pravda, že nosím kalhoty, které mají složení tuším přibližně 95% bavlna a 5% elastan, takže jim to až tak nevadí - jen o dírku povolím pásek.
Co se týče té bundy, tak to jen tam, kde ji neplánuji sundávat - návštěva obchodů atd. Sako je u mě bez problémů, protože to nesundávám nikdy :)
S elastickým pásem s tebou plně souhlasím, ale je to prostě daň, no. Výhodou je, že není problém si jej v létě vzít k lehkým kraťasům bez pásku.

K printingu abych řekl pravdu, tak ten moc neřeším. Došel jsem totiž dobou k závěru, že člověk to na sobě vidí daleko více, než okolí. Nehledě na to, že i jasný obrys pistole lidem často prostě nedojde. A jak jsem říkal: "Kdo hledá, najde." Takže se tím výrazně netrápím. Sami zkuste popřemýšlet, u kolika lidí jste si v životě všimli zbraně před tím, než jste se o ně začali více zajímat. Sám za sebe si nepamatuji ani jeden případ. Teď, pokud se na to zaměřím, tak to při procházce v obchoďáku není alespoň jednou problém najít, nebo alespoň u někoho získat důvodné podezření :D

G19 by mi s apendixem přišla dost nepohodlná. Měl jsem Steyr m9, který je podobných rozměrů. Zkoušel jsem nosit tímto způsobem a přišlo mi, že to moc nejde
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Reccol »

Druhej tam tahám, je to hezky vybalancovaný a nějak mě netrápí. Těch holsterů jsem zkoušel víc a až tenhle styl mi sednul jak pohodlím, tak balancem mezi skrytostí a dostupností zbraně (bavím se o appendixu, jinde je to prostě vidět víc a jsem s tím pomalejší, takže to neřeším). Pohodlnost je o holsteru, nic není univerzální, každej má to tělo a nároky jiný.

Od toho Tier 1 si právě slibuju vyřešení pár věcí, co mi u Sidecaru vadí, ostatně jsou vidět i z těch fotek.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

pružné spojenie dvoch puzdier jak to má T1C je imho o dost pohodlnejšie jak ked to je napevno. skúšal som obidva druhy.
čo ti ešte vadí u Trexa?
nemóže íst karta furt...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Reccol »

To pružné spojení je ta hlavní věc, lépe se to díky tomu schová. T-Rex/Ongear mají ještě málo výrazný ten "claw", co tlačí pažbičku do těla a T1C má odlišně naformovaný kydex, takže ty klipy tlačí celou sestavu včetně zásobníku více do těla, takže je to ještě méně vidět.

Zkoušel jsi přímo ten T1C? Jakou generaci? Protože ty první kusy byly prý dost na nic, ta současná produkce je něco úplně jiného.
Jinak Sidecar je pořád super holster a je levnější, takže se to případně nemusíte bát zkusit.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

skúšal som t-rex a custom v podstate zhodný s T1C agis v konfigurácii bravo. originál T1C som neskúšal takže nejaké generačné rozdiely posúdit nevim.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Václaf »

Mám na G34 jen ten clipdraw a krom doma nosím pořád,ale téměř vždy jsem v pracovním a na desáté hodině to bez problému schovám. :rofl :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Hoši nevíte náhodou o molle kapse, která by šla dát zboku na batoh tak, abych pravou rukou hrabal křížem přes hruď a vytáhl pistolí. Tj. kapsa vlevo na batohu, zepředu (ve směru chůze, jakoby k zádům) měla rychlootvirani a uchycení na (stačilo by) kompaktní pistoli? Klidně by mohla být větší a mít nahoře prostor pro lékárnu, filtr... a druhý vstup horem. Ideálně oliva. Asi moc vymýšlím, co?
Normálně nosím krochnu na čundry ve víku batohu. Tak ale není po ruce, blbě se tam vejde, je moc nahoře atd...
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Atrop »

A co si nějakou takovou nechat ušít na zakázku? Sice to nebude nejlevnější ale splnilo by to tvoje požadavky :yes
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od RobertK »

Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od opavak »

štaflík píše:Hoši nevíte náhodou o molle kapse, která by šla dát zboku na batoh tak, abych pravou rukou hrabal křížem přes hruď a vytáhl pistolí. Tj. kapsa vlevo na batohu, zepředu (ve směru chůze, jakoby k zádům) měla rychlootvirani a uchycení na (stačilo by) kompaktní pistoli? Klidně by mohla být větší a mít nahoře prostor pro lékárnu, filtr... a druhý vstup horem. Ideálně oliva. Asi moc vymýšlím, co?
Normálně nosím krochnu na čundry ve víku batohu. Tak ale není po ruce, blbě se tam vejde, je moc nahoře atd...
Z čiré zvědavosti jsem si udělal takový "vyšetřovací pokus" a vyzkoušel tento způsob "vyhrabání" (dostupnosti zbraně) ... asi mám o půl metru kratší ruku :lol: ...Uložení v horní kapse je o moc rychlejší (zkoušel jsem s batohem Deuter 35+... pokud to s dostupností zbraně myslíš vážně tak bych to spíš viděl na nějakou "ledvinku" která ti zůstane na těle včetně nějakého EDC matroše - i po odhození batohu. Já nosím placatý G43 skrytě na apendixu i pod bederákem (jedna velká spona na odepnutí a můžu "tasit").
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Atrop »

Celkem dobrá alternativa se mi zdá chest bag, který je snadno nositelný s batohem. Bez nutnosti se dobývat do kapes nad hlavou, na boku batohu atp.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Trace »

Máte někdo zkušenosti s elastickým pásem Falco? Moje velikost je přesně na hranici mezi dvěma velikostni, tzn netuším, kterou z nich vybrat. Když vyberu menší velikost, aby mě neškrtil a když vyberu větší, aby neplandal a unesl to, co unést má.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Stenny »

Trace: mám, osobně bych volil tu menší velikost.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od DeadMan »

Dotaz na Krakena:

Rozměry znám z webu, ale jde mi o reálnou zkušenost.

Dostanu pohodlně do některé vaší brašny Ruger Mark IV Target s optikou (bude stačit menší nebo větší)?

Foceno na papíru formátu A4
Přílohy
IMG_20181014_125204.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Kraken666
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2018 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Kraken666 »

DeadMan píše:Dotaz na Krakena:

Rozměry znám z webu, ale jde mi o reálnou zkušenost.

Dostanu pohodlně do některé vaší brašny Ruger Mark IV Target s optikou (bude stačit menší nebo větší)?

Foceno na papíru formátu A4
Ahoj vejde se do té větší. Viz fotka se škorpíkem a odkaz na recenzi.
DSCF2150.jpg
http://bushcraftportal.cz/2017/02/brasn ... bag-vz-95/
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

A v kostce a chlupech ste to pro zbytek party neudělaly? To ste teda kámoši. :chuckle
Odpovědět