Skryté nošení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Reccol »

Od OnGear mám dva holstery, od RH taky něco - RH se mi subjektivně líbí víc, přijde mi čistší. Na druhou stranu teď tahám celkem specifickej holster od OnGearu a funguje skvěle, i když to je asi tím, že zkopírovali prostě dobrý design.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Nightmare »

93 vražd denně? No, zajímalo by mě, jak by na tom byla celá Evropa... A jaký státy v Emerice takhle fungují :-(
Zas propaganda jak bejk
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

má někdo vnější kydex s pádlem od excubitoru? zajímalo by mě, jak moc to odstává.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od golem »

Nightmare píše:93 vražd denně? No, zajímalo by mě, jak by na tom byla celá Evropa... A jaký státy v Emerice takhle fungují :-(
Zas propaganda jak bejk
V roce 2015 to bylo v USA v průměru 43 vražd denně, ne 93 - zdroj: https://www.fbi.gov/news/stories/latest ... s-released
Podíl černochů a hispánců na vraždách je lehce přes 70%, což je v hrubém nepoměru k jejich zastoupení ve společnosti - zdroj: https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/20 ... s/table-43
Takže je to myslím hodně OT, protože problém je zjevně úplně jinde než ve zbraních držených slušnými občany. No a za OT se omouvám. ;)
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Nightmare »

Golem: moc děkuji. Jinak abych nebyl úplně OT: - rád nosím PI v zadní kapse Maxpedition Jumbo a na pásku v pouzdře od RH holsters...
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Rookie81 »

jakou máte zkušenost s vnitřními pouzdry a nošení "apendix carry"? Zkoušel jsem -cvičně- celý den nosit fullsize CZ 75, nejdřív jen tak, bez pouzdra. Celkem se to dalo, přes rukojeť jsem přetáhl tričko a zbraň nebyla vidět. Lehký obrys spodku rukojeti, co se semtam objeví když foukne větřík vypadá jako kapsička na doklady. Akorát mě do špeků nepříjemně tlačí pojistka a záchyt závěru. Taky pistole dostává lázeň od potu. Koupil jsem si teda vnitřní pouzdro od dasty, viz obrázek, no dovolím si říct že je napikaču. Ten šev od lučíku k ústí brutálně tlačí do kyčle. Přemýšlím o samodomo ušití koženého pouzdra se švem na opačné straně - podél horní plochy závěru.
Přílohy
5125-0186.jpg
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Jestřáb »

Posuň si víc zbraň nad "vercajk" a zkus jí trochu změnit náklon. Já takhle začal před létem nosit Taurus 85ul taky v hadrové vnitřní dastě a velmi mi to vyhovuje. Dej tomu tejden, ať se dasta propotí a vytvaruje, ten nepříjemnej šev se ohne od těla a bude to lepší. Nosím takhle občas i g17 v koženém futrálu blackhawk a taky to jde. Taky to ale tlačí v tom místě, které popisuješ, když si to neposunu až nadoraz sponou holstru ke sponě opasku.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Nightmare »

Tyhle hadrový Dasty mají jednu nepříjemnou vlastnost. Pokud se dělají různé divné pohyby (i třeba při řízení v autě), zbraň tam moc nedrží a může vypadnout. Bohužel #vyzkoušenozavás... Takže bacha na to, je třeba to hlídat...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Matěj »

V Dastě mi kvér začal reznout, hlavně v létě. Ta hadra nasává pot.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od dolmar »

Moje zkušenost s touhle Dastou je naprosto stejná - pistole v ní nedrží ( taky nemá jak, že ). Nosím Makarova přesně v téhle Dastě na apendixu. Je fakt třeba dát pistoli víc šikmo, pak je to OK. I v autě. Musím to ale furt hlídat aby mi nevypadla když se ohýbám - zavázat boty, něco zvednout, když rozepínám pásek na WC a tak. Dnes mi přišlo kydex pouzdro tak uvidím jak bude fungovat ( resp. jak se bude nosit ), akorát se mi ho podařilo objednat bez sweatguardu :(
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od DeadMan »

Hadrovou Dastu nosím na pravém boku a ani o ní nevím.

Jak už bylo napsáno, tak po pár dnech (týdnech) se propotí a vytvaruje dle kvéru a těla (pak je to jako "skorokydex").

Kdysi jsem měl CZ 75 compact a ta mi rezivěla i ve vnějším pouzdře, ale G26 je pořád OK (jen se ošoupala povrchovka na rožku závěru co se opírá o tělo, ale nereziví = asi mám agresivní pot).

Zbraň mi vypadla i s pouzdrem jen jednou a to po jízdě v autě, kdy jsem vystoupil a při přecházení silnice to vše spadlo na zem (přímo uprostřed cesty) a to ve chvíli, kdy jsem vedl prcka do školky.

Zbraň spadla tak nešikovně na zásobník, že ten se rozletěl a všude byly po zemi Lugery s díly zásobníku.

Okamžitě jsem kluka "hodil" na kraj a začal mezi projíždějícími auty vše sbírat.

V práci jsem to pak zase dal kompletně dohromady (nic nechybělo a fungovalo to).

Takže u hadrové Dasty bacha na sezení v autě!
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od zdoch »

Vnitřní Dastu mám na všechny krátky zbraně, ale jen na převoz v baťohu na střelnici a hlavně v nich spinkaj zbraně v trezoru, nezabíráj o nic víc místa a zbraně nedřou o ocelový poličky.
Pistole mi z nich nevypadly, ale při nošení kompaktu mě bolel kyčel a občas se mi podařilo kostí zatlačit na vypouštění zásobníku a ten povyjel. Při taseni by vypadl. Na nošení už jen kydex.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Reccol »

Appendix v kydexu uplne v pohode, kver schovam i v celkem upnutych, slusnych hadrech. Holsteru jsem vyzkousel vic, ted taham Sidecar.
Dastu bych si na appendix v zivote nedal, mam k jistym castem sveho tela pomerne silny vztah.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od proforma »

Dotaz - nevite, co to je? Foxx Holsters maji u svych pouzder na vyber pro 2" revolvery moznosti
- SW J-frame 1 7/8" bbl
- SW J-frame 1 7/8" bbl w/Crimson Trace

Az k tem " tomu rozumim, ale netusite, co je to to bbl a dal? Kterou z tech variant vybrat pro SW 637? Dik :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

bbl = barrel
crimson trace je laserový zameriavač
nemóže íst karta furt...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Stenny »

proforma: Pokud na revolveru nemáš pažbičky s laserem, tak to první - klasický pětiranový dvoupalec od SW.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od proforma »

Diky :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od štaflík »

Nemáte někdo zkušenost s pouzdrem:
https://www.falcoholsters.com/cs/kydex- ... ariant=655
?
Uvažuji o IWB Kydexu co nejkompaktnějších rozměrů. A nebo zase skončím u hadrové Dasty, která, přes jisté kontroverze, je celkem nenápadná a levná.
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od salám »

Ze zkusenosti mohu vrele doporucit IWB pouzdro od BlackHawk. Pouzivam na G19 a opravdu se to nosi pohodlne. Nebudu sem davat odkaz, aby to nebylo brano jako reklama.
Je perfektne tvarovane presne na zbran a kvalitne usite. Pouzivam denne, nekolik mesicu. :yes

Obrázek

Obrázek
Odpovědět