Skryté nošení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
elef1260
Příspěvky: 7
Registrován: 18.04.2019 14:37
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od elef1260 »

Nie, to je ilustrácia, keď nosím, tak knedlík v hlavni a cocked & locked :mrgreen: . Keď už to má toľko poistiek, nech sa aj využívajú 8-)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Zarozak »

Haluziak píše:Leto = Helikon EDC Side bag, stejne v nej nosim zbytok výbavy.
Je něco,co bys té brašně vytknul? Nebo je to bez chyby
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Haluziak »

Ta spodna guma na plastenku je zbytocna - nic sa pod nu nevojde. Flaska sa tam obcas dava strasne zle. Inak som spokojny
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od dracekvo »

Dá se vánoční trh považovat za veřejnou zábavu, tudíž zákaz vstupu se zbraní?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Třeba s náklaďákem myslíš?
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Václaf »

v oblibě jsou dodávky, ale tu používám neskrytě :rofl :rofl :rofl Asi tam trhy patří :hand Dokonce jsem se našel na jednom kamioňáckým videu, to červené Ducato :rofl
Přílohy
Ducato.jpg
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od ecart »

Chlapi,

prosím, používáte někdo jedno z těchto triček pro skryté nošení? Já nedávno zkusil ten první typ a pocitově mi přijde jako nejpohodlnější ze všech způsobů nošení. Pro full-frame je o dost příjemnější než podpažní pouzdro, flexibilní opasek od Dasty i klasické IWB.

Bohužel, ten první typ se už se prý nedělá, tak jsem se chtěl zeptat, jestli už někdo zkusil i ten druhý a jestli by mohl dát feedback. Ideálně přímo srovnání obou typů. Osobně se bojím toho, že v tom druhém bude zbraň umístěná příliš vepředu. Nebo je to v pohodě?
511 holster shirt.JPG
511 cams shirt.JPG
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

A je tohle skrytý nošení, vždyť ten kvér je vidět. Alespoň na první fotce... :shock:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od ecart »

Aha - nedošlo mi, že musím explicitně uvést, že přes to tričko je potřeba mít samozřejmě ještě něco z tohoto:
- mikinu
- sako
- rozepnutou košili
- jarní bundu

Každopádně dotaz trvá - používáte někdo ten druhý typ trička?

PS: Případný imprinting je samozřejmě chyba nositele. Jak by dopadl slovní konflikt se strážcem zákona si ani neodvažuji pomyslet... Pokud to někdo takto nosí naschvál, tak je magor.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Argonaut »

no moc ten smysl nechápu, pokud se to nedá nosit navrch. Když to vezmu bez svrchního oblečení, to tričko upoutá pozornost už jen těmi odklápěcími křídly. Pokud přes to něco dám, už je lepší to nosit normálně na tričku.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od ecart »

Argonaut píše: 09.04.2020 16:07...už je lepší to nosit normálně na tričku.
No to jsem právě vyzkoušel a lepší to není.
Vyzkoušel jsi Ty tohle pouzdro/tričko?

Já furt doufám, že se tu najde někdo, kdo tu praktickou zkušenost s tím druhým modelem trika má :(
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od cipis »

Strelec45 píše: 09.04.2020 15:40A je tohle skrytý nošení, vždyť ten kvér je vidět. Alespoň na první fotce... :shock:
Je to skryté nošení, byť je ta zbraň poznat. Ale ze zbraně není vidět nic.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od skafloc »

ecart píše: 09.04.2020 15:54 Aha - nedošlo mi, že musím explicitně uvést, že přes to tričko je potřeba mít samozřejmě ještě něco z tohoto:
- mikinu
- sako
- rozepnutou košili
- jarní bundu

Každopádně dotaz trvá - používáte někdo ten druhý typ trička?

PS: Případný imprinting je samozřejmě chyba nositele. Jak by dopadl slovní konflikt se strážcem zákona si ani neodvažuji pomyslet... Pokud to někdo takto nosí naschvál, tak je magor.
Ecart - zkušenost nemám, vidím to poprvé, tak Tě asi zklamu.
Ale zeptám - brát si přes to tričko mikinu je přece blbost, pak se ke kvéru nedostanu (dostanu, ale velmi složitě)
Takže by to šlo použít pro rozepnutou košili, případně lehké sako, lehkou bundu - jak to nosíš Ty sám?

Edit - viděl jsem nějaká videa - to je v té kapse kvér jen tak "na volno"? Co to udělá při běhu, nebo když se sehneš?
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od ecart »

Ahoj Skafloc,

já mám zkušenosti jen s tou první verzí, v černé barvě. Nosím fullsize PPQ .45, přes tričko mívám rozepnutou mikinu na zip nebo softhellovou bundu. S mikinou která se dává přes hlavu, je tohle tričko nesmysl, přesně jak píšeš.

Je to fakt pohodlné, hlavně díky tomu, že:
- Tahle verze trička má v sobě našité vycpávky z podobného materiálu jako jsou popruhy moderních batohů
- Tričko je hodně kompresní, takže celou pistoli krásně přitiskne na bok hrudníku a ta se téměř nehne

Běhá se v tom také násobně líp, než ve všem ostatním, právě proto, že triko je stahovací. Lépe se mi běhalo jen s vojenským stehenním pouzdrem, které se připínalo nahoře na opasek a pak stáhlo dole kolem stehna. To však pro skryté nošení logicky nejde použít.

Předklonit se dá taky v pohodě, zrovna minulý týden jsem takhle luxoval celé auto. Ovšem pozor: nahoře je ta kapsa zavřená jen na dva čtverečky suchého zipu (na fotce je to trochu vidět) a když ten zip zapnu jen halabala, tak mi při předklonu vyjede ven pažbička. Takže zapínat pořádně, nebo nosit menší kanón.

Za mne tedy ta první verze dobrý a kdyby byly skladem, tak si přikoupím ještě pár kusů, ať je můžu střídat.

Mentální problém mám s tou druhou verzí - od pohledu mi přijde problematická:
- nemá suchý zip
- kapsa je příliš vepředu a tím pádem i moc dole
- nemá pevné polstrování

Jelikož se zatím nikdo neozval se zkušenostmi, objednal jsem tu druhou verzi trika na vyzkoušení. Pokud dorazí, tak sem po čase hodím nějakou recenzi. Snad se v odhadu pletu a bude perfektní.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od DeadMan »

Tak jsem o tom pořád mluvil až jsem se k tomu konečně dokopal a to hlavně z důvodu nošení zbraně s nábojem v komoře. Objednal jsem a dnes přišlo vnitřní pouzdro IWB s polovičním sweatguardem. Zbraň sedí v pouzdře velice dobře a oproti dříve používané Dastě je mnohem menší a umožňuje tasení za celou pažbičku 👍
Přílohy
IMG_20200427_164514_compress99.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od DeadMan »

Dneska první celodenní nošení a musím říct, že těch peněz ani trochu nelituji.

Komfort a jistota nošení je o několik levelů výš a zdá se mi, že je i o něco výše posazené = lépe skryté.

Za mě mohu jedině doporučit 👍
You cannot kill me as I am already dead!
Schwimm
Příspěvky: 83
Registrován: 22.08.2011 22:20

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Schwimm »

Ahoj. Mohl by jsi sem hodit odkaz, odkud jsi pouzdro pořídil? Klidně SZ, ať to neberou jako reklamu ;) Díky
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od DeadMan »

Googli kydexovapouzdra ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Serža »

bohužel...na Kahr nic :-( fakt problém, sehnat na něj v ČR dobrej futrál...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od des »

v Prahe je OnGear, borec dokáže urobit puzdro na počkanie, kvalita podla ohlasov výborná.
alebo to skúsit sám, zrovna včera som upiekol puzdierko na kevina do kapsy - cca hoďka roboty a náklady do 7,-€ ;)
nemóže íst karta furt...
Odpovědět