Vycházková hůl

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od zdoch »

Strelec45 píše:Dole chybí bodec, nebo alespoň okování. To není na opírání jako hůl, vodrbeš si to. Ale jde to dodělat. :mrgreen:
joj, tohle je fotka, když sem si valašku koupil, bodec sem nechtěl, tak sem si ji zespoda "okoval", aby se neoťapkala. Jen to kožený pouzdro, to už odkládám víc jak rok :(
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od DeadMan »

Tak, po menších peripetiích s kurýrem včera konečně dorazil nový deštník.

Tento je již naštěstí v pořádku a na fotce uvidíte uzamykací část tak, jak má správně vypadat (na tom prvním zcela chyběla).

Osobně by mě ovšem zajímalo, zda to poškození u předešlého kusu vzniklo už ve výrobě (kdo to potom pustil?) a nebo během přepravy od výrobce až ke mne (chyba v konstrukci?), ale chybějící ozub jsem nikde nenašel, ani zaseknutý v rukojeti.

Každopádně tuto část již vnímám jako Achillovu patu tohoto jinak opravdu robustně a dle mého názoru i jinak nezničitelně vyrobeného deštníku (pokud by tam byla nějaká kovová vložka, případně zesílení, tak bych byl klidnější).

Samozřejmě, pokud se během záruky při "akci" poškodí, tak ho budu opět reklamovat, ale doufám, že se tak nestane, tedy ta "akce" (samozřejmě je deštník použitelný i bez aretace, ale jedná se o značné snížení uživatelského komfortu, kdy jediné co potom drží deštník zavřený, je vnější pásek nebo jeho obal).

Použít ho jako opěrnou hůl není vůbec problém, protože deštník je neskutečně tuhý, ovšem na nějaké dlouhé špacírování to nebude, spíše občasná opora z důvodu jeho hmotnosti (pokud se nese v ruce nebo přes rameno, tak OK, ale neustále s ním zapichovat je unavující).

Celkové zpracování je na slušné úrovni (sem tam plastový otřep), ale německé preciznosti nedosahuje ani náhodou (znova jsem našel drobnou nedokonalost a to ve slícováni tyče deštníku a koncového hrotu = na funkci to vliv nemá, ale opět, za 2,5 litru to musí být dokonalé!).

Na stránkách výrobce se prodává v přepočtu za velmi podobnou cenu jako u nás (rozdíl je cca 200,- Kč), ale já bych to viděl max. na nějakých 1.500,- Kč, aby cena byla přiměřená danému výrobku a to na tom musí pořád ještě vydělat.

https://security-umbrella.com/collectio ... la-for-men

Závěrem jsem zatím spíše spokojen a časem se uvidí, ale na cesty do Německa, Rakouska atd. to vidím jako nejlepší možné řešení co se případné sebeobrany týče.

Jo a v reálu vypadá fakt hodně elegantně :yes
Přílohy
IMG_20180426_161753_1.jpg
IMG_20180426_161837_1.jpg
IMG_20180426_161917_1.jpg
IMG_20180426_162115_1.jpg
IMG_20180426_162222_1.jpg
IMG_20180426_162307_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Rafael »

Moc děkuji za recenzi a fotky.
Ten nosný popruh, i když potřebuji taky opěrnou hůl, má fact něco do sebe.
Uffff. co koupím, nebo co si vyrobím začíná být dilematem čím dál těžším... :mrgreen:
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od des »

cold steel axe head cane
na konec nasadit ošklivú protišmykovú gumu z barly, nalepit malé reflexné samolepky- červená dozadu a biela dopredu, pridat samolepku s logom oblúbenej zdravotnej poistovne. jako známka punku sa dá na strategické miesto namontovat zvonček na bicykel.

imho lepšie jak nejaký samodomo sekeromlat ktorý dokáže jednou ranou usmrtit slona indického.
nemóže íst karta furt...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Strelec45 »

:mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Stenny »

Hodím jen tak do éteru dvě myšlenky:
- Celkem účinná modifikace nějaké dřevěné hole je na spodní část napasovaný kus nalakované železné trubky (buď se dá udělat tak, aby vypadal jako objímka, držící gumovou koncovku, a nebo se na konci hole udělá zápich a trubka tak opticky neruší, vypadá na první dojem jako designový prvek, protože průměr trubky a většiny hole je stejný). Je potřeba to nepřehnat, jinak je hůl nepohodlná na opírání (spodek má při chůzi moc velkou setrvačnost), ale zato není potřeba hůl otáčet v ruce a tlouct hlavicí. Zní to divně, ale měl jsem podobný kousek v ruce, vypadal slušně a měl hodně účinný švih.
- Plastovým holím od CS bych osobně nevěřil. Měl jsem od nich Escrima stick, což je stejný materiál (a jen asi 70cm délky), a bez problémů jsem ji přerazil o těžší boxovací pytel. Vyreklamoval jsem ji a přerazil i náhradu. Podle mě tyhle hole ránu do tvrdého nepřežijí (a IMHO bude na zničení hole stačit hlava/pánev útočníka, neřkuli nějaký strom, zábradlí atd. při špatné ráně). Možná jsem zaujatý, možná jsem měl špatné kusy, ale mnohem víc budu věřit silné rattanové špacírce (nebo třeba jasanu) než tomu CS plastu.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem také neodolal a ten samý deštník s kulovou dřevěnou hlavicí také objednal. Doufám, že dorazí v pořádku.
Těším se na něj, jak malej kluk. :) A přitom taková blbost co?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od DeadMan »

:mrgreen: přesně

Pak dej vědět, jak je na tom s kvalitou, ať se nám "zpřesnění" statistika.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Lyster »

Tak náhle a bez varování prodejce či dopravce, dnes deštník dorazil. A pro mou radost, v pořádku. :)
Zpracování je na celkem dobré úrovni, ta špička je slícovaná asi trochu lépe než na deštníku který zde prezentoval DeadMan. Ale zas je na tom kovu takový malý flíček, který půjde ale snad vyleštit nějakou leštící pastou, když budu hnidopich. Sem tam nějaký otřep je. Nejvíc u té focené špičky. Zavírací mechanizmus je také v pořádku a funkční. Dřevo na rukojeti je parádní. I když na delší opírání jako hůl by jsem spíš vybral verzi deštníku s klasickou zahnutou rukojetí, přeci jen tohle na opírání moc není.
Asi největší nedostatek vidím v obalu s popruhem. Popruh je hrozně tenoučký a i když dám deštník šikmo na záda,tak se tam tak nějak stále neposedně houpe a na nošení to moc není, což je škoda, Chtělo by to vyřešit nějakým lepším popruhem ale i tak se na to bude dát asi zvyknout. Jako kvalitní deštník to určitě fungovat bude velice dobře a na to aby jsem s tím v případě nouze někoho praštil po hlavě (i když asi mi bud líto toho dřeva na ručce) to také bude účinné.
Takže u mě hodnocení je tak 8 z 10. Kdyby deštník stál do těch 2000 Kč, bylo by to asi adekvátnější cena. Ale za značku se platí a určitě koupě nelituji.
Možná časem zainvestuji do té skládací verze, přeci jen tohle na častější nošení není. Spíš když budu vycházet z domova a venku bude pršet. Ale nosit to půl dne někde po městě jestli náhodou nespadne kapka to fakt není.
Uvidíme časem.
Přílohy
20180504_132115.jpg
20180504_133750.jpg
20180504_132322.jpg
20180504_132452.jpg
20180504_132634.jpg
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od jerry.mysak »

mě se líbí tohle

https://www.fantasymece.cz/vychazkove-h ... ordem.html

Výhody:
těžká hlavice. Když s tím někoho majznete po palici, tak to bude cítit
vodorovný rameno rukojeti. Lumpíka s tím zahákneš za krk, nohu a vyvedeš jej z rovnováhy
zoban na rukojeti. Při úderu se síla soustředí na malou plochu a dokážu si představit že s tím prorazíte lebku
dlouhý meč. Stačí stisknout tlačítko, švihnout a máš obnaženou čepel
špic na konci. Skvělá bodná zbran pro nesmrtící body
civilní vzhled

Nevýhody:
cena
neznámá pevnost dřevěné části. Možná se při úderu rozpadne.
Stejně tak není jistá pevnost zámku.
nevyváženost. Dle videí je hlavice moc těžká oproti čepeli. Na druhou stranu asi nebude nikdo z nás šermovat s D´Artagnanem.
asi se ta čepel bude muset nabrousit
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od DeadMan »

No a hlavně v Německu by tě za to zavřeli :ne
You cannot kill me as I am already dead!
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Toran@ga »

pokud bych chtěl vycházkovou hůl použitelnou jako domlouvák, tak bych si vzal džo, max bych si dopasolval délku.

džo (jo) se dá koupit od 600 CZK, je z japonského dubu, dlouhá asi 130 cm a používá se v některých bojových uměních. V Japonsku jí používala dřív i policie než je nahradili humánější obušky.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Ibex »

vono se dá taky jo bez problémů udělat a stojí to 2 - 3 stovky dle náročnosti. Já si udělal bukové (páč mi pěkný buk leží pár let na půdě v podobě fošen) - takže mě stálo jen moření a lak.
Děda má truhl.soutruh a tak mě to stálo 2 hodinky práce a měl jsem hned 2 kousky hotové. Výhodou je, že si můžeš udělat rozměry dle potřeby a kdejaké zdobení, čímž džu (jo) dáš jakýsi punc špacírky a nikoho nenapadne, že to může být zbraň na obranu...
Ale to je spíš myšlenka pro kutily ;)
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Nuwara »

Jo a v našich krajinách se této zbrani říká "násada vod lopaty voe" :-) No a často je to taky z buku.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Toran@ga »

Nuwara : až na to že to má jiný průměr, jiný tvar a je to z jiného dřeva :D
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Hohepa »

U nás se tomu říkalo Česko-Romský slovník... :rofl
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Nuwara »

Ty, já jsem myslel, že to není nijak striktně dané, že je to zhruba takhle dlouhý klacek z nějakého tvrdého dřeva :-) Asi jako když meč je prostě meč, tak jo je prostě jo. :-) Akorát když už je to moc dlouhý, tak změní písmenko a frčí dál :-)

A když říkám takhle dlouhý, tak ne že to bude někdo rozporovat, protože na rozdíl od Cimrmana prodávajícího vycházkové hole nejsem v telefonní budce :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od Ibex »

To Nuwara - kua chlape, nevíš, že násada k lopatě má bejt jasanová a patřičně vohnutá?! Až přídeš na kafe - tak dostaneš.... kafe... lopatou a školení :-D
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od PaF »

Mám tuto, příležitostně ji nosím, zejména při společenských událostech (vedl jsem s ní dceru k oltáři ;) ). Do terénu potřebuji trekové hole.
https://www.chladnezbrane.eu/hole-se-sk ... old-steel/
Funguje jako skutečná hůl, dobře se o ni opírá, nesmeká se a hlavice mi sedne mnohem líp než běžné hole. Čepel nemá břit, jde pouze o bodec, což je jediná nevýhoda. Ale tatáž s břitem již byla na běžné nošení příliš těžká. A trubka jde použít pro pádné údery, takže jde vlastně o 2 zbraně v jedné holi.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vycházková hůl

Příspěvek od DeadMan »

Jak moc je pružná ta čepel?
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět