Zbrojní průkaz všeobecně

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od bacil »

Co vím, tak velké firmy, které živí půjčování peněz, umí lokalizovat dlužníka ikdyž si v bazaru koupí kradený mobil a v trafice novou simku (poloha, kontakty.). Zkuste toto chtít po policii jako oběť trestného činu...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od jerry.mysak »

bivoj píše: 13.02.2020 12:35 JJ, je to tak, já u místního zbraňového oddělení podepisoval GDPR canc, že může místní odbor PČR mít moje tel.č..
po mě taky pokaždý chtějí telefon. Já se jen zeptám jestli je to povinný. Prej ne. Tak jim číslo nedám. Když budou chtít, tak at si ho zjistí sami a jinak.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od sunny-x »

Jen aby bylo zcal jasno, já jsem rád, že mi sami iniciativně zavolali a myslí taktéž na mé zákonné povinnosti. Nicméně naposledy jsem jim dával moje minulé/staré číslo a moje nové určitě ne.

Později jsem si vzpoměl, že jsem na konci minulého roku žádal o nový pas a dal jsem číslo úřednici (známá), ať mi zavolá až bude nový pas připraven (spěchal jsem). Takže to musela zadat do "nějaké" databáze. Jelikož je to poprvé co jsem takto nové číslo dával, tak to je dle mě zdroj jejich informací. Po Showdenovi si nedělám žádné iluze :idea:
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Matěj »

Já jim číslo dal a i podepsal lejstro skrz to, že ho můžou používat. Každopádně každou chvíli tam něco řeším, tak mi to urychluje proces. Krom toho, pod služebním telefonem si mě najde, kdo chce i na webu firmy, takže je mi to tak nějak jedno.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Haluziak »

Kolegové nevíte co je s portálem zbranekvalitne? Vždy jsem ho kamarádům doporučoval na drilování otázek a on jaksik nejede.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od TomSmith »

U mne normálně funguje jak skrz Tapatalk v mobilu tak i v prohlížeči na PC.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od bivoj »

Funguje, ale veeeeliceee pomaluuu....
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od skagerak »

Funguje blbě, ale prý se řeší...
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od marabu »

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo získal nedávno ZP, jaké jsou nyní časové a taky finanční náklady na jeho získání?
Našel jsem k tomu kopu článků, např: https://www.finance.cz/518679-zbrojni-prukaz/ ale nevím, jestli je to stále aktuální.
Taky mě zajímá čas a cena přípravy na praktickou část, hlavně teda manipulace se zbraní. Je nějaký standard, u jakých zbraní by měl umět žadatel rozborku atd.? Věřím, že na každý střelnici mě nabídnou nějaký kurz, ale chtěl bych se zeptat co můžu a nebo bych měl od takový instruktáže očekávat.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od skagerak »

Zp jsem sice ziskal,davno, ale to predpokladam nevadi kdyz...
...
Clanek jsem jen projel a nekdo neco nasel a bez znalosti veci splacal dohromady... :ne

Zp cena v kostce
Doktor ???-(-muze se zvrhnout v psychologa)
Prihlaska 100
Za skupinu zp 700 (tzn 700- 700*5)
Komisar 600
Strelnice ???(dejme tomu kolem 1000 +)
Priprava velmi individualni

Manipulaci z vyjmkou "pouze C" musis umet z kratke ,dlouhe kulove, dlouhe brokove (co presne ted tukat nebudu)
Pokud nedelas C tak strilis jen kratkou (nave li se o zp "E nebo ABE nebo AE nebo D atd...
U E na 10m u D na 15

Zobilu vic ted ne ...
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od steve_michalik »

Na zbranekvalitne.cz máš kompletně zpracovaný postup.
https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-pruka ... jni-prukaz
+ hafo dalších článku o poplatcích, skupinách ZP,...

Přípravný kurz je ideální si udělat na střelnici, kde budeš pak dělat zkoušku. Budeš totiž manipulovat se stejnými zbraněmi.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od marabu »

Díky za odkaz, vklidu si to pročtu. Zajímalo mě jak dlouho ten kurz cca trvá a jak při těch praktickejch řeší, když máš udělat rozborku zbraně, kterou tam vidíš poprvé a nikdy si ji netrénovalal.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od skagerak »

Kurzy jsou ruzne ,a trvaji ruzne..
U zkousky by mel komisar zjistit dotazem zda tu zbran znas a umis ovladat a kdyz ne tak ti to slovne popsat(neukazovat)
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od steve_michalik »

Co znám já, tak kurzy jsou tak kolem 4-6h.

Když dostaneš na zkoušce neznámý kvér, tak na tvůj dotaz by tě měl komisař poučit, jak se to rozebírá. Není tvojí povinností znát rozborku všech zbraní. Ale to najdeš někde ve vyhlášce o průběhu zkoušky. Otázka jestli ti to bude stačit. Já bych to jako tehdy úplný zbraňový nováček nedal. Každopádně na jistotě ti to nepřidá a pak snáze můžeš udělat nějakou fatální chybu při manipulaci.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od marabu »

Díky za rady, na střelnici už jsem sice párkrát byl, ale kurz určitě pomůže i pro další případný dotazy :)
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od skagerak »

Kdyz napises lokalitu (mozna na rozpadu se to nedela) tak treba nekdo da konkretni tip ...

Jeste prihodim zazitek ze zkousky (podrobnej se asi podelim na zk)
K tematu "idealni je absolvovat kurz na strelnici kde bude zkouska"

Po pouceni k prakticke casti jeden uchazec zdesene zjistil ze na manipulaci muze dostat krom pistole malorajdu a broknu .... uchazec predtim absolvoval na te strelnici kurz (cena mezi 1500 a 2500) ...
Pracovnik strelnice/Instruktor se tvaril malem sokovane/nevericne/popuzene , jak je mozne ze po Eckarovi muze komisar pozadovat manipulaci z dlouhych ...

No no comment....
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od marabu »

Jsem v Praze, takže jsem si chtěl vzít kurz na střelnici nejbližší bydliště, ale není problém i jinde, stejně jezdím do práce skrz město. Kouknu kde se dělá praktická.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od jameson363 »

Jak psali jini, je dobry dojit na pripravnej kurz, protoze udelat zbrojak a umet strilet je odlisna vec. Doporucuju na kurz na strelnici, kde budes delat ZP, pokud je to kvalitni strelnice, tak s nejvetsi pravdepodobnosti budes delat zbrojak s jejich kverama a nekde i radej, na co si dat u konkretniho instruktora pozor. Obcas jsem slysel, ze instruktor si vozi svoje kvery, ale imho je na to vetsina lina. Doporucuju nejit po nejnizsi cene, abys kvuli opakovani nakonec neplatil navic a jeste te to stalo cas. My meli pripravu na vsechny kvery, tusim 2 nebo 3 pistole, brokovnice a malorazka. Pistole+krokovnice+malorazka se pak rozebiralo a strilelo na zkousce. Casovy dotace a ceny doporucuju dohledat na netu, ale odhadem pripravnej kurz je tak na 2-3 hodky, udelani zkousek na zbrojak je cca pulden, nez se vsichni vystridaj, podani zadosti zalezi na frontach jinak je to hned, doktor to same. Celkova cena zbrojaku je hooodne cca bura, zalezi kolik skupin, jak drahej mas pripravnej kurz, jak drahyho doktora atd. Kazdopadne pokud nejsi uplne z oboru zbrani a vylozene studijni typ zvyklej se ucit, tak doporucuju pripravu na teorii nepodcenovat a zacit se ucit byt mensi intenzitou dostatecne dopredu (2-3 mesice). Samozrejme kazdej to muze mit jinak, ale cloveku, kterej uz o kverech neco vi se osvedcilo si otazky vytisknout a ty, kde si je jistej vyskrtavat a znovu se s nima nezabejvat. Teorii jsem pak udelal uplne v pohode, s jednou chybou, coz zrovna byla jedina vymrdana otazka, ktera mi nekonec zbyla nevyskrtnuta a jako zakon schvalnosti jsem ji dostal a udelal v ni chybu :D U prakticke zkousky je pak samozrejme nejvetsi nepritel stres.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od marabu »

Jj raději zainvestoval do kurzu nejlépe před zkouškou. Největší práce pak bude projít tu teorii, protože ta manipulace a střelba je alespoň zábavná, ale zase uznávám, že kdo není schopný se naučit konkrétní otázky, nebude ani dobrej kandidát na držení zbraní.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Zbrojní průkaz všeobecně

Příspěvek od Bak-ly »

Díky tomu, jak je dělaný celý koncept teorie, tak otázky můžeš jet na internetu do zblbnutí a nakonec skončíš u toho, že odpovědi budeš vědět jen při pohledu na otázku - bez toho, abys ji vůbec četl. Na tom není nic těžkého. Spíš nepodceň manipulaci. Ta je ve výsledku to nejdůležitější a nejvíce lidí na ní vypadne. Samotná rozborka je na ní to vedlejší, nejdůležitější je bezpečnost.
Odpovědět