Jak často chodit střílet?

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Uživatelský avatar
Vapik
Příspěvky: 45
Registrován: 19.01.2018 15:27
Pohlaví: muž

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od Vapik »

Suším na tomhle. https://projekt-ares.de/En/index.html
Mám k tomu i G19 s blowbackem a na to domácí ...... dobrý.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od dolmar »

Haluziak: Pokud jde o LOS, tak tam prostě vyraž a zkus to. Ostudy se neboj, aspoň uvidíš jak na tom jsi v porovnání s ostatními. Rozhodčímu na každé stage řekneš že jsi začátečník a on Tě dá dozadu, takže nepůjdeš mezi prvními a budeš mít možnost okoukat co a jak, je to fakt v pohodě. Já tam jezdím s tím že si chci vyzkoušet něco co si na běžné střelnici ze stavu nevyzkouším - střelba zpoza krytu, za chůze, z různých poloh a tak. Závody jsou prostě nejlepší trénink :)

Přebíjení - na Turretu udělám v klidu 150ks 9mmL / hod. Vždycky si u toho pustím nějaký dokument na YT a jedu. Jde to i rychleji :) Ale jak píše Cipis - všecko už mám připravené. Přebíjím i .45ACP, tam rychlost nějak neřeším, dělám jich málo. S .223 a .308 nikam nepospíchám.

A jak často chodit střílet? Snažím se jít 1x za 2 týdny. Vždycky si beru pistoli, s tou si dám pár ran mířenku, pak dvojstřely, přenosy, přebíjení, simulaci závad a nakonec Torture Dot. Takhle to dělám poslední rok. Pokud beru pušku tak je to podobné. Ne vždycky to vyjde, někdy beru kámoše, někdy kluka, ale snažím se. Občas doma suším, mám i MantisX, nasušit se dá fakt moc.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od jameson363 »

Nebudu mluvit uplne o LOSu, spis vseobecne a budu mluvit hlavne o pistoli.

Prvni rada - uprimne, pokud chces vic strilet a nejsi prachac, tak .45 ACP dej stranou, s tim proste Cech s beznou vyplatou (coz dle formulace otazky asi jsi) pravidelne strilet proste nemuze. Popripade trenuj prvni roky s 9mm, neco nastrilej a pak prejdi na udrzovaci fazi s .45.
Haluziak píše: 20.07.2020 9:06 Každopádně mě spíš zajímalo nějaké účelné minimum - 50 nábojů měsíčně je sice lepší než nic, ale nevím jestli to bude mít kýžený efekt.
Pokud budes chodit jen 50 naboju mesicne od zacatku, tak je to lepsi nez nic, ale jak rikas, kyzeny efekt asi zadnej zazrak. Pokud budes chodit treba rok-dva a strilet vic, nez se neco naucis a pak se budes jen udrzovat v kondici pomoci tech 50ti naboju mesicne, tak je to asi na pohodu, pokud ocekavas zakladni navyky a "urcitou uroven" strelby, nikoliv nejaky velky "sportovni" vysledky. 50 naboju mesicne je furt vic, nez co vystrili prumernej policajt a i velka cast majitelu zbrojniho prukazu. Je to jako auto nebo kolo, kdyz uz neco odjezdis, tak se sice bez aktivity uroven snizuje, ale uplne to nezapomenes.

Pro zajimavost:
Co tak sleduju kamarady, tak imho rozumny mnozstvi, aby clovek byl na ruznejch soutezich at uz LOS nebo ruzny takticky souteze, tak i treba zakladni IPSC kolem pulky je tak 5-10k ran za rok. Pokud chces bejt nekde vic vepredu, tak cca dvojnasobek a pokud chces bojovat o bednu, tak klidne ctyrnasobek a vic cili pocitej tak 20-40k a vic ran z pistole za rok.

Osobne bych doporucil obetovat prvni rok-dva vic penez, chodit +- jednou tydne pistole na 100-150ran, do toho tak 4-8 kurzu ci celodenich treningu za rok po 300 ranach a da ti to neskutecne moc a dalsi roky muzes zvolnit. Rekl bych, ze tak 4000-6000 ran za rok na prvni roky je rozumny mnozstvi, pokud chces bejt u nejakyho rozumnyho prumeru.

Samozrejme taky zalezi, co muzes vsechno trenovat. Mirenka je zaklad, ale strilet kazdej tyden mirenku 150 ran neni uplne to, co mam na mysli. Chce to idealne partu lidi, ktera te povede a hlavne rozumnou strelnici, kde se da strilet na vic tercu, trochu hejbat, strilet z krytu, obcas trenovat naka zavada, prebijeni atd. Nektery strelnice jsou tak napicu, ze te nenechaj ani vytasit nabitej kver z pouzdra a to pak skoncis jen u klasicky mirenky obouruc, silna ruka, slaba ruka, opakovane vystrely a mozna zapichnuti na terc a s timhle by asi vic nez tech 50 ran 2x mesicne bylo zbytecny. To pak chce vic kurzu/profi treningu a taky susit.

Suseni udela docela hodne, sam jsem na to desne linej, ale nepodcenovat silu suseni.

Neco se da nahradit airsoftem, prevazne u pusky. Sam urcite vis, ze je to sice jeba, ale strelba z ARka je celkem klidna. U pistole je to podle me horsi, tam je ten zpetnej raz proste peklo a zvladani zpetnyho razu a opakovany vystrely musis proste vystrilet stejne jako musis odjezdit kilometry v aute, abys to dostal do krve.

Jinak celkove bych rekl, ze pokud to cloveka vylozene nebavi a nema penize na zbyt, tak z pusky muzes trenovat tak na ctvrtine naboju nez z pistole, mozna i min. Nebudeme se bavit o nejakych ultra sportovnich vykonech, ale z ARka s kolimatorem se nauci strilet pomerne rychle i cvicena vopice. Z Glocka s pevnejma miridlama to tak jednoduchy neni ani nahodou.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od Zarozak »

Donedávna jsem chodil střílet jednou týdně jen mířenku povětšinou s flintou a u toho padlo tak 50 až 100 ran z flinty a když se už jednou za uherský rok dostalo i na pistoli tak většinou 100ks z pistole,bylo to ale tím,že střelnice bohužel nedovolovala nic jiného než stacionární mířenou střelbu o nějakém pohybu nemohla být řeč a gong byl sprosté slovo. Teď si sice zajedu rapidně dál,ale dá se tam alespoň vyblbnout,s pistolí teď chodím častěji a pouze na gongy v různých vzdálenostech a různých velikostí(dá se u toho chodit) a z flinty mě taky začalo víc bavit střílet dynamičtěji na gongy než jen bohapustě děrovat papír. Když jsem tam někdy sám,tak si trénuju různé polohy ve stoje v kleče v leže,ze skrytu a dle náročnosti střílím na gongy různých velikostí na stovce nebo udělám třeba 20 kliků/dřepů a následně v leže střílím přes kolimák ve 100m na laně pověšenou ocelovou desku 10x20cm,která se nesmí zastavit,tzn. musím to trefovat za houpavého pohybu. Ještě by to chtělo nějak vymyslet střelbu za chůze na kratší vzdálenosti přímo v dráze,ale to netuším,zda-li tam půjde nějak zrealizovat. No a u takového blbnutí už bohužel taky rapidně stoupá spotřeba krmiva,prostřílím teď o dost víc než předtím a naprosto totálně vůbec si nedovedu představit toto provozovat bez přebíjení a to přebíjím vše na jednooperáku a trávím tím opravdu kurevské množství času, doby, kdy to člověka bavilo jsou už dávnou minulostí,je to jen nutné zlo......ale jinak bych si nezastřílel asi vůbec, protože ceny střeliva,především toho puškového jsou čím dál šílenější.....
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od Argonaut »

u mě je to dané spíše tím, že mám hrozně zálib a aktivit, takže střelnice hlavně, když je škaredě. Venkovní střelnici mám kousek od baráku, ale je jenom v sobotu dopoledne. Byly doby, kdy jsem chodil 2-4 do měsíce, teď je to slabší, ale min. 1x za měsíc jdu. Většinou pistoli a něco dlouhého, abych si oživil aspoň trochu návyky.

Jednou ročně pořádám sranda match, a tam dorazí borci, co to vytáhnou skoro jenom na ten závod...:)
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od vratnikp »

teď jsem byl po dvou měsících a týdnu na krátkém treninku s pistolí. Za tu dobu sem ani nesušil, když sem se dokopal, tak sem sušil s puškou, protože jsem věděl, že pojedu na puškový závody. Tak 9 vynechaných týdnů mne vrátilo o víc jak půl roku zpět. Mířenka upadla, nejistej nekonzistentní úchop, resetování spouště rychleji než je cyklus zbraně taky neni 100%. Prostě sušit každý týden a hodinovej trenink na 100 ran 2 měsíčně je nutnost, jen kde na to vzít ten čas. Jen stejnou proceduru i na pušku je fakt náročný, nějak se mi to nedaří udržovat oboje zároveň. Chce to asi další koronu a neomezenej home office :D
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od viktor »

drive kdyz jsem byl u zdroju tak jsem strilel hodne casto, skoro kazdy den a cca 5-6 tis ks naboju mesicne.. ale to netrvalo dlouho..
tad jsem na strelnici podle pocasi a nalady a take jak mam cas, cca 2 - 3 x mesicne. Nekdy casteji nekdy je delsi pauza. Naboju jak kdy a vubec, 50 - 500 ks za nastevu. Drive a to hodne davno jsem strilel mirenku ale uz me to jednak fakt nebavi, oci jsou slabsi vekem a take na mirenku nema konkurence schopnou zbran.
Podle me je to jako se vsim co clovek dela. Proste vystrilet 5 - 6 tis. naboju je dobrej zaklad, pokud ti k tomu nekdo neco rekne je to samozrejme lepsi, pokud to ma hlavu a patu. potom jeto jak lizda na kole..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od Kapo »

Ja chodím tak dva krát do roka. Posledne som zobral aj drahú, nech urobí dáku dieru do papieru. Dal som jej terč na 5 metrov a čínskeho kolta 45. Vystrielala dva zásobníky a nič. Vraví, že je asi pokazená. Tak som si dal tri terče na 50 metrov a dvojstrely. Pekne v troch terčoch v strede dve diery. Vravím drahej, ty strielaš rovnako, ako varíš. A spokojne sme šli dom.
Mal som z toho fakt dobrý pocit. Jednak to, že čím menej strielam, tým je to lepšie, a na druhej strane som jej konečne povedal, že je fakt napičukuchárka...
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak často chodit střílet?

Příspěvek od mukl »

:hand .....Kamaráde "Kapo" . Naprosto ti rozumím. Tak nějak, to mám asi i já. S tím rozdílem, že moje žena umí naštěstí vařit :clap . A z těch "mistrů světů - amoletů", kteří měsíčně vystřílí 6000 ran, si zas tak moc nedělám :hi .
Odpovědět