"Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od vratnikp »

netvrdím, že je limitována. Naopak. předchozí příspěvek jsem myslel tak, že bude zvlášť posuzována NO jako taková a zvlášť přestupek při použití střeliva se zvýšeným ranivým účinkem. Tedy člověk může být osvobozen za NO, ale odsouzen za použité střelivo. Teoreticky jde použití JHP schovat za KN. Mám to z diskuse s jedním soudcem ze střeleckého sdružení.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od Bill Masen »

vratnikp píše: 02.12.2020 8:01...bude zvlášť posuzována NO jako taková a zvlášť přestupek při použití střeliva se zvýšeným ranivým účinkem...
bych vypustil to "při", protože ty dvě věci spolu nesouvisí.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od devlop »

na zbranekvalitne "Vyjádření MVČR k otázce zakázaného střeliva"

"Pokud by však fyzická osoba použila v rámci nutné obrany nebo krajní nouze zakázané střelivo, které by měla v dosahu, protože s ním např. nakládal jeho oprávněný držitel, posuzovalo by se použití zakázaného střeliva v rámci splnění podmínek pro nutnou obranu nebo krajní nouzi, tzn. zda nedošlo k excesu, zda nebylo jednání nepřiměřené hrozícímu útoku nebo nebezpečí. Pokud by však bránící se osoba použila zakázané střelivo, kterého by byla neoprávněným držitelem, tj. nebyla by držitelem příslušných oprávnění podle zákona o zbraních, postih za přestupek podle zákona o zbraních, případně i za trestný čin nedovoleného ozbrojování, by nebylo možné vyloučit."

ale je to teda už skoro 8 let staré vyjádření... A vůbec, JHP přeci není zakázané střelivo, jen je zakázáno jej použít v krétké zbrani. Jako držitel skp. B, si jej mohu bez obav koupit a použít na střelnici v dlouhé zbrani, je to tak?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od vratnikp »

přesně tak to chápu, mám JHP nakoupené do PCC, protože můžu ... a protože mi dává nejlepší rozptyl...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od Pez »

9x19 JHP od S&B je zakázané střelivo A.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od PeFi »

vratnikp píše: 02.12.2020 8:01 Tedy člověk může být osvobozen za NO, ale odsouzen za použité střelivo. Teoreticky jde použití JHP schovat za KN. Mám to z diskuse s jedním soudcem ze střeleckého sdružení.
Jak jsem četl populární protokoly z případů NO, tak bych považoval za jistotu, že bude použití JHP v krátké přičteno k tíži obránce.
Nezapomínejme, že onoho soudce z taláru nikdo nesvlékl ani za tento do nebe volající nesmysl:
obžalovaný jednal zákeřně, když zbraň nosil skrytě a použil ji zcela nečekaně a překvapivě”
Aneb shrnuto zde: http://www.lawportal.cz/jiri-jungman-an ... co-chteji/
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od vratnikp »

to samozřejmě může a na 90% bude, proto jak jsem tu asi někde psal, nenosím ani polopláště, neboť na ně soud může pohlížet stejně. Proto jsem nosil mamby, které jsou taky 100gr a komolé, tedy by se neměly tolik odrážet a penetrovat a ted je budu srovnávat se 150gr subsonicama. uvidím, co mi přijde co se týče průstřelů a odrazů lepší. Ale v rámci tohoto vlákna jsem chtěl vypíchnout následující fakta:
na právní úrovni je možné, i v současném znění legislativy, vyjít z NO s čistým štítem i po použití JHP. Na teoretické úrovni to pokryje institut KN.

osobně jsem dospěl k tomu, že "ven" nosím mamby, na domácí uložení mám druhé šuple (samozřejmě připravené pro PCC) plné JHP. Při ukládání nechám jednu mambu v rouře, šuplata prohodím. Pokud případný homedefense nevyřeším jednou mambou, má návštěvník smolíka... Neb se doma opravdu bojím průstřelů zdí a odrazů. Legislativně pak budu čelit dvěma kauzám - NO kdy člověka, co by chtěl shareovat můj majetek uvítám a pak přestupkem na úseku z&s, kdy jsem ho přivítal JHP z krátké. V druhé kauze bych měl být kryt institutem KN. Jo mluvíme tu v teoretické rovině, bude záležet hlavně na pohledu soudce a schopnostech právníka...
Ale člověk musí zvážit pro a proti, tedy případnou přitěžující okolnost použitého střeliva oproti riziku odrazu, průstřelu nebo malého zastavovacího účinku.
Osobně si říkám, lepší aby v sobě měl pokojně protestující tři díry, z toho 2 od JHP, než 16 od FMJ a to jak z hlediska právního (3 vs 16 zásahů), tak praktického, 16 ran při splitu 0,15 je 2,4 sekundy. za ten čas uběhnu cca 15m a tak velké místnosti fakt nemám.

Mým poselstvím tedy je, nebojte se JHP na homedefense, není to (teoreticky) jednosměrný lístek do státního zařízení
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od cipis »

Od koho mas ty JHP? Ty od SB jsou A, tedy zakazane i pro dlouhou.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od Pez »

Třeba Magtech.
Ono je to jako se vším, co není zakázané je dovolené, tedy aspoň prodávat.
Použití ke KN nebo NO, jiná věc, viz několik příspěvků nad mým.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od vratnikp »

přesně- magtech, za rozumnej peníz, mam je otestovaný v PPQ, uzi a Vepr9
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od Bill Masen »

vratnikp píše: 02.12.2020 10:53...Při ukládání nechám jednu mambu v rouře...
čímž se dopouštíš přestupku.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od cipis »

Pokud je u toho (doma), tak ne, akorat je to v tim pripade drzeni, ne prechovavani.
Pokud to tam necha a jde pryc, tak ano, je to poruseni, protoze prechovavane musi byt vybite.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od vratnikp »

Bill Masen píše: 02.12.2020 12:02
vratnikp píše: 02.12.2020 10:53...Při ukládání nechám jednu mambu v rouře...
čímž se dopouštíš přestupku.
abych to uvedl na pravou míru - přijdu z práce, přehodím šuplíky a strčím do stolku. pokud odcházím a nenosím, ukládám to trezoru podle platných zákonů
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: "Combat Mindset" aneb praktická příprava na ohrožení aktivním střelcem

Příspěvek od L.C. »

Zvažuji ještě pořízení střel Hornady HAP. Teoreticky bych je mohl sehnat za necelých 6,- Kč za kus. Jsou jen s dutinkou, ovšem bez perforovaného pláště, takže teoreticky by měly vypadnout z definice střely se zvýšeným ranivým účinkem. Na druhou stranu je to v podstatě stále JHP střela.
Kdysi jsem o nich četl v nějaké US diskusi. Střelci si je pochvalovali, protože jsou se správnou navážkou prý velmi přesné.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Odpovědět