CZUB - převzetí COLTu

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od PaF »

Proto je logickým krokem zdražení všech zbraní :head .
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od Argonaut »

CZUB se evidentně v Evropě orientuje z civilního trhu na vojenský, tj. státní zakázky (ČR, Maďarsko). A vše ostatní z civilní produkce uzpůsobili USA včetně cen. A v USA se nyní prodá prakticky všechno i za nesmyslné peníze. skoro se nelze divit s ohledem na protizbranové nálady na evropském trhu.

Myslím si, že trh civilních zbraní v Evropě a hlavně v ČR postupně vyklidí. Nejsou konkurenceschopní v poměru cena/kvalita a patrioti, co to kupovali, končí zhruba ročníky narozenými do roku 1980. U mladších tam žádný sentiment a vlastenectví není. Taky brandovat turecké brokovnice je pro tradiční středoevrospkou zbojní firmu z mého pohledu ostuda.

U loveckých zbraní postupně odpadají myslivci a na bazarech se objevují CZ550 a obecně produkce devadestých let, takže se sem tam dají koupit slušné zbraně na myslivost. V rámci nových zbraní mají hodně konkurentů.

Mimochodem, kamarád musel mít jednu z prvních CZ 10C, a pak se jí s velkou ztrátou zbavoval, protože první serií zbrojovka zkouší, co se povedlo a co ne přímo na nedočkavých zákaznících.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od dracekvo »

Já se té pochyné kvalitě ve zbrojovce nevidím.

Byl jsem tam na servisu jednoho zařízení (které je staré už několik desítek let). Dostali nějaké doporučení, co vyměnit, co předělat, aby to zase nějakej pátek spolehlivě fungovalo.
Ale takovéhle vedení v podniku, které by si raději nechalo useknout malíček, než investovat někoik desítek tisíc do stroje, který je živí. No to jsem snad nikdy nepotkal ani na východě.
Prostě totální škrti, kteří jedou jen na tabulky, kde zisk musí být co nejvyšší a náklady co nejmenší. A to se jednalo o stroj, který nemá na kvalitu střelby jako takové žádný vliv. Ale jestli takto servisují i ostatní stroje, tak tu kvalitu/nekvalitu chápu.

A správně jak píšeš. Jsem ročník 80+ a z produkce CZUB mě nikdy nic nezajímalo. Jsou daleko lepší varianty v poměru cena/výkon.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od Matěj »

Ano, CZUB se orientuje hlavně na bezpečnostní složky, vždyť to ani netají. Stačí se někoho kompetentního od nich zeptat. ;)
Samozřejmě, vadí mi nějaké jejich kauzy, které nejsou úplně čisté (např. Bren). Nicméně obdivuju, jak se tato firma rozjela. Jen to srovnejte s tou troskou, jakou byla zbrojovka po privatizaci a se situací dnes.

Ad přebrandované turecké brokovnice. To je přece úplně normální, brokovnice nejsou nosný program CZUB, tak je logické, že nakoupí jinde, než si tím zatěžovat vývojové a výrobní kapacity, které mají úplně jiné priority.
To, že zdražuje, tak to prostě je, vždyť zdražuje dnes vše, viz auta.
CZUB jako firma prostě úspěšně funguje a rozvíjí se.

PS: Ze současné produkce tohoto podniku nemám nic (moje nejmladší zbraň od nich je z roku 1980 ;) ), to jen, kdyby někoho napadlo, že jsem podjatý.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od mukl »

Přesně tak. Jen ať jedou v Uherském Brodě "bomby"!!
To je jen dobře. Já sice žádnou pištolku, nebo flintu od nich nemám, ale velmi jim (zbrojovce) fandím :yes .
...a ten Škorpík 61, snad z roku 1962, co teda mám, se fakt už nepočítá.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Opakovačky z CZUB mám docela rád a díky tomu jak jedou bomby se na ně asi vykašlu. Nejen že náhradní díly nejdou sehnat ani na momentální vlajkovou loď ale za pár let na ní nejde sehnat ani blbost jako zásobník. Těch pár výrobců doplňků už na ně taky začíná obstojně kašlat. Připadá mi že když koupím kvér od garážový firmy co do dvou let určitě krachne budu na tom se zákaznickou podporou stejně ako u CZUB.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od proforma »

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/fo ... 47ab5f122/

Fotoreportaz z Brodu, jak se vyrabeji zbrane.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od Rafael »

Dík za odkaz.
Moc se mi ta fotoreportáž líbila. Ta výrobní hlavně.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od Ray »

Měli jsem to štěstí s vybranými kolegy, pár let zpátky, absolvovat živou exkurzi. Od CNC hnízd až po slévárnu. To, co by pro průměrného pacifistu nejspíš znamenalo průchod peklem, já neváhám nazvat slovem "fascinující" :) :yes Zajímavé bylo i povídání o tom, jak byl areál pomocí zelených parčíků a tvarů střech koncipován tak, aby zeshora působil jako běžná obydlená zástavba a za války tolik nepřitahoval pozornost bombardérů, systematicky ničících hlavně průmyslové objekty.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od pepaf »

Česká zbrojovka potěšila investory. S pomocí slavného Coltu prudce zvýšila tržby i zisk

https://byznys.hn.cz/c1-67048880-ceska- ... zby-i-zisk

...cílem firmy je, aby tržby do roku 2025 přesáhly miliardu eur, tedy v přepočtu 25 miliard korun.
Firma také připravuje přejmenování. Nově by měla nést název Colt CZ Group.
...

Tak už zase budu mít doma i CZtu :)
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od Argonaut »

Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE (CZG) změnila s platností od úterý název na Colt CZ Group SE (Colt CZ). Legendárního amerického výrobce zbraní Colt koupila skupina CZG loni.

Zdroj: https://www.novinky.cz/stalo-se/clanek/ ... t-40393773
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od Piston »

Takže si už tento týden nebudu kupovat čezetu, ale Colt… No nic, zval jak zval.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od FMJ »

Česká zbrojovka je pořád Česká zbrojovka, Colt je stále Colt. Názvy fabrik se nemění. Mění se pouze název holdingu, který je v organizační struktuře o úroveň výše - zastřešuje Českou zbrojovku, Colt, Dan Wesson, 4M Systems atd.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od skagerak »

@fmj jojo, ale koukni na clanky a zejm. diskuze na novinkach idnes a. pod :rofl
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od FMJ »

Chápu, nicméně pokud by to novináři napsali srozumitelně a jednoznačně, tak by to nebyla až tak zajímavá informace. Schválně to formulují tak, aby vznikaly diskuze na iDnesu a Novinkách. Tam ale uvedení na pravou míru zanikne v moři balastních a zkreslených názorů.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: CZUB - převzetí COLTu

Příspěvek od skagerak »

Přesně :yes

Pokud neni novinar negramot, tak by to mel zvladnout napsat srozumitelne, ale kdo by na to klikal...
Odpovědět