Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od cipis »

A nedoplati se za pravnika ...
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od Hagen »

A těch děr k vykopání s mizerným a nejistým výsledkem :lol: .
To se radši nechat vykrást :lol:
A na tyhle šmejdy nevolat policajty, ti jim nic moc udělat nemohou.
Poučit je osobně že jsou moc oškliví chlapci ;)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od Patrol »

Kdysi jsem dělal zabezpečovačky a jedna z nejlevnějších ochran oběktů byly nálepky na oknech a dveřích, že je oběkt zabezpečen, monitorován a chráněn.
Teď žiju mnoho let na samotě, nemám ploty, ale pasu okolo ovce, takže dokola jsou ohradníky. Moc to nestojí, jasně to vytyčuje, kam už nemá nikdo lézt a vzpomínám si tak jednou někdy před léty, že mi tam někdo přelejzal, když si to chtěl zkrátit na houby do lesa, jinak klid.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od Kopour »

Přesně tak,el ohradník spojenej s alarmem a třeba sirénou.Pokud je ohradník dobře udělanej tak to funguje dost dobře.A nezapomenout označit výstražnejma cedulema aby si nemohl nikdo ztěžovat.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od Rookie81 »

Já mám podobný pozemek, celkem udržovaný sad za městem, ale bez chaty. A úplně stejné problémy. Hranice jsem si nechal vytýčit od geodetů a natloukl hraniční tyče z trubek, vysoké 1,5 metru nad terénem. Pár tyčí ukradli, občas někdo projede na čtyřkolce, kdysi i traktorem. Známému myslivci jsem si postěžoval a řekl, že tam natluču do země ostré trubky a měl jsem chvíli klid. Ale takový pozemek nemáš šanci uhlídat, to bys tam musel být furt. Jediné, co můžu poradit, je tam jezdit. Často a v různou dobu. Přes týden, o víkendu, ráno, odpoledne, navečer. Jen tak, na otočku, podívat se, třeba na kole nebo motorce, aby ses potkal se sousedy, myslivci a něco pokecal. Bude vidět že tam jezdíš a staráš se.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od Hagen »

Kopour píše: 17.12.2022 7:51 Přesně tak,el ohradník spojenej s alarmem a třeba sirénou.Pokud je ohradník dobře udělanej tak to funguje dost dobře.A nezapomenout označit výstražnejma cedulema aby si nemohl nikdo ztěžovat.
A ta siréna bude houkat až kam, aby na ní někdo během pár minut reagoval příjezdem?
Jinak ztrácí smysl, a je jen na obtíž.
Čím víc zabezpečovaček tam dá, tím víc mu jich ukradnou nebo rozbijou ;)
Rookie81 to řekl správně.
Takový pozemek se prostě nedá před cizími uhlídat.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od vrb »

Já jsem taky řešil jak to udělat aby mi lidi nelezli na pozemek a nedělali tam bordel, ale řešení to nemá. Viz moje skuhrání na "Jak bylo dnes".

Když tam dáš nějaký jako by provázkový plot, tak ti slušní za to nepolezou. Ti neslušní tam polezou stejně. Když tam dáš někomu pár facek, tak ti hrozí trestní stíhání a i kdyby ne, tak za týden tam dojde další co přes hubu ještě nedostal. Je jich nekonečné množství.

Nesmí tam být nic potenciálně zajímavého. Když jsem tam měl karavan tak tam furt chodili kalit a dělat bordel. To mě tak neštvalo, jako to, že si tam dělali ohně a hrozilo že mi zapálí cca 2ha přilehlého lesa. Zkoušel jsem to po dobrém, ale nikam to nevedlo, měli ze mě srandu a bordel dělali ještě větší.

Tak jsem karavan odvezl do šrotu.

Jediné co mi trochu pomohlo, tak jsem přestal sekat trávu. Do dvoumetrových kopřiv s náletovými dřevinami se mi odvažují už jen motokrosaři, ale ti mi tam nekradou. Jen rozhrabou svoji trasu a odjedou.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od Královák »

Kdysi jsem slysel slova, ktera rekla mistni hrabenka svemu synu, ktery chtel postavit prasecak ve vesnici daleko od jejich zamku:"od ceho te nechrasti klice v kapse a nevidis na to z okna loznice, neni tvoje".
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od mhi »

Dekuji za odpovedi. Po precteni komentaru a prohlednuti fotek z mista jsem se rozhodl udelat levna reseni, ktera pravdepodobne budu 'eskalovat'.

Nejdriv ty primitvni jako cedulky, roxory, provazek. Kdyz to nepomuze, pridam maketu fotopasti, klidne i s LEDkou. A pak se mozna stane, ze si treba vytycim 'zahonek' pomoci dratu (nac slozite kopat diru, padat se da i na rovine, ze?). Je to stavba, vstup zakazan, tak se jeden nesmi divit, ze se tam vali ruzne draty.

Dlouhodobeji zkusim zalepit mensi diry v "zivem plote" aby se lidem nevyplatilo to "zpruchodnovat" (necham jim vzdy nekudy volny "zaprovazkovany" pruchod), a budu to nejdriv smerovat k jednomu vstupu. To by cast lidi taky mohlo odradit, protoze nebude snadny unik v pripade nejakeho problemu.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od Patrol »

No, hlavně pozor, ať neděláš zbytečně nebezpečný odrazovadla a neublížíš třeba jen zvědavejm dětem.
Jako děcka jsme prolejzali všechny opuštěný a neobydlený baráky v okolí. Bylo to hrozně dobrodružný dostat se do nějaký ruiny, a když se pak někdo třeba propadl stropem, zůstal vězet na ostnatým drátě, nebo si vrazil hřebík do nohy, dlouho se o tom mezi kámošema barvitě povídalo. Žádnej plot, zeď, cedule...nebyl nepřekonatelnej. Bylo to za hranou zákona lézt na cizí, ale nešlo se tam loupit, jen prozkoumávat neznámé a opuštěné místo. Takové dětské sqoterství. Po čase některé domy někdo koupil a obydlel, a jiné strhli. :angel
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Psychologicka obrana pred vstupem na pozemek

Příspěvek od JOBU »

Pokiaľ na tom pozemku nieje wifi free,tak dnešné decká už veľmi zaujímať nebude :) bohužiaľ.
Odpovědět