Expedice 2015

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Expedice 2015

Příspěvek od mcrea »

pro případ havárie si platím pojištění zdravotní i povinné ručení. Pokud havárii zaviním například pod vlivem, pojišťovna si to ze mě vytáhne.
Pokud je můj názor předsudkem a povrchním soudem jen proto, že je jiný než tvůj tak to asi nebude ani s tou svobodomyslností Rozpadu myšleno moc vážně což?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Měj si názor jaký chceš, ale nezaměňuj fakta. Ano pojišťovna nemusí plnit škodu kterou jsi způsobil, pokud ti dokáže, že jsi jednal v rozporu s všeobecnými podmínkami, ale to neznamená, že budeš hradit záchranu (1. pomoc a zdravotní péči). ;)

Povrchní názor a předsudky vnímám vůči omílanému případu obou dívek.

Zaměňují se zde dvě roviny:

1. Předsudek: Jsou to blbky neměli tam lézt je to nebezpečné. To se dá říci o většině lidských činností a jenom proto, že někdo není takového činu schopen odsuzovat někoho je předsudek. Neudělali nic zakázaného ani neobvyklého. Kdo si o těch holkách něco zjistí, tak přijde na to, že rozhodně věděli jaké riziko podstupují a šli do něj dobrovolně. Rozhodně né naivně jak se nám snaží média přednést. Nicméně pokud to někdo považuje za nesmysl a je nutné je nazývat blbkami je to jeho názor. Takovým lidem přeji, aby jejich aktivity byli vždy ostatnímí kvitovány bouřlivými ovacemi a potleskem. Nejde o ty dvě holky, jde o obecný problém soužití respektovat a být respektován. Osobně jsem rád, že nejsme všichni normovaní a co nedokážu já, dokáže někdo jiný. Bohužel normovanost vyhrává.

2. důsledek: Argumenty typu když riskují, ať nepřidělávají práci ostatním. Jsem si jistý, že veškerá aktivita je nyní na rodině a přátelích. Úřady pro ně neudělají o moc více než pro turistu v Chorvatsku, který se vožere a rozbije si hlavu. Zároveň je to skvělý nástroj k ovládání lidí prostřednictvím uměle vyvolaného problému a masáže sdělovacími prostředky. Ctihodný občan je rozhořčený, že se jeho peníze utrácí na pomoc někoho v nesnázi. Zároveň je zaměstnán tím co se děje na druhém konci světa nebo u souseda a hovna na vlastním dvorku tudíž nevidí. Je zpracovávaný salámovou metodou k tomu, aby nakonec za potlesku mas zase ukrojil trochu ze svých práv a svobod. Například zákaz cestování do určitých oblastí (výjezdní doložky). Ctihodnému běžnému občanovi to může být zatím vzdálený řez, který ho netrápí, ale až se ukrojí více, najednou zjistí, že už se krájí i do něj a nemůže s tím nic dělat :mrgreen:

Ano jsou to předsudky jako jinde vůči motorkářům, kuřákům, střelcům, modrookým... Jedná se o naprosto marginální problém, který vzbuzuje až "hysterickou paniku" mezi bučícím stádem, protože je jednoduše naservírovaný, tak aby vzorce myšlení běžného výrobního prostředku zareagovali tím správným způsobem.

PS: Nikomu jeho názor neberu ani nehodnotím (Snad jen tím, že je mi z mnohých věcí co se kolem dějí smutno). Snažím se nabídnout jiný pohled podložený vlastními zkušenostmi a poznáním.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Expedice 2015

Příspěvek od biskup »

Zajímavá debata, teď by mě jenom zajímalo co kdo skutečně myslí pod tím co píše.

Za sebe, jestli si myslím, že děvčata jeli do země typu pakistán bez doprovodu muže implikuje, že si říkali o problém? Ano, je to podobné, když novinář jede do válečného konfliktu a může být zajat-zastřelen apod. Na druhou stranu těmto lidem co mají rádi tento druh chování se zdá nerozumné být konzervativní a jednat na jistotu apod. A tito mají naopak za blbce tyto "konzervativce".

Zde nesouhlasím s McGyverem, ano myslím si že tito lidé nejednají dormálně a může je někdo nazvat blbkami-neruzmným člověkem apod., ale jestli nejsem zastáncem, že jim nikdo nemá pomáhat natož zakazovat někam cestovat. K

Každý na planetě má právo dělat chyby a nikdo nemá právo mu v tom bránit (teda za předpokladu, že nepoškozuej práva druhého).


Mě jenom udivuje, ne názorová různost na jednání těchto děvčat. Ale absolutní pravdu jak McGyverave tylu "máš je za blbky, jsi blb také ", na druhou stranu mcrea neuznává možnost mít jiný přístup k životu a k riskování. Poenta co mě udivila, proč po sobě štěkáte jak psi, že druhý nemá pravdu a nepřijmete fakt, že máte jiný pohled na svět a tedy i na tento případ?

Přeci jenom, někdo se připravuje na možnou občanskou válku, jiný na výpadek el. sítě apod. a neštěkáte po sobě, že ten či onen, žije ve lži.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Moment, proč to hrotíš? Na nikoho neštěkám a nemám pocit, že by někdo štěkal na mě. I když to podsouváš, tak výroková logika velí, že nikoho blbcem nenazývám, protože bych byl sám blbec. ;)
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Expedice 2015

Příspěvek od mcrea »

Netvrdím, že jsou blbky, na to mám málo informací. Neznám důvod, proč jsou tam kde jsou, jestli jely s nějakou humanitární pomocí, nebo jestli to měla být exotická dovolená s příchutí nebezpečí a dostalo se jim víc exotiky než zvládly. Tím méně si myslím, že MacGyver je blbec. Má jenom jiný názor a pokud jeho názor nenarušuje mé hranice nijak mi nevadí, jen s některými věcmi nesouhlasím. Rozhodně mi člověk, kterého jsem v životě neviděl nestojí za to abych tady vystřikoval nějaké urážky nebo útoky. Nemluvě o tom, že psané slovo bez možnosti okamžité reakce může vždycky zavést debatu nechtěným směrem. Jen jsem se snažil (možná špatně) vyjádřit svůj názor na státní (myšleno oficiální) pomoc těm holkám. Nemám nic proti tomu, aby se jim pomohlo, jen se snažím říct, že by se na tom měly podílet. Nebo ten,kdo je tam poslal. Jinak tady bude za čtrnáct dní brečet další rodina, že jejich úžasný příbuzný hledající dobrodružství se někde zapletl s místním problémem.
Jen mimochodem, pokud by měly cestovní pojištění, vztahovalo by se na tuhle alternativu?
Edit - pravopis
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Annele »

Jely tam pry poznavat cizi zeme a v Indii chtely meditovat. Na cestu se peclive pripravovaly, vybranou trasu konzultovaly s odborniky, dostalo se jim odpovedi, ze by musely mit hodne velkou smulu, aby se neco stalo. Tak pisi noviny.
Ja bych tam bezduvodne nejela, ale neodsuzuji je a nemyslim, ze byly nezodpovedne, resp. vice nezodpovedne, nez jsou lide, ktere jsem jmenovala ve svem prvnim prispevku.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Reno »

Dvě mladé "emancipované" cizinky - středoevropanky bez mužů versus islámsky radikální pohraničí, spíše než centrální vládou kontrolované lokálními tlupami kmenových banditů? Jak se proboha na něco takového chcete "pečlivě připravit"? Je mi jasné, že pokud neměly vyloženě s odpuštěním "nasráno v hlavě", tak cestovaly zahalené, nikoliv zmalované make-upem v letních šatičkách s výstřihem a žvýkačkou v puse. Ale i tak bez znalosti místního jazyka nebo ještě lépe mužského doprovodu znalého místních poměrů budou vždy působit jako pěst na oko. Kdo z Evropy tyhle země nazažil osobně, jen těžko si dokáže představit tu civilizační propast, která se mezi námi nachází. V tomto ohledu nechápu ony výkřiky Macka tvrdého Dávače ve stylu "všechno zakažme" a podobně... :roll: Zejména když sám napsal:
MacGyver píše:...O víkendu jsem se setkal s kamarádkou, která procestovala v nedávné době Afganistan a Pakistan. Cestovala celá zahalená v doprovodu domorodce, který má kořeny na Slovensku a mluví slovensky. Bez jeho doprovodu a pokynů by byla několikrát mrtvá. V jeho společnosti se dostala i na autonomní území ovládané Talibanem v obou zemích. Muslimské země jsou mi dobře známé z vlastních zkušeností, ale z toho co mi vyprávěla mi běhal mráz po zádech. Byla svědkem několika přestřelek, kdy v bezprostřední blízkosti umírali lidi. Viděla umírající děti s jejich matkami, které skončili na ulici z důvodu úmrtí manžela a následného zapovězení rodinou. Na venkově jich byly tisíce. Zkrátka podnikla a přežila cestu o které drtivou většinu cestovatelů a dobrodruhů nenapadne ani přemýšlet.
Tak tahle byla dle mého názoru pro tyto oblasti "připravená" snad nejlepším možným způsobem, ale stejně to nebylo bez značného rizika. Ponechám stranou hodnocení toho, jaké duševní obohacení to člověku přinese, to je její věc.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Lachtan »

Annele píše:...Jely tam pry poznavat cizi zeme a v Indii chtely meditovat. Na cestu se peclive pripravovaly, vybranou trasu konzultovaly s odborniky, dostalo se jim odpovedi, ze by musely mit hodne velkou smulu, aby se neco stalo. Tak pisi noviny...
1- na cestu se nepřipravovaly, a nebo ne dostatečně
2a- vybranou trasu konzultovali s odborníky, ale nedbaly jejich rady
2b- vybranou trasu konzultovali s někým, kdo si na odborníka pouze hrál (nejlepší jsou internetoví "odborníci" na všechno), nebo s někým kdo tam byl naposledy před víc jak 10-ti lety...

Odpověď typu: "ze by musely mit hodne velkou smulu, aby se neco stalo", bych já osobně dal někomu kdo pojede na Slovensko, nebo do Polska (a pod.), ale NIKDY nikomu cestujícímu do této destinace. :evil:
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Reno »

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... a-antonie/

Tak holky jsou naštěstí zpět v ČR, papírově starší o dva roky, fyzicky a psychicky (po tom, co prožily) minimálně o deset. Na některé zážitky už do konce života nezapomenou. Jejich příběh budiž poučením pro všechny, co považují pobyt neozbrojeného evropského turisty v rizikových oblastech za cool dobrodružství, vždyť se přece většinou nic nestane...
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Lachtan »

No, už jsem ani nevěřil, že jsou ještě naživu, natož že to bude mít takový "štastný" konec :yes

Bohužel se obávám, že ještě zdaleka nemají vyhráno, být zavřený dva roky v nějaké "díře" v této lokalitě, s místním pojetím hygieny, přípravy pokrmů a podobně, organismu (ani mladému) opravdu neprospívá...

Jsem člověk přející, takže jim přeji návrat zpět domů, zbytek viz Reno
FoxyMama
Příspěvky: 1
Registrován: 27.08.2013 11:06

Re: Expedice 2015

Příspěvek od FoxyMama »

Už jsem nevěřil, že se holky vrátí, natož živý. Nechci říkat, že vím, jak to tam chodí, nevím o tom vůbec nic, ale mam silný tušení o tom, že z rukou islámskejch únosců nejsou jízdenky zpáteční.
Jsem strašně rád, že se vrátily, jsem ČECH a každej člověk český národnosti co se vrátí domů má u mě velký plus. U holek to je stonásob. Jsou to češky a ještě jsou ze spárů únosců. Objal bych je a přivítal ( ne vítejte doma (myšleno třeba rodnou ves) nebo vítejte u rodin, což je pro ně určitě strašně silný lidský naplnění), ale já bych je objal a přivítal Čechy zpátky v čechách.

Tahle událost je dle mého strašně silný milník pro celý Český národ, tohle nás musí spojit, neházejme špínu na souseda, spíš si s ním dej pivo - když jsem u toho piva, tak to pro holky musí bejt neskutečně silnej zážitek dát si český pivo (pakliže to byly pivařky) se svejma kamarádama a rodinou.

Holky přeji vám úspěšný návrat do "našeho" stylu žití a existence. Je mi jasné, že z vás po tom všem nebude řadová jeřábnice v ČKD. Až se s tím vyrovnáte, a dokážete s tím psychicky žít budete osobnosti homanitárních organizací. A držím vám palce :hand
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Expedice 2015

Příspěvek od cipis »

A Zeman to zazdil ...
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Koniáš »

Dobrý večer.
Je tu jeden poznatek z celého tohoto nešťastného příběhu s dobrým koncem.
Naše vláda a všechny naše složky "makaly" 2 roky a nic. Až jak se rodiny spojily s profi humanitární a vyjednávací organizaci tak holky byly doma za 2 měsíce.
Je v tom poučení. Stát tu není od toho aby se o tebe postaral. O sebe a své blízké se vždy starej sám.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Desouza »

Do toho nevidíš , to bylo něco za něco .. My s teroristy nevyjednáváme . :yes
Vincit omnia veritas .
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Koniáš »

jj. Nevidím. A byl bych moc rád, kdyby to zvládly naše složky.
Ale nějak tomu nevěřím.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Desouza »

Já taky čekal super záchranou misi 601. No alespoň Amíci tam něco poslat mohli no . Ale je to trapný furt u nich žebrat :D.
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od the.marek »

To anthAn: Vzhledem k tomu, že o to "národ" ani ničím nezasloužil a víceméně se ho to ani víceméně netýká, akorát jich a jejich rodin, takže tak nijak nechápu, proč zrovna tohle by nás mělo jako národ nijak spojit... :roll:

Desouza: :yes :D . Poslal bych tam legendami a mýty opředený (a bohužel bývalý) SOG, ten by je přivedl do druhýho dne a ještě by tam cestou zajal pár teroristů a na cestě zpět vyčistil několik vesniček a brlohů a možná našel i toho unesenýho kuchtíka, náhoda je blbec :-D
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Fabulous »

cipis píše:A Zeman to zazdil ...
Zemana vůbec nemusím, ale někdy řekne pravdu na plnou hubu :yes
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Expedice 2015

Příspěvek od kregan »

Desouza píše:Do toho nevidíš , to bylo něco za něco .. My s teroristy nevyjednáváme . :yes
Já do toho občas "nahlédnu". Selhání státu je jednoznačný, nicméně nepřekvapuje. Pravděpodobně nemalé výkupné šlo asi ze státní kasy a pro bezpečnost všech Čechů v zahraničí by se rozhodně nemělo dostat ven, že Češi za svoje lidi platěj.
Čím víc víš, tím míň neseš.
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Expedice 2015

Příspěvek od MadPat »

Desouza píše:Já taky čekal super záchranou misi 601. No alespoň Amíci tam něco poslat mohli no . Ale je to trapný furt u nich žebrat :D.
Domnivam se, ze 601 nema na takovou akci mandat. Z mezinarodniho hlediska mela toto resit SOG, ale tu jsme rozpustili....... opravte me pokud se milim.
Odpovědět