Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

tak existence elektro kurvítek dnes potvrzena - myčka nádobí zakoupena dne 7.12.2018 dnes po dvou letech a 13 dnech přestala fungovat - super ochranná Aqustop hadice s elektronickým ventilem, napevno připojená do útrob myčky odmítá napustit vodu. Nová hadice stojí 1000kč bez DPH, k dodání za dva týdny, k výměně je potřeba kompletně rozebrat myčku, napojit novou hadici na vodu a připojit elektronické ovládání ventilu k řídící jednotce. Práce + dojezd opraváře za cca 2500Kč, objednání nejdříve a cca měsíc. Takže buď se do toho pustím sám (s rizikem, že vytopíme sousedy :-)) protože oprava v podstatě není žádná raketová věda, nebo koupít novou myčku.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Nu co doma nemám, tak se nepokazí... A příklad z druhé světové války - německá parní válečná lokomotiva řady 52, která měla být v provozu jen pár let. V Bosně okolo Tuzly jsem provoz těchto parních lokomotiv zažil ještě před cca deseti, patnácti lety...

Konstrukce lokomotivy vycházela z osvědčené řady 50, s níž měla shodné rozměry pojezdu. Lokomotiva ř. 50 se skládala z cca 6 000 součástí a její výroba zabrala 20 000 h. Řada 52 obsahovala cca 5 000 součástí, z toho cca 3 000 zjednodušených, a její výroba zabrala asi 15 000 hodin. Přitom se dosáhlo úspory 16 % oceli, 90 % mědi (ve srovnání s lokomotivou s měděným topeništěm) a 92 % cínu. K výrobě vanového tendru postačilo o 23 % méně oceli a jeho pracnost byla ve srovnání s klasickým tendrem poloviční...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

To jo, co nemám, to se nepokazí. Ale kdo myčku nechce, tak ten jí nevyzkoušel. Kdo koupil už nechce jinak :)
Úspora volného času za to prostě stojí. A když se nacpe plná, tak ušetří i dost vody a energie.
V tom množství vody by člověk takového nádobí neumyl. A taky je to prostě vše daleko čistější.

Co to máš za značku?
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Hele s partnerkou držíme dva byty - ona myčku má a já ne. Tak to trošku srovnat mohu. Teď to bylo dobré i v případě té čínské cholery, kdy jsem se díky tomu tomu nadělení vyhnul... Pokud už jsou děcka mimo a jsme dva a nebo já sám, tak mi by mi myčka fakt doma zabírala místo a těch pár kousků nádobí spláchnu levou zadní...
Ale tohle je asi fakt střetnutí světů a dimenzí - syn když v Uhrách dostal služební byt, tak se velice rozčiloval, že tam nemá myčku... :-) :-)
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ono to není o pár kouscích. Vzhledem k tomu, že to nesmrdí přes dveře, tak se těch pár kousků dá skládat pár dní. A prostě se to pustí občas. A radši koupím pár dalších talířů a tak, než to furt umývat po jednom ručně. A takové věci, jako pečící skleněné nádoby a podobně, to tak v životě v rukách neumyješ. Máti mi dala jednu starou, co se kdysi kdesi roky používala a pak další roky ležela, no po třech umytích jako nová :D
Já jsem k sobě také myčku nechtěl, ale nakonec jsem ji tam dal a teď lituji, že jen 45cm a ne 60cm.
Dokonce jsou i lidi, co si myčky koupí dvě a z jedné to berou čisté, použijí a dají do druhé. Až tu druhou mají plnou, tak ji pustí a pak se to zase otočí. A navíc ušetří skříňky :D
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

To Devlop: A je to určitě v tom ventilu napouštění??
Já už jsem pár myček opravil a zatím to v tom nikdy nebylo. Ten ventil ti nedovolí napouštět, když není splněná nějaká podmínka.
Nejčastěji se tahle závada vyskytuje, když ti zůstane zaseklej plovák(takovej hladinoměr napouštění), protože vodní kámen, a tuky, a kdejakej bordel. U hodně myček (Siemens, Bosch, Zanusi..) na tohle pomáhalo naklopit myčku dopředu - plovák sednul a opraveno. Pozor ale , aby jsi měl vyčerpanou všechnu vodu. Jednou jsem zapoměl a náklonem jsem dostal vodu někam, odkud stekla do čerpadla, a to si odpálilo takovou uhlíkovou vrstvu, takže jsem pak pracně sháněl jiný čerpadlo.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lunochod »

Myčka

Ahoj, ono to jde rozebrat vpohodě, jen na to musíš jít zespodu, je tam dekl, a po jeho odstranění, máš přístup prakticky ke všemu. Já to třeba při první opravě myčky nevěděl, tak jsem ji rozdělal do šroubku a pak zas skládal, ale zase se člověk něco naučí.

Každopádně, ta hadice je koax, máš normální hadici, kolem ní dvojžilový kabel k ventilu, a to celé zakrytované plastovým obalem. Tedy, když ji uřízneš a napojíš hadičníkem, tak už vůbec do myčky lézt nemusíš.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Patrol - díky moc za tip, vyzkouším. V myčce teď naštěstí žádná voda není, po zapnutí programu se automaticky zapne výpustní čerpadlo a až pak se napouští nová voda. Vždy se ozvalo "cvaknutí" a začala se napouštět, teď ticho, žádné cvaknutí. Zkusím s ní tedy zahoupat, zda se skutečně jen nezasekl plovách v nádržce (je pravda, že tady máme celkem tvrdou vodu). Pokud ani tohle nepomůže, tak se kouknu do vnitř po vzoru Lunochoda, víc to posrat asi nemůžu.
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lunochod »

Ad. ještě mě napadá, pokud máš netěsnost v systému, pak dole v záchytné nádobce, se akumuluje voda, která pak zvedne pojistný plováček a nedovolí napustit další vodu.
Pultik
Příspěvky: 43
Registrován: 07.02.2014 5:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Náchodsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pultik »

Zkontroluj sponky na hadicích. Dělají je plastové a nic nevydrží. Pak kape voda dolů do dna myčky a plováček napouštění ji nepustí. Takovou vadu já už opravoval dvakrát.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Myčka- jestli nenapouští tak nevim jak ostatní značky ale u Boschky jsem už měl 2x ucpanou takovou kurvítkovou labirintovou stěnu co přes ní teče voda dovnitř do myčky.Je to z levý strany odnímatelná plastová stěna nacvaknutá jen přes gumičky a tu stačí prolejt octem a nechat chvíli působit. Je tam takovej neviditelnej žlábeček a ten jak se zasere tak myčka nechodí.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

JJ ale nevím jestli to bude plovák. Ten se většinou projevuje tak že sice nenapouští ale zároveň stále jede čerpadlo a nic více se nespustí.
Ale kontrola neškodí. Ten bezpečnostní plovák uniku vody je kolečko polystyrenu v dutině spodní části myčky + červená tyčka - je to plastové a vše v tom sedí.
Naklonit, vyteče.
Ale jak píše vrbodol spíše to bude ten labyrint vlevo
, jak se ucpe žluklým tukem přestanou fungovat manostaty a myčka zblbne.
A hlavně ten červený malý plovák v tom labyrintu. Čistící přípravek co se doporučuje do myčky tam moc nedosáhne.
Je třeba shodit levou boční stěnu (je to takové lego).
Ale jinak myčka bude fungovat i bez aguastopu na normální hadici.


https://www.youtube.com/watch?v=shCybONy7ao

(to video je informační pro představu jak to tam vypadá včetně toho bordelu)
Na trubce toho je toho více.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1063814.html
(a tady zrovna soudruh z Polska řeší ten aquastop a spravil to ....tchyně pry měla radost :lol: )

Už jsem takhle čistil několik BOSCHek.
Ale má to háček... :mrgreen:
"Milá dcero ,nikdy! si neber muže s šikovnýma rukama. Ten blbec všechno opraví, nikdy nebudeš mít nic nového"
:chuckle :chuckle
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

no já jsem doma oznámil, že se k tomu dostanu až o víkendu po vánocích :-) Zjistil jsem totiž, že ono mytí nádobí ručně má něco do sebe - mám doma tři ženské (dvě malé dcery) a stejně byl dřez i myčka furt plný. Jednou použitý talíř s drobkama šel hned do dřezu. Má 9ti letá dcera dnes poprvé zjistila, jak se myje nádobí ručně a co je to vlastně ten JAR (myčky používáme přes 15 let)... Ono použít nádobí, hodit to do té bílé krabice a za hodinu je to čisté, není moc dobrý přístup pro "Výchovu dívek v Čechách"
Ať si to holky užijou, teď se s tím teď srát nebudu, stejně makám až do 23 prosince ;)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Chválím za dobrý výchovný postup u dětí. :yes
Jen aby tě pak nepřekvapilo, že budeš mít na Štědrý večer bagetu z benzínky.... se slovy, přece nebudeme mazat nádobí. :lol:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tedy, ja fakt ziram:
- v sobotu rano objednana Skrama ve Finsku
- pondeli 17.56 predani DHL
- pondeli 22.44 odlet z Helsinek
- utery 1.04 prilet do Lipska a zpracovani na tamnim terminalu
- utery 3.08 odvoz z Lipska do Prahy
- utery 7.13 zasilka v Praze
- jeste dnes by meli dorucit (dalsich cca 200 km).

Neuveritelny. Kdyz si predstavim, jak doporuceny dopis jde via CP tyden a na balik na poste jsem cekala 3 tydny... Na doruceni do druheho dne pres PPL, Zasilkovnu apod. uz jsem taky zvykla, ale ze to bude druhy den pres pulku Evropy, kloboucek dolu... :clap
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Tak to budou veselé vánoce... :-) :-) Jinak jsem doma konzervoval Balistolem některé své zábavné předměty a kouknul jsem na očouzený sporák v kuchyni. Takže jsem ty smaltované části tím Balistolem vzal taky. Pak ty zapečené fleky šly druhý den docela dobře setřít... Ony to jsou vlastně stejné usazeniny karbonu... :-) :-)
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Proforma - několik let zpět. 31.12. jsem byl ve službě udělat uzávěrky. V deset jsem měl hotovo a trošku jsem kouknul na net.. Tak jsem si na E-bay koupil jeden model z Řecka. Ve dvanáct jsem měl mail od Řeka, že ho poslal... Balíček byl na poště - cca třetího, čtvrtého ledna... Holky na naší vesnické poště docela zíraly.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Britská tajná služba GCHQ zveřejnila šifrované vánoční přání.

Chce někdo luštit?
https://www.gchq.gov.uk/files/2020%20Ch ... 20Card.pdf
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Normálně jsem se musel podívat na Wikipedii, co se to venku objevilo za divnou věc... a ono je to prý nějaký Slunce.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Ivana píše: 22.12.2020 12:12 Britská tajná služba GCHQ zveřejnila šifrované vánoční přání.

Chce někdo luštit?
https://www.gchq.gov.uk/files/2020%20Ch ... 20Card.pdf
Happyxmas
Snad je to dobře :D
Pokud mě chce GCHQ přijmout na hpp tak ať se ozvou na moje tel číslo. Určitě si ho dokážou, jako tajná služba, zjistit. :mrgreen:
Odpovědět