Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Dneska jsem podepsal novou pracovní smlouvu. Dost potenciálních zaměstnavatelů bylo překvapených, když jsem jim řekl, že chápu, že si chtějí pečlivě vybrat nového zaměstnance, ale i já si chci pečlivě vybrat zaměstnavatele.
Mimochodem firmy, ktré hledaly M/Ž/X jsem ignoroval, a bylo jich docela dost.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Počítej tak 14 dní. (Doplněno - někdy zabere až kombinace či úplně jiná kombinace, holt si to chce koupit měřák a měřit a měřit a pak konzultovat změny, ony i některé vedlejší efekty jsou nepříjemné).
Jinak vřele doporučuji začít chodit o hodinu dříve spát, klidně si vzít melatonin, no a moc před tím spaním nejíst, což se mi nedaří.
A taky mrkni na vide Bukovského: https://www.youtube.com/channel/UCaYEYc ... query=tlak
Lyster píše: 20.01.2021 22:09 Mám 176 cm a 85kg, takže nadváha tam je. Ale před rokem, kdy jsem prodělával v tu dobu neléčený diabetes jsem zhubnul na 65. A teď to za rok nabral zase zpět. Ale víc už to nahoru nestoupá. Je mi jasné, že budu muset trochu zhubnout. Ale i tak nechápu proč se ten tlak zbláznil prostě z ničeho nic.
Nejhorší je, že zatím ty prášky nevypadají, že by nějak moc zabíraly... asi to bude chvíli trvat než to dokáží srovnat. Beru prášky Tezeo 80 mg.
Naposledy upravil(a) cipis dne 22.01.2021 17:05, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Česká pošta mě opět nasrala!

Celý den na homeoffice, dole máti v důchodu, v podkroví ségra jako osvč. A stejně, jak šla kolem oběda pro synovce, tak lístečky ve schránce. Tak jsem si dal tu práci a prohrabal kamerovku.
A je to nádhera, na začátku ulice zastaví pošťácké auto, řidič vyskočí a do baráku vedle hodí dopisy, spolujezdkyně s papírama v ruce taktéž vyskočí a postupně naháže do schránek u domů v ulici. Zvonky ignoruje (a to já mám zvonek, co mi jde na mobil) a na konci ulice naskočí zpět do auta, které celou dobu pomalu jede vedle ní ...
A ještě zapomněli nachystat ty lístečky tři, protože mám jen dva, u třetí zásilky to vidím jen na trasování na webu.
Skvělá práce.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

Žádost o opakované dodání?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

cipis:

já jsem se službama ČP dávno skončil. Těch společností je tolik, že není důvod podporovat tento komunistický moloch.

Já ani neobviňuju poštačky. Protože toho dostanou na hrb tolik, že to nejde stihnout za normální pracovní dobu a zdarma přesčas se nikomu dělat nechce.
Jizva
Příspěvky: 15
Registrován: 07.07.2020 0:42
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jizva »

Já jsem poslední dobou s poštou spokojená....stačilo, aby jednou na začátku prosince přijeli ve špatnou dobu a kdykoliv mi vezou balík čekají před bránou a troubí. Takkže o nich vím i když jsem zrovna v kotelně a štípu. Dřív pokud jsem je neviděla z okna tak byl taky jen lístek. :D
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Jo, žádost o opakované dodání jsem samozřejmě naklikal, ale jen u těch dvou, u té třetí to nejde.
A bohužel si vybrat moc nemůžu, když aliexpress uzavřel smlouvu s něma.
Má to sice výhodu v tom, že se nebude řešit DPH (protože si to už vyřídí mezi sebou), tudíž odpadá to výpalné 200 Kč, ale takovéto doručování ...
Mám to na kameře, ale moc s tím argumentovat zatím nechci ...
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Co jsem se dozvěděl z insider informací pošta prostě nestíhá - takže se doručuje kverulantům a ostatním hází lístečky.
Bohužel jediné řešení je stížnost, to vás přeřadí do první skupiny... :x

Já přes vedoucí pobočky získal kontakt na vedoucí doručovacího depa, po neformálním pohovoru na téma "bude to vozit na autě tak dlouho dokud mi balík nepředá mezi dveřma"... s doručováním není nejmenší problém, dokonce je ochotný operativně změnit doručení do práce. Ale na oplátku jsme pozitivní i my a uplácíme ho čokoládou. :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Torzo skokanského můstku,  ráje z dětství
Torzo skokanského můstku, ráje z dětství
Udělám co musím
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Nevím jestli je to poštou jako takovou, spíš bych řekl o lidech...
U nas je skvělý týpek co vozí balíky od pošty, listonoška je horší.
Už mi to i nechával nezaplacené balíky na parapetu za barákem s tím, že mu tam peníze nechám další den (to bylo ještě v době kdy jsem chodil do práce a doma nikdo nebyl).
Dokonce jsem to jedou nevydržel a psal na poštu, že ho chci oficiálně pochválit a nejlepší na tom bylo, že se nikde nedoklikáte na "pochvalu" všude jen tlačítko stížností :D
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Kam ten svět spěje. Poslední zhruba půlrok jsem si všimla, že na seznamu a na četce se množí překlepy. Chápu, že dneska jde všechno šíleným tempem kupředu.
Ale... dva překlepy v jednom článku....
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/redi ... tne-139244
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Ten Seznam to tu čte. Překlepy opraveny.

Proformo?

Zajímavé je též vyjádření poslankyně KSČ: "....protože lidé mimo stanovenou strategii k vakcíně v tuto chvíli přístup většinou nemají....
Ona ví něco, co my ne.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tak je to v háji ...
Už asi vím, proč je všechno tak, jak je ...

Kluk, 5 let, hovor z hygieny (5 dní po incidentu), že má od toho data karanténu (ve školce pobíhala jedna pozitivní učitelka, tak zavřeli jednu třídu). Rodiče a sourozenec nemusí. No, tak si to vysvětlují tak, že kluk nikam nesmí, ale oni všichni ano. Že ho měli odizolovat od sebe, tak prej né ... Jasně, to není reálné, ale v tom případě se musí perimetr rozšířit i na ně. A ne, že jeden rodič jde do práce a sourozenec k babičce ...
Hygiena, dětská i obvoďačka každý něco jiného, tak se jim ani nedivím, že je v tom takový zmatek. Opravdu hysterie a zdravý lidský rozum v prdeli.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Nejen zdravý rozum je v prdeli, všichni tam jsme. Někdo by za to měl být navržen na státní vyznamenání. :yes
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

cipis píše: 26.01.2021 13:35 Tak je to v háji ...
Už asi vím, proč je všechno tak, jak je ...

Tady ve škole podobný případ. Dítě v 2tr. ZŠ. před 7 dny rodiče pozitivní na covid. Do dneška dítě nebylo na testech, takže celá třída neví, jestli i on byl pozitivní a nebo ne. Tak jako tak, po 7 dnech v karanténě může být už dávno pozitivní, když je spolu s rodiči v karanténě. Takže i když budou testy u něho i po té době pozitivní, stejně nebudou vědět jestli to mohl ve třídě roznést... Učitelka na mrtvici...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Já měl dneska den, ráno jsem vážně myslel, že je to má poslední hodinka. Nedávno jsem tu ve vlákně psal, že jsem dostal nějaké tablety na vysoký tlak (Tezeo 80mg). Když mi je doktorka předepisovala, tak mi říkala, ať zkusím nejdřív půlku prášku denně a pak i celý, a podle měření že uvidím kolik si mám brát. No tak to po většinou bylo tak, že jsem si vzal polovinu prášku, ale stejně jsem si pro jistotu zbytek dobral někdy dopoledne. Protože ten tak (hlavně ten spodní) se držel někdy nad 90 a to je u mě u diabetika docela dost. měl by být pod 80. Poprvé jsem si vzal prášek ráno celý 23.1.2021, měl jsem trochu vyšší hodnoty, ale nedošlo mi, že to je asi po prášku na bolest hlavy (Panadol extra rapide), byl v něm kofein. Hodinu po tom co jsem si prášek vzal, se mi udělalo děsně špatně, začal jsem se neskutečně potit, ledový ruce... no fakt hnus, ale to jsem si řekl, že to bude asi ta interakce s tím panadolem. Nějak jsem to ale ustál, za hodinku - dvě se hodnoty tak nějak ustálili a já jsem to nějak přešel.
No ale dnes ráno jsem si řekl, že zkusím znovu si vzít tu tabletu celou Hodnoty po probuzení kolem 120/90. Opět jak přes kopírák, do hodiny hrozně blbě, pot, ledové ruce. Fakt jsem myslel že mi rupne cévka a bude vymalováno. Když jsem se snažil změřit přístrojem tlak, tak mi to nebyl ten přístroj schopný ani naměřit. Když se hodnota při nafukování té planžety vyšplhala na hodnotu 220, tam to vypnulo a po cca 2s se nafukování znovu rozběhlo, tak jsem vyrval tu hadičku z přístroje. Ten tlakoměr prostě totálně nevěděl co se děje. Já teda taky ne. Ale díky tomu, že už mi podobně bylo právě v tu sobotu, tak jsem nezpanikařil a za 10-15 min se mi udělalo lépe, tlak byl pak 144/101, ale už se to dalo aspoň změřit. Po dalších cca dvou hodinách už jsem měl hodnoty kolem 120/80. Takže prostě něco v tom prášku je, po čem se mi organismus takhle zblázní. Takže už to brát nebudu. Psal jsem to diabetoložce, která mi ty prášky předepsala, email byl přečtený, ale ještě neodpověděla. Ale zítra tam mám jít kvůli inzulinu, tak s ní budu stejně mluvit. Doufám že mi předepíše něco jiného a budu mít klid. Ale jako fakt už jsem se ráno o sebe bál. Ještě teď mám zas polovinu hlavy mezi migrénou a mrtvicí (myšleno s nadsázkou ale trochu ten pocit mám)... ale na to jsem při migrénách zvyklý. Snad to brzy přejde a nezůstane mi tik v oku :shock: .

Jinak mi nebylo dobře ani po té polovině prášku, pot a studené ruce a vyšší tlak, ale to jsem tak bral, že to je ze začátku normální... nebylo to tak moc a dalo se to ignorovat. Až ten celý prášek ukázal, že na to asi mám vážně nějakou počáteční reakci.
Ale později ten prášek normálně přes den a zbytek noci zabere jak má a já mám hodnoty kolem 110/70. Takže jako on funguje, ale jen při tom počátečním "startu" je něco špatně.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od gravedigger »

Co ti dělal ten vysokej tlak, než jsi se dozvěděl, že ho máš?

V těch prášcích bude neskutečný svinstvo. Na dílně máme taky pár tlakařů, nic jim to nedělalo, pak začali zobat, po první medikaci jim bylo zle, po druhý, třetí taky a pak se paní doktorka trefila a zle jim není. Teda je jim stejně dobře, jako před tím, než začali zobat.

Tenhle systém léčení se mi nelíbí, hned se předepisujou prášky. Místo toho, aby doktorka řekla - Karle, začni se hejbat, je potřeba abys zhubnul aspoň 10 kilo, přestaň chlastat 6 kafí denně a nežer tolik ty uzeniny.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

No popravdě mě to nedělalo nic, možná častější ty migrény, ale jinak nic o čem bych věděl. Bohužel jako diabetik ten tlak podceňovat opravdu nemůžu, takže na to něco zobat bludu asi muset. Samozřejmě mám v plánu se začít trochu víc hejbat a malinko zhubnout. Tak třeba to trochu pomůže.Ale tak je to nebude ze dne na den, a když člověka vezme třikrát týdně migréna, tak je rád když neumře v posteli, natož někde sportovat.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

gravedigger píše: 27.01.2021 14:16 Tenhle systém léčení se mi nelíbí, hned se předepisujou prášky. Místo toho, aby doktorka řekla - Karle, začni se hejbat, je potřeba abys zhubnul aspoň 10 kilo, přestaň chlastat 6 kafí denně a nežer tolik ty uzeniny.
No to je tím, že když tohle řekne doktor pacošovi tak ten to dělat nebude. Tak mu napíše prášky - tohle jednou denně nebo umřeš a pacoš to zhltne a efektu je dosaženo.

Ad projevy, hypertenze prý nebolí, ale to co nebolí není nemoc že :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Lyster píše: 27.01.2021 13:22 Když jsem se snažil změřit přístrojem tlak, tak mi to nebyl ten přístroj schopný ani naměřit.
:lol: Jsem rád, že jsi to přežil. Ale jsou i jiné způsoby:
PeFi píše: 20.01.2021 20:19 Zkus podstatně zvětšit příjem potravin bohatých na draslík, srovnat si hladinu vitamínu D a pokud tě pálívá žáha, tak ještě zinek a B12 a zredukovat množství pečiva, těstovin a sladkostí a tlak i cukr se ti posunou správným směrem.
Výše uvedené doporučení se tě celkem určitě nepokusí zabít.

Vím, že není migréna jako migréna. Já se těch svých zbavil, když jsem začal jíst bezlepkově, migréna zahrozí i pokud sežeru nějakou bezlepkovou nálož sacharidů. Mi se brutální migréna dostavila vždy za cca 12 až 24 hodin po té, co jsem zbaštil jídlo bohaté na lepek a sacharidy. Páteční oběd - kynuté knedliky - mi byl schopen zajistit migrénu na sobotu a větší část neděle.

Pokud máš migrény pravidelně, tak zkus dva týdny jíst maso, tuky, zeleninu, ovoce a omez i množství příloh typu brambory a rýže. Žádné pečivo, žádné těstoviny, žádné knedlíky, žádné buchty. A uvidíš jestli to nemáš jako já - slovy mé partnerky "ty migrény máš z toho co žereš". Jediné co mi na mé migrény zabíralo byl niacin v celkem velkých dávkách, ale niacin umí hýbat s cukrem v krvi, takže diabetici si musí dávat bacha.
Odpovědět