Dovolená 2021

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Dovolená 2021

Příspěvek od dracekvo »

Tak už se nám pomalu otepluje a přemýšlím co letos s dovolenu.
Jelikož mám obytné auto, tak nejsem závislý na nějakém ubytování a jsem schopen existovat bez kontaktu s civilizací.
Momentálně mě nenapadá nic lepší, než je po českých krásách. Nějaký ten zámecký park, zřícenina. Nějaká procházka okolo pěkné řeky, koupání.
Samozřejmě, pokud by byla v nějaké lokaci větší koncentrace lidí, tak se otočím a pojedu jinam.

Jak to máte vy? A nemáte nějaký tip na pěkné místo, kde se dá předpokládat liduprázdno? Ještě je podmínka, že to musí být přístupné s kočárkem a samozřejmě možnost v blízkosti zaparkovat velké auto.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od proforma »

Jestli to bude mozne, ja letos asi vyjedu do Izraele. Jelikoz tam ted uz ockuji 16+, predpokladam, ze v kvetnu/cervnu uz budou ockovat i navstevniky. 3tydenni pobyt na 2 davky, mezitim trochu prohlidnout. To bude asi nejrychlejsi cesta, jak se u nas :-) nechat naockovat...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od TomSmith »

To je dobrá strategie očkování :yes jen kolik za to budou chtít, zadarmo to asi nebude :|
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Haluziak »

Jestli to vyjde tak na motorkách na Hel (bez bab), mělo být Rumunsko, ale to nějak asi nedopadne. No a pak na maltu :head .
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od proforma »

@Tom: to predpokladam, ze zadarmo to nebude. Ale v rozpoctu na 3tydenni pobyt mezi davkami to asi bude zanedbatelna polozka...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Ivana »

Jenže to má háček - podle mě bude Izrael pro neočkované uzavřen ještě několik let. Zejména pro zamořené Čechy.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od proforma »

Jo, proto pisu "jestli to bude mozne" :-) Izrael je dost zavisly na turistice (i kdyz ne tolik, jako treba Recko, Kypr apod.), tak predpokladam, ze az se naockuji sami, tj. nebude jim hrozit zahlceni jejich nemocnic, ze turisty poustet zacnou. Treba s povinnym PCR testem a karantenou, ale zacnou. I oni si umi spocitat, ze turista, ktery tam bude 3 tydny cekat na 2. davku, tam bude utracet a ze se jim to vyplati. Je ovsem otazka, co do te doby udelaji ruzne mutace, ty by tim zase mohly pekne zamichat.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od jerry.mysak »

nic si neplánujte. ti debilové nám jsou schopný povolit jen cesty do práce a domů.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od FarmářJan »

Izrael + očkování není špatný nápad :) Doporučuji to přes Sar-El, dobrovolníky v armádě IDF. 2 týdny lehká výpomoc, týden cestování po jejich hostelech zdarma.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Bill Masen »

proforma píše: 23.02.2021 12:25...Izrael je dost zavisly na turistice (i kdyz ne tolik, jako treba Recko, Kypr...
Tak zrovna s Řeckem a Kyprem už má na letošní dovolené Izrael uzavřené dohody.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od devlop »

Za současné situace a předpokládaném vývoji připadá (pro ty zodpovědnější) v úvahu jediná možná dovolená, a to "na samotě u lesa". Single rozpadlík má samozřejmě více možností, ale když zodpovídáte za sebe, rodinu a děti, tak nějaké výlety "ven" jsou nyní a ještě dlouho budou, neakceptovatelné.
Jak už jsem psal v v jiném vláknu, dovolená 2021 bude pro nás znamenat pobyt na oploceném pozemku v chatové osadě blízko lesa v plně vybaveném karavanu a chatce, na pozemku zauštěný bazén, grill, ohniště. Místo se nachází ve stejném okresu kde bydlíme. Restaurace v okolí nejsou stejně žádné, takže o jídlo se postaráme sami. Z pohledu uspokojení dovolenkářských potřeb si v podstatě každý z rodiny přijde na své, jen to bude v komornějším duchu bez náštěv restaurací apod. :lol:
Bohužel, letní pronájmy chatiček, chat a mobilhausů byly už cca v prosinci beznadějne vyprodané. Řešit dovolenou teď už je trochu s křížkem po funuse, leda že se tu a tam něco uvolní (náš případ), vzhledem k počtu úmrtí a těžkých průběhů je zřejmé, že svou vysněnou dovo v ČR budou muset někteří lidé rušit...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Reccol »

Proč by měl být problém někam letět? Většina zemí je v lepší situaci, než my, takže si těžko pohoršíš. Testy se dělají všude a jestli budeš koukat na oblohu u lesa v ČR, nebo někde na pláži...

V poslední době se v mém okolí lidi vrátili pro příklad z Kanárů, Dominikánské republiky, nebo Zanzibaru. Testy před a po, na místě na určených místech roušky a jinak pohoda. Užili si dovolenou, vyčistili hlavu od toho marastu tady a všichni jsou samozřejmě zdraví ;)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od mukl »

V loňském roce jsme měli být v ruském Petrohradu. Letenky zaplacené. Hotel objednaný....
Potom alternativa, když to jakože trochu "rozvolnili" slovinská Lublaň. Jízdenky koupené, ubytování zabukované....taky nám to stopli :head . Skončili jsme ve vinných sklípcích v jihomoravském Petrově (u Strážnice)....a to jsme byli ještě rádi, protože někteří vyplašení hoteliéři zmagoření vládní propagandou nechtěli tou dobou ubytovávat lidi z Ostravska a Karvinska, jakože " to vy jste ti nakažení havíři" :wasntme .... A podle hrubého "předcovidového" plánu, jsme tento rok chtěli jet do Rumunska. Vlakem, takové turné se zastávkami až k moři do Costinesti.....Takže výsledek: Letos seru na všechno. Tak jak to chtějí. Moje "uhlíková stopa" bude minimální. Sednu si na kouřící haldu do ostravských Heřmanic, tam vedle věznice. Plecháče nakoupím na benzínce a z výšky se budu dívat, jak je na tom světě krásně :hand .......
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od pekoz »

Tak to se tam na Emě možná potkáme :hand
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od mukl »

Na Emu chodí moc lidí. Tam je to takový průchoďák, "Václavák". To můžeš jít rovnou rozjímat v sezoně na Pustevny :chuckle. Doporučuji Přívozskou haldu, přes trať naproti koksovny Svoboda. Nebo jinak. Z Komenského sadů přes cestu - křižovatka Hrušov(Muglinov) - křižovatka Přívoz. Nebo právě zmiňovanou Heřmanickou haldu. Krásné, nikým nerušené výhledy. Nikde ani živáčka, krom koroptví, srnek, lišek, zajíců.....(Ne, ....bohužel medvěda jsem tam nikdy neviděl :rofl )
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Majkl Night »

Jak psal Dracekvo, taky se budu motat kolem komína,tedy v ČR.
Měla být Bosna, ale v dnešní době, než se sr.t s karanténama apod.
Ani nevím proč celý život jsem "opovrhoval" Čechy na mapě pod Prahou. Takže jsem nikdy nebyl v oblasti povodí vltavy a Šumavy. Raději jsem jel vždy na slovensko nebo dál.
Dobrá šance to napravit.
Letos mám tři týdny v kuse, to je poprvé po deseti letech, takže si to užiju a dám si prakticky cely Čechy.
Jediné co mě štve je moc lidí. Když na dovolené vidím za den víc než pět lidí, tak se mi tam přestává líbit.
To splňovaly minulý rok hory Rumunska, kde se dá bez problémů s téměř soběstačným offroadem na týden ztratit a nikoho až na baču nepotkat. To se mi u nás prostě nepodaří.

Majkl
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Tazi »

Já jsem se ženou (a dvěma psy) na dovolené celý rok:)Před pěti lety jsme dali sbohem civilizaci,a odstěhovali se do mobilheimu.Příroda nám tak nechybí.A navíc jeden z mých psů je bohužel příliš velký vztekloun a rváč,takže vlastně ani nikam pořádně nemůžem:)Ale už jsem si zvykl.Tak snad v dúchodu to doženu:)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Germanik1 »

Letos chci ke slané vodě. Pronajatý domeček pod Dubrovníkem, 2 auta, 5 lidí nejbližší rodina. 4 řidiči. Non-stop na místo, nonstop zpátky. Dezinfekce na místě O3. Vlastní vaření. Minimální kontakt s domorodci, nákupy v ochranných pomůckách. Slunce, slaná voda. Bez paniky, s opatrností.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Bill Masen »

Mám to podobně, jenom jedním autem a ve dvou. :rock
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dovolená 2021

Příspěvek od Ulfhednar »

Když to půjde, tak scénáře (podle priorit, vybere se varianta podle aktuální situace):
1.) Trajektem Faery a z nich na Island. Trajektem zpět.
2.) Autem východní Polsko, Pobaltí, Petrohrad, Ladoga
3.) Autem východní Finsko přes Estonsko
4.) Autem východní Polsko, západní UA (Karpaty)
5.) Slovensko
6.) Jižní Čechy
7.) Chalupa
8.) Od Předsíně přes Obývák na Hajzl při lockdownu

Prostě naložené auto a pojede se, kam nás pustí.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět