Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Hezký příklad :yes .
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Já to vysvětluju jinak:
Musiš si zahrát ruskou ruletu, ale můžeš si vybrat pistoli. V té první je ostrej zhruba každej 65, liší se to podle věku, pro starší je to víc, pro mladší míň, ale jistotu ti nikdo nedá. V té druhé je jeden ostrý na 600 000. V té třetí kontrolovali ostré náboje, a nebyly tam žádné, ale potom tam možná někdo něco přihodil, ale to se zatím neví.
Vyber si.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Moc slozity a nerealny :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Jak nereálný? Čísla si můžeš překontrolovat. V ČR nakaženejch 2,17 miliónu, úmrtí 33 186.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zadna pistole nema zasobnik na vic nez 33 naboju :-)

Edit: nema cenu uvadet priklad, ktery Ti nekdo rozbije prvnim realnym argumentem. Ja jsem se snazila najit co nejjednodussi tak, aby byl danym clovekem pochopitelny. To je zaklad.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Rozumím. Klíčové spojení je "daným člověkem". Ale metafora není úplně přesná nikdy.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Přesvědčit neočkovaného je celkem snadné. Argumentů, statistik, tabulek,... dokazujících že vakcíny snižují riziko infekce, snižují riziko nakažení ostatních, výrazně snižují riziko těžkého průběhu a úmrtí,... a v neposlední řadě zlehčují život.
Naopak rizika po vakcinaci jsou zcela zanedbatelná, a navíc člověk čelí čím dál větším restrikcím.
Ale přesvědčit antivaxera je ztráta času. To se nepovede nikdy ;) .
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Svatá pravda, netřeba ztrácet čas.

Proforma: Já kdybych na svoje přátele a známé vybalila četu a prapor, převážná většina nebude vědět o čem je řeč.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jasne, jenze tohle byl chlap, kterej jeste absolvoval ZVS, takze to byl naprosto prihodny a jemu srozumitelny priklad. Mamine na materske to samozrejme nic nerekne, tam by zabralo neco jineho. Jde o to obratit situaci a primet ho, aby priklad rozhodl on. Netlacit do nich svoje argumenty, ty uz slyseli 1 000x, ale postavit to uplne z jine perspektivy. Mamine na materske bych asi rekla:

Trida 10 deti z vesnicke skolky a cela mestska skolka o 100 detech jdou do zoo. Jedno dite z vesnicke tridy a jedno dite ze skupiny mestske skolky se ztrati a spadnou ze skaly. Ve ktere skupine bys mela radeji sve dite?

Apod.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Aha, tak teď už je to jasné, proč se očkovaní snaží přesvědčovat ostatní, aby se dali taky očkovat :lol: Pokud se z každé skupiny vybírá vždy jeden, tak je jasné, že budu chtít, aby moje skupina byla co největší. Díky tomu pak mám největší pravděpodobnost, že si náhoda vybere někoho jiného a ne mě.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1141
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Jsem si říkal, že mezi střelci by mohli být docela slušní lidi, ale očividně ani tam už slovo chlapa nic neznamená :puke

Viz můj příspěvek výš, kde jsem nadával že jsou lidi .... kupodivu tentokrát, už nejsem ani nasraný, spíš zklamaný.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Permonik píše: 02.12.2021 13:35 Aha, tak teď už je to jasné, proč se očkovaní snaží přesvědčovat ostatní, aby se dali taky očkovat :lol: Pokud se z každé skupiny vybírá vždy jeden, tak je jasné, že budu chtít, aby moje skupina byla co největší. Díky tomu pak mám největší pravděpodobnost, že si náhoda vybere někoho jiného a ne mě.
Teď si nejsem jistý, jestli je to vtip, nebo jestli jsi to vážně nepochopil?
Haluziaku, tentokrát já nechápu o čem píšeš.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Pusťte si laskavě jinde postovanou "Cestu za zdravim", kde mluvi Prof. Turanek a další k očkování.
Mozna se dockate i toho, že vlastně doporucujete evakuaci z Gdyně na lodi Wilhelm Gustloff :evil:.

Edit: Pokud je nekomu nad 60, nebo je morbidne obézní, polymorbidni ci dokonce v kombinaci, tak zdravotní benefit pro pristich nekolik měsíců tu je zřejmý je, což nikde nepopiram, ale jinak bych si to osobně na svědomí nevzal. A uz vubec bych nikomu nedoporucoval očkování jinak zdravych deti, mladistvych a tehotnych.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1141
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tazi, zase domluvenej obchod, kde to borec nakonec prodal někomu jinému. Já už asi normálně začnu posílat předžalobky na plnění ze smlouvy o smlouvě budoucí, nebo ze smlouvy kupní s odloženým plněním.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Haluziak píše: 02.12.2021 13:43 Jsem si říkal, že mezi střelci by mohli být docela slušní lidi, ale očividně ani tam už slovo chlapa nic neznamená :puke

Viz můj příspěvek výš, kde jsem nadával že jsou lidi .... kupodivu tentokrát, už nejsem ani nasraný, spíš zklamaný.
Aha. To je k nasrání, to chápu.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Del-in »

Tak my doma už hrajem ruletu zatím negativni ku pozitivním 4:3 . Je mi dost mizerně.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1040
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Tak muj nedelni moribundus mi semlel tak, ze sem v utery dopoledne mel teplotu 38.2. od stredy sem na neschopence a stale cekam na vysledek testu na covida- uz temer 48 hodin. A jelikoz nejsem pozitivni, tak teoreticky stale mohu behat po verejnosti a sirit mor.
P.S. vzhledem k tomu ze priznaky odpovidaji memu odvekemu nepriteli - zanetu hcd, nepocitam, ze vyjdu pozitivni, ale jeden nikdy nevi
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Normálně to pošli. Ústní dohoda je také dohoda. Ale to už aby sis ty telefonáty radši nahrával.
A zveřejnit jméno také nemůžeš, kvůli GDPR atd.

Já měl trochu jiný případ, dojednal jsem si koupi staršího bojleru, dokonce pak náhodou i s dopravou zdarma, no a paní se pak strašně divila, když se omlouvala, že je nemocná, že dva týdny počkám ...

Haluziak píše: 02.12.2021 13:54 Tazi, zase domluvenej obchod, kde to borec nakonec prodal někomu jinému. Já už asi normálně začnu posílat předžalobky na plnění ze smlouvy o smlouvě budoucí, nebo ze smlouvy kupní s odloženým plněním.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Del-in píše: 02.12.2021 15:42 Tak my doma už hrajem ruletu zatím negativni ku pozitivním 4:3 . Je mi dost mizerně.
Držte se, přeju silnou imunitu.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Konečně mi skončila izolace. Cítím se dobře, zcela bez příznaků. Odpoledne jsem se byl projít. Jsem myslel, že při chůzi do kopce vyplivnu plíce. Jestli je to tím, že jsem byl 17 dní zalezlej, nebo od koronáče nevím.
Ale jedno vím jistě. Za chvíli jdu do práce. Začínám noční a domů se dostanu až po poledni.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět