Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Co na to asi říkají ekologické větrné elektrárny? :chuckle Předpokládám, že se co nejrychleji odstavily a bude se doufat, že to vrtule ustojí.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Pranostika říká:
"Je li v zimě teplo, přicházejí větrné smršti."
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Me vitr na zahrade pokacel kadibudku.. jinou skodu jsem nenasel...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dr78 »

proforma píše: 17.02.2022 6:24 @Liquid: Prazska plynarenska.
Nechci tě strašit. Snad se nemylím, ale dokud nemáš uzavřenou smlouvu jsi pořád u DPI, za ty šílené ceny.

Otec to měl podobně. Normálně mu přišel účet za spotřebu plynu u DPI až do data uzavření nové smlouvy a promítnutí do systémů. Oni mají za zákona povinnost tu smlouvu uzavřít/potvrdit do nějakého data (3 týdny?). U něj to trvalo asi 3 měsíce. Jako kompenzaci poslal nový dodavatel (u kterého je potíž s papírováním) nějakou kompenzaci, ale ta rozhodně není adekvátní rozdílu cen mezi DPI a cenou v nové smlouvě. Rozdíl byl v desítkách tisíc Kč... :oops:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Kontrolovala jsem to, neboj. U CEZu uz vedena nejsem. V jejich portalu uz nemam vedeno zadne odberne misto.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

V rámci suchého února, jsem při vaření stáhl wine:meat ratio na necelých 1,5l Bordeaux na 1 kg jelena :angel
A to mi skoro deci upila žena.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5398
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Celkem, vlastně hodně jsme se dnes bavili čtením příspěvků jednoho filmového recenzenta na CSFD.
https://www.csfd.cz/uzivatel/195357-verbal/prehled/
(Vlastně už poslední dobou se řídíme a vybíráme podle jeho komentářů).

A nevím kde s tím? Jestli do Vtipů nebo do Jak poznate nastup totality či někde jinde?
Tak snad do filmů?
Asi taky ne.
Ale stejně mi něco říká, že tam už dlouho nebude.....
https://www.csfd.cz/uzivatel/195357-verbal/o-mne/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Nádherná vánice v Harrachově. Vyjeli jsme hodně brzy ráno na sjezdovky, bylo fajn užívat si 4x4. Znovu jsem se přesvědčil, že pohon na všechna čtyři je zásadní výhodou, ať si říká kdo chce co chce. Plus dobré gumy. Zábavné bylo přátelské a gentlemanské "závodění" se Subaru XV mezi Rejdicemi a Vysokým. Ráno provoz nula, sněhové mantinely, se vší opatrností jsme si hráli na rallye Valašská zima (pro útlocitné: ne, nikoho jsme ani náhodou a náznakem neohrozili a neomezili (nikdo tam ráno nebyl) a pochybuji, že jsme někde přesáhli 70 km/h. Ale v hlubokém sněhu a s gejzíry od kol je to hezké). Bohužel jsem si včera večer cestou z Novosadu vyhodil kotník, takže sedím na apartmánu, zatímco rodina v hustém sněžení nadšeně lyžuje. Ale pohled do zachumlaných smrků s kafem v ruce přináší relaxaci a pohodu.
Óðinn á yðr alla
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

To máš pěknou relaxaci. U mne to na poslední směně vypadalo takto:
20220218_121222.jpg
20220218_121120.jpg
A včera jsem byl s rodinou v Pardubicích v akvacentru. Pěkně jsme si to tam užili. Hlavně dcera. Tu jsme odtamtud nemohli vůbec dostat pryč.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

No, tak tady je to veselejší. Po stopách kapitána Millera :D
20220220_082949.jpg
Ale na Tvém místě bych to dříví hned nakládal do mašiny. Jak vidím takovýhle kládinky, svrbí mě... :lol:
Óðinn á yðr alla
Joe Azbest
Příspěvky: 930
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Rafael píše: 19.02.2022 22:41 Celkem, vlastně hodně jsme se dnes bavili čtením příspěvků jednoho filmového recenzenta na CSFD.
https://www.csfd.cz/uzivatel/195357-verbal/prehled/
(Vlastně už poslední dobou se řídíme a vybíráme podle jeho komentářů).

A nevím kde s tím? Jestli do Vtipů nebo do Jak poznate nastup totality či někde jinde?
Tak snad do filmů?
Asi taky ne.
Ale stejně mi něco říká, že tam už dlouho nebude.....
https://www.csfd.cz/uzivatel/195357-verbal/o-mne/
Verbal už je na čsfd legenda. Některé intelekuály tam přivádí k šílenství. To že se tam ještě vyskytuje považuji za malý zázrak. Jak ho smáznou, tak nastala totalita i na čsfd.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Jediná jeho recenze, u které mi cukaly koutky, byla na 50 odstínů šedi. Jinak mi ta jeho verbální akrobacie, až patologicky přetékající ironií a sarkasmem snad v každé větě, přijde hodně slabá. Méně je někdy více.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dnes asi 5 hodin blackout v cele vesnici. Pohoda klid, jen když asi cca na 15 minut vypadl i signal mobilni sítě, tak nekteri znervozneli. Musim zitra zjistit proc i ta síť.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Joe Azbest píše: 20.02.2022 11:02
Rafael píše: 19.02.2022 22:41 Celkem, vlastně hodně jsme se dnes bavili čtením příspěvků jednoho filmového recenzenta na CSFD.
https://www.csfd.cz/uzivatel/195357-verbal/prehled/
(Vlastně už poslední dobou se řídíme a vybíráme podle jeho komentářů).

A nevím kde s tím? Jestli do Vtipů nebo do Jak poznate nastup totality či někde jinde?
Tak snad do filmů?
Asi taky ne.
Ale stejně mi něco říká, že tam už dlouho nebude.....
https://www.csfd.cz/uzivatel/195357-verbal/o-mne/
Verbal už je na čsfd legenda. Některé intelekuály tam přivádí k šílenství. To že se tam ještě vyskytuje považuji za malý zázrak. Jak ho smáznou, tak nastala totalita i na čsfd.
Proč totalita? Když ho majitel na svém serveru chtít nebude, tak ho smázne a čus. Jako vlastník na to právo má.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5398
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Třeba ho tam chce. Třeba se jen zalekne a nechce mít žádné problémy s MPL, ( Ministerstvem Pravdy a Lásky).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Chtěl jsem to napsat nějak podobně.
Majiteli daného serveru dotyčný píšící recenze či příspěvky nemusí vůbec vadit. Ba on sám může svobodě projevu fandit.
Ale co když za ním přijdou "velmi neodbytní" pánové s důrazným "varováním".
Pak ho bude muset bloknout. Nebo oni bloknou jeho.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5398
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Blogy, diskuze a tak nedělají majitelé, admini, cenzoři, ale přispívatelé. Lidé kteří tam mají co říct a kteří jsou na nich ochotni radit, sdílet tam své zkušenosti a smysluplnějně tam psát.

Bez nich, odborníků se to stane obyčejnou tlachárnou s nulovou informační úrovní.
*
Třeba jak byli vyštvání velmi zkušení odborníci z jednoho velkého zahrádkařského fóra...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Tak pošta se po měsíci ozvala s tím, že potřebuje doplnit nějaké údaje k celnímu řízení a poslala odkaz.

Když na něj kliknu, tak se jen dozvím, že požadovaná stránka neexistuje :head :head :head

Má někdo kontakt, kam bych mohl napsat, že jim to nefunguje, než mi vyprší lhůta a ti experti to pošlou zpátky do Ruska? :roll:

EDIT: teď to píše

Během připojení k serveru SQL se vyskytla chyba! A connection was successfully established with the server, but then an error occurred during the pre-login handshake. (provider: TCP Provider, error: 0 - The specified network name is no longer available.)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Tak už jim to konečně funguje, ale.....

Mě z nich asi jebnéééééééé

V trackingu to teď nově píše (od dnešního dne), že mám doplnit hodnotu zboží.

Když ale kliknu na ten formulář, co půl dne nefungoval, tak mi to napíše, že to nelze, protože celní řízení již bylo ukončeno.

No je tohle normální?

Ty vole to je instituce jak pojď na mě z boku :puke
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Tak mi to nedalo a chvilku jsem si s tím hrál a různě zkoušel (s tou poštou :mrgreen: ).

No a nakonec se mi podařilo rozluštit záhadu hlavolamu (kdyby ti kokoti dali stručné instrukce, tak by to bylo hned).

Ono totiž kromě podacího čísla je v téhle fázi povinné i jejich číslo skladové (nikde to není uvedeno).

A co je číslo skladové musíte sami rozluštit, protože to je kua problém napsat do textu mailu: skladové číslo 1234 :head

Skladové číslo bylo bez jakéhokoli označení a upozornění schováno v názvu daného mailu (zjistil jsem to, až po tom, co jsem na mail čuměl asi deset minut a zkoušel všechno možné).

Takže jsem vše vyplnil a teď budu zase čekat......

Jo a jediný kontakt, který na mne za celou dobu vyskočil je: cd-zvlastnirezim@cpost.cz tady je možné řešit dotazy a připomínky (tohle se ale objevilo až když už bylo vše vyřešené, dříve se k tomu nedá proklikat :roll: )
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět