Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

bivoj - závidím, já takové skladovací kapacity nemám, zítra ještě naplním 2X 20l kanystry a tím jsem na max co dokážu pojmout. Jen tak pro zajímavost jsem srovnával účtenky za benál z minulosti, 100oktan v 7/2021, tedy v létě, kdy jsou ceny hmot na max. byl za 36Kč/l. Dnes je tedy plná nádrž dražší o cca 500kč... A to jsou teprve sankce a válka na začátku.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Já mám Fuelio a všechno si poctivě píšu! 02.05.2020 jsem bral Vervu100 za 26,9Kč/l, naposled jsem bral Vervu v Brně u Olympie za 33,7Kč/l (levnou! :D ) a pak jsem s tím přestal, protože mi to přišlo příliš drahé. Nejevnější co jsem bral, tak byl (obyčejný Natural95) březen 2021 za 23,8Kč/l. Od té doby to podle grafu jen stoupá a stoupá. Kdybyste mi tohle minulý rok řekli, už bych asi taky sháněl nějaký větší barel či něco na uskladnění protože pochybuju, že se tento rok podíváme na cenu 23Kč/l benzínu.
Naposledy upravil(a) Grunt dne 27.02.2022 17:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

bivoj píše: 27.02.2022 15:48 Tak tak... 200 l sud od petroleje, co byl celé roky nevyužit, už taky momentálně obsahuje 200 l Vervy. + dalších 100 l v dvacítkových kanystrech. Diverzifikováno do více lokalit. Padlo na to (i s dotankováním aut a centrál do plna) skoro dvacet tyček... :(
a proc zrovna vervu s biosragorou? ta podstatne snizuje trvanlivost nafty… na ulozeni to chce bud cistou naftu ( eurooil) nebo neco s hvo (omv maxxmotion)…

edit pokud si teda nemyslel benal :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Myslel. A samo Vervu 100 (zelenej), bez biosraček...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

jj Verva 100
VERVA 100 neobsahuje klasický biolíh, ale je na bázi ETBE (etyltercbutyléter). ETBE má příznivý vliv na výhřevnost paliva, lepší oxidační stabilitu a neváže na sebe vodu, která negativně působí na výkon motoru a korozi.
Od 1. 1. 2021 jsme zvýšili podíl ETBE. Díky tomu se nám podařilo ještě zlepšit výkonnostní parametry paliva. Zároveň tak došlo k posunu maximálního obsahu kyslíku v palivu. Proto je od 1. 1. 2021 VERVA 100 na stojanech označená evropským značením E10.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Já jezdím na LPG+EL. Takže dělat si nějaké větší zásoby pro mě nemá ekonomický smysl.
Jen v pondělí dotankuju 3/4 benzínové nádrže, vezmu plyn. Kanistr na diesel nemám, ale možná jeden koupím.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rozpadlík87 »

ještě k té Vervě tak její naftová verze by měla obsahovat (alespoň v Čechách) jinou biosložku a to HVO. Nevím, jak je to s dlouhodobou skladovatelností, ale stran užitných vlastností by to mělo být výrazně lepší než klasické MEŘO. Jinak já dnes obě auta do plna. Kanystry neprovozuji.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

prave ze uz ta varva HVO neobsahuje… chvilku se tim chlubili, ale pak hvo potichu zase nahradili FAME… takze predrazenej hnus
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Tak jsem si říkal, že bych možná taky zvedl zásobu benzínu o další dva kanystry. No jo, jenže benzín zatím je, ale kanystry nejsou :lol: V hornbachu všechny velké vyprodány. V bauhausu vyprodány i malé velikosti. Když jsem se pak vracel, tak u tank ono fronta dvanácti aut, což na tuhle denní dobu tam není nijak obvyklé. U sousední benziny ale zas bylo prázdno.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Permonik: Když zajdeš téměř za libovolnou benzínku, bývá za ním kontejner plný prázdných plastových obalů (5L a někdy i větší). Nouzově si můžeš vypůjčit a natankovat si do toho, ale riskuješ že pokud tě s větším množstvím (>10L) uvidí obsluha, tak tě zrovna ukamenuje.
Joe Azbest
Příspěvky: 930
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

tajfun píše: 27.02.2022 18:43 prave ze uz ta varva HVO neobsahuje… chvilku se tim chlubili, ale pak hvo potichu zase nahradili FAME… takze predrazenej hnus
Nějaký odkaz na tuto informaci?
FMJ
VIP
Příspěvky: 807
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Pokud chcete naftu bez biosložky (kvůli uskladnění), jeďte tankovat na EuroOil, tam je úplně bez. Potvrzeno viz

https://www.google.com/search?q=kde+tan ... e&ie=UTF-8
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

Joe Azbest píše: 28.02.2022 4:18
Nějaký odkaz na tuto informaci?
https://www.celnisprava.cz/cz/dane/spot ... 5538-2.pdf
Na základě informací společnosti ORLEN Unipetrol RPA, s.r.o. a po předchozí domluvě s touto společností tímto podnikatelskou veřejnost informujeme, že výroba motorové nafty sobchodním označením Verva Diesel, která obsahovala nejméně 30 % objemových hydrogenovaných rostlinných olejů (HVO) ve směsi obsažených, byla vtomto složení v prosinci roku 2020 ukončena, stejně tak byla ukončena její distribuce na přelomu roku 2021.
V síti čerpacích stanic pohonných hmot Benzina ORLEN je u motorové nafty s obchodním označením Verva Diesel a Efecta Diesel v roce 2021 složení biosložek stejné, tzn. FAME do 7 %.
plus sem jim kdysi psal email a taky to potvrdili a na webu maj taky uz je FAME... takze jak jsem psal, předraženej hnus... takže buď Eurooil nebo OMV MaxxMotion, kde není biosragora, aby to člověk mohl skladovat delší dobu a ne jen 3 měsíce...
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Po zjištění, že na benzině tankuju naftu s řepkou tak jsem strávil chvili googlením a našel jsem ještě, že KM PRONA nabízí prémiovou verzi nafty bez bio složky. Shodou okolností je to pro mne benzinka nejblíže domovu
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

K KM Proma si vyzvedni kartu. Budeš to mít o nějaký haléř levnější.

Já vzal plnou plynu a 40L benzínu. S takovou zásobou béňa vydržím do zimy, pokud teda bude dostupné LPG.

A začínám dobíjet baterie, které jsem měl ve storage modu. Ať je to připravené. Do storage je uvedu, až se to zase uklidní. Taky jsem zjistil, že jsem vytahal všechny 18650 a zůstalo mi tu pouze pár posledních kousků.

Neměl by někdo zájem udělat společný nákup na https://eu.nkon.nl ?
Joe Azbest
Příspěvky: 930
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak to by mě zajímalo jak to je s benzínem Verva 100, jestli je tam pořád ETBE (sice místo 5% už 10% což by asi nevadilo), nebo do toho valí přímo biolíh. Pak by to teda byla opravdu jenom drahá sračka.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Martysedlak »

V té vervě 100 by mělo být stále ETBE.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tak, dnes dokoncena evakuace 88 volynskych Cechu z Ukrajiny (az ve vedlejsim vlakne bude zase nekdo prudit, jestli ten ci onen dela dost...).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Andy Glock »

:yes
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Del-in »

Proforma :yes
Odpovědět