Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Musíš změnit myšlení a doopravdy myslet že pes je kámoš a když nebude zbytí tak i jídlo současně. On to vycítí. Z tebe cítí, že si s ním chceš hrát, nebo že ho chceš ohrozit.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Nevíme co se tam stalo, neznáme povahu Honzíka,... těžko radit. Psi rádi honí cyklisty-babetisty, běžce,...
Často to ani není ve zlém úmyslu, a prostě je to jen baví jako hra.
Při hře běžně chňapají, okusují,... takže klidně to mohlo být jen takové hravé chňapnutí známého člověka, které se bohužel díky té jízdě "vymklo kontrole". Honzík se mohl leknout, uslyšet nějaký "známý" zvuk,pohyb, barvu či styl oblečení,... Těžko vědět co Honzík zažil než si ho Rafael vzal k sobě, a spouštěčem může být i neuvěřitelná banalita.
Rafael by měl svého psa znát, ale počítat i s tím, že v jeho minulosti může být spousta neznámých spouštěčů radosti, agrese, frustrací,... o kterých nemá ponětí.
Troufám si tvrdit, že mám-li psa od štěněte, dokážu ho po pár letech tak dobře číst, že v 99,9 % situací vím co udělá.
U psa kterého mám z útulku,... nemusím jeho skryté "problémy" odhalit nikdy.
Pokud to dřív neudělal, a během toho roku u něj nebyly známky agrese, tak šlo nejspíš o zkrat, nevydařenou hru, nebo záblesk nějaké dávné nepříjemné vzpomínky.
Jak se choval po tom kousnutí je také důležité zohlednit. Jestli byl agresivní, nebo spíš vystrašenej, jestli ho to mrzelo a měl chuť se omluvit,...
Držím palce Rafaeli, neházej flintu do žita, psí láska a oddanost za tu námahu stojí ;) .
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@PeFi: nemas tech kousacich zazitku nejak moc? Mne pes rafnul jen 1x, v detstvi a byla to jednoznacne moje chyba. Od ty doby nikdy nic, a taky obcas potkavam nejaky nabruceny obludy. Ze ty jim vadis nejak telepaticky? :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Rafael píše: 22.05.2022 10:11
Kuwá fix, nechápu to a možná to i změní můj vztah k psům.[/i][/i]
nenapadá mne, čím analýzu situace doplnit, vše bylo řečeno.

:/ co soused? měls možnost ho od té doby vidět?

na psy nesmíš zanevřít, na planetě nenajdeš jiné bezelestné bezpodmínečně milující tvory. Na druhou stranu jsou to zvířata, za která neseme zodpovědnost. Chce to pevné nervy i ruku, ale to víš.
Ten náš oslavil 4. narozeniny. Tak hlavu vzhůru
Přílohy
281752175_10222471276753916_6056467517156420900_n.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

Až se zima (doufám že minimálně 2 zimy bo toho je 2x4 ) zeptá..... :)
XZDH1873.JPG
drigon
VIP
Příspěvky: 2949
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Dřevo bych vybalil z igelitu. Takhle se bude akorát pařit, plesnivět a časem i hnít.
Koukej tak, aby jsi viděl.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

A hlavně přikrýt :)
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

Tohle je fotka z pátku.
Taková první z radosti (že jsem čekal jenom 2 měsíce) :D
Dneska už to vypadá jinak.
JJ v té folii to umí pěkně "zaplesnit" - už jsem si taky vyzkoušel :(
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

To je tvrdé či mäkké drevo? Ak sú to len nejaké smrekové alebo borovicové odrezky, tak to máš asi len na jednu zimu ak nemáš nejaký nízkoenergetický dom. A susedov by som tým moc nedráždil. :yes
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

Buk, Dub cca 45 cm.
Odřezky z výroby parket (predstáv si že vraj zo Slovenska :mrgreen: )
Některé jsou tak krásné a pravidelné že až "škoda ich zožrať ".
Sousedi už si zvykli, není to první rok co tam taková hromada stojí.
Všichni mají plyn nebo elektro a všichni pálí dřevo jak o závod.
Jenom letos je hromada větší bo jsem bral všechno co šlo.
Musím vybrat nějaké pěkné do zásoby do dílny.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

My na ulici pálime drevo len traja a z toho len jeden kúri drevom primárne. Ostatní len príležitostne. Všetci sa divili, prečo toľko dreva zvláčam. Sused odvedľa dokonca ani nevedel, že sa chystajú zatvoriť plyn. Dúfam že k nám potom neprídu na nákupy. Mám s tým drevom dosť práce a už ma to nebaví. Tento rok som ešte chcel svojpomocne zatepliť fasádu a neviem či to vôbec do zimy stihnem. Potom navŕtať v pivnici studňu a tiež rozmýšľam nad kúrením fotovoltikou. Ale to už je moc.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ja jsem letos koupil na jare odrezky z pily, cca 25m3. Byly neskutecne levny vcetne dopravy. Bylo to z lonskeho porezu takze krasne suchy. Pomalu to zpracovavam a presouvam domu. Mam radost ze uz ted mam solidni zasobu
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

proforma píše: 23.05.2022 7:40 @PeFi: nemas tech kousacich zazitku nejak moc? Mne pes rafnul jen 1x, v detstvi a byla to jednoznacne moje chyba. Od ty doby nikdy nic, a taky obcas potkavam nejaky nabruceny obludy. Ze ty jim vadis nejak telepaticky? :-)
Zážitků mám docela dost - asi jim nevoním. Z traumat mě naštěstí vyléčili úžasní zlatí retrívři mé partnerky, nicméně z počátku jsem měl pocit, že jsou velcí jako vlkodavové, zaručeně lidožraví a že mi jde každou noc o život.
Na to dilema, zda se v noci v posteli počůrat a nebo být při cestě na záchod sežrán krvelačnou příšerou, dodnes vzpomínám nerad, protože ty noci s plným močovým měchýřem byly docela solidní utrpení. Přitom to oba byli takoví neškodní a povahově úžasní chlupatí miláčci ...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Z jiného soudku: Nová kombinovaná lednička konečně pořízena, nainstalována a před pár minutami i zapnuta. Energetická třída D,
Doba do rozmrznutí po výpadku proudu: 24 hodin
Mrazicí výkon dle výrobce 11kg/24 hodin (dle prodejců 18 kg/24h -jo to kdysi bejvávalo, ale pokrok k horšímu nezastavíme).

Kéž by dokázala vydržet fungovat tak dlouho, jako její předchůdkyně, tj cca 20 let.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Kterou jsi vybral? Take me ceka nakup ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Elektronicke vytvoreni elektronickeho podpisu (nechtelo se mi na postu):

- prihlaseni do systemu jen pres eObcanku+ctecku; jina identita (jakakoli - ID, bankovni, mobilni klic, datovka...) se neakceptuje.
- nakonec jsem nejak nasla a proklikala si cestu k vygenerovani podpisu. Ulozil se automaticky na eOP.
- nepovedlo se mi najit, jak touto cestou - na dalku - vytvorit podpis i pro pravnickou osobu, ne jen fyzickou.
- nepovedlo se mi najit, jak podpis z eOP zkopirovat na nejake normalni uloziste typu HDD, USB apod.
- i napsala jsem zdvorile dotazy na helpdesk. Odpovedi:
1) z eOP jinam to zkopirovat ani exportovat nelze. To je funkce, ne chyba. Pokud ho chci ulozit nekam jinam, muzu stavajici zneplatnit a pozadat o novy (za novych 400 Kc).
2) pro podpis pro pravnickou osobu musim na postu, to jinak nejde.

Jako fakt?! :head To mam pred kazdym podpisem nejakeho dulezitejsiho mailu nebo dokumentu behat pro eOP a ctecku? Kterou s sebou navic bezne nevozim? To fakt musim pro druhy podpis na postu, kdyz pro FO to muzu zaridit z domova? Tady zase nekdo myslel...

A pak se mi divte, proc mam o statnich IT systemech to nejhorsi mineni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od honzasl »

To mam pred kazdym podpisem nejakeho dulezitejsiho mailu nebo dokumentu behat pro eOP a ctecku?
To záleží na vnímání. My pro obdobné účely máme v práci ve všech kompech čtečku a PKI kartu musíme mít stále u sebe. Takže divné mi to nepřijde. :(

Že se někam musí na poštu, no, to je smutná realita. Chtěl jsem si zařídit živnost přes datovou schránku, skoro se to povedlo, ale nakonec zavolal úředník: Nemohl byste se nám tady stavit? Potřebujeme něco vyřešit a nechce se mi to dělat přes tu datovku...... (mmch, byl jsem na onom živ. úřadě na jaře 2022 první, kdo živnost chtěl řešit přes datovku....
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

cipis píše: 24.05.2022 8:40 Kterou jsi vybral? Take me ceka nakup ...
Nakonec jsem skončil u Bosch KGN56XIDP, ve výběru byly ještě KGN49... a KGN39.... KGN49 (203 cm) bych dal asi přednost, ale bohužel bych ji nedostal skrz dveře bez vyklizení skříní v chodbě. Takže jsem skončil u KGN56 (193 cm). Neobvyklá větší hloubka a šířka té KGN56 mi nevadila, spíš naopak. Je to fakt celkem obluda, ale u nás se v lednici kromě jídla skladují i další věci (léky, potravinové doplňky, baterky), navíc když se zpracovává ovoce nebo maso ve větším množství, tak se to místo navíc fakt hodí.

Něco zajímavého jsem našel i u Whirlpoolu a Liebherru, u ostatních značek spíš naleštěná bída a občas k tomu i absurdní cena. Whirlpool jsem si prohlídl na prodejně Okey elektro a to byla poslední kapka pro nákup širší lednice.

Okey elektro není indexováno heurekou a podobnými nástroji, ale dá se u nich natrefit na zajímavou cenu - jak na internetu, tak na prodejně. Ve výsledku jsem posladní dvě ledničky kupoval u nich - jednu na prodejně a teď druhou přes internet.

Pozor na to, že většina prodejců uvádí parametry, které neodpovídají tomu, co uvádá výrobce - často nesedí mrazící výkon nebo doba rozmrznutí po výpadku napájení.

Komfortní dopravu od Gebruder Weiss s odvozem starého spotřebiče mohu doporučit. :yes
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Dneska jsem na chvili vyvencil chargera. Neprestava mi udivovat, co se s tim nejlacinejsima sbckama necha nastrilet
Přílohy
IMG_20220525_173112_2.jpg
IMG_20220525_172459_4.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Vzdálenost, pozice, velikost tecky? Takhle to o ničem nevypovida ;) .
Odpovědět