Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Baví se Sova s Feničem.
Táta staré Maruny je fakt smutnej případ. Má Alzheimera a včera dostal průjem. Rozeběhl se na záchod a cestou zapomněl kam běží... .
JOBU
Příspěvky: 1550
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Vila:
Po dvojdňových návštevách podzemia sa im podarilo z nemeckých druhovojnových skladov vyniesť postupne niekoľko desiatok bední s rôznym materiálom. Aj pyrotechnik si mákol, nástrah bolo v tých dvoch skladiskách viac, ako by niekto čakal.
Pri triedení a katalogizovaní vecí sa našli aj veci, ktoré sa budú musieť zlikvidovať, aj napriek veľkej snahe o zakonzervovanie pri uložení, tie roky urobili svoje. Jednalo sa prevažne o signálne náboje, tie boli "napuchnuté" a našlo sa aj niekoľko polorozpadnutých krabičiek rozbušiek, ktoré boli zoxidované...
Dokonca fungovala aj ženijná asfaltovaná prepletaná zápalnica, o ktorej si niektorí mysleli že je to starý hliníkový kábel, aký sa voľakedy používal v starých domoch. Jej použitie na diverznú činnosť ale pyrotechnik vyslovene zakázal.
Okrem toho dovliekla skupina aj všetky zbrane a muníciu zo skladov. Sklady následne zabezpečili naspäť nástrahou a zamaskovali.
Zo zbraní im najväčšiu radosť urobila asi legendárna MG-42 a ďalšie 4 Welrody. Popritom tam bola aj jeden pekný ZB vz.26, niekoľko mauzeroviek, rôzne koristné pištole a 4 ks samopalov Sten. Napokon sa ukázalo, že sa nejedná o Sten ale o jeho nemeckú kópiu MP3008. Aj nábojov tam bolo požehnane. Otázne len bude, ako to všetko dostať do oblasti Mlýna nepozorovane, nakoľko treba prejsť okolo povestných Skladov, a stále nieje isté či niesú ešte nejak monitorované.
Padol návrh: "Prevoz cez celý sektor od kameňolomu až k vile by sa teoreticky dal zabezpečiť skrz tie schované kulometné hniezda napojené na predvojnové československé podzemie."No hneď bol aj zamietnutý: "Na to je tu však príliš málo ľudí, a nie každý by sa vedel sám v tom podzemí zorientovať. Priorita je teraz zlikvidovať celý ten vysielač aj s tým ropíkom."
"Náloživo a ďalší materiál je nachystaný, zajtra ráno odchádzame do akcie, choďte si odpočinúť" prikázal veliteľ skupiny.
"Aby sme boli nenápadnejší, nemohli by sme tam ísť cez podzemie?" padol ďalší nápad...
"Nie"....
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po svátcích se rozjel další cyklus přednášek. Jelikož se vyskytly dotazy týkající se energetiky byla první přednáška věnována energetice.

Některé lidi totiž zajímalo, proč byla ke stávajícím zdrojům elektřiny mimo obnovitelných zdrojů požadována výstavba dalších zdrojů přesto, že byl v republice přebytek elektřiny a tato byla vyvážena do ciziny.

Energetiky: on problém nebyl ani tak ve výkonu zdrojů, jako v jejich složení. Protože pokud do rozvodné sítě připojíte zdroje, které jsou ze své podstaty nespolehlivé a nepravidelně dodávající tak potřebujete zdroje schopné tato výkyvy rychle vyrovnat. My tomu říkáme, že potřebujeme rychle regulovatelnou elektřinu.
Protože ať si vezměte fotovoltaiku, která je schopná v závislosti na oslunění svůj výkon během pár vteřin změnit klidně i desetkrát. Jako příklad uvedu FVE na svém domě, kdy byl při zatažené obloze výkon 800W a po přejití mraku devět kilowattů. Une to pobrala baterie, ale vemte si velkou polní FVE tisíckrát tak výkonnější. Takových polních FVE můžete mít v oblasti víc a pak vám budou v síti vznikat výkyvy v řádu stovek megawattů. Ty musíte vyrovnat.
A zde máte v podstatě tři možnosti: bateriové úložiště, vodní elektrárny a nebo plynovou elektrárnu.
První možnost je drahá. Vodní elektrárny sice máme, ale jiné bychom těžko postavili. A tak n zbývá třetí možnost: plynovà elektrárna. Tato možnost byla do R-U války hojně používaná. Ale pak nastal s plynem problém. Tak jsme řešili co s tím a napadla nás možnost plynovou elektrárnu pohánět svítiplynem. Uhlí máme dost, technologie výroby svítiplynu je známá a tento způsob využití uhlí je i ekologický. Bylo známo, že se tak emise CO2 sníží o třetinu a síry o 95% . Dokonce v té době existovala v Česku tlaková plynárna na severu. Firma, již tlaková plynárna patřila prohlásila, že ji lze zprovoznit.
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Náš návrh byl takovýto. Ke zprovozněné plynárně bude přistavěn plynojem schopný pokrýt dobu potřebnou pro najetí retort na plný výkon. Pak zde budou turbíny s generátorem upravené na svítiplyn. To z toho důvodu, že na stejný výkon potřebujete dvojnásné množství svítiplynu než už plynu zemního.
Turbíny by bylo možné provozovat i na zemní plyn.

Dovolil je jsem si přinést technický popis výroby svítiplynu.
20230107_095607.jpg
20230107_095626.jpg
20230107_095738.jpg
20230107_095805.jpg
20230107_095826.jpg
20230107_100021.jpg
20230107_095535.jpg
Takováto soustrojí v kombinaci s jadernými elektrárnami, vodními elektrárnami a obnovitelnými zdroji by byla schopna vyrobit dost energie pro průmysl i občany. Tak, abychom byli schopní normálně žít a naše civilizace se mohla rozvíjet dál.
V plánu bylo maximálně podpořit zateplení budov. To proto, aby byla spotřeba energie na vytápění co nejmenší. Protože tak bychom se vyhnuli nutným investicím do rekonstrukce rozvodné soustavy.

Proč? Zněl dotaz z pléna.

Protože instalace tepelného čerpadla do starého domu s 20 i více kW tepelných ztrát nemà význam. Budete potřebovat hodně silný motor tepelného čerpadla. A pokud budete mít v oblasti takových domů více snadno překročíte faktor soudobosti. Proto je potřeba nejprve řešit zateplení budov a až potom změnu druhů vytápění budov. S tím, že by bylo nadále možno použít tuhá paliva. Bez jakýchkoliv zákazů.

A proč k tomu nedošlo?

Protože se do vedení společnosti, hlavně však EU dostali lidé, kteří byli obluzení a podlehli jisté formě masochismu. Přednášku o tomto tématu povede pan Balzagette.

Na pódium vystoupil pan Balzagette.

Vítám vás tu všechny vespolek. Po přestávce začne můj cyklus rozdělený do následujících témat: klima a souvislosti, chemická vložka Ing Chemik, obluzení a masochismus.
Za tři čtvrtě hodiny začínáme.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 4562
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pánové, právě jsem se vrátil z Černé Perly. A můžu vám říct, že takovou srandu a prdel jsem už dlouho nezažil.

- "?"

-"Oni tam teď orají tu louku pod lesem u těch skal".

- "Teď v tom blátě? A čím vždyť žádný traktor nemají.Neříkej, že to dělají koňmi nebo krávami. Anebo, že si pořídili nějakou parní lokomobilu...?"

- "Nic z toho. Ukradli někde nějaký starý malotraktor s příslušenstvím a že ho musí hned vyzkoušet.
Traktorek.jpg
Traktorek.jpg (44.82 KiB) Zobrazeno 1167 x
Bláto nebláto. Takový podivný kuwaa stroj to je. Má náhon na všechna čtyři stejně velká kola a uprostřed nich má kloub. A učí se s ním couvat a řídit ho. Napřed zbořili část plotu, projeli kurníkem, převrátili ho ve škarpě a přejeli psí boudu málem i se psem. Tak usoudili, že lepší ho bude krotit a učit se s ním někde na volném prostoru. Tak asi proto orbu té louky zvolili. Ty wole, a jak se ten stroj startuje. To bys musel vidět než se to naučili. Takovým dlouhým řemenem. A než na to přišli lítali na tom řemenu jako čamrdy. Až se divím, že někteří neskončili u těch našich ranhojičů".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 4562
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Další trapný pokus o zostuzení Kocourů ze strany SPSP po nedávných rozmíškách mezi nimi.
Kocouři v podzemí.jpg
Kocouři v plné zbroji vyrazili na průzkum podzemí.
Autor toho fake byl záhy zjištěn a hrozí mu další zmalováni pozadí.

A historici podle nějakých dobových materiálů zjistili, že ta fotka pochází ze staré Rusko - Ukrajinské války.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1550
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Budova s vysielačom bola cca 50metrov od prvého priezkumáka. Ten ležal vedľa stromu v kríkoch a pozoroval terén. Nikde žiadny pohyb, dokonca aj ticho a okolitý les bol nejaký iný. Bez duše, povedal by nejaký ten umelec. Mávnutím ruky dal signál a spoza druhého stromu sa rýchlo, ale dostatočne potichu a so stredom rozbehol vpred druhý. Zaľahol o pár metrov ďalej a pozoroval zase okolie. Vzhľadom na obdobie, nebolo na stromoch a kríkoch lístie, tak bola viditeľnosť dosť dobrá. Pomaly sa zmrákalo a každému bolo jasné, že každú chvíľu začne snežiť. Zase signál rukou a schovávačka za najbližší strom. Po ďalšom signáli a rozbehu sa ale prieskumák zastavil uprostred terénu a urobil asi tri kroky naspäť. Ukázal signál a o niekoľko sekúnd bol pri ňom pyrotechnik. Na okraji toho starého chodníka bol v zemi výrazný valcový otvor o priemere cca 15cm a okolo neho rozhádzaná relatívne čerstvá hlina. Z otvoru sa po zemi ťahal pokrútený ohoretý oceľový drôt, cca meter dlhý. Asi o 5 metrov vedľa ležala na zemi mŕtva jelenica. Celá vyzerala, akoby dostala dávku kulometom. Pyrotechnik okamžite pochopil a pomaly sa vydal vpred. O dobrých 20 minút sa vrátil späť. "Šrapnelová mína" povedal sucho a pokračoval: " Buď nemecká, alebo naša, československá. Zakopneš o nástražný drôt, a o pár sekúnd ju máš rovno za chrbtom. Vyhodí ju cca meter do výšky, napne sa drôt ukotvený vo výmetnom púzdre, ten sa z míny vytrhne a mína sa takto odpáli. Okolie zasype smršť oceľových guličiek, alebo sekaných oceľových valčekov. Tak dopadla aj tá jelenica, okolo nohy mala natočený asi milimeter hrubý drôt. Šiel som po ňom, a na konci bola ešte pružina, takže ten, kto to tu dal, veľmi dobre vedel, čo robí. Bol to niekto z fachu, ako sa hovorí... A o cca 10 metrov je cez cestu natiahnutá strunka a totožná mína" Prieskumák sa ho opýtal : " Načo pružina a tak hrubý drôt? Veď to musí byť natiahnuté cez cestu okamžite.Nebola by predsa lepšia tá rybárska strunka? Tú predsa nevidno..." Pyrotechnik odpovedal: " Máš, a aj nemáš pravdu. Lenže ja prídem a podpálim trávu. Strunka prehorí a mína je vlastne odstavená. Oceľový drôt ale nie. Ten je upevnený na jednej strane napevno, na druhej na roznecovač a pokračuje cez napnutú pružinu na ďalší pevný bod. Čo ale urobí bežný nálezca? Precvakne ten drôt, no pružina odistí roznecovač a už k tebe letí pozdrav niekde od boku. A mimochodom, aj tú druhú mínu som už zaistil."
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 4562
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pane, co je s vámi? Proč jste tak zamlklý?
Víte přece, že máte naplánovánou tu přednášku a lidé se na ni moc těší!


- " Hmmm, chrrr, dajtě mi pokoj, němůžů.."

- "Co se Vám stalo?"

- "Ožral jsem se v palírně a nějak se mi ztratil zubní můstek a proto teď nemůžu moc mluvit...".

- "Ale to se přece dá nějak najít. Třeba kde všude jste blil a tak".

- "Já nebliju nikdy, v tom to není. Asi jsem to nějak spolknul. A tak jsem si udělal takové udělátko abych to našel".

- "Jaké, nějaký detektor?"

- "Ale ne, jen taková primitivní blbinka mě napadla. Sral jsem do záchodu přes nudlový cedník. A furt nic. Ale ještě to nevzdávám, protože kde jinde by to mohlo být?"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Pan Balzagette si nalil do hrníčku bezinkovou šťávu a napil se. Zacítil jak mu něco tvrdého vletělo do pusy. Vyndal to a ... byl to zubní můstek. Nasadil si ho, pomyslel si:to jsem asi musel vypadat a vydal se na přednášku.
...
Pan Balzagette vystoupil na pódium.

Vítám Vás tu vespolek. Začnu významem oxidu uhličitého pro rostliny a jeho vlivem na růst rostlin. Včetně dalších návazností.

Oxid uhličitý CO2 obsažený ve vzduchu je látkou velmi důležitou pro fotosyntézu a růst rostlin. Mnoha pokusy bylo dokázáno, že změna jeho koncentrace má přímý vliv na růst rostlin.
V průběhu fotosyntézy je uhlík z CO2 uvolněn a použit na výstavbu rodinných pletiv. Kyslík jako "zbytek" odchází do atmosféry. Energie slunce se tak ukládá do biomasy.
Při spotřebování rostlinných pletiv se uhlík při rozkladných procesech opět uvolňuje buď ve formě CO2, nebo CH4 (metanu).
CO2, případně CH4 po jeho rozkladu v atmosféře na CO2 je rostlinami opět použit. Toto je základní koloběh uhlíku v přírodě fungující mezi vodním, vzdušným i pevninským prostředím.

V dřívějších dobách, v prvohorách se rostliny vyvíjely při podstatně vyšší koncentraci CO2 než dnes. To se projevovalo jejich podstatně rychlejším a bujnějším růstem, protože uhlík že vzduchu byl pro rostliny podstatně dostupnější. Zde je nutné si zároveň uvědomit, že pokud rostlina nadzemní částí zpracovává hodně CO2 a vytváří mnoho zelené hmoty se musí těmto podmínkám přizpůsobit i kořenový systém rostliny, který musí být schopen dodat potřebné množství živin a vody. Jedná se o klasickou zpětnou vazbu, kdy je aktivita na straně jedné vyvážena aktivitou na straně druhé. Zde je nutné si uvědomit, že dostupnost vody a živin na stanovišti kde rostlina roste je často omezená. Rostliny si na stanovišti často konkurují, tudíž pokud rostlina zaregistrujte nadbytek cukru v nadzemní části nasměruje své úsilí do tvorby většího kořenového systému. A jelikož musí být výkon nadzemní části rostliny v korelaci s výkonem kořenového systému rostlina při vyšší koncentraci CO2 omezí přístup CO2 do listů. Toho dosáhne snížením počtu průduchů v listech, případně jejich přivřením.
Maximální výkon každého centimetru čtverečního listu je ze své podstaty omezen, proto rostliny na zvýšenou koncentraci CO2 reagují zvýšenou tvorbou listové plochy. To aby byly schopny uhlík ze vzduchu zpracovat. Zde si všimnete nepřímé závislosti počtu průduchů v listech na koncentraci CO2. Čím větší koncentrace, tím méně průduchů. Bude se nám to hodit později. Při dokazování koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu v minulých staletích.

Zároveň je nutné si uvědomit, že rostliny ke svému růstu potřebují i živiny. Pro růst rostlin potřebujete obojí. CO2 i živiny.
Což má souvislost i se zvířaty. Protože pro pole, která tvoří značnou část kulturní krajiny potřebujete hnojiva. Z toho důvodu, že na hnojeném poli mají rostliny dostatek živin pro svůj růst. Čím více biomasy, tím více spotřebovaného CO2.
Zde se tehdejší vládci dopustili přešlapu. Zlikvidovali chovy hospodářských zvířat. Údajně kvůli omezení emisí metanu. Metan je sice silnější skleníkový plyn než oxid uhličitý, jelikož je však lehčí než vzduch stoupá do vrchníh vrstev atmosféry. Zde je UV zářením rozbít na CO2, který je naopak těžší než vzduch. Klesne tedy zpět na zemský povrch, kde je opět spotřebován.
Probíhá to zhruba takto: kráva sežere trávu, stráví ji a vypustí lejno. Z lejna vystoupá metan, který je nahoře rozložen na oxid uhličitý. Oxid uhličitý klesne k zemi, kde je rostlinami pohnojenými spotřebován. Kráva následně biomasu sežere a proces se opakuje.

Z pléna se ozvalo: takže když chcete kulturním rostlinám umožnit spotřebovat oxid uhličitý je musíte hnojit.

Balzagette: ano, musíte je hnojit. Protože rostlina ke svému růstu potřebuje jak živiny, tak i oxid uhličitý. Je to stejné, jako když budete stavět dům. Taky potřebujete k cihlám i maltu. Jedno bez druhého vám moc držet nebude.

Z pléna: a to jak v Holandsku tenkrát zlikvidovali dobytek ... .

Na pódium vystoupil hospodář.
Po likvidaci dobytka omezili hnojení polí. V průběhu několika let došlo k takzvanému "vymrskání" půdy, což znamená spotřebování důležitých živin z půdy. Následkem toho byl značný pokles výnosů a tím i absorpce CO2.
Mohutné zdražení potravin, jejich nedostatek a hlad byly jen třešničkou na dortu klimaaktivismu, který pro strom neviděl les.

Balzagette: dále probereme cykly oceánský a lesní. Přes výlet do historie a chemickou vložku se posuneme dál a zjistíme, že nebylo všechno tak, jak nám tehdejší mocní říkali ... .
ziva-puda-9-cyklus-uhliku-a-pudni-organicka-hmota-2.jpg
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Přednáška pokračovala.
Oceánský cyklus oxidu uhličitého začíná tak, že se voda zahřátá u rovníku vydá na cestu k pólům. Cestou se ochlazuje a díky změně parciálního tlaku pohlcuje oxid uhličitý. U pólu se díky jejímu ochlazení a vymrznutí solí zvýší její hustota. Voda nasycená oxidem uhličitým tak klesá ke dnu a u dna zamíří k rovníku. Cestou k rovníku se reakcemi ukládají karbonáty. U rovníku voda vystoupá nahoru k hladině kde se začne ohřívat. Dojde ke změně parciálního tlaku která způsobuje vylučování oxidu uhličitého z vody. Velkou část oxidu uhličitého zužitkují řasy a fytoplankton. Vyrobí kyslík, jehož část spotřebují ryby a většina se spolu se zbytkem oxidu uhličitého vyloučí do vzduchu. Tento proces je tím intenzivnější, čím je voda teplejší.
Vědci tak vysledovali zajímavou souvislost. A to tu, že se nejdříve zvýší teplota vody a až následně dojde ke zvýšení koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu. Na Oslovi o tomto před lety vyšel článek s názvem: CO2 a teploty: Popletená příčina a důsledek.
Autor v článku upozorňuje na zjevnou nesrovnalost v datech klimaalarmistů, kteří tvrdili, že se nejdříve zvýší koncentrace oxidu uhličitého a až následně teplota.
Ve skutečnosti je to díky fyzice a to díky parciálnímu tlaku plynů v kapalinách naopak.
Pořadí je tedy takové:
1) oteplení oceánu.
2) oteplení povrchu kontinentu
3) oteplení spodní troposféřy
4) růst koncentrace oxidu uhličitého na jižní polokouli z oceánu.
5) růst koncentrace oxidu uhličitého na severní polokouli z oceánu a průmyslu.

Na to, že se koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu řídí dle teploty a ne naopak jak tvrdili klimaalarmisté tvrdilo více vědců. Byli však umlčeni.
img1310584175.jpg
img1310584175.jpg (46.55 KiB) Zobrazeno 1000 x
1353567948.jpg
1353567948.jpg (13.34 KiB) Zobrazeno 1000 x
1353568105.jpg
1353568751.jpg
IMG_20230113_212409.jpg
Balzagette si všiml, jak se někteří lidé mezi sebou baví.
"Já vím, tyto věci a informace jsou poněkud suchopádné. Avšak jsou nutné pro to, aby jste pochopili co a jak se děje. Toto byly dva velké cykly. Nyní přijde jeden cyklus menší. Cyklus lesa, dřeva a domu. Zde uvidíte krásný příklad aktivistického pokroucení skutečnosti a toho, jak bývá cesta do pekla dlážděna penězi.
Držte si klobouky, začínáme".
JOBU
Příspěvky: 1550
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Skupina sa oblúkom a za maximálnej opatrnosti priblížila takmer až k samotnej budove s vysielačom.Spojár zapol skener, tan bol ale maximálne vyťažený- takmer celé spektrum bolo zarušené raz za 20 sekúnd ručenie prestalo a odoslali sa na sekundu niekde nejaké packety. A potom znovu zase dookola. "Doteraz to nerobilo, zaujímavé" poznamenal.
Kamera v bútľavom strome ticho pozerala na jedinú prístupovú cestu... nikto nemohol tučiť, že tam nejaká je...
Na stožiari pribudli ďalšie antény, zdola až takmer nahor bola cez ne natiahnutá stará maskovacia sieť. Z diaľky to vyzeralo, ako keby zarástol popínavými rastlinami... Nikde nikto.Dvere do budovy boli mierne pootvorené, a bola o ne opretá nejaká stará hrdzavá puška. Každému z partie bolo jasné, že je to nástraha. Pyrotechnik si ľahol a odplazil sa smerom k nej. Niečo tam skúmal a potom sa pomaly presunul doľava. Po chvíli na nich zamával a skupina sa takticky dostavila až k objektu. Podával im stočený drôt. "Ďalšia mína... a je nad slnko jasné, že ďalšie prekvapenie čaká za dverami" skonštatoval potichu nasucho". Veliteľ skupiny len ticho zakýval hlavou na znak súhlasu a potom prstom ukázal na stožiar "tak zručíme aspoň ten". Pyrotechnik preskúmal strechu objektu, skupina mu popodávala batoh s náloživom a pomocným materiálom. Povyberal náloživo a pekne poprikladal na nosníky. Do rozbušiek poukladal elektrické palníky vlastnej výroby a zalisoval kliešťami. Síce to nebolo vodotesne, ale na daný účel to bohate stačí...Naťahal vedenie a rozbušky vložil do náloží.
S vrecka svojej vesty vybral kovovú krabičku s časovačom z kuchynského budíka, prepol vypínač na bočnej strane. Rozsvietila sa červená ledka, na znak toho, že je okruh v poriadku a došlo by k odpáleniu. Nastavil na časovači 15minút, znovu prepol prepínač, tentokrát sa už ledka nerozsvietila, takže mohol pripojiť vedenie.Z časovača vycvakol točítko a odlomil plastovú páčku prepínača. Začala blikať žltá ledka. Má minútu na to, aby krabičku položil do roviny, akonáhle žltá ledka prestane blikať, aktivuje sa vovnútri ortuťový spínač a pri pohybe krabičky dôjde k odpáleniu. Preto aj skrutky na prívodné vedenie boli na spodnej strane. Teraz už cesty späť niet.
Len čo zoskočil dole zo strechy, bolo počuť niekde v diaľke výstrel. A potom hneď druhý... To neveštilo nič dobré.
Bežať len tak sa v tomto teréne nedalo, nebolo totiž jasné či mín v okolí nieje viac. Tak sa rozhodli, že budú ustupovať zásadne iba po ceste, odkiaľ prišli. Zrazu sa veliteľ ešte zastavil, vybral z batohu jeden z tých podivných valcov, čo dostal pri odchode, ten o ktorom im nesmel nič hovoriť, sňal z neho krytku a vytiahol asi meter dlhý izolovaný drôt. Z vrecka vybral kľúčik, vložil ho do prepínača a ten zapol a opäť kľúč skryl do vrecka. Hore sa rozblikala červená ledka. "Však ono to zafunguje", povedal a položil ten valec na zamurované okno so solárnym panelom."A teraz odchod, okamžite". Streľba v ďiaľke sa už nezopakovala. Skupina ubehla odhadom tak 500metrov a skryla sa v plytkej doline pri skalách. Odtiaľ mali výhľad na cestu k vysielaču a aj na jeho stožiar. Ešte sa ani poriadne nestihli zamaskovať, keď po ceste prefrčali tri motorky. Jazdci mali na sebe pravdepodobne nejakú balistiku, alebo čo, a každý jeden cez plece prevesenú 58čku... je jasné, že to niesú naši.
Vzduchom zaznela obrovská rana, tých 15 kilogramov TNT upevnemom na stožiari, dokázalo v horách urobiť niekoľkonásobnú ozvenu. Ozvena sa ešte neskončila, keď sa do ne pridal iný zvuk-rachot padajúcej kovovej konštrukcie... Spojár pozoroval skener, ten v okamžiku stíchol, a rozbehol skenovanie frekvencií- rušenie prestalo. Motorkári zastavili cca 20metrov od budovy. Valec na okne si zatiaľ nevšimi. Každopádne červená ledka už neblikala, ale svietila trvalo. Vtom jeden vytiahol z vesty pravdepodobne vysielačku a niečo do nej hovoril. Skener však vydával iba bublanie- "používajú utajovače hovoru" povedal spojár, "je to obrátený kmitočet, dá sa to rozšifrovať, nie ale tu, nemá význam to počúvať" a zapol znovu skenovanie. To sa opäť zastavilo, a do éteru išlo iba jednoduché pípanie prerušené nejakým krátky dátovým packetom. Neustále dookola. "To je náš darček", povedal veliteľ ," teraz sa budú diať veci", len neviem či niesme príliž blízko...
JOBU
Příspěvky: 1550
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Medzitým obsluha obrneného vlaku vlak zamaskovala, vztýčila vo vagónoch kontajnery s raketami. V jednom z vagónov v odhlučnenej zabednenej časti bežala malá elektrocentála. Chlapík pozapínal zariadenie a nalial si z termosky teplého čaju. Vonku poletoval sneh a oceľové steny vagónov chlad iba znásobovali. Každý vedel čo má robiť, však nácvikov ako je tento už mali viacero. Bez spojenia, ako v poslednej dobe, keďže pásma boli zaručené, sa ťahanie nejakej antény a postavenie malého stožiaru zdalo zbytočné. No rozkaz bol jasný, a v sanitrici nechcel skončiť nikto.
Slabé zadunenie niekde v ďiaľke ale nemali šancu počuť...
Vo vagóne s obsluhou chlapi ticho hrali karty a popíjali čaj. Tak ďaleko od Depa sa ešte nerozkladali, no ako sa hovorí, život je zmena. Každú chvíľu sa to tu skončí a oni pôjdu naspäť domov.
Vtom sa na pulte rozsvietila jasná červená kontrolka a rozoznel sa výrazný bzučiak. Chlapík sa od stola rozbehol tak, že polovicu čaju rozlial po kartách. Takýto signál tu ešte nebol. Blikala kontrolka tb2. Jeho úkol bol jasný, stlačiť iba tlačidlo patrične takto označené. Roztrhol plombu na krytke a stlačil tlačidlo označené "tb2". V tom okamžiku kontrolka zhasla, bzučiak utíchol, a vonku sa ozvalo oba hlasné puknutie. To sa odstrelilo veko kontajnera na 200mm rakete. Spínač snímajúci polohu veka dal signál výmetnej náplni, tá vystrelila raketu z kontajnera a okamžite jej naskočil motor na plný výkon. Trvalo to možno tak tri sekundy a raketa už vzduchom iba ťahala dymovú čiaru...

Prieskumná skupina ležala v jame vedľa skaly. Už nepozerali na budovu a zničený stožiar, ale na zakukleného chlapa s balistikou na sebe. A do hlavne 58čky. Postupne sa zosunuli až dole. On stál na okraji jamy a niečo po nich vykrikoval. Znelo to ako arabčina, alebo tak nejak. Vytiahol vysielačku a niečo chcel do nej povedať, keď vtom šere niečo prebliklo, ozvalo sa divné buchnutie a v zlomku sekundy aj obrovská detonácia. Tak obrovská, že tlaková vlna chlapa zhodila do jamy k prieskumníkom. Každému okamžite začalo pískať v ušiach. Za okrajom jamy bolo vidieť z lesa len obrovskú ohnivú guľu, ktorá aj v okamihu zmizla a premenila sa na kopu sivobieleho dymu. Padajúce konáre a kamene chlapi nepočuli. Dunelo im v hlavách. Iba sa ochromení vrhli na toho kukláča, ktorý akoby ani nevedel ako sa do jamy tak rýchlo dostal. Vystreliť nestihol. Snažili sa ho chytiť za ruky a hlavu, stihli mu stiahnuť ešte aj kuklu s okuliarmi, no on z vesty vytiahol nôž a zahnal sa ním na spojára, ten bol najbližšie. Vtom stratil opäť rovnováhu a spadol na bok jamy. Ešte sa snažil čosi povedať, no veliteľ skupiny na neho namieril 58čku. Kukl nosa a uší začal krvácať a nôž mu vypadol z ruky. Bolo po ňom. Veliteľ čosi hovoril, no vyzeral iba ako kapor na suchu, bolo ho počuť ako keby hovoril z nejakej krabice... Vyšli na okraj jamy a pozerali na miesto, kde stál vysielač...Dym sa ešte nerozplynul. Všetci sa zosunuli na dno jamy ohromení, ochromení a ticho na seba pozerali. Toto nečakal nikto.
Spojár vytiahol rádiomaják a zapol ho...
Začalo snežiť.
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Spojař v obrněném vlaku přijal zprávu od průzkumníků. Jelikož rušení spojení skončilo se jim podařilo navázat spojení.
Velitel průzkumníků potvrdil zničení vysílače a zároveň podal zprávu o přepadovém komandu na motocyklech. Včetně přibližného určení směru odkud motocyklisté přijeli.
Velitel obrněného vlaku přešel do osobního vagónu, kde byli členové tajné družiny. Asi za deset minut se u vagónu připojeném na druhé straně osobního vagónu odsunul střešní kryt, vysunula se rampa ze které odstartoval velký dron.
Po odstartování z rampy dron roztáhl křídla a vydal se na cestu. Za dvě minuty ho následoval jeho bráška.
Oba drony letěly po předem naprogramované trase. Skenovaly krajinu pod sebou. První dvě samoty nejevily známky činnosti, během přeletu nad Malým mlýnem byly na skenerech vidět známky činnosti. U dalšího objektu dron zaznamenal podezřelou aktivitu. Na jeho spodní straně se otevřela dvířka a ven vypadl "holub". Po aktivaci motorů se tento malý postradatelný průzkumník vydal na svoji pouť. Digitálním paprskem propojen s velkým dronem provedl prohlídku objektu. Ukàzalo se, že onen podezřelý objekt na termálním zobrazení bylo divoké prase. Holub následně odletěl domů
Druhý dron byl úspěšnější. Asi patnáct kilometrů daleko od skladů objevil v údolí u řeky starý objekt. Skenery ukázaly že se tam něco děje. Od velkého dronu se oddělili dva "holubi" a vydali se na průzkum. První se sedl na vysokou opěrnou zeď nad objektem a zahájil sledování. Druhý "holub" se vydal na okružní průzkum.
Velký dron ve výšce v bezpečné vzdálenosti změnil nastavení křídel a zpomalil. Přešel do vyčkávacího módu spojen digitálními paprsky s "holuby".
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Přednáška pokračovala.
Pan Balzagette se napil vody a pokračoval.

Cyklus lesa dřeva a domu je v podstatě pokračováním přírodního cyklu , kdy je oxid uhličitý že vzduchu stromem zpracován a uložen do dřeva. Mimo to se strom podílí na zvětrávání podloží, kde dochází k dalšímu ukládání CO2 reakcemi s křemičitany. Uhlík deponovaný v podzemí se časem a pohybem litosférických desek dostane do hloubi země kde je hornina roztavená a nakonec sopkou vyvržena ven. Toto je zdrojem oxidu uhličitého ze sopečných výbuchů. Ale to jen na dokreslení jak to v přírodě chodí.
Nyní se vrátíme k našemu stromu. Strom vyrostl, odumřel a padl. Nyní nastoupí rozkladné procesy. Dřevo se rozkládá na původní látky. Mimo jiné i oxid uhličitý a metan, který vylučují různé bakterie. Jelikož by metan mohl v přírodě vadit to příroda chytře zařídila tak, že pokud dojde k velkému nahromadění mrtvé organické hmoty zpravidla vypukne požár. Ten mrtvé dřevo spálí, vzniklý popel krajinu pohnojí, část uhlíku zůstane deponována ve formě uhlu a tento uhel podpoří vznik humusu. Půda je tak pohnojena a dochází na ní k rychlému růstu rostlin absorbujících oxid uhličitý. Cyklus se tak uzavře.
Vzhledem k přirozenému výskytu lesních požárů lze říci, že kouř že dřeva je přírodě přirozenou substancí.
A co se stane, pokud dřevo použijete na topení? Z lesa odstraníte suché dřevo. Jeho spálením vznikne kouř, který má při dobrém spalování leckdy lepší složení než přírodní kouř. A pokud místo pokáceného stromu zasadíte nový, tento vzniklý oxid uhličitý absorbuje a cyklus se opět uzavře. Nikde žádný oxid uhličitý nepřebývá, pouze dochází k přeměně látek a energie. A ten uhlík, který je deponován v podzemí se časem díky sopečné činnosti vrátí opět do oběhu.

A teď se dostaneme k nařízení, které zavedly vlády některých zemí a nově ho chystá i Severní kříž.
Nařízení zní: dřevo smí být spáleno jen na pozemku kde vyrostlo, pokud má být použito na topení ho smí dodat jen certifikovaná firma.
U tohoto nařízení pokud se zaměříme na jeho účinnost zjistíme že je záporná. Že to z hlediska emisí vůbec nefunguje a naopak je to zhoršuje.
Proč?
Protože místo aby jste využili místní zdroj dřeva si musíte pořídit jiný zdroj vytápění. A zde do hry vstupují emise vytvořené tímto zdrojem (nejen provozem, ale i výstavbou). A dřevo, které by jste mohli použít mezitím dokončí svůj cyklus v lese. A nebo je v kontejneru odvezeno přes půl planety.
A pokud použijete dřevo od certifikované firmy je toto zpravidla náklaďákem převezeno z lesa na sklad a pak k domu. Celková emisní bilance se tak zvýší o dopravu na dlouhou vzdálenost.
Vidím, jak někteří kroutíte hlavami. Možná si říkáte jaký to má smysl. Ale pokud se podíváte na to, že vlády těchto zemí zavedly na vytápění domů emisní povolenky to najednou smysl dává. Zlikvidují takto vaši soběstačnost a přisají se na Vás jako pijavice. Mají tak zaručen trvalý přísun peněz a formou regulace ceny těchto novodobých "odpustků" mohou ovlivňovat to, jestli si vůbec zatopíte. I když s fyzickou dostupností paliva z vlastního lesa nemáte problém. Nesmíme ho však použít.
IMG_20230117_102544.jpg
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

U role emisních povolenek u vytápění domů se ještě pozastavíme. Jejich propagátoři tvrdí, že se díky jejich působení při spalování dřeva sníží emise. Pokud se na to podíváme z různých úhlů pohledu zjistíme že to pravda je i není. Pokud budou tvrdit, že snížili emise z komínů budov to může být do určité míry pravda. Ale pokud se na to podíváme z hlediska celku to naopak vedlo ke zhoršení. Protože místo dřeva, které jeho majitel musel spálit, nebo nechat shnít v la lese se musel použít jiný zdroj energie.

Teď si nakonec cyklu "klima a souvislosti" uděláme souhrn a zjistíme jednu velmi důležitou souvislost.
Jak jsme si řekli, rostliny absorbují oxid uhličitý že vzduchu. Uhlík zabudují do svých těl, kyslík vypustí ven.
Rostliny během svého růstu způsobují erozi podloží a reakcemi s křemičitany vznikají látky, které jsou odplavovány vodou do oceánu. Pokud rostlina odumře se začne rozkládat a uhlík z jejího těla je vrácen zpět do oběhu ve formě CO2 a metanu. Další část oxidu uhličitého se vstřebává do mořské vody , po ochlazení v polárních oblastech klesá ke dnu kde reaguje se splavenými látkami a tento uhlík se usazuje na dně. Z cyklu je tak vyřazen na dlouhou dobu, než se vlivem pohybu litosférických desek dostane do hloubi země. Zde se materiál roztaví a uhlík v něm obsažený se ve formě CO2 dostává pomocí sopek zpět do vzduchu.
Oxid uhličitý zbylý v mořské vodě se u rovníku dostane na hladinu, kde se ohřeje a z vody se vyloučí. Jeho značnou část spotřebují vodní rostliny a zbytek jde do atmosféry. V tropických oblastech, kde je rostlinný život nejbujnější. Kde rostliny na rozdíl od našeho území rostou po celý rok. Tudíž do svých těl zabudovávají velké množství uhlíku a další uhlík spotřebovávají při erozi podloží a vzniku půdy. Tento uhlík se časem dostane do moře a co se s ním stane již víte.
Celý tento globální systém recyklace uhlíku celé věky fungoval automaticky. Pokud se v atmosféře zvýšil obsah oxidu uhličitého zvýšily rostliny svůj výkon. Zvýšilo se množství zelené hmoty. Víc uhlíku se spotřebovalo na tvorbu zelené hmoty, erozi podloží a splach do oceánu. Když se oxid uhličitý z atmosféry spotřeboval začaly rostliny trpět jeho nedostatkem. Začaly chřadnout, odumírat a převládly rozkladné procesy. Tím se uhlík časem vrátil zpět do oběhu. A cyklus se zopakoval.
Jelikož rostliny nejvíce rostou v tropických oblastech je jasné, že největší výkon v této kategorii mají tropické deštné pralesy. Ty tvoří velmi důležitou část této globální recyklační linky uhlíku. A tady nastal problém. Minimálně polovina jich byla zničena. Nejsou tam stromy schopné plnit svoji roli. Úrodná půda byla vymrskána a spláchnuta. Díky tomuto zlikvidování tropických deštných prslesů byl výkon této globální recyklační linky snížen. Proto se v atmosféře zvýšil obsah oxidu uhličitého a zároveň se o cca 0,1% snížil obsah kyslíku.
Jak jsme si již řekli, rostliny upravují počet svých průduchů na listech dle obsahu oxidu uhličitého ve vzduchu. Tato závislos je jasně dané a lze ji odsledovat i na fosíliích rostlin. Z těchto rostlinných"záznamů" vědci vysledovali, že se v průběhu staletí obsah oxidu uhličitého v atmosféře dynamický měnil se střední hodnotou okolo 0,3%.
img1310583899.jpg
U tohoto grafu se ještě pozastavím. Je na něm vidět vznik "klimatické hokejky". Kolísání hladiny oxidu uhličitého v minulých staletích propagátoři klimakatastrofy vyhladili a poslední vzrůst použili celý.
s_1310584500.jpg
s_1310584500.jpg (5.46 KiB) Zobrazeno 666 x
Na tomto grafu je vidět vyhlazení grafu (červená čára) a nevyhlazenou pravou (novodobou) část. Jejich kombinací vznikne "hokejka".

Lze tedy říci, že kdyby zůstaly tropické deštné pralesy v původním stavu by si s velkou pravděpodobností s růstem obsah oxidu uhličitého v atmosféře poradily. Došlo by k nárůstu množství zelené hmoty rostlin a dalších na to navazujících procesů. Calý systém by se po čase díky své autoregulační funkci dostal do rovnováhy. Byl však narušen.

Tímto končím část "klima a souvislosti" a po přestávce budeme pokračovat dál.
Pan Balzagette se uklonil a odešel z pódia.
JOBU
Příspěvky: 1550
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Len čo skupina prieskumu ležiaca v jame pri skale prišla po pár minútach k sebe, veliteľ skontroloval okolie a pre istotu ešte raz aj toho mrtvého arabáča, opýtal si od radistu skener. Po zistení, že je pásmo čisté, nadviazal spojenie s prieskumníkmi a odstrelovačmi skrytými kdesi v tyle a potom odoslal radista zašifrovanú správu pre velenie do pancierového vlaku a do centrály Radiorozvědky: "Ruža padla, púpava rozkvitla, kytica celá". To značilo, že vysielač bol zničený, termobarická raketa zafungovala a skupina je kompletná a bez strát...
Prehľadali arabáča, okrem munície a zopár zásobníkov pre 58čku, balistiky, a akejsi (chvalabohu funkčnej) čínskej radiostanice, mal pri sebe ešte nôž, korán a ručný granát.
Urobili zopár fotiek, a mŕtveho zahádzali konármi, kameňmi a lístím, nech si s ním poradí príroda...
Skupina sa rozhodla preskúmať priestor dopadu rakety, zničený objekt vysielača a zistiť, čo sa stalo s partiou na motorkách, ktorá išla skontrolovať ich činnosť pri objekte.
Okolie výbuchu bolo dokonale vyčistené. Od čerstvo napadaného snehu, lístia, konárov. Proste holá hlina z ktorej trčali ohorené a ešte stále tlejúce zvyšky stromov. Rakete letela evidentne presne a explodovala tesne nad povrchom. Podľa určitých znakov sa dalo usudzovať, že kombinovaný maják umiestnený na okne budovy minula o cca 20-30 metrov. Čo je na vzdialenosť, na akú sa strieľalo, neskutočne presné.
Stožiar ležal na zemi rozmlátený pádom. Všetky antény boli rozbité a zdeformované samotným pádom tak, že boli nepoužiteľné. A ak aj by niektoré náhodou prežili, nepreži to ich plastové časti. Boli kompletne zoškvarené účinkom termobariky. V okolí bolo cítiť ešte smrad spálenej izolácie káblov, dreva, lístia a ktovie čoho ešte... Našťastie sa objekt nachádzal na úpätí kopca, tak sa ten smrad a povýbuchové splodiny rýchlo odvetrali.
Betónový objekt, bývalý nosič stožiara, zostal výbuchom takmer nepoškodený. Jeho solárne panely a bohužiaľ aj vstupné dvere boli zničené, a to tak, že sa zasekli, a do objektu sa nedalo vojsť. Z pušky opretej o dvere zostalo iba "železo", a aj to skrútené.
O cca 40metrov nižšie sa nachádzali tri ohoreté a pokrútené mŕtvoly. Výbuch termobariky z nich postrhal takmer všetko oblečenie. Dokonca aj balistiku... nižšie po bývalom chodníku ležali tri motorky. Respektíve iba ich zvyšky. Pneumatiky ešte horeli, palivové nádrže vyzerali ako stlačené plechovky od piva. Ten obrovský rozdiel tlaku a teplota pri výbuchu termobariky urobili svoje.
Vzhľadom na to, že pred incidentom bolo miesto čerstvo zamínované, rozhodol veliteľ o stiahnutí celej skupiny do vily.
Radiostanica vo vile a v Radiorozvědke prijala správu "kytica do kvetinárstva"...
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

O přestávce během cyklu přednášek se začalo několik lidí bavit s ekonomkou.
Stará Maruna: ... A můžete mi vysvětlit, jak je možné, že jak v 23 roce začala vláda bojovat proti inflaci se zhroutilo hospodářství a my o všechno přišli?...
Ekonomka: za to tenkrát mohla neuvážená akce bankovní rady, která po výměně části svých členů změnila svůj přístup k boji proti inflaci. Stará bankovní rada byla takzvaně "holubičí", což znamenalo, že její členové preferovali mírnější zvyšování úrokových sazeb. Po výměně části členů bankovní rady provedených prezidentem se do vedení dostali takzvaní "jestřábi". Ti zvýšili úroky do dvouciferných hodnot. To mělo za následek mohutné odčerpání prostředků z účtů firem i občanů. Zde je nutné si uvědomit, že spousta firem si bere provozní úvěry úročené okamžitou úrokovou sazbou. Těm se toto dvoj až trojnásobné zvýšení úrokových sazeb okamžitě propsalo do hospodaření. Sebralo jim finance, firmy neměly na materiál, platy i daně. Výsledkem tak bylo propouštění a krachy. Firmy které to přežily musely v mnoha případech snížit platy svým zaměstnancům. A zaměstnancům se toto zvýšení úrokových sazeb propsalo do hypoték procházejících refinancováním. To byla další rána pro lidi řešící nedoplatky za energie.
Tato akce měla velmi závažný dopad i na hospodaření státu. Spousta lidí skončila na pracáku a na dávkách. Někdejší heslo mocných "přijďte si pro svou dávku působilo poněkud ironicky".
Státu se tak značně propadly daňové příjmy a narostly výdaje.
Navíc se skokově zvýšila míra zadlužení státu.

Jak se mohla najednou zvýšit míra zadlužení? To si tolik půjčili najednou?

Kdepak. Míra zadlužení státu se počítá tak, že vezmete sumu státního dluhu a vydělíte ji sumou hrubého domácího produktu.
Suma hrubého domácího produktu se vždy bere za 100%.
Tudíž i když vám suma státního dluhu zůstane stejná se vám při poklesu HDP zvýší procento zadlužení. To bylo do té doby okolo 40% a mírně klesalo, protože inflace byla vyšší než růst sumy státního dluhu. Poté se situace otočila a během krátké doby zadlužení překročilo 100% .

A co to pro ně znamenalo?

Ekonomka: došlo k situaci, kdy bylo hodně lidí na dávkách. A poklesly daňové příjmy. Tudíž neměli z čeho dávky platit. Museli si tak peníze půjčit. A jelikož se prudce zvýšila míra zadlužení státu začali investoři naši republiku brát jako rizikovou. Zvýšili nám tak sazby, což mimo jiné opět nakoplo inflaci. To dále zatížilo státní rozpočet. Dluh se začal rolovat, dávky se začaly zpožďovat, leckdy už nepřišly vůbec.
Lidé které " načaly" nedoplatky za energie dostali další ránu. Klesly jim platy a zvýšily se výdaje. Dostali se do exekucí a přišli o majetky. Mnoho majetku se tak vynuceně ocitlo na trhu. Kde skoro všichni chtěli prodávat. Ale jen málo kdo nakupovat. Trh s nemovitostmi se zhroutil. Přišli "princové a princezny".
Lidé viděli co se děje. Došli k názoru že sociální smír a smlouva už neplatí. Stavidla hladovým a sociálním protestům tak byla otevřena dokořán.
IMG_20230120_232018.jpg
drigon
VIP
Příspěvky: 2320
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Ekonomka pokračovala: další velké problémy působila druhotná platební neschopnost. Jak firmy neměly peníze se začaly zpožďovat s placením svých závazků. To dále zhoršovalo ekonomickou situaci a doslova jako černá vlna se přelilo ekonomikou. Příjmy státu se dál propadaly a stát se tak ocitl v pasti vysoké inflace a zamrzlého hospodářství. To jsou dva faktory působící proti sobě. Protože podpora hospodářství vám velí úrok snižovat, kdežto boj proti inflaci zase zvyšovat.
Tak se jestřábi chytili do stagflační pasti.

A jak by jste to řešila vy? Zeptal se starší pán.

Ekonomka: jako holubice. Úrok bych zvýšila jen natolik, aby to inflaci přibrzdilo. Ale ne natolik abych si zamrazila hospodářství. Protože když se jako stát budu chtít zbavit dluhu a prosperovat potřebuji mít lidi v práci a fungující ekonomiku. Aby se mi peníze "točily". Protože daně vznikají právě "točením" peněz. Pak mohu kombinací vybraných peněz a inflačního "odmazávání" dluhu svoji míru zadlužení snižovat. To mimo jiné vysílá pozitivní signál trhům se státními dluhopisy. Výsledkem jsou nižší úroky z dluhopisů, díky čemuž jsou menší náklady na obsluhu státního dluhu a jeho rychlejší umořování.
Radši budu mít nějakou dobu trochu vyšší inflaci s tím, že po přenastavení cenových a mzdových hladin se situace časem uklidní, než zamrzlé hospodářství, rozpočet v troskách a lid v ulicích.
A dále bych považovala za nutné v té době jednat o emisních povolenkách, neboli odpustcích a jiných bruselských nápadech. Protože všechny tyto nápady zvyšují cenu materiálu i energií a tím působí proinflačně.

Starší pán: takže oni to v podstatě přebrzdili. A pak už s tím těžko mohli něco dělat.

Asi tak nějak.
JOBU
Příspěvky: 1550
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Skupina sa vrátila do Vily a po patričnom oddychu aj naspäť do Mlýna. Cesta prebehla v poriadku, ale skupina si všimla, že vo Vile sa postupne začína prejavovať ponorka, a to aj napriek tomu, že niektorí členovia jej osadenstva už boli vystriedaní. Danú vec predniesol veliteľ skupiny na porade, spoločne s požiadavkou (ktorú z bezpečnostných dôvodov neodvysielali), že je potrebné čím skôr vyriešiť aj prepravu všetkých zbraní a munície zo skladov werwolfu z podzemia do Mlýna. A definitívne preskúmať celé to podzemie, pretože pri pobyte v podzemí sa objavili ďalšie chodby, ktoré na mapách neboli zaznačené.
JOBU
Příspěvky: 1550
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Mladí v sade za Mlýnom zase blbli:
Přílohy
boston_grillamics.jpg
Odpovědět