Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2957
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

V sále se rozhostilo ticho. A pak se ozval dotaz: Když se vrátíme k nevolnictví, jak ti lidé na panském vlastně pracovali?

Pan Balzagette: od svítání do soumraku. V zimě to bylo cca 8 hodin denně, v létě až 16 hodin denně. Průměr byl okolo 12 hodin denně. V poledne měli 2 hodiny přestávku, jinak dělali pořád. A cesta do práce se jim do pracovní doby nezapočítávala. A proč se na to ptáte?
robota-02_denik-630-16x9.jpg
pole_blog.jpg
08_rast_pfluegen_a3.jpg
Pán: protože před časem utekl z Germánie můj syn. Popisoval mi, že jim zavedli roční konto pracovní doby. V létě makali od svítání do soumraku a v zimě, když bylo hnusné počasí je nechali dřepět "doma". A aby se prý neflákali jim na přidělené mobily posílali různá školení s testy.

Pán vedle: to nám před rozpadem dělali v práci taky. A výsledek byl ten, že jsme test udělali dohromady a byl klid.

Pán: u vás možná ano. Ale tam si je kolikrát pozvali do komiscimry a zkoušeli je tam ústně. A jak někdo nevěděl, hned mu strhli body z kreditu. Ze začátku se mu to stalo, to si myslel, že to je sranda. Pak když chtěl jet někam vlakem měl smůlu. Aplikace mu neprodala lístek a aby si body "nahnal" musel na školení.
Strávil tam celou sobotu. Nechali ho psát esej na téma v čem je sdílení lepší než soukromé vlastnictví. Napsal jim tam, že se nemusí o nic starat a je mobilní. Uznali mu to a měl od nich na nějakou dobu klid. Ale jeho spolubydlící "huba plechová" jim napsal že je lepší být ve vlastním. Protože je to jeho a může si to tam zvelebovat dle libosti. Komisař, když si to přečetl něco zařval, přišli dva pomocníci Severního kříže, odvedli ho a pak ho prý viděli, jak odděn do rudého overalu s bílými kruhy na hrudi a zádech uklízí ulice.
Pak mu někdo z kolegů řekl, že na svého bývalého kolegu zkusili zavolat. Ale jakmile prý zvedl hlavu se okamžitě zhroutil v křeči na zem. Po nějaké době se dozvěděli, že v tom overalu jsou zatkané dráty a jakmile ten člověk udělá cokoliv jiného než co má výslovně nařízeno okamžitě dostane elektrickou ránu. Tak už ho příště radši nechali být.
Přílohy
robota-02_denik-630-16x9.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od JOBU »

Len čo skupina na Tatrovke dorazila do Mlýna, všetci sa potešili, najmä ich príbuzní. Iba jedna rodina zostala smutná.
Chlapi vybalili veci na vrátenie a vydali sa k svojim rodinám. Porada bude niekedy večer. Veliteľa zobrali ešte na ošetrovňu na kontrolu. Rana sa začínala hojiť, takže partia v bunkri urobila svoju prácu dokonale. Ešte bol vo dverách budovy, keď vychádzal vonku, hneď za rohom sa ozval výstrel...
Inštiktívne sa stiahol naspäť, no streľba nepokračovala. Videl iba chlapov bežiacich mu oproti od skladu. No nebežali k nemu, ale k rohu budovy. Vykukol, a uvidel na zemi nohy. Chlapi stáli pri ňom a dávali si z hlavy dole čiapky. Nebol to pekný pohľad. Ešte chrčal a masívne krvácal. Na zemi ležal Imrich a v pravej ruke držal pištoľ. Vedľa neho bol hodený ruksak s jeho vecami a vesta. Bol to ten, s kým sa mu na korbe stretol pohľad... Chlapi rýchlo pochopili, že tu už nejaká prvá pomoc nemá cenu... Za pár sekúnd bolo po ňom. Jeden z chlapov, v hnedej bunde, ktorý bol pri ňom ako prvý, kľačal na zemi a nahmatával mu tep, mu ľavou rukou vybral z vrecka bundy nejakú drobnosť a vložil si ju nenápadne do vrecka. Potom sa pozrel nenápadne na veliteľa, no ten sa tváril že pozerá niekde inde a nevidel to. Z ošetrovne doniesli plachtu a zakryli ho. Pribiehajúce decká a ženy ihneď začali odháňať preč.
To je zase deň...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Vlak který vjel do tunelu a už nevyjel.

Že se na trati objevil zcela nečekaně a jen krátce. Jen hlídka Kocourů ho zaznamenala a referovala o něm.

Depo něco takového zpočátku absolutně vyloučilo. Že není možné aby se na trať dostal nějaký vlak mimo zachycení jejich
zabezpečovacích zařízení.
A že ti Kocouři kteří ho údajně viděli museli být ožralí jak psi.

Ale po bližším prozkoumání části té tratě odborníky z Depa bylo potvrzeno, že tam nějaký vlak skutečně jel, vjel do tunelu a už z něho nevyjel.
Kde se ztratil, jak je to možné odmítli komentovat. Jen trvali, že nějaké stopy na kolejnicích to potvrzují.
*
A pak ve Mlýně:
O slovo se přihlásil jeden z akademiků. Jeden z největších konspirátorů, kterého nikdo nebral moc vážně.
Mimo jiné kvůli jeho tvrzením o paralelním světě který nás řídí nebo se nás všelijak snaží ovlivňovat. Ještě přišel s hypotézou, že Mengele nebyl žádný normální člověk, ale nějaký humanoid odtamtud. Podobně jako ten podivný dobrman.
Vše potvrzoval tím, že jak by jinak bylo možné, že tak beze stop zmizel a občas komunikuje?
A že Mlýn, Studně i okolí bylo už v minulosti zatíženo spoustou podivných a nevysvětlitelných událostí.
*
A vytáhl jednu starou událost která se stala 14. července roku 1911 na trase mezi Římem a Milánem:
Mezi regionem Emilia-Romagna a Lombardie je asi kilometr dlouhý tunel, kterým musel vlak společnosti Zanetti projet.
Na vjezd vlaku do tunelu se přišlo podívat spousta lidí. Chtěli vidět ten vlak na vlastní oči.
la zanetti il treno fantasma.jpg
la zanetti il treno fantasma.jpg (35.36 KiB) Zobrazeno 2487 x
Ale na druhém konci tunelu už ho nikdo nespatřil. Beze stopy zmizel.

Časem to upadlo v zapomnění, aniž by to bylo nějak objasněno. Tunel byl v roce 1915 uzavřen a během první světové války bombou zničen.

A pak se časem objevovaly historky, ve kterých vystupoval ten nádherný vlak. Třeba, že byl občas spatřen na starých nádražích, zrušených tratích po celém světě. Hlavně na místech, kde následně došlo k nějaké tragédii.
Byl prý spatřen i v Černobylu těsně před výbuchem jaderné elektrárny. Ale i jinde v podobně postižených místech

Dále je zdokumetováno, že v klinice v Mexico City, bylo ve 40. letech 20. století hospitalizovaná stovka občanů Itálie, kteří vykazovali silné známky zmatenosti.
Jen neustále opakovali, že jeli vlakem z Říma směrem Milán a že neví kde jsou a co se stalo.
Tamní psychologové to tehdy diagnostikovali jako velmi ojedinělý případ masové hysterie.

Co bylo dál s pacienty se neví protože najednou jedné noci všichni z přísně střežených oddělení beze stop zmizeli.

Je nabíledni, že se jednalo o skupinu cestujících z vlaku společnosti Zanetti z roku1911.
Což znamená, že se cestující museli nějak přemístit nejen v prostoru, ale také v čase. Je něco takového vůbec možné?

Já myslím, že podle všech indiciíí a toho co se děje, že ano!

Zpracoval jsem to hlavně na základě informací o zmizení vlaku železniční společnosti Zanetti v italských médiích
.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

- "Pane akademiku, víte, co si o Vás myslím, že?
Že jste magor
. Sice velmi inteligentní, ale přece hlavně konspirátor, populista, pohádkář a šířitel strachu.
Nicméně dobře se to Vaše tláchání poslouchá. Jen byste s ním neměl vystupovat tady, na seriozních přednáškách. Doporučoval bych Vám dát se místo vědeckých výzkumů na spisovatelstvi. Mohl byste třeba napsat nějaký dobrý sci-fi katastrofický román.
Anebo spolu s SPSP a Amazonkami nacvičit pro pobavení veřejnosti nějakou divadelní hru nebo loutkové představení.
Oni jsou podobní jako Vy".

- "Víte co, já na vás seru. Vím své a budoucnost mi dá za pravdu!"

- "No tak na to si rád počkám a jsem zvědav. A ještě prý jste někde tvrdil, že ta nedávná epidemie Covidu taky pochází, že byla vyvinuta v tom Vašem paralelním světě, že?"
Klid, prosím všechny přítomné aby přestali hlučet, bouchat židlemi a házet čímkoliv po Panu Akademikovi. Ještě nám chce něco říct o tom vlaku. Bude to jistě velmi poučné a zábavné. Neměli bysme o to pobavení přijít!"

Hluk v sále se utišil a akademik kupodivu pokračoval. Měl hroší kůži.

- "Dobrá tedy:

Z toho vlaku se zachránili dva. Protože hnáni pocitem zdrcujícího a nevysvětlitelného nebezpečí vyskočili z vlaku dříve, než vjel do tunelu.
O těch dvou se toho ví jen velmi málo. Jen to, že později poskytl poněkud zmatený popis události tehdejším novinám jeden muž. Řekl, že krátce před vstupem do tunelu ucítil zvláštní bzučení a společně se z něj vymrštil i s tím druhým cestujícím.
Tohle za zahalení hustou mlhou bylo vše co si pamatoval z toho, co se stalo.

To, že neexistuje víc informací o této události je, hlavně proto, že La Zanetti incident utajila, protože taková katastrofa by pravděpodobně způsobila bankrot společnosti.
Ale i proto, že pátrání v tunelu prováděné zaměstnanci La Zanetti ve spolupráci s policií bylo neúspěšné.

A ještě: Jedné noci 29. října 1955 se na Ukrajině v Zavalichi objevil starý vlak, který byl podle svědků postaven před válkou. Železničář tvrdil, že se vlak pohyboval, aniž by vydal zvuk, jako by plaval. K žádné větší katastrofě tam tehdy nedošlo. Jen zmizelo několik rodin včetně dětí, vypuklo tam několik požárů a za podivných okolností se zřítilo několik větších budov. A po sýpce a mlýnu zůstal jen hluboký kráter. Po počátečním zděšení, panice a vzpomínkách pamětníků na Ukrajinský hladomor let 1932–1933 a kanibalismus se tam už nic zvláštního nestalo.

Ve středověkých matrikách kláštera v Modeně je zmíněn stroj, který ze tří krabic s podivnými lidmi v černém v vypouštěl obláčky kouře. Více tam není. A to proto, že větší část té matriky byla zničena požárem.

A nyní poměrně čerstvá událost. Z kraje roku 2023 byl podobný vlak viděn v Turecku a Sýrii. A následovalo tam pak velmi silné a zničující zemětřesení s mnoha obětmi a i obrovskými materiálními škodami".

Mám ještě pokračovat. Nějak mi vyschlo v krku".

- "Raději už ne. Stačilo. Běžte se raději osvěžit k palírníkovi. Tomu to tam můžete dopovědět. Anebo té naší omladině. Ti to možná ocení víc.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2957
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

V Zakázané čtvrti opadla povodeň. Byť byla část Zakázané čtvrti poškozená a lidé neměli kde bydlet to nebránilo některým aktivním útředníkům vymýšlet další "ambiciózní" nápady. Například nařídili komukoliv, kdo má na balkoně kytky dát dolů na zeď domu varovnou ceduli.
pngtree-beware-of-falling-objects-png-image_7389158.png
Lidem tak nezbylo nic jiného, než si koupit certifikované cedule a ty připevnit na zdi domů. Dílo ulic vyrazili úředníci a kontrolovali umístění cedulí. A tady nastaly problémy. Jelikož byli úředníci různě vysocí se některým cedule zdály příliš vysoko, jiným zas nízko. Bylo z toho spousta dohadů, nejhorší bylo, když na první kontrolu vyrazil úředník malé postavy a na druhou zase vysoký. A což teprve, když přišli oba najednou... .
A jednoho dne vysoký úředník kontroloval ceduli. Přistoupil ke zdi, začal metrem měřit výšku cedule nad zemí, když tu po parapetu přeběhl kocour. Dolů spadl květináč s maceškami a dotyčnému se rozsvítilo.
Další si zase vymyslel, že u regálu musí být taky cedule.
tools falling.jpg
tools falling.jpg (13.33 KiB) Zobrazeno 2407 x
Přišel na kontrolu, u regálu nad hlavou uviděl ceduli a nic dalšího. Majitel nemovitosti mu na dotaz, jestli tam něco je odpověděl: pro vás nic
Úředník sáhl na regál a zařval. Byla tam past na krysy. Ocelová, pěkně zubatá a natažená.
Já vám říkal, že to je pro vás není. Copak jste krysa? Zubil se majitel.

Další zápich nastal vzápětí: v celé Zakázané čtvrti náhle přestaly být dostupné prezervativy. Jako důvod bylo sděleno, že nejsou ekologické a lidé musí používat jen ekologické materiály.
Jeden z mladíků, sloužící u biřiců dívce svého srdce nabídl "vášnivou noc". Dívka se prve "upejpala", ale nakonec souhlasila pod podmínkou použití ochrany. Dotyčný biřic se tedy ponořil do studia jak to bylo dříve. A zjistil, že ve středověku se jako pánská ochrana používalo ovčí střívko. To nemohl v Zakázané čtvrti sehnat, vypravil se tedy "natajňačku" do Města, kde střívko sehnal. Ovčí sice neměli, dostal tedy vepřové.
S úsměvem ve tváři dorazil domů, avšak vzápětí si uvědomil problém. Na rozdíl od prezervativu má střívko oba konce otevřené. Bylo by mu tudíž platné asi tak jako holínky s uříznutou podrážkou.
Začal přemýšlet co s tím. Blížil se večer, čas se krátil. Když tu si vzpomněl na dětství, kdy byl s rodiči na zabijačkových hodech. A tam řezník střívka před naplněním směsí na jitrnice špejloval.
To je nápad, zaradoval se. Špejle je dřevěná, ekologická. A jak ho to napadlo, tak i učinil.
Nastal večer, po večeři následoval dlouhý polibek. Dotyky byly stále příjemnější, vášnivější a když došlo na finále mladík zhasl světlo. Nasadil si svůj výtvor a vydal se "do akce". Jeho dívka šíleně zařvala a vlepila mu takovou facku, že i v úplné tmě uviděl asi tak 1 254 356 hvězdiček.
Jeho dívka rozsvítila, po zjištění co se stalo řekla:"takový jelito jsem ještě neviděla" a odešla pryč.
Výsledkem tak byla splasklá jitrnice a krvavé jelito.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Po menším vzbouření ve Městě, když se tam vyhazovaly z oken televize nastala další zajímavá situace.
Tentokrát z jiné strany a neméně úsměvná.
*
Zazdění a zneprůchodnění komínů se sice Městu z větší části povedlo. Ale ne u všech.
A tam kde se to povedlo se začaly objevovat nejrůznější vystrčené kouřovody z oken. Policie a i městská arabská garda, jejích zásahové jednotky je nestačily likvidat.
Nehledě k tomu, že i u těch dvou represivních jednotkách docházelo, došlo k nějakému znepřátelení některých jejích příslušníků.

A tak se tam vydal nový zákon, vyhláška o ochraně ovzduší a nakládání s domovním, bytovým, odpadem.

Konkrétně šlo o to:
Začaly se sledovat nákupy, spotřeba nákupujících a jejich odpady.
S čímž bylo samozřejmě spojeno spousta poplatků spojených s tou likvidací domovních odpadů.
*
Ale nějak se to obrátilo proti tomu zelenému řešení. Jen trochu v jiném směru.
*
Aneb zprávy z Města:
"Kdybych nešla platit odpad, tak to ani nevím.“

"Lidé zjišťují, že mají doma přihlášené cizince"„Kdyby nebylo placení poplatků, tak na to ani nepřijdu. Už u mě nikdo další nahlášený není, ale nikde mi neřekli, kdo a kdy ho přihlásil a kdo ho odhlásil. Nedostal jsem ani kontakt na toho araba nebo černocha"

Obdobná situace se přihodila i Lence z Města.
„Kdybych nešla platit odpad, tak to ani nezjistím. Nás je doma nahlášených pět a zjistila jsem, že jako šestý člověk je tam nahlášený cizinec. Absolutně jsem nevěděla, kdo to je".

Moderátor jen řekl:
"To není žádný výmysl ani objev. Něco takového se začalo praktikovovat už za poslední České vlády. I tehdy tam nikdo z postižených nevěděl co to je?
Nějakým podivným způsobem jim někdo přihlásil do jejich bydliště ukrajinské běžence".

- " A to jako fact. To tehdy šlo?
Co to má znamenat a jak se těch nezvaných návštěvníků které jim nějaký úřad nebo podivné neziskovky nějakým podivným způsobem přidělil, mohli zbavit?"
Ozvalo se z pléna.

- "Ano, zbavit se jich mohli. Už jen proto, že na těch adresách je nikdy nikdo neviděl. A ani majitel nemovitosti.
Ale bylo to velmi těžké, pro normálního člověka skoro až nemožné"."

- "A to jako proč? Máte na to nějaké důkazy nebo osobní zkušenost?"

- "No to naštěstí ne. Nic podobného jsem naštěstí nezažil".

- "A proč o tom mluvíte, proč se o tom zmíňujete v debatě o totálním rozpadu? Máte k tomu i něco víc infa?"

- "Nemám. Jen, že pak už to nabralo velmi rychlý spád. A ti ukrajinci u nás byli jen malým kamínkem v pyramidě která se pa po jeho uvolnění začala nezadržitelně řítit. A to nejen u nás, ale i ve většině Evropy".

- " Zní to dnes, s odstupem času celkem pochopitelně, ale nemáte nějaké důkazy, zdroje z té doby?"

- "Ano, něco málo jsem si z té doby jsem si zaarchivoval.
́Třeba

Obdobná situace se přihodila i L. S.ze stejné obce.
„Kdybych nešla platit odpad, tak to ani nezjistím. Nás je doma nahlášených pět a zjistila jsem, že jako šestý člověk je tam nahlášený cizinec. Absolutně jsem nevěděla, kdo to je,“ popisuje svoji zkušenost.

Kdysi z oficionálního provládního webu - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz

anebo někde i na archive.org pokud si to někdo v té době nějak někde uložil.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2957
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Další kolo "cizinecké eskapády vypuklo při placení stočného.

Přišel mi dopis od vodáren, že mi zvedají zálohu na stočné. Povídá jeden.

Jak to? Vždyť jsi doma jen s manželkou. Děti už máš odstěhované. Ptal se druhý.

To víš. My máme vlastní studnu. Ale jelikož musíme být připojení ke kanalizaci platíme stočné paušálem podle počtu přihlášených osob. Tak jsme platili jen my dva. A jak k nám ti šmejdi přihlásili pět cizinců se vodárny ozvaly a chtějí platit paušál za sedm lidí.

To si snad děláš srandu?!!?!!! Vždyť oni u vás vůbec nejsou.

Bohužel. Fyzicky jsme je nikdy neviděli. A ani kapku vody nespotřebovali. Ale zaplatit to musíme. Jinak nám vyhrožují exekucí

A s popelnicemi jste dopadli jak? Jestli se můžu zeptat.

Právě jdu z pošty...
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

:nod Cikáni z Černé Perly objevili velmi zajímavou lokalitu.

Další "výsměch" Kocourům, ale hlavně všem kteří pátrali po takových věcech. Po nejrůznějších pozůstatcích po staré, byť i umírající civilizaci během Covidu, ale hlavně po zničujících následcích na ni během zeleného šílenství.

Ještě stále se dalo nalézt hodně použitelných věci a komponentů z té pohnuté doby.
*
Z doby zákazů spalovacích motorů, výjimek z něho které nešly splnit a podobných restrikcí.
Většina lidí to samozřejmě odmítla přijmout. Nepomohly ani velmi zpřísněné emisní prohlídky, STK, zákaz vjezdu takových vozidel do měst, zákaz parkování i kdekoliv před nějakým vesnickým obchůdkem nebo večerkou.
Stále se s takovými auty někde jezdilo.
Represivní složky, policie na ty přestupky už nestačila. A to i přesto, že jejich řady byly jen v roce 2025 posíleny o cca 100tis.
A taky nastaly problémy s jejich loajálnosti.

Proto byl rychle a v době co si tehdejší sněmovna v nějaké nouzi prohlasovala, založen speciální útvar pro boj s Ropnou mobilitou.

Pro přijetí do toho útvaru nebylo potřeba žádného vzdělání a ani žádných zvláštních psychotestů.

Jen jednoho který musel prokázat jistou bezskrupulovnost, surovost, bezohlednost a bezmeznou úplnou poslušnost a absenci vlastních názorů.
*
No a ti cikáni objevili jedno úložiště ve starém opuštěném lomu kde se násilně odtáhovala ta neokologická stará auta
Green smetiště.jpg
Green smetiště.jpg (218.65 KiB) Zobrazeno 2143 x

Z Kroniky Mlýna
.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Po delší době zase něco z Mlýnské školy.
Kde mladá učitelka musela čelit několika záludným otázkám na které měla problém odpovědět.

- "Pani učitelko, co to bylo kdysi za toho socialismu, ten výraz volně směnitelná měna?

- "Co to byl Tuzex a co se tam prodávalo a proč byl tak oblíben?"

-" A proč tam většina lidí tehdy nemohla nakupovat? Můžete nám o tom něco říct?"

- "To nemůžu. Jsem mladá, nezažila jsem to, znám to jen tak nějak zprostředkovaně, tak vám nemůžu a ani nechci nic o tom povídat. Nebylo by to správné.
Pozveme si do školy někoho, nebo některé, kdo tu dobu zažili.".

- "A vůbec, jen mezi námi, myslím si, že o tom díky té Mlýnské knihovně víte daleko víc než já a jen mě tak zkoušíte. Tím myslím hlavně některé z Amazonek nebo SPSP či jak se ty vaše spolky jmenují ".

Z Kroniky Mlýna


́
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Zanedlouho ve škole - ta mladá učitelka.
"Tady tento pán vám o tom řekne víc".
*
"Socialistické Československo a celé jeho hospodářství trpělo nedostatkem tzv. deviz. Neboli volně směnitelné měny. Československá koruna nebyla v mezinárodním obchodě moc akceptována.

A tak se vymyslelo toto:
Bon.jpg
Obchody Darex, (dárkový export) a později Tuzex, (Tuzemský export) které fungovaly kvůli odčerpávání zahraničních měn. A podobně fungovaly i podobné společnosti ve spřátelených socialistických státech.

Tyto obchody sloužily k odčerpání valut zahraničních měn od obyvatelstva. Někteří totiž i tehdy pracovali v zahraničí a bylo tehdy nemyslitelné aby měli dispozici nějakou zahraniční měnu.
́
Další, možná i největší příjemci zahraničních plateb byly vdovy, rodinní příslušníci apod. po příslušnicích Wehrmachtu. Tyto platby, důchody z Německa jim přicházely v zápodoněmeckých markách. V té době velmi tvrdé a velmi žádané měně.

Ale to socialistický stát nemohl dopustit. A tak zavedl způsob jak jak těm lidem ty marky ukrást. A zavedl takové poukázky:

Nabídl velmi lákavé a nedostatkové zboží za velmi nízké ceny. Ceny takové, nepředstavitelné o kterých se mnohým mohlo jen zdát.
Ano, dalo se v těch Tuzexech platit i zahraničními měnami, ale málo kdo se k nim tehdy dostal. A proto bylo, byla zavedena ta celkem rozsáhlá síť těch Tuzexů".

Pravil ten pán. A nasledovala otázka jednoho školáka:

- " A proč tam ti lidé nakupovali? To si nemohli nakupovat jinde?"

- "Jistě, že mohli, ale většinou byly ty západní výrobky nedostupné a když už tak hodně drahé. Uvedu příklad z mého mládí. Rifle, džísky uvádět nebudu protože ty byly v běžné maloobchodní síti úplně neznámé.
Jen takový příklad uvedu který snad snese nějaké přirovnání:
Přenosný batériový kazetový magnetofon. Modla a sen všech tehdejších mladých:
V tom Tuzexu, nejlevněší - 500 TK, (Tuzexových korun, nebo těch bonů)

A v jiných obchodech se tehdy něco podobného objevilo jen velmi ojediněle. Koupit se to dalo, ale taky jen někdy a se štěstím jen něco z produkce socialistických zemí.

A tehdejší cena? Nejlevnější Unitra něco nad 2tis.
A v mé době, kdysi celkem fajn magneťáky z Tesly A3 už nebyly.
Z nějakých mých neznámých důvodů se přestaly vyrábět. I když byly velmi dobré. A hlavně ta koženková brašna a popruh. To ti japonci neměli.
*
- "Děkuji pane, ale co to má společného s financemi a těmi Tuzexy?"

- Omlouvám se, že jsem nějak odbočil. Tak teď zpátky k tématu se vrátím:
Na těch cárech papírů, těch poukázkách byla uvedena platnost. 1 rok. A pak taky jeho nominální hodnota.
Velmi zřetelný nepoměr.

A tak tehdy vzniklo tzv. vekslátství. A teď se budu držet jako skoro ostravák mých starých vzpomínek.
(Jistě, že jinde to mohlo probíhat jinak, ale v podstatě to bylo stejné).

Hlučínsko &. v mé oblasti tzv. Prajzská..., Co by ty babky s těmi papíry dělaly?
Tak se toho chytli nejrůznější podnikavci. Ty ceny v těch Tuzexech! Vykoupíme a zaplatíme jim za to daleko víc než jsou oficionální kurzy Kčs x zápodoněmecká marka!

Výsledkem bylo, že směnný kurz se na černém trhu ustálil v poměru, (nepoměru) - 1 bon - 5Kčs.

A ten černý trh byl tehdy úplně veřejný. Ve smyslu, že si v těch Tuzexech mohl nakoupit každý. Ty blbé bony si mohl úplně bez problémů nakoupit úplně každý protože před každým takovým Tuzexem vždy byla nějaká pěší směnárna.

A tehdejší VB, předchozí SNB a vůbec všechny bezpečnostní složky to tolerovaly a zasahovaly proti tomu jen minimálně.

S odstupem času se mi zdá, že to bylo i nějak cílené...

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pokračování přednášky toho pána ve škole:

Víte, jsou i další souvislosti. Ale prosím neberte je nijak moc vážně, ale ani jen nijak nezlehčujte..
Jen jako kampaň z minulé doby kdy se zbídačováním vlastního obyvatelstva bojovalo proti agresorovi který napadnul skoro sousední zemi.

Agresora oslabíme a zničíme hlavně ho tím, že přestaneme topit, svítit a v maximálně možné míře omezíme veškeré energetické výdaje a potřeby. Hesla té doby zněla:
- netopit
- nesvítit
- .......

A pak byl plebs nabádán podobně jako při Covidu aby si pomohl sám. Když si tehdy mohl šít nějaké roušky, svépomocně vyrábět respirátory, že by si mohl v zájmu války proti Rusku plést svetry.
Podle jedné tehdejší vysoké parlamentní předsedkyně aspoň dva.
Velká část společnosti to tehdy přijala za své a podporovala to.
Přetopený vlak.jpg
Tento historický obrázek, bilbord je dnes už pochopitelný, ale samozřejmě, byl ve své době vnímán jako strašící hoax.
Ale myslím, že tady patří. Pro ilustraci té doby kdy média všemožně bojovala proti všemu co byť i jen vzdáleně připomínalo uhlík a jemu podobné velmi nebezpečné věci.

Špatně se mi o tom mluví. Nevím jak jinde ve světě, nebo jen tuším, ale tady to sebevražedné šílenství se stále se stupňující podporou Zeleného fanatismu nakonec dospělo k totálnímu rozpadu.
K Martinské katastrofě která tady už byla několikrát zmíněná.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2957
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Přednáška na Mlýně pokračovala:

Pan Balzagette povídá: a nyní se blížíme ke zlatému hřebu dnešního večera - obluzení. Během této části přednášky se budeme pohybovat po různých kontinentech, navštívíme jak Asii, Ameriku tak i Evropu. Uvidíme, že to co se dělo v nedávné minulosti mělo své kořeny už v době po WW2 a že jako prostředek ke konečnému vyřešení EU byla zvolena problematika ochrany životního prostředí.

Nyní se posuneme do Číny, rok 1958. Velký Mao v té době zavedl takzvaný Velký skok. Šlo o akci, kdy mělo dojít k předstižení vyspělých zemí ve výrobě oceli. Jenže klasických vysokých pecí bylo v Číně málo, proto přišli s takzvanými "malými vysokými první". Pokud jste před rozpadem dali do vyhledávače heslo "malá vysoká pec" jste zjistili, že se jedná o "Homemade" vytvořenou vysokou pec velikou jen několik metrů. Proti našim mlýnským vysokým pecím doslova "koťátka". Číňané v pecích topili hlavně dřevem, což přispělo k odlesňování oblastí, erozi a dalším problémům.
Navíc vázlo zásobování železnou rudou, proto Číňané do pecí házeli i železné nářadí, hrnce, no prostě vše železné. Jelikož však o tavbě skoro nic nevěděli byla výsledkem "podivná spečenina".
Nářadí jim samozřejmě chybělo při obdělávání polí, tudíž výsledkem byl i pokles zemědělské produkce.
Další akcí byl hon na čtyři škůdce. Velký Mao vyhlásil boj čtyřem škůdcům. A to: mouchám, komárům, krysám a vrabcům. Těm se vytýkalo, že každý z nich sežere 4,5 kila zrní. A tak byl každý Číňan povinen tyto škůdce likvidovat. Zatímco krys veselé drandících v kanálech se tato akce moc nedotkla, na komáry i mouchy měly plácačky omezený účinek to vrabčáci odnesli naplno. Byli střílení, trávení i prostě hlukem tak obtěžováni, že nemohli přistát a padali z nebe vysílením.
440px-Kill_bird_and_insect.jpg
Výsledek se dostavil vzápětí. Vrabčáci se totiž zrním živili jen málo, za to však zobali hlavně různé housenky a hmyzáky. A tito hmyzí škůdci, kteří přišli o svého přirozeného nepřítele se začali množit exponenciální řadou. Ve výsledku tak sežrali úrodu, což v kombinaci s akcí na výrobu oceli způsobilo hladomor. Tenkrát zemřelo cca 30 milionů lidí. Tenkrát, když Číňané poznali svůj omyl vrabčáky "omilostnili" a nechali je po vagónech vozit z tehdejšího SSSR. Situace se pak postupně srovnala.

Ze sálu se ozvalo: to byli ti lidé tak blbí? Že to "zbaštili?

Balzagette: ani ne. Jen byli prostě nevzdělaní a byla vytvořena ve své podstatě"davová psychóza". Byl jím ukázán společný nepřítel a nastolena situace, kdy jste prostě museli jít s ostatními. Protože kdyby jste nešli a nedej bože nad tím začali přemýšlet by vás označili za zrádce a zavřeli.
A s tím souvisí ještě jedna věc - kolektivizace. Aby Mao lidi ovládl, tak jim zrušil klasické uspořádání společnosti, zrušil soukromé vlastnictví a zavedl vše společné. Lidé se v té době přestali stravovat doma, chodili do společných jídelen a výchova dětí? Ta byla taky kolektivní ve státních zařízeních. Vše bylo sdílené. Ve výsledku to vedlo k rozpadu klasické společnosti, nahoru do funkcí se dostali bezskrupulózní jedinci, kteří aby se udrželi nahoře neváhali falšovat statistiky. Pro lepší pochopení se k tomuto jevu se vrátím ve stati věnované zmrdům.
Jak bylo vidět, tento pokus vedl k hroznému utrpení. Číňané se z toho dokázali ponaučit a postupem času kladli důraz na průmyslovou výrobu, následně na vzdělávání. Dokázali se z toho dostat, i když idea nadřazení kolektivu nad jedince jim zůstala vlastní. A to vedlo k jednomu nehezkému systému, který se v 21 století začal v různých formách šířit po celém světě. A to i přes vážné protesty.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2957
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

A nyní se přesuneme do Ameriky, do oblasti označované jako Rezavý pás. Jde o oblast okolo Velkých jezer, která se stala centrem Amerického průmyslu.v této oblasti byla soustředěna větší polovina amerického těžkého průmyslu, mimo jiné automobilového. Tento průmysl poskytoval obyvatelům velké množství dobře placených pracovních míst.
Některé velké firmy, hlavně automobilky se vlivem malé konkurence chovaly v podstatě jako monopoly, což vedlo k neefektivní výrobě a zaostávání.
V 70tých letech 20 století se Amerika otevřela dovozům. Do Ameriky začaly proudit relativně levné japonské automobily a průmyslové výrobky. Této konkurenci nedokázali američtí výrobci konkurovat a značná část jich ukončila výrobu. To vedlo k deindustrializaci oblasti, značnému poklesu platů a životní úrovně. Protože dobře placená místa v průmyslu zanikla a lidé se stali nezaměstnanými, případně museli vzít za vděk podstatně hůře placenými místy ve službách, protože výroba odešla do Asie. To byla ve své podstatě čtvrtá průmyslová revoluce verze 4.0.
Některá města dokázala s tímto jevem bojovat tak, že se jim podařilo přilákat podniky zabývající se vývojem, počítači a moderními technologiemi. Tyto oblasti zaznamenaly jistý vzestup, avšak tato nově vytvořená pracovní místa se týkala hi tech oborů, kde našli uplatnění hlavně vysokoškoláci. Pro hlavní proud lidí se středním vzděláním, takzvané modré límečky zbyla jen mizerně placená místa ve službách, případně přestěhování se.
Oblast jako celek se poměrně značně vylidnila, například Detroit klesl za 70 let z 1,8 milionů obyvatel na cca 600 tisíc. V oblasti zůstalo mnoho prázdných podniků i domů, jejichž rezavá barva dala oblasti název.
Rust-belt-map.jpg
Rust-belt-map.jpg (19.29 KiB) Zobrazeno 1876 x
A proč nám to říkáte? Ptal se postarší pán.

Pan Balzagette: protože je zde jistá paralela s Evropou. Z Evropy taky přešla značná část průmyslu do Asie. Protože nedokázal konkurovat cenám tamějších výrobků. To se Číně hodilo, protože takto Evropa přišla o značnou část průmyslu a dostala se tak v podstatě do závislosti na Číně. Číně spolupracující s Ruskem.
Představitelé těchto zemí si uvědomili, co způsobilo nejprve problémy "velkého skoku" a zánik průmyslu v Rezavém pásu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero u Martina:

-"Náčelníku, mám další perličku z Černé Perly. Cikáni asi tuší něco špatného a chystají se na obranu. Tímhle dělem a pevnůstkou se pochlubili. Dokonce mi i dovolili to pofotit a ukázat Vám to. Ale jen zdálky. Blíž mě nepustili a ani nic bližšího nesdělili".
Strážní stanoviště.jpg

- "Já těm cikánům moc nevěřím. Jsou v jistém směru dost pověrčiví a paranoidní...
Třeba jak kdysi tvrdili, že se tady usadí jen dočasně a pak potáhnou dál. A nějak tomu nic nenasvědčuje. Spíš naopak".

- "Náčeníku a Vám nějak vadí?"

- "To ne. Tak jsem to nemyslel. Jen, že jsou v některých směrech nevypočítatelní a mnohdy jednají dost impulzivně. Mám trochu strach aby nás nezatáhli do nějakého dalšího konfliktu. Žádné zprávy sice ještě nemám, ale obávám se, že při těch jejich loupeživým nájezdech mohlo dojít k nějakým incidentům. To dělo a pevnůstka by tomu i napovídala".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Pane Balzagette, ty Vaše přednášky jsou velmi zajímavé a poučné.
Ale chtěl bych navrhnout jedno možná taky zajímavé téma. Protože určitým způsobem by se dotýkalo i naši oblasti. A určitě se tady událo ke konci druhé světové války mnohem více podivných událostí. A navíc hodně krvavých. Studny apod. by mohly vyprávět. A protože všichni účastníci včetně pamětníků byli vyvražděni nebo záhadně zmizeli a proto se ta naše oblast nikdy nedostala do obecného povědomí, nikdo se ji nikdy nezabýval a ani žádní novináři nebo historici o ni nikdy nepsali.
Což je pro nás dnes, v této naši situaci možná i dobré. Ve smyslu, že tady nekopali nejrůznější dobrodruzi, nesjížděli se sem investigativní novináři a reportéři jako v druhé polovině dvacatého století do Štěchovic".

- "Jestli Vám dobře rozumím máte na mysli Štěchovice, Hradištko a ten poklad, že?"

- "Ano, přesně to".

- "No, jestli by byl větší zájem, mohl bych se tomu v některé z příštích přednášek věnovat. Ale osobně si myslím, že tamní tehdejší události s námi nijak nesouvisí. Nebo jen minimálně".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2957
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Pan Balzagette pokračoval: v sedmdesátých a osmdesátých letech běžela nejen deindustrializace rezavého pásu,, ale i další akce vymyšlená tehdejšími ideology východního bloku. Dlouhý pochod institucemi. Tehdejší mocipáni si uvědomili, že hospodářskou soutěž se západem nelze přirozenou cestou vyhrát. Že jsou odsouzeni k prohře už ze samotné podstaty.
Podstata spočívá v tom, že skutečná demokracie zarovnává nahoru. To jest, když uvidíte někoho úspěšného máte možnost se mu dorovnat, nebo ho i předehnat. Závisí to na vašem umu, vašich možnostech a schopnostech.
Kdežto komunismus zarovnává dolů. Hlásá rovnost, což znamená že pokud díky své píli a umu dosáhnete něčeho navíc je vám "to navíc" odebráno a přerozděleno. To vás prostě demotivuje a svým způsobem to ubíjí tvůrčího a inovativního ducha. Nehledě na to, že podniky v tomto systému jsou centrálně řízené, o tom co budou vyrábět nerozhoduje zákazník, ale úředník. Úředník, který vám nalinkuje co budete dělat. A je jedno, jestli toho dosáhne příkazem, nebo tím, že vám vezme většinu vydělaných peněz na daních a pak, aby jste alespoň něco dostali zpět musíte splnit podmínky dotací, nebo nějakých pofidérních hodnocení.
Prostě a jednoduše inovace jsou hnacím motorem ekonomického vývoje a růstu. Zpravidla se nedají naplánovat (jak by jste asi mohli vědět, že za dva roky vymyslíte novou slitinu, že). Inovace prostě ve většině případů vzniknou přirozeným vývojem a soutěží.

Toto si tehdejší východní mocipáni uvědomili. Začali tedy na západ šířit marxistickou teorii. Neudělali to přímým útokem, jakýmsi pokusem o "obsazení zimního paláce", ale postupně pronikli do škol, kulturních zařízení a sdělovacích prostředků. Odsud postupně začali ovlivňovat zaměření mladé generace. Tím si vychovali své nástupce, kteří postupně pronikli i do hospodářské sféry a zákonodárství. A odsud už mohli začít ovlivňovat dění ve společnosti.
Aby mohli ekonomiku nerušeně rozkládat zevnitř vymysleli zástupné problémy. Šlo o propagaci všelijakých teorií napadajících klasické uspořádání společnosti, v určitých případech adorovali kriminálníky, čímž oslabili policii. V některých městech zkusili policii zrušit úplně s tím, že si s kriminálníky budou povídat. No, zpravidla to nefungovalo a výsledkem bylo akorát tak odstěhování se slušných lidí.
Zároveň si tito jedinci, kteří se dostali nahoru začali k sobě vytahovat své kamarády a souputníky. Jak se jich nahoru dostalo víc, začali být někteří "ambiciózní" a tlačili novoty se stále se zvyšující rychlostí. Vzniklo mezi nimi konkurenční prostředí, kde vítězil ten, kdo navrhl víc "ambiciózní" řešení.
Jak k tomu došlo si povíme po krátké přestávce.
Pan Balzagette se uklonil a odešel ke stánku s občerstvením.
Zde se kolem něj utvořil houf lidí, kteří se ho ptali na vše možné.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Angorské slepice v Perle a návštěva vajdy ve Mlýně.

"Kainiori goreder, bares goreder........."
(Slepice špatné, moc špatné)
Angorské kuře - mutace.jpg
Angorské kuře - mutace.jpg (116.71 KiB) Zobrazeno 1659 x

Martin:
"Kuwa fix já mu vůbec nerozumím. Někde ho posaďte, dejte mu něco k snědku a přiveďte Fera! Já nechápu proč tady když neumí česky a ani žádný normální jazyk, proč tady bez tlumočníka vůbec leze. Anebo proč neposlal někoho jiného?"

Přišel Fero, chvíli spolu brebentili a pak začalo jednání. Přes Fera.

Fero k náčelníkovi:

"Vynechám úvodní zdvořilostní formality a něco vysvětlím. On vajda trochu nějaké cizí jazyky umí a rozumí jim. Jen ne moc dobře a tak raději hovoří ve své mateřštině.
A taky má nějaký slib či co, tomu nerozumím ani já, že bude mluvit jen tak jak mu zobák narostl.
Asi se dnes spoléhal na mě. A tlumočníka si sebou nepřivedl protože se jedná o dost delikátní záležitost. Jde o ty angorské slepice u nich. Jejich agresivnost narůstá a začínají se u nich objevovat i velmi podivné a zřejmě i nebezpečné mutace.
Jenže cikáni mají tak nějak v genech oblibu pestře barevných a blýštivých věcí a nechtějí se těch podivných kurů vzdát. A taky si myslí, že požívání jejich vajec , i když jejich snůška není moc velká, způsobuje u konzumentů nějaké podivné psychické změny.
A protože jsou údajně velmi chutné většina Perly se jich nechce vzdát.
Proto chce o tom informovat. Ten prodejce na tom motocyklu se mu prý hned nějak nelíbil. Že se mu zdal nějaký divný.
Pak se ještě zmínil o plamenometech, Kocourech, pomoci a možných nepokojích které by v Perle po násilné likvidaci chovu mohly nastat".

Nakonec vajda ten svůj slib nebo co to bylo porušil a řekl:

"Kuwaaa fix, já fact nevím čo mám robiť a komu možem veriť"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2957
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Mlýnská základní škola.

Už jste to viděli?

A co?

V černé perle mají stokurku.

Cože že to tam mají? Snad nějakou stonožku?

Ne stonožku, ale stokurku.

Prosím tě, jak to vypadá.

Podívej se.

:shock: :shock: Ty kráso. To jako fakt? To jsem ještě neviděl. Na to se musíme dojít podívat.

Ale musíme si vzít nějaké pořádné oblečení. Prý byl Vajo u Martina že jsou ty stokurky hodně zlé. Prý útočí na lidi.

Z toho nemám strach. Od rodičů mám tyhle černé lesklé šusťáky. Pěkně kloužou. Určitě se po nich tý blbý stokurce sveze zobák.

Ale já mám jen obyčejný tepláky.

Neboj, spolu to zvládneme.

A kluci se vydali do Černé perly "na výzvědy".
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

V elektrotechnickém kroužku bylo vyrobeno větší množství nějakých detektorů kovů, sonarů a podobných věci.


- "No a co? Ať si hrají - kdo si hraje, nezlobí".

- No, já jen, že oni tím něco sledují. Něco zaslechli a vypadá to, že se chystají na průzkum podzemí. Amazonky pod jménem Helmut Gaensel a SPSP jako oddíl Josef Mužík. A chtějí v těch průzkumech nějak soutěžit. Myslím si, že to by mohlo dopadnout špatně. Vždyť ani naším průzkumníkům se tam dolu moc nechce a pořád se to zkoumání některých podzemních prostor oddaluje".

- "A jak je to vůbec napadlo? Ta dvě jména".

- "To nevím. Možná ta knihovna by se jim měla zakázat. Sice na poslední přednášce p. Balzagetta byl trochu zmíněn tzv. Štěchovický poklad, ale tam ta omladina nemá přístup".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

- "Čo tu robítě děcka tak daleko od Mlýna?"

- "Chceme se podívat na ty angorské slepice".

- "Tady něje žádné ZOO, mazejte domů! Ištfán, pusť na ně psy!"
Psi  Perla.jpg
Psi Perla.jpg (77.52 KiB) Zobrazeno 1544 x
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět