Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Gratuluji k miminkám.
Jsem rád, když tu vidím také něco pozitivního ;) .
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Den celkem nahovno. Dnes jsem se od svého ( přiděleného ) zástupce prostřednictvím svého nadřízeného dozvěděl , že jsme vlastně nemakačenko co se od rána zavírá v kanceláři, lidi na prodejně o něm neví a vlastně se jen veze.
Na to jsem mu odpověděl, že se na to ten nemakačenko může vysrat a ve nyní, ve 14:05 si jít konečně udělat snídani a dát si svůj první čaj ( jsem v práci od 4:00 ), zatímco on, který přišel do práce ve 12:15, už stihl být třikrát na kafi a cigárku zašitej za prodejnou..

Nasralo mne to tak, že sem hned rozeslal životopisy kam se dalo a rozhodl se, že jak bude příležitost tak stávající zaměstnání opustím, byť mne ta práce baví tak v tomhle kolektivu, kde z 11ti lidí jsou možná tři ke kterým se nebojím otočit zády a z toho jediný člověk na kterého je navíc spoleh že svou práci odvede poctivě a dobře, prostě dál nebudu.

Pokud by někdo věděl o práci jakkoliv související s preppingem obecně ( mám zkušenosti z outdoor života, sportovní i bojové střelby, MV301, fůru řidičáků vč C profesáku ( CE nemám problém dodělat ) v rámci středních a západních čech, dejte prosím vědět, nemám problém s vedením prodejny (i menší dílny, logistikou, skladovým hospodářstvím i aktivním vyhledáváním akvizicí ), menší pracovní skupiny ( zatím max 11 lidí, dlouhodobě jsme vedl tým 6-7 lidí ), dejte prosím vědět.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Idaho: :-) zcela shodou okolností, přijdu z práce domů, zapnu Rozpad.cz a jsem na tom podobně. Taky mě to v práci začíná srát. Ale z trošku jiných (i když podobných) důvodů. Docela reálně začínám přemýšlet že bych se kompletně zbavil kancelářské práce, protože to začíná být větší a větší peklo. A přitom si na škole člověk říká jak vyhrál, když tu školu udělá.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Grunt píše: 23.06.2023 17:18 Idaho: :-) zcela shodou okolností..
Jo znám, to, vyrůstal jsem v polistopadové podnikatelské rodině a musel jsem si projít vším, proto mi není cizí kancelář ani fyzická práce, ale co mne totálně dokáže rozhodit a co nerozdýchám je práce s lidmi v "toxické" atmosféře.
15let jsem mel vlastní autoservis, ve kterém jsem posledních 8let zaměstnával na od 3 do 9ti lidí, takže bylo třeba přiložit ruku k dílu, stejně jako odvést kancelářskou práci, takže bych řekl, že jsem všestranej dost , ale zjišťuji že právě to je kámen úrazu, většina větších firem chce právě uzkou specializaci a to že ten člověk pak nemá skoro žádný nadhled do toho co obnášejí práce, které na tu jeho navazují, je jim prostě jedno :(
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Taková blbost, možná i OT.., ale tak mě to nějak napadlo.

Jeden můj kamarád.
VŠB Ostrava, hutník. Ing. PhD, m.j. ředitel VHM ocelárny a pak třeba i ředitel slévárny v Mittalu, Liberty.., či jak se to tehdy jmenovalo...

A jak to pak šlo všechno do kytek, tak si hledal uplatnění v nějakém příbuzném oboru.

A šlo mu to těžko. Většinou byl perzonalisty odmítnut se slovy, že je moc velký odborník, že je moc přemotivovaný a že takové lidi nepotřebují.

Samozřejmě, že mu to takhle nikde neřekli napřímo. Jen naznačili...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Jo, to existuje.
Když jsem si hledal brigádu, tak jsem občas slyšel, že jsem pro ně moc překvalifikovaný.
A řekli mi to na plnou hubu.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1135
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Jen nechápu co je na tom na škodu když si překvalifikovaný?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Hlavní problém je obava, že tě nezaplatí a ty u nich budeš jen dočasně, než si najdeš práci odpovídající tvoji kvalifikaci. Oni pak budou muset hledat a zaškolovat nového člověka.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Přesně tak. To je hlavní problém.
Vzkledem k tomu, že jsem celý život oblečený v uniformě, tak mě logicky napadla brigáda u soukromé bezp. služby.
Řekl jsem si že "provětrám psy", minimálně psychicky si odpočinu někde na nějaké vrátnici, psi to tam ohlídají, klídek, pohoda,...
Bylo mi řečeno, že jsem překvalifikovaný, že by mi nemohli dát mzdu na kterou jsem zvyklý,... bla,bla, kecy v kleci.
Zkrátka potřebovali nějakého tupouna, co bude dělat jednoduchou práci za minimální mzdu, bude držet hubu,... A bude spokojený.
Je to sice už hezkých pár let nazpátek, ale nejspíš se to nezměnilo.
Nyní už je pro mě čas důležitější než peníze, takže na nějaké DPP, DPČ,... zvysoka kašlu ;) .
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1135
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Aha takze mame na vyber nekoho kdo tomu rozumi, zaskolime ho za par dni a bude asi delat dobre ale my ho nevezmeme protoze hrozi ze za nejakou dobu pude jinam. Ja sem tak rad ze nedelam HR a nevymyslim takoveto ptakoviny.

Hagen ja su kancelarska krysa a zas uvazuju nad tim ze sve pohodlne teple mistecko (ale prace s lidmi) vymenim za misto nekvalifikovaneho pracovnika vyrobni linky tady kousek za hranicemi. Jo sice je to jeden tyden rani jeden odpoledni a jeden nocni. Ale za dvojnasobek meho platu :D a benefity tam jsou taky hodne slusny.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Ta překvalifikovanost neplatí naštěstí (doufám) všude.
Je to hlavně u nekvalifikovaných profesí, kde není potřeba žádných zvláštních dovedností, ani inteligence.
Stavební inženýr když bude chtít dělat přidavače na stavbě, nebo kopáče s cikánama, tak ho nejspíš taky nevezmou.
Prostě je divné samo o sobě, když chce někdo takový dělat něco takového :lol: .
Práce s lidmi je hrozný "vopruz". Nedivím se, že toho máš plný chrup ;) .
Jsi ještě mladý, běž do toho nekvalifikovaného dělňase za dvojnásobek. Pořád je tam nejspíš možnost jít kariérně i platově výš.
Státní zaměstnanec je sice relativně jistota, ale s penězi žádná sláva.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Tak já za sebe přijít o práci a muset ven z fabriky půjdu dělat takřka cokoliv , ale hlavně né na noční. Dělám v tom léta a stále jsem si nezvyknul. Nejhorší systém co jsem kdy poznal. Drží mě tam jen nepřímá úměra - vykonal prácí proti dostal peníze ,kde ty prachy značně převyšujou mojí podanou výkonnost a za rok budu mít 30 let ve fabrice, takže volno navíc, další bonus, v případě výpovědi větší odstupný atd.
miselito
Příspěvky: 193
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Chlapci, od každého z vás si môžem zobrať jednu-dve skúsenosti a v podstate popíšem svoj pracovný život :D
O 3 mesiace to bude 15 rokov, čo som sa upísal diablovi v automotive, vývoj interiérov. Asi mesiac dozadu som tak v duchu ľutoval, že som nezostal pri elektrike, ktorej som sa venoval od 10tich rokov.
Ale ak čas dovolí, tak tento rok si opäť spravím paragraf 21 a možno zmením pôsobisko.
Najviac ma na korporátnom živote serie to, že 12 rokov som makal ako farebný, vačšieho a poctivejšieho dodržiavača korporátnych nezmyslov by ste nenašli, hodnotenia výborne od nadriadených v Nemecku, ale ten kariérny rast nejak neprichádzal. Keď začal Covid, tak som kúpil chalupu, na homeoffice som viac robil s maltou ako s PC, do toho sa nám narodila druhá dcéra, takže priority úplne iné ako práca. A nedávno som sa dozvedel, že ma môj nemecký šéf navrhol na povýšenie.
Vôbec ničomu už nerozumiem. :head
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Vyhlazení obce Ležáků, dnešní výročí.
Dne 24. června 1942, 14 dní po vyhlazení Lidic 
Ne, nebyli to němci, to se v mainstreimu nesmí říct.
Byli to jen nacisté.
Asi jen taková německá menšina která válčila skoro s celým světem...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Mě by Rafaeli fakt zajímalo, v které totalitní části republiky žiješ.
Je to tam nějak oplocené? Nebo jak to tam vypadá?
Pořád si stěžuješ, že tu není svoboda slova, svoboda projevu, názoru,...
Co tak koukám já kolem sebe, tak si každý říká co chce, kde chce,...(v mezích zákona pochopitelně) a maximálně se pohádá s někým, komu se to nelíbí.
Nic ve zlém, ale.... není to už taková tvoje fóbie? Nebo zábava?
Klidně napiš, nebo i řekni že Ležáky (Lidice) vyhladili Němci. Je to pravda, a uvidíš, že se ti nic nestane. ;)
Zkus to, trochu odvahy, s chutí do toho,.... a půl je hotovo ;) .
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Ž̌iju ve Valašském království. Ale předtím i na Ostravsku, Karvínsku, Slezsku, či jak to nazvat.
Ve vesnici, pak maloměstem či nebo městem se to už pak nazvalo.
Taková díra mezi Ostravou a Havířovem.á
https://zahrada.online/viewtopic.php?f= ... a1a#p43124
*
Svoboda slova, co to dnes je?
Jasně, každý si může kecat anebo psát na sociálně sítě co chce.
Ale jaké to má důsledky?

Hypotéky..., ztráta lukrativního zaměstnání, nemožnost uplatnění ve svém oboru, úplná dohestace atd... která v důsledku znamená to, že takové člověka se žádná firma kvůli nějaké podivné politické koreknosti neodváží zaměstnat.
To raději přijmou nějaké buzeranty, lesby, kteří se tím veřejně chlubí a berou to jako přednost.
A i perzonalisté a i firmy se tím chlubí.
*
Takový člověk je dnes už skoro ve svém oboru nezaměstnatelný.
*
Kdysi takoví končili v kotelnách, na šachtách, v hutích apod.
Ale nebyla to pro ně tehdy žádná větší existenční hrozba.
Neměli žádné hypotéky a podobné pasti...!
A možná si někteří v takto těžkých profesích i trochu finančně pomohli.
*
A teď asi
OT a Historické okénko:
Znal jsem, pracoval jsem trochu v huti po Sametu s jedním majorem od ostravské STB.
Starý pán, vzhledem takový malý skřet.
Nijak se svou minulostí netajil. Jen, že nikomu nikdy vědomně neublížil. Byl hodně pracovitý, nebyl vychcaný a líný jako tehdy spousta jiných.
A spoustě spoluprácovníkům poskytl i hodně hodnotných právních rad.
A na plat, nebo existenční situaci si i v tom prostředí nijak nestěžoval.
A pak odešel do důchodu...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Alstratt »

No a je se cemu divit? Dusledky to nema zadne pokud se clovek drzi v ramci zakona a v ramci pravidel dane socialni site ktera ma ruzne pravidla. Pokud nekdo chce brat svobodu a nema to na nicem zalozene, tak se ma kazdy pravo ozvat ze to pravo ma rikat to co rika kdyz tim nic neporusuje. jen je pak potreba umet snest kritiku od nekteryhc ldii ktery maji potrebu se k tomu vyjadrit k danemu dotycnemu.

DO zamestnani samozrejme nektere lidi neprijmou kvuli tomu co rikaji, ale zase neni to neco co by delalo nejake velike procento pripadu zas nejak. Takze ono to zas nenafukovat. A kdyz se clvoek jde uchazet o zamestnani a stejne tak kdyz uz v tom zamestnani pracuje a vi co mohou prinest blbe kecy, tak jendoduse se prizpusobit je cesta a nebo si najit zamestnani jinde. Nekteri zamestnavatele samozrejme v tom mohou videt neco osobniho proc dotycneho nezamestna a je to vec zamestnavatele pokud se tak rozhodne. Ale rozhodne pokud clovke uz pri pohovoru se vyjadruje hloupe, tak se neni cmeu divit zeh o zamestnavatel nevybere i z jinych duvodu. Co ze ty duvody mohou byt? Treba to ze chce slusneho spolehliveho nekonfliktiho cloveka co bdue delat svou praci. A pokudu vidi at uz pri pohovoru nebo na socialni siti ci odnekud vi ze je konfliktni nebo rika veci co by nemel ktere mohou vytvaret nenavist/konflikt tak jasne ze ho neprijme. Zamestnavatel totiz pokud chce klid v praci, tak neveme nekoho konfliktniho a uz vubec radsi ne kdyz vi ze v praci ma treba nekoho kdo je treba gay, tak nevezme nekohgo kdo rika verejne o takovyhc lidech ze jsou bu*eranti. Nehcce nicit treba dobrou nebo pomerne + - este funkcni partu lidi v praci ktery si rozumi nekym kdo bude pomlouvat, sirit nenavist apod. TO pak ma nasledky ze nekteri mohou odejit z te prace jen proto ze nejaky novacek prisel a dela akorat problemy. ty problemy pak zamestnavatel musi resit pokud ma takovyk olektiv zamestnancu ktery nezajimaji blbe kecy a kterych se to dotyka primo osobne primo. Dalsi vec je pak taky co ot je za praci, a jaka pozice. Na nekterou pozici je potreba dobre reprezentovani treba firmy a na takovou pozici clvoke nevezme nejakeho nevychovaneho hlupaka treba, nicil by akorat te firme jmeno a firma by mohla ztracet nektere zisky a mohla by mit pospinene jmeno. Staci i lhat a clovek uz nemusi byt nekde zamestnan, jelikoz takovemu clovkeu nemusi duverovat, nesveri mu na starost danou pozici v praci. A to mohou byt i politicke nazory kdy se clovke dozvi ze dotycny stale lze, ze je negramotny ze nedokaze pochopit ani co dany clanek/noviny ... pisou apod. Tak v tom jendoduse uvidi ze dotycny neni zrovnam oc inteligentni, ze navic lze kdyz ty sve blbosti bdue sirit dal, a muze tak zvysit sance nak onflikt s jinyma zamestnancema, nebo tez poskodit vizitku firmy.

Proste v dnensi dobe jsme uz na jine urovni, je vice svobody a spolecenske chovani je odlisne. Tak jep otreba se prizpuobit kdyz clvoke nekam jde. Do divadla taky clovke nejde v otrhanem spinavem obleceni a kde pak zacne este hulakat a otrvaovat tam s tim vsehcny ostatni. Nebo do cernoske ctvrti ruznyhc gangu taky clovke nejde s bilym trickem s velkym napisem ze at cerny jdou k certu. Clovke se musi prizpusobit pokud chce uspet/pokud nechce dostat pres dr*ku nekde. My si taky do teamu vybirame nejlepsi uchazece kdyz ma prjit na vyber. Mame pohodovy team slusne vyhcovanych normalnich lidi, a neradi by jsme si ho kazily nekmy kdo rozpoutava hadky, konflikty, kdo dela ostudu, kdo kazi jmeno, kdo lze apod. Nektere veci je nekde lepsi si nehcta pro sebe, taky o nekterych vecech nekde nevedu reci a radsi is to nechavam pro sebe a to at uz z duvodu dobreho vychovani, tak taky ze nemam potrebu vyvolavat konflikty, a nicit si pred realnyma pratelama co zanm osobne nebo pred kolegama a celkvoe venku nicit vizitku. Ani na netu to nejak normalne nedelavam bezne, ale v realu to nedelam nejak vubec. Veci se daji popisovat a resit slusnejsi formou bez problemu a nektere veci si nechat pro sebe nebo na nejakou vhodnou prilezitost nekde kde to tolik nevadi. MLuvit treba u nas s velitelem o nekom ze je nekdo totalni ko*ot a zahrnout v tom hromady vulgarnich stiznosti a ruznyhc nevhodnych slov, tak mi to da velitel solidne sezrat, i presto ze nas velitel je dost velky pohodar a dost tolerantni k nekterym vecem, ale nesnasi lhare, hlupaky, nevyhcovanyl, lidi co nadvaji apod. navic nehcci aby se to do me zakorenilo to nevhodne hcovani a to prave i kvuli detem. Pak se nelze divit ze v nekterych rodinach pak decka na rodice na ucitelky apod mluvi stylem ze "No a co ty pi*o, mej e to jendo kdlidne mi zakaz pocitac/klidne mi napiste poznamku" a jine veci. Clovek si dava cas na to kdyz ma deti najit jim dobrou skolu kde jsou inteligentni dobre vychovane deti a pak pred niam mluvit nevhodne by byla totlani hloupost. To same pred prately, nektere pratele to muze odrazovat. Nebyt proste toxicka osoba, nebyt stale negativni je cesta jak vic v zivote uspet pokud chce jit clovke dal a nebyt mezi troskama a v problemech. Opakuji, lepsi si nektere veci nechat pro sebe, pripadne pro ty ktere to zajima, ale nekazit si pred ostatnima vizitku co pak prinasi akorat problemy. Ono to nekteri mohou videt i tak ze jim dotycny neco cpe, vnucuje. A tak je pak i hloupe pak si stezovat na neco ze vlada nebo nekdo neco lidem cpe kdyz to sam ten dotycny dela. tez si mylsim spousty nehezkych vecech o kdekom a radsi to ani nerikam, at to nevytvari konflikty zbytecne a at mi to nenici vizitku a nepridava tak problemy. Mnohym lidem chybi pokora a nejen to. tez makam v praci jak stroj a chovam se slusne a presto jake mam zasluhy v cem dost vynikam, tak si nedovolim nektere veci v rpaci nebo nekde rici, jelikoz vim ze i pres to vsechno to ze me nedela clovka s nekonecnym stitem. Clovek si to muze po*rat i tak. A vim ze kdyz to prekroci urcitou mez tak vim ze by me daly mozna jinam kdyby to uz slo do velkych problemu halvne dele trvajicichpriapdne by me vahodily a nezajimalo by je jakou hodnotu pro ne mam jakem ma zasluhy,v cem dost vynikam apod. Prootze to nevhodne chovani by nicilo u nas sirsi skalu veci, at uz vizitku jak mou, tak treba i teamu, pripadne celych nasich namornich spec. sil nekde, tak by to nicilo i do nejake miry kolegy ktery by to treba musely poslouchat neustale a furt neco. A pokud jsou to odbry partaci, tak jsou otevreny pomoci a nabizi pomoc a otrvaovat je furt s necim, tak i ta pomoc jednou muze skoncit. Nastesti jsme skvela parta bez problemu, nedelame hlouposti. Hlavne u nas kdyz jsme pak nekde v zahranici, tak pak kdybyj sme mely nekoh problemoveho tak o to vetsi sance ze rozpouta velky problem ktery nemsuime o*rat jen my ale muze to prinest problem celym nasim namornim spec. silam at uz formou vyreseni konfliktu ktery by pozadovaly nekde o vyreseni a pripadne by to psokodilo vizitku celych nasich sil. Tak o to vcie clvoke se musi k hlidat co vubec rika. Tak uz i vyhybani se toxickemu prostredi je duelzite i kdyz do nej clvoke nebude toxicky prispivat, a to prave i z duvodu ze nechce aby to prostredi plne toxicity nekde by treba se do dotycneho zakorenilo ap ka i nechtene pak clovek rekne neco co muze prinest problem ktery uz nemusi byt moznost ani jak napravit. Uz jen predstava ze byj sme mely nejakeho kolegu ktery nekde v akci by nekde rekl nekomu a to treba i kolegovi ze ten vedle iracan je nejakej divnej, ze je to kozom*d, ao n to uslisi a da se do konfliktu. Pak clovke zjistizeto byl nejaky syn nejakeho vlivneho iracana apod. Tak is dat taky pozor kde to clovek rika a pred kym. Takovyho cloveka by jsme nechtely mezi sebou. Este kdyz seh odi nekde navazat pratelske vztahy nekde v zahranici pro spolupracina necem a nekdo by rekl ze ten sedici iracan naproti je nejaky kozom*d, tak to muze po*rat hodne. Chce to videt cely ten retez vlivu/ualosti kam urcite na prvni pohled pro mnohe ldii neskodne veci mohou az zajit a co az zpusobit at uz s ryhclym nastupem efektu nebo s pomalym postupem casu co se dotycny zhorsuje nevhodnym chovanim.

RIci ze nemci vyhladily ty nektera msita je v pohode. Neni na otm nic spatneho kdyz clovke zvoli spavne misto spravny okamzit a spravne lidi. Ale urcite to nepouzivat nevhodne stylem ze to nekde nemcum clovek bude vycitat, ze jim bude nadavat ze mely dedu nacisticke prase apod. este navic tem ktery s tim nemaji nic spolecneho. Veci se daji resit normalne, na urovni, nekonfliktne. Vim jak vypada smrt zabitim nekoho, mam to zazito v ramci prace a videt konflikty mezi lidma este v civilizaci mezi civilistama je docela uz unavene po tolika letech. ne Nad nekteryma vecma na hlouposti se clovek zasmeje, ale opakovane stejne blbosti a nektere blbosti ktere uz jsou pres caru, na tom se uz normalni clovke ani nezasmeje a pomysli si sve, nic hezkeho o dotycnych. Hlavne kdzy se casto lidi hadaji o totalnich sra*kach. Tolik slabosti, tolik vysokeho ega, tolik hlouposti, tolik chybejici pokory, tolik nevyrovnanosti se sebou co maji dotycny atd. To kdyby videly realne problemy co maji jinde v zahranici a zazily to tak co byteprve delaly, to by to s nima seklo. Vidim to i u ruznyhc prepperu, co si hrjaou zej sou pripraveny na kde co a kazdou zpravu co nekde an netu vdii, tak ji vidi negativne, vyjadruji se k tomu toxicky a delaji z otho kone sveta. ukazuji svou slabost, v hdone spatnem scenari by neprezily. Cele jejich prepperstvi je jen divaldo ukazat jaky jsou frajeri, pritom ukazuji sovuslabost, zaostalost atd. Prepperstvi je i o osobnipsychicke odolnosti, pokore, dobe se chovat, mt informacni gramotnost atd. Pookud to clovke nema, nemuze byt prepperem uz jen tim ze si zvysuje sance dostani se do problemu, ciyl delapravy opak nez co dela prepperstvi. Ve hodne spatne dobe kdyz se stane neco velkeho, tak o to vice muz byt mezi ruznyma ldima vice konfliktu, bude toho stcit mnohem mene k tomu rozpoutani s nekym hadku a nasledne treba i konflikt kdy muze jit i o zivot. Nekterym lidem v dane zle dobe potecou nervy a staci malo a ve vhodnou chvili pro ne vas nekde zabijou kdyz uciti prilezitost jak vam to vratit, jen proto ze jste se zachovaly nevhodne. Urcite je dobre mit i diplomaticky skill. jako treba empatii, soucit, analyticke schopnosti, dobre reseni konfliktu, trpelivost, nebat se byt otevreny/a ke komromisu, umet naslouchat atd. To vam muze zachranit zadek a otevrit cestu k uspechu, a to se vam muze i dost prave hodit i v dost zle dobe kdy lidi na tom budou zle a budou mti plny zuby nejakych nevychovanych agresivnich toxickych bastardu. A pokud to clovek roky netrenuje, pokudot nema v sobe a zacne s tim pozde, tak se muze stat ze to jednou dotycnemu ujede a udela neco spatneho co ho nebo nekoho jineho muze stat hodne. Dobre je mit tymoveho ducha, umet spolupracovat ve vetsi parte lidi, sam clovek taha za o dost kratsi konec provazu kdyz tento skill nema. Znam to este pred mou praci a v nasi praci v nasme teamu je to vysoce dulezite, na cem to z nemale casti stoji. Mluvim ze zkusenosti a co mam dobre nauceno.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Rafael píše: 25.06.2023 21:13 Svoboda slova, co to dnes je?
Jasně, každý si může kecat anebo psát na sociálně sítě co chce.
Ale jaké to má důsledky?

Hypotéky..., ztráta lukrativního zaměstnání, nemožnost uplatnění ve svém oboru, úplná dohestace atd... která v důsledku znamená to, že takové člověka se žádná firma kvůli nějaké podivné politické koreknosti neodváží zaměstnat.
To raději přijmou nějaké buzeranty, lesby, kteří se tím veřejně chlubí a berou to jako přednost.
A i perzonalisté a i firmy se tím chlubí.
*
Takový člověk je dnes už skoro ve svém oboru nezaměstnatelný.
*
Kdysi takoví končili v kotelnách, na šachtách, v hutích apod.
Ale nebyla to pro ně tehdy žádná větší existenční hrozba.
Neměli žádné hypotéky a podobné pasti...!
A možná si někteří v takto těžkých profesích i trochu finančně pomohli.
*
A teď asi
OT a Historické okénko:
Znal jsem, pracoval jsem trochu v huti po Sametu s jedním majorem od ostravské STB.
Starý pán, vzhledem takový malý skřet.
Nijak se svou minulostí netajil. Jen, že nikomu nikdy vědomně neublížil. Byl hodně pracovitý, nebyl vychcaný a líný jako tehdy spousta jiných.
A spoustě spoluprácovníkům poskytl i hodně hodnotných právních rad.
A na plat, nebo existenční situaci si i v tom prostředí nijak nestěžoval.
A pak odešel do důchodu...
Jsem docela rád, že nežiji ve Valašském království.
U mě doma (okraj Prahy) se ještě zaměstnavatelé naštěstí nezbláznili, a víc je zajímá odvedená práce ;) .
Sice je pravda, že nepoužívám oné sociální sítě (nemám fejsbůk, instagram,... nemám ani chytrý telefon), ale konkrétně v práci jsem žádný pracovní problém s názory a svobodou slova nikdy nezažil.
(vlastně jednou ano. Řekl jsem nadřízenému, že je namyšlenej čůr..., kretén všech kreténů..., a nakonec jsme se radši dohodli na přeložení. Od té doby si na své názory dávám trochu bacha.)
V naší "firmě" ( a to je náplň naší práce kybernetická a informační bezpečnost s vysokým stupněm utajení, kde všichni musí mít prověrky, a průběžně si nás prověřuje NBÚ a BIS) pracuje bez problémů názorově dost odlišná komunita, a ani se tím nijak netají.
Takže ono to nebude tak, že svoboda projevu a názoru je tak nějak všeobecně potlačovaná. Spíš asi záleží na jakého pitomce co tomu šéfuje narazíš.
S předlistopadem se to nedá ani vzdáleně srovnat.
U toho historického okénka s majorem od STB jsem asi nepochopil co jsi tím chtěl říct.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Hagene, s tím STB majorem to byl jen takový úlet. Vlastně ani pořádně nevím co jsem tím chtěl říct. No, OT jsem avizoval.

Měl jsem hlavně na mysli např. "politický proces" s učitelkou paní Bednářovou.
Ta si už asi nezaučí, že?
Která škola si dovolí takovou dezinformátorku zaměstnat, že?
Jaký chaos a zmatek by mohla vnést do dětských hlav...
A jak by se toho média a aktivisté okamžitě chytli. Ta paní někde v huti neskončí, ty už moc nejsou. Max. někde jako pokladní nebo uklízečka v nějakém marketu. Ale i tam jsou někdy dost přehnané požadavky.
*
A teď další OT.
Ze ZDŠ, (základní devítileté školy):
Náš učitel dějepisu byl akademik, publicista, lingvista, vědec a odborník na historii a zvlášť antiku.
Neměl správný názor na události v roce 1968, tak skončil jako pomocný učitel.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Paní Bednářová plkala kraviny, hlásala ruskou propagandu,...
A pokud vím, soud ji přesto zprostil obžaloby s odůvodněním že i hloupý a mylný názor je názor, a že máme zaručenou svobodu slova.
Takže co se tzv. "politického procesu" týče, myslím, že je vše O.K.
To, že jí vyhodili ze školy???
No, nedivím se.
Který rodič by chtěl, aby jeho dítě učil takový zmanipulovaný pomatenec.
Ale tady bych to asi neviděl jako omezování svobody slova a názoru, ale jako prostou nekompetentnost učitele.
No, a co se toho dalšího OT o učiteli dějepisu týče...
To měl ještě kliku že neskončil v kotelně, nebo na Borech.
Pořád jsi mi tedy nedal nějaký případ (známý případ), že by dnes někoho odsoudili za jiný názor,...
To, že jsou lidi rozesraný, a šijou proti sobě,... za to si můžou sami.
Když ve Slávistické hospodě řeknu že je nejlepší Sparta, tak nejspíš můj názor, a má svoboda slova zaniknou ve spršce pěstí.
Pak bys také psal o tom, že dnes se jiný názor říct nesmí???
Nebylo by to náhodou o obyčejných lidech???
O lidech jako jsi ty a já???
Házet vše na politiku a vládu je sice fajn, ale ve finále jsou ti kreténi obyčejní lidé.
Odpovědět