Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Tak si holky představte co jsem dnes slyšela. Pronesla Amazonka.

Copak? Snad není Hana taky v "tom". Minulý týden ji prý viděli s Malým Petrem v Háječku lásky. Zapluli prý do křoví a to se pak deset minut otřásalo. A když vylezli ven si zapínali kalhoty... .

Ale kdepak. O tom nic nevím. Ale mám něco jiného. Oni prý chtějí zmrazit podmáčenou oblast a pak tam vykopou šachtu.

Prosím tě. To nechápu. Zmrazit podmáčenou oblast a pak tam kopat šachtu? To jako proč? A nevíš jak to chtějí udělat? Vždyť to tam má asi pět kilometrů na délku... .

Jak to chtějí udělat nevím, ale asi tam něco našli. Vždyť už tam skoro rok vrtají. A navíc tam začali stavět silnici. Toho štěrku co tam teď vozí.

No, asi se fakt něco děje. Hana se na obědě bavila s kolegyní z Bouchárny a co říkala zavádějí třetí směnu. Na výrobu důlních trhavin. Tak nevím... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Kolegyni z Bouchárny?

- "No tak jestli myslíte tu co já, tak s ní se už delší dobu nebo už vůbec nepotkáte. A asi víte proč, že?"

- "Asi ano. Nebyl to vůbec dobrý nápad... Páni chemici by si měli svou laboratoř, zkušební prostory a vůbec do nich nikoho cizího nepouštět. Uklízet si je měli sami. Já jsem to tvrdil už dávno. Nic proti p. Krauzovi, ale ten ing. Chemik. Však víte jak se už dlouho nemáme rádi".

Řekl palírník.
- "Ale nemám do toho samozřejmě co kecat, je to mimo mně". Dodal.

- "A to jako proč a co s tím má ten inženýr společného?"

- "No ten už asi teď nic. Tomu to už může být vše jedno protože už je skoro mrtvý. Ale p. Krauz, chudák. Jak ten k tomu přišel?"

- "Tak nějak blbě a nezáviněně. Ing. Chemik si nějak vzpomněl na staré časy ze kterých vzešel, na starou privatizační dobu, na nejrůznější dělení firem, podniků a že je třeba nějak rozdělit a nejrůznější pomocné práce zadat jiným subjektům. Nač se taky zabývat nějakými podružnými věcmi, když je můžeme zadat jiným a my se pak můžeme, odprostění od takových podružných věci se s vervou věnovat jen tomu svému a nevěnovat se věcem a problémům vedlejších".

- "Ano, to je pravda, pravdoucí. Máte pravdu. Většina, nebo skoro všechny velké a obří podniky šly kdysi touto cestou. Rozdělování, dělení majetku, prodaly si své energergetické zdroje, nebo je převedly na jiné subjekty a pak postupně jeden po druhém začaly masivně krachovat a mizet v propadlišti dějin.
Ale jakou to má souvislost teď s nimi a s tím zničujícím výbuchem teď u nás?"

-"Bouchárna, laboratoř, jmenovitě nebohý ing. Chemik si totiž prosadil na úklid prostoru nějakou pracovní sílu. Že prý on takové podřádné práce dělat nikdy nebude. Pak to sice opravil ve smyslu, že na to nemá čas, protože se musí věnovat důležitějším věcem.

A tak byla do Bouchárny přijata uklízečka. Ale i tak s tím nebyl ing. Chemik moc spokojen. Pořád se mu na ni něco nelíbilo. Vytírala podlahy nedostatečně vymytými a dezinfekčními mopy, laborátorní sklo se mu nezdálo moc čisté a vyleštěné a pak ji po hádce dal facku. Velkou a vší silou.
Pani se po těch úderech zapotácela, skácela se ke zdi, ale ještě se pak zmohla....
Přetáhla se zbytkem sil inženýra násadou smetáku po hlavě.
A ten jak se skácel rozbil několik zkumavek a chemických nádob a jejich obsahy se smíchaly.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Po výbuchu v laboratoři Bouchárny bylo provedeno předběžné vyšetřování. Ze záznamu kamery se ukázalo, že dotyčná uklízečka najmutá na úklid laboratoře a přilehlých prostor svěřené prostory jen narychlo "prolétla" a zbývající čas věnovala klábosení s kamarádkou. Ing chemik to zjistil a dotyčné to několikrát vyčetl. Při posledním konfliktu bylo vidět, že Ing chemik dotyčné opět vytkl nedbale provedenou práci, ta se na něj obořila, pohádali se a on ji podle gesta rukou vyhodil. Ona ho okamžitě vzala mokrým hadrem po hlavě a když se chystala dát mu druhou ránu jí Ing chemik vrazil facku. Upadla a vypadalo to že uteče pryč. Ing chemik zvedl telefon na stole a než stačil vytočit číslo ho vzala smetákem po hlavě. Jak upadl na stůl na něm rozbil stojan se zkumavkami, přičemž na stole vypukl oheň. Ing chemik spadl na zem, zřejmě omráčen zásahem a výbuch nádoby s chemikálií ho tak z velké části minul, neboť šel nad ním. Uklízečka, která stála dopadla podstatě hůře. Výbuch ji naplno zasáhl, chytlo na ní oblečení a vyběhla ven. Než ji dohnali a uhasili utrpěla spáleniny 3 stupně na 80ti procentech těla. K tomu se jí do těla zasekla spousta skleněných střepin. Co říkal Sova ji uvedli do umělého spánku. Na dotaz jakou má šanci jen zavrtěl hlavou.

A Ing chemik?

Ten má prý otřes mozku, lehké popáleniny a zasáhlo ho několik střepin. Až na jednu je prý vyoperovali.

Až na jednu?

Až na jednu. Je těsně vedle aorty. Co říkali je převoz do nemocnice do Studní nemožný, během otřesů při jízdě by s velikou pravděpodobností došlo k proříznutí aorty s následným krvácením. Smrtelným.

A co budou dělat? Snad ho nenechají... ?

Jede sem profesor ze Studní. Vyhlášený hrudní a cévní chirurg. Naši už vše chystají na operaci. Sova mu bude asistovat.
A abych nezapomněl, se Sovou se profesor zná od studií. A oba mají přes třicet let praxe.

Vzápětí bylo vidět jak do Sanitarniho psince vjel osobní lékařský vůz pod modrým majákem blikajícím krátce dvakrát po sobě. Což bylo jedno z opatření schválených ve Spřátelených územích, kdy dostali lékaři jedoucí k zásahu (povolaní do nutné služby do nemocnice) právo použít na soukromých vozidlech majáky. Modré barvy blikající "dvojblikem" (.. .. ..) umístěné na střechu vozidla s tím, že za předním sklem vozu muselo být označení lékaře s registračním číslem. Pokud byl vůz použit v běžné situaci musel být maják vypnutý (pevné provedení), případě sundaný (přenosné provedení).. Lékaři zároveň dostali právo vůz s označením lékaře s registračním číslem odstavit (zastavit) bez ohledu na parkovací zóny, kterých už stejně moc nezbylo.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

P. Krauz:
"Nepouštějte mě do blízkosti SP.
(Sanitární Psinec)
Zabraňte mi všelijak k jakémukoliv kontaktu s tím hajzlem a tou uklízečkou. Jinak za sebe neručím a dodělám je. Vlastními rukami bych je tam zaškrtil.

Krauzovit a jeho naše možná výroba je s prominutím v prdeli. Všechny zápisky, postup jeho výroby i jeho základní a už připravené ingredience byly při tom požáru a následném výbuchu zničeny".

- "Ale kdysi jste tvrdil, že jeho výroba by měla být vzhledem k jeho účinnosti a síle celkem snadná a i z běžně dostupných surovin, ne?"

- "Ano, to je vcelku pravda. Jenže ten můj předek zatajil, nikde to nikdy nezveřejnil z jakých a jak. Asi i proto, že první krok k výrobě té super výbušniny je velmi jednoduchý. Ale ten další, ta pokročilá fáze už moc ne".

- "Tím chcete říct, že celý ten projekt je navždy ztracen a už v něm nebudete schopen nijak nikdy pokračovat? Anebo zkusím se zeptat jinak. Vy nevíte, nevzpomenete si na to, co bylo v tom zhořelém, zrekonstruovaném manuálu uvedeno?"

- "Z větší části samozřejmě vím. Jenže nějaké teploty, prodlevy, pH prostředí a podobných věci už nevím. Nemám žádnou fotografickou paměť".

- "A jak vidíte do budoucna vývoj toho Krauzovitu?"

- "Nevím, laboratoř, část Bouchárny je v troskách, veškeré manuály z rekonstrukcí původní receptury taky. Skutečně nevím co s tím dál. Jen si myslím, že Krauzovit je navždy pohřben pod těmi troskami. A možná je to tak i dobře...."

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

A to nemáte nikde kopie? A nebo alespoň nějaké zápisky? Vždyť nechávat veškeré výsledky své práce na jednom místě a ještě k tomu v laboratoři mi přijde docela nerozumné. A co Ing chemik? Vždyť ten vám s tím pomáhal. Alespoň co jsem slyšel. A ten si vše archivuje na bezpečném místě.

P. Krauze: No to je pravda, že mi s tím občas pomohl. Ale ten leží v Sanitárnín psinci po operaci a kdoví jak to s ním bude.

Jak by asi dopadl. Střep z něj vyndali a co říkali se z toho prý dostane. Na rozdíl od té uklízečky která se v noci odebrala ke třem křížkům. A to tak že nastálo.

P. Krauze: se spáleninami na osmdesáti procentech těla se ani nedivím. To by tady nedal asi nikdo. Vždyť co jsem slyšel měli tenkrát co dělat aby zachránili toho kluka jak zakopl a spadl do okýnku a měl spálenou asi 1/4 těla. Jak z něj prý loupali spálenou kůži ve slané vodě. To mi vůbec nešlo do hlavy.

Jestli myslíte to loupání spálené kůže ve slané vodě to jsem taky nechápal. Ale Sova mi vysvětlil že to je stará metoda kdysi používaná u popálenych letců za WW2. Prý se to používalo kvůli úniku tkáňového moku a osmotickému tlaku a zároveň to desinfikovalo. Jako mořská voda. Pak už zbyl jen mastný tyl, vytváření kožních laloků a jejich přešívání. A nebo autotransplantace tenké vrstvy kůže seříznuté z povrchu kůže.

A abych nezapomněl, laboratoř prý během krátké doby postaví novou. Konec konců to bude zase dřevostavba. Jako předtím.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Berte to tak, že žádné kopie a ani duplicitní zápisky finální fáze výroby nejsou. Z bezpečnostních důvodů. Aby se nedostaly do nepovolaných rukou.

Martin:
- "A vy to berte tak, že Krauzovit znovu objeven být musí! A i u nás vyráběn!
Ne, že bych ho chtěl hromadně používat, to přímo ne.
Jen v době největší nouze a ohrožení. A hlavně jako nástroj k odstrašení všech našich nepřátel.
A ještě musím podotknout. Co vám říká zálohování dat? Nestalo se vám nikdy, hlavně kdysi, že jste díky nejrůznějším kolapsům elektroniky přišel o spoustu důležitých dat?"

- "Ano stávalo se mi to kdysi celkem často. Zatracená nespolehlivá elektronika. A tvrdil jsem i v té době, že nás ta mrcha jednou zabije.
A zálohovat, zálohovat a zálohovat!
Jenže taky dost hodněkrát mi byla hackery některá data ukradena. Nebo nějakými podomními zlodějičky fyzicky zcizena. Tak proto teď ta obezřetnost a opatrnost. A navíc s takovou nebezpečnou věci".

- "Dobře vám radím, zkuste si na ty vaše grafy, tabulky a podobné opičárny kterým nerozumím a s kterými se ohánite rychle vzpomenoul!
Pokusy a výroba musí pokračovat.
Nechci vás nijak strašit, ale p.Turek má v Sanyternici nějaké problémy s amoniakem, CO2, fosforečnanem železitým... a vůbec má tam teď s výrobou toho draselného ledku potíže.
Já tomu vůbec nerozumím, jen tomu, že by tam potřeboval na delší dobu nějakého chemika".

- "A to jako myslel mně. To jako abych musel spolupracovat tam s tím grobiánem a hrabat se tam v nějakých sračkách?"

- "Koho jiného asi? Ing. Chemik je mimo provoz a jiný vhodný tady není. A navíc provoz Bouchárny nebude vaši nepřítomnosti nijak ohrožen. Výroba tam je zvládnutá, obsluha zaučená a myslím, že by ji zvládly i cvičené opice".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

... problém pacientů s rozsáhlými popáleninami je totiž ten, pokračoval Mudr Sova, že bez patřičné péče u nich dochází k masivní ztrátě tělních tekutin. To proto, protože zničená kůže odkryje podkoží ze které začne prosakovat tkáňový mok a krevní plazma z narušených vlásečnic. To vypadá jako když se tkáň "potí". Popálený člověk tak dokáže během krátké doby ztratit velké množství tekutin, následuje těžká dehydratace, šok, multi orgánové selhání a smrt. Zároveň s tím hrozí vysoké riziko infekce, neboť došlo k narušení či zničení přirozené bariéry vůči infekcím kterou kůže bezesporu je.
Co s tím řešilo mnoho lékařů i běžných lidí už dlouho před námi. Zkoušeli na popálená místa přikládat různé masti, blány, no prostě vše o čem si mysleli že to alespoň do určité míry nahradí kůži. Většinou to nefungovalo, nebo se to na popálenou kůži přilepilo a během odstraňování docházelo ke strhávání poraněné kůže s následkem extrémní bolestivosti pro pacienta.

Během druhé světové války se plastický chirurg pan McIndoe zamyslel nad tím co by se s tím dalo udělat. V té době si někteří všimli že se zranění letců sestřelených do moře hojila lépe než těch na souši. Zamyslel se nad tím a zavedl následující postup.
Rány popáleného letce byly zakryty volným obvazem s mastným tylem, což je gázový obvaz napuštěný měkkým parafínovým olejem, peruánským balzámem a olivovým olejem bránícím přilepení obvazu na ránu.
Dalším krokem bylo zavedení denního omývání ran a u rozsáhlejších popálenin i přímo koupele ve fyziologickém roztoku. Fyziologický roztok je roztok 0,9% chloridu sodného (kuchyňské soli) v čisté vodě (voda musí být skutečně čistá, daleko čistší než běžná voda v domácnosti). Koncentrace 0,9% znamená 9 gramů soli na jeden litr vody, což odpovídá koncentraci soli v krevní plazmě. Fyziologický roztok je tedy ismoosmolární.
Vana na fyziologický roztok byla ohřívaná a hlídá se i správná hladina roztoku ve vaně. A vzhledem k tomu že fyziologický roztok je elektricky vodivý musí být vana dobře uzemněna.
"Slanou" koupel je nutné dělat každý den a dochází při ní i k odstranění uvolněných zbytků mrtvé kůže (loupání). Při koupelí je nutná maximální opatrnost a šetrnost vůči pacientovi.
Při léčbě popálenych pacientů je nutné je udržovat při takové tělesné teplotě aby neprochladli, neboť jednou z funkcí kůže je i termoregulace. Za WW2 tak pacientům topili termožárovkami.
Saline-Baths.jpg
Časem u některých pacientů nastupuje nutnost plastické operace. V té době zjistili, že je možné odříznutý lalok kůže sešít do trubice nazvané pedikl a nechat ho na místě vyživovat. Po přesunu na místo určení to trvalo asi tři týdny než se naplno stabilizovalo cévní zásobení pediklu, načež z něj byl vymodelován potřebný "díl". Šlo hlavně o nos, čelo, rty a uši. Postupem času se začaly používat i jiné techniky.

Jen tak pro zajímavost, slanou koupel dnes používáme i pro léčbu některých kožních onemocnění (ekzémy,...). A to tam, kde na tyto problémy zabíral pobyt u moře.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Veterinářka:

- "Nechtěla abych srovnávat popáleniny s léčením lupénky, akné, nějakých ekxémů a podobných kožních nemocí třeba v Izraeli, v Mrtvém moři.
Připomíná mi to jako - Léčit rány solí..."

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Olda po prázdninách nastoupil do vyrovnávacího ročníku na hornické učiliště. Třídu, do které Olda nastoupil vedl starší muž, bývalý horník. Který fáral ještě před deseti lety, než byl důl kde pracoval uzavřen. Našel si sice jinou práci, ale ta ho neuspokojovala. A tak když se po rozpadu doslechl o mlýnském horním a hutním družstvu přesídlil s celou svou rodinou na Mlýn. Zde se účastnil obnovení těžby v místním dole již přes sto let opuštěném. Kdy se zdejší ložiska rud pro svůj malý a místní charakter nehodila pro průmyslovou velkovýrobu, ale pro místní využití měla svůj účel. Tento pán dokázal lidem kteří neměli s hornickou profesí žádné zkušenosti spoustu věcí vysvětlit což ve finále dokázalo ušetřit spoustu problémů a dost možná i nehod.
A jelikož panovala shoda v tom, že ti nejlepší ze svého oboru by měli předat v rámci svých schopností své zkušenosti a vědomosti dál dalším generacím mu bylo nabídnuto místo učitele na místním učilišti a posléze střední škole. Pán si udělal "učitelské minimum", jak se říkalo vyrovnávačce na učitele a začal s ostatními učiteli učit.
Mezi jeho žáky byl nejen Olda, ale i asi patnáct dalších lidí. Původně různých profesí, od technických přes výrobní až po humanitní. Lidí odevšad, kteří však prokázali určité schopnosti a dovednosti pro které byli vybráni. Většina z nich se rychle učila a to včetně dvou ze tří humaniťáků. Ten třetí byl pomalejší a když u zkoušky nebo v praxi něco nevěděl na výtky odpovídal: "já se snažím". Učitel se vždy pousmál a odpověděl: "samo se to nenarube a snaha není koksovatelná". Ale na konec se to taky naučil. I když mu ostatní občas pomohli, když se tak snažil.
Nakonec se celá skupina zkamarádila a chodili spolu k palírníkovi na posezení. A všimli se jedné staré cedule pověšené u palírníka na zdi.
povaleci-z-kavaren-do-poli-a-tovaren.jpg
Smáli se tomu, akorát ten humaniťák projevil obavy aby se tím co je na ceduli napsané někdo neurazil.

Olda: prosím tě, proč by se tím měl někdo urážet. A i kdyby bych mu řekl že potrefená husa první kejhá. A rozesmál se.

K tomu se váže to, co jednou řekl pan Balzagette: víte, čtvrtá průmyslová revoluce měla být založena na znalostech. Chtěli zavést znalostní ekonomiku. Kdy bude nejdůležitější znalost. Ale my jsme přešli rovnou do páté ekonomiky. A to ekonomiky založené na schopnostech. Schopnostech znalosti prakticky upotřebit. Umět je využít nejen k vymýšlení, ale hlavně k praktickému použití. A to je to nejdůležitější, protože praktická zpětná vazba je to, co nás chrání před vymýšlením nepraktických a nepoužitelných zbytečností jak se to stává tomu kdo má znalosti avšak nemá představu o jejich praktickém využití a použití.
Proto je důležité mít vlastní výrobu a kontinuálně v ní pokračovat. Protože jakmile se výroba přeruší/zruší a lidé se rozejdou/zemřou je potom obnovení výroby krajně obtížné a někdy až nemožné. Nehledě na to že to vede k závislosti na cizí zemi která ve výrobě pokračuje. A to včetně oslabení vlastní obranyschopnosti, protože v případě konfliktu můžete být odříznutí a vaše doprava ochromena. A je pak smutné když budete mít na skladě spoustu rozvyrobeného zboží které nebudete moci dokončit protože vám bude chybět klíčová součástka kterou nejste vy a ani nikdo další ve vaší zemi schopen vyrobit. A ten, kdo ji vyrobit dokáže je pro vás nedostupný.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Ono s těmi plakáty, vzhledem k tomu kde visely byla celkem sranda.
1.jpg
1.jpg (64.68 KiB) Zobrazeno 637 x
2.jpg
3.jpg
3.jpg (58.91 KiB) Zobrazeno 637 x
4.jpg
4.jpg (34.32 KiB) Zobrazeno 637 x
5.jpg
A byly vnímány dost rozporuplně a nikdo pořádně nevěděl co si o té "výzdobě" myslet.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

- "Je to magor, opilec a vzhledem k jeho věku určitě i nějaký bývalý zapálený komunista".

- "Možné to je, ale on těch reklamních plakátů tam má víc. Třeba tyto a jim podobné:
1.jpg
1.jpg (273.66 KiB) Zobrazeno 635 x
2.jpg
2.jpg (125.26 KiB) Zobrazeno 635 x
3.jpg
3.jpg (42.64 KiB) Zobrazeno 635 x
4.jpg
4.jpg (30.3 KiB) Zobrazeno 635 x
- Co já vím... Třeba si jen ze všeho dělá srandu. Těžko říct.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Uplynulo několik týdnů. Jednoho dne se Olda zeptal pomalejšího humaniťáka proč studoval genderologii a ne něco jiného. Praktičtějšího.

Humaniťák: měl jsem obavy že bych technický obor nezvládl. Nemám na to buňky.

Olda: a proč jsi tedy nešel na lékaře, zdravotníka či něco takového. Vždyť po lékařích a zdravotním personálu je sháňka. Třeba moje sestra co vystudovala střední zemědělskou školu nastoupila na vyrovnávací ročník na medinu a chce jít na doktorku..

Humaniťák: Medina je hodně složitá. Musíš se tam hodně učit.

Olda a co třeba na ošetřovatele. Po těch je také sháñka. Starají se třeba o staré a nemohoucí lidi, o Kocoury po zraněních a o postižené. Tam by jsi se taky uplatnil.

Humaniťák: rodiče chtěli abych měl titul. A taky dobrou práci . Tak jsem šel na genderologii. Tam se dal bakalář udělat bez problémů. Stačilo se dobře rozepsat o vhodném tématu.....

Olda: a k čemu ti to teď je. Titul. Z něčeho co tady ani neexistuje a nikoho to nezajímá.

Humaniťák: na nic.

Olda: a co jsi dělal po škole? Jestli se můžu zeptat.

Humaniťák: šel jsem do neziskovky. Platila nás nadace. A po rozpadu peníze došly a my jsme skončili na dlažbě. Nikde mne nechtěli dát práci odpovídající mému vzdělání... .

Olda: asi proto že žádná nebyla... . A pomyslel si:titul Lehko nabyl, lehko pozbyl.

Humaniťák: nakonec jsem skončil na statku. Museli jsme okopávat pole, kydat hnůj. A další. Byla to dřina a málo placená. Tak jsem si řekl že to zkusím tady. Platí tady docela slušně. A nakonec mne to začalo zajímat. Jak jsou nerosty pod zemí uspořádané.

Rozhovor poslouchal učitel a nedalo mu to: hele, toho že máš zájem o nerosty a dovedeš se naučit jsme si všimli jak jsi k nám přišel. Proto jsme si tě vybrali na přeškolení. Uvidíme, třeba z tebe uděláme geologa-trasaře. Ale do toho je ještě doba dlouhá. Uč se a dělej. Výsledky se pak dostaví. A to že ti bude pětatřicet a jsi z celé skupiny nejstarší nic neznamená.
...

To, že mají někdy lidé obavy že nezvládnou daný obor vystudovat a celé jejich studium tak přijde vniveč bylo jedním z důvodů zavedení stupňovitého vzdělání ve Spřátelených územích. Fungovalo to tak, že se člověk po absolvování střední školy přihlásil na daný obor a začal studovat na bakaláře. Pokud zkoušku složil šel na inženýra s tím, že míst ke studiu na inženýra byla zpravidla jen polovina těch co byla vypsána na bakaláře.
Lidé složili zkoušku na bakaláře a pokud chtěli pokračovat byla první polovina volných míst obsazena dle prospěchu. O druhou polovinu volných míst bojovali zbylí uchazeči formou testu. A na poslední, nejvyšší stupeň vzdělání se proces zopakoval. S tím, že na daném stupni vzdělání bylo možné opakovat jen jeden ročník a v tom případě může člověk zkoušku na daný stupeň vykonat ale nesměl jít na stupeň vyšší.
Co se týkalo změny oboru byla prvostudujícím povolena jedna změna oboru. Pokud by chtěl člověk změnit obor podruhé, potřetí,... už nemohl studovat formou denního studia ale musel jít na školu večerní či dálkovou. To bylo opatření proti "věčným studentům".
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Kdosi se na přednášce věnované lokajům v cizích službách zeptal proč si je ti, kdož financují jejich služby a mají z jejich služby prospěch tyto lokaje s sebou poté co oni dokonají své dílo nevezmou.

Pan Balzagette: odpověď je velmi jednoduchá. Oni svoji službu za kterou dostali zaplaceno ať už penězi či mocí nad národem už vykonali. Splnili svůj úkol, mohou tedy jít.

"Ale vždyť by mohli jít s tím v jehož prospěch sloužili.....

Pan Balzagette: mohli. Ale on si je s sebou zpravidla nevezme. Protože jsou pro něj neužiteční. Oni už mu nemají čím posloužit. A kecalů s darmožrouty má každý dost svých. Tak proč živit další.
Na rozdíl od vědců a vysokých technických pracovníků. Kteří díky tomu že tvořivě vymýšlí nové věci posouvající technickou úroveň dál na vyšší úroveň. O ty naopak každý stojí. Což bylo vidět například při porážce nacistického Německa za WW2. O pohlaváry nacistického režimu nikdo nestál. Ti byli ponecháni na pospas postupujícím armádám, soudům a leckdy i oprátce byli naopak vědci velmi zadaným zbožím. Byli přesídlení do USA i Ruska (to podle toho komu padli do rukou), kde dostali možnost tvořit dál. Zde jako příklad mohu uvést tehdejší kosmický program, kde byla naprostá většina tehdejších raket založena na koncepci V2. A vymysleli toho mnohem víc. Věcí a prostředků stojících za poválečnou prosperitou.

A běžní lidé? Tam v Německu... .

Pan Balzagette: ti pokud přežili museli vše vybudovat znovu. Obrazně řečeno lopaty dostaly lopaty kterými odházely trosky a postavili vše znovu.

Aby o 80 let později.. .

Pan Balzagette: nastoupilo prokletí třetí generace a cyklus se zopakoval. Lidé obluzení novou teorií se do země pozvali nekompatibilní etnikum které zemi doslova vyžralo a nastal rozvrat.

To to tehdejší mocní neviděli?

Pan Balzagette: viděli. Ale měli vlivem dlouhého pochodu institucemi změněné vnímání a hodnocení lidí a událostí. Vždyť si stačí uvědomit, že naprostá většina tehdejšího vedení EU byla humanitního zaměření (knihovníci,...), kterým bylo logické a technické myšlení naprosto vzdálené. Oni si nedovedli představit co jejich rozhodnutí dovedou způsobit. Zvláště když měli pod vlivem učení dlouhopochodářů změněné hodnoty. Tam kde vy vidíte ohrožení oni vidí humanitní katastrofu. Tam kde vy vidíte čtverec oni vidí kruh. Protože v jejich "novořečí jsou věci pojmenováné jinak a mají i jiné významy.

Stará Maruna: já tenkrát slyšela a nesmělo se to nikde říkat byla nějaká Makrela co vedla germány za mlada ve východoněmecké organizaci pod vlivem Ruska. Myslíte si, že jí tam mohli vymýt hlavu a ona potom kvůli tomu dělala takové "boty"?

Pan Balzagette: bylo jich mnohem víc. Kteří byli za mlada a/nebo za studií pod vlivem dlouhopochodářů. A ti když se dostali k moci začali likvidovat technické školství, protože vzdělaní technici byli schopní si spočítat a odvodit že to co chtějí nebude fungovat a bude to zdrojen problémů. Proto se je snažili oslabit a techniky označovali za "fosilie" a pohrdali s nimi. Oni se prostě snažili vybudovat svůj utopický zelený ráj na zemi a vůbec jim nedocházelo že to nebude fungovat.

???

Oni to mají v hlavách jinak "zapojené", pokračoval pan Balzagette. Proto vůbec nemají "ánung" kam jejich rozhodnutí povedou a jaké to bude mít následky. A nejhorší na tom je to, že člověka který jim bude jejich "pravdu" vyvracet technickými argumenty označí za lháře.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Jak je to možné že je považují za lháře, když ti lidé mají nezpochybnitelné argumenty?

Pan Balzagette: protože oni to vidí jinak. Když použiji přirovnání vy se jako běžný člověk učíte že kruh je kruh, čtverec je čtverec a trojúhelník je trojúhelník.
Kdežto jim vymyjí hlavu a naučí je, že kruh je trojúhelník, čtverec je kruh a trojúhelník je čtverec. Oni věří tomu, že to tak je a s člověkem který tvrdí něco jiného se budou do krve hádat a označí ho za lháře. To je celé. Jiné pojmy, jiný způsob myšlení. Spolu s přesvědčením o vlastní nadřazenosti a neomylnosti Vedoucí ke katastrofě.
IMG_20240514_164520.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Náčelníku, není už vhodný čas nám něco bližšího říct o tom Lovci.
Párkrát jste se už o něm zmínil, nedávno jste s ním byl i ve styku a něčím ho i pověřil.
A přiznal jste se i k tomu, že to byl kdysi i Váš spolužák.
A že tím Ovádem po nějakém tom školním incidentu jste ho nazval vy. Nebo se snad mýlím?"

- "Ne nemýlíte se. Bylo to tak".

- "A víc nám o něm neřeknete?"

- "A co byste ještě chtěli vědět?"

- "Všechno!"

- "Tak dobře tedy. O tom incidentu ve škole a jeho chování tam jsem se už zmiňoval. Ale o tom, že zákrok jeho otce tehdy v té škole nepovažoval za adekvátní asi ne. Po několika hádkách doma zabil oba své rodiče a i svou starší sestru. Zvlášť brutálním a závrženíhodným způsobem.
Poté byl umístěn v nějakém nápravném zařízení pro mladistvé. Odtamtud několikrát uprchnul a bylo velmi těžké i v té době plné bezpečnostních kamer, kontroly veřejného prostoru a internetu ho znovu dopadnout.
Nakonec skončil v jednom speciálním zařízení, nebudu, ani pořádně nevím a vlastně ani nechci, kde a v kterém na něm konali nějaké tajné vojenské pokusy s ovlivňováním psychiky.
M.j. mu tam bylo špičkovými odborníky odhaleno větší množství nejrůznějších psychických poruch, anomálií a deviací.
Např. No, já vlastně ani pořádně nevím, ale bylo jich prý asi patnáct. Plus ještě pár dosud neznámých a ani tehdy věhlasnými psychiatry neindifikovatelných anomálií.
A i odtamtud prchnul. Tentokrát nezvrátně a už nikdy nebyl chycen a jeho stopa se ztratila.
Možná v Rusku, Ukrajině, Mongolsku, Izraeli, JAR, v Cizinecké legii nebo u Vágnerovců. Dokonce i v tehdejší KLDR.
A tam se beztak mnohé naučil po všech těch asi po velmi těžkých a stresujících zážítcích".

- Náčelníku, teď už chápu, proč jste všechny důrazně varoval před jakýmkoliv stykem s ním. A přísně zakázal naši omladině pátrat po té tzv. Lovcově propasti.
Ale chtěl bych se ještě zeptat, možná blbě, ale nedá mi to.
Co tak ho poslat do toho paralelního světa za tím Mengelem. Ať se ta záhada jednou provždy vyřeší. Myslím, že on by to zvládnout mohl. Asi jako jediný z nás tady a i v okolí".

- "Taky mě to napadlo ho tím pověřit. Skutečně nevím, ale doneslo se mi, že SPSP s těmi jejich vláčky..., Amazonky s tím jejích pátráním po té propasti... nemůžeme dopustit ať zas něco špatného vyvedou! A posílat na něco takového Kocoury nebo MBS mi taky nepřijde jako dobrý nápad. Potřebujeme je hlavně tady!"

Maruna:
- "Náčelníku, a co ten tvor, ten Lovec žere? Jak přežívá?"

- "Nebojte se, Vás ne. Jinak byste tady už nebyla".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Během výstavby nové výzkumné a zkušební laboratoře byl p. Krauz skutečně na nějakou dobu přeřazen k p. Turkovi aby mu tam pomohl s jistými technickými problémy při výrobě draselného dusičnanu.
P. Turek byl sice v tom oboru starý praktik, ale v stále se zvýšujícíse výrobě se dostal do pro něj už neřešitelných problémů. A tak chtě nechtě musel požádat o odbornou pomoc nějakého chemika.

A po devastačním výbuchu zkušební laboratoře a těžkému zranění ing. Chemika to samozřejmě padlo na p. Krauze.
Nesl to velmi těžce. Spolupracovat s nějakým smradlavým, násilnickým individuem jako Turek. A navíc v takových sračkách a v takovém prostředí.

Vůbec si ti dva nesedli. Turek ho označil za fajnovku kterému nevadilo pracovat s nejrůznějšími agresivními, nebezpečnými chemikáliemi, čichat jejich výpary a tady mu najednou něco smrdí...

Krauz se zase několikrát snažil přihlásit mezi četu dřevorubců a tesařů kteří narychlo stavěli novou chemickou zkušební laboratoř. Jen aby se dostal pryč z té Sanyterny. Se slovy -
"budu raději tahat trámy, ohánět se tesařskou širočinou, řezat ručními pilami, ani velké cirkulárky nebo katru se nebojím, ale tu Turkovinu..., tu fact nezvládnu!!!!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Malý Petr po úspěšném složení zkoušek na pyrotechnika pokračoval střelmistrovským kurzem. Chodil dělat odpaly jak do lomu, tak i do dolu.
...
Olda se svoji partou pokračovali v rubání na šestém patře dolu Anna. V hloubce 350 metrů hloubili štolu vedoucí k rudné žíle. Tu měli v plánu štolou podrubat s tím, že poté bude štola pokračovat šikmo vzhůru k sousednímu dolu Marie. Propojením štol na šestých patrech obou dolů mělo jednak dojít k lepšímu vytěžení rudné žíly, ale hlavně ke zlepšení větrání.
Chlapi podrubali rudnou žílu a dál pokračovali ve dvou partách. První vyrazila přístupové šachtice vybavené sýpy k rudné žíle a druhá parta pokračovala v prorážce propojovací štoly.
Nastala páteční ranní směna. Malý Petr dokončil vrtání otvorů pro nálože v čele štoly. U posledních tří vrtů mu šel těžko vytáhnout vrták z díry, dost se s ním nadřel. Utřel si pot z čela, vrtací stroj odtáhl s pomocí dvou horníků které si zavolal na pomoc do bezpečné vzdálenosti a poté začal do otvorů nabíjet trhavinu. Po připojení drátů k rozbuškám tyto vložil do otvorů a ucpal je ucpávkou. Po příchodu hlavního střelmistra mu pomohl zapojit dráty na hlavní vedení, vyzkoušeli okruh načež se podívali na hodinky.

Za půl hodiny nám jede klec. Budeme ji mít co stihnout. Řekl hlavní střelmistr a začal uklízet věci. Malý Petr mu pomohl a v duši litoval že nebude u odpalu.

Mezitím nahoře nastoupil Olda na odpolední směnu. Spustil si fáračky dolů, oblékl se, do tašky si vzal tři promazané chleby a dvě láhve s vodou. Když byl hotov se vydal za předákem. Zastihl ho jak s mistrem řeší problém - potřebují odpálit nálož ve štole a střelmistr co měl jít na odpolední směnu onemocněl. Předák si všiml Oldy: hele, jeho kámoš je střelmistr. Má sice ranní a za chvíli by měl vyfárat nahoru. Ať se ho zeptá jestli by byl ochoten udělat přesčas. Dvojáka.
Olda se Malého Petra zeptal jestli s nimi půjde. Kterému se moc nechtělo, ale nakonec souhlasil. Malý Petr si doběhl koupit svačinu na odpolední směnu, doplnil si pití a druhou jízdou klecí přijel na šesté patro dolu Anna. Vybaven patřičným vybavením přišel za Oldou a ostatními horníky k žíle. Vystoupal po žebříku přes dvacet metrů vysoko a ocitl se ve vyrubaném a podstojkovaném prostoru, na jehož straně měli chlapi vykután "kutloch" kam si dávali věci a kde byl hrubý dřevěný stůl stojící na dvou uzavřených prázdných sudech. Na stole byly PET lahve. Některé plné, některé částečně vypité, některé prázdné. Malý Petr si dal tašku s pitím a svačinou do kutlochu, pozdravil se s ostatními a asi pět minut se díval jak chlapi s pomocí sbíječek rozbíjí velké kusy rudy a shazují ji sýpem do vozíků na dolní štole.
Malý Petr se posléze odebral na čelo štoly. Nálože byly připravené, dráty zapojené. Vzal cívku drátu a postupně ji rozvíjel směrem k šibíku vedoucímu k žíle. Zde došel za chlapy, upozornil je na odpal a poté, co odjel vlak s vytěženou rudou provedl odpal. I v úkrytu zacítil naráz tlakové vlny výbuchu následovaný zaduněním rány. Vzápětí ucítil průvan a uslyšel hřmění při kterém zbledl.
VODA!!!
Malý Petr se vrhl na žebřík vedoucí širokém za ostatními, přičemž v poslední chvíli zahlédl proud vody beroucí důlní vozíky s sebou. Vozíky vyvrácené z kolejí narážely do stěn štoly která se plnila vodou.
Chlapi nahoře u žíly slyšeli zadunění rány odpalu. Vzápětí divný hřmot, ze šibíku se vyvalil silný průvan a vzápětí Malý Petr s křikem VODA!!! VODA!!!
Všichni se vrhli k žebříku ve snaze utéct k šachtě. Ale už bylo pozdě. Šibíkem stoupala voda.
V uších jim zaléhalo, cítili v nich bolest a pištění.
Olda který se držel za uši vedle kutlochu s hrůzou sledoval jako by neviditelná ruka mačkala prázdné i poloprázdné lahve zatímco plné odolávaly. A to nejhorší přišlo vzápětí. Ozvaly se tři silné rány a všechny tři sudy se zhroutily do sebe. To vyděsilo horníky i s Malým Petrem do krajnosti.
Humaniťák zařval: voda, teče sem voda. Chlapi viděli proud vody vyvěrající z šibíku a rozlévající se po podlaze. Někteří už začali šílet že se utopí. Jako koťata.
Proud vody rozlévající se po podlaze zeslábl a voda se stáhla zpět do otvoru.

Vrací se, křikl Olda a koukal do otvoru. Voda klesla asi o dva metry, načež začala znovu stoupat. Opět nějaká vytekla na podlahu, ale bylo jí méně. Opět klesla, opět stoupla. Hladina se několikrát takto zhoupla, načež se ustálila asi metr pod úrovní horního okraje šibíku.
Malý Petr pronesl: voda stlačila vzduch. Proto už nestoupá.Jsme tady v bublině stlačeného vzduchu.
Nastalo ticho, zhasla světla. Chlapi rozsvítili elektrické baterky a zkusili přívod stlačeného vzduchu. Ten byl naštěstí funkční. Poté telefon. Byl hluchý.
...
Nahoře se o průvalu vody dozvěděli během pár minut.
Voda nakonec vystoupala 50 metrů vysoko. Čerpadla se rozjela naplno, ale příval byl hrubě nad jejich síly.
Všech sedm chlapů kteří dole uvázli se radilo co dál. Někoho napadlo zkusit klepat kladivem na kovové potrubí.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Pane Turku, vy tady v těch retenčních nádržích..., může být, že tam jsou i nějaké fosfáty?"
Zeptal se Krauz poté co se po výměně názorů, fyzických napadení oba vylezli z jedné smradlavé jímky.

- "Co já vím. Sračky jako sračky. Já jsem jen praktik, žádný chemik. Kdyby tam byl nějaký fosfor tak by to asi hořelo, světélkovalo nebo tak něco podobného, ne?"
Já dělám jen sanytr, od toho tady jsem a ostatní mě nezajímá"

- "No, máte štěstí, že jsem se dostal tady. I když musím říct, že se mi tady pranic nelíbi. A hlavně vy. Takový arogantni primitiv. Tady by to mohlo mít velké možnosti kdyby to vedl někdo kdo má větší IQ než opice!"

-"Asi vím na co narážíte. A musím vás zklamat. Takových, s prominutím učenců už tady bylo. S nejrůznějšími nápady. Např.:

- metan, bahenní plyn
- chlorečnan draselný
- fosforečnan železitý,(kdysi feramol FeCl3 + Na3PO4 = FePO4 + 3NaCl.)
A to jen tak namátkou jsem uvedl.

A nic se moc nepovedlo.
Teda s výjimkou toho fosforečnanu. Ten se v boji proti plžům našim zeleninovým pěstitelům osvědčil. A myslím si, že zrovna vy, nebo ten váš kolega to kdysi označil za absolutní nesmysl. Ve smyslu, že taková nejedovatá sloučenina nemůže nikterak fungovat.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Amazonky.
"Holky, pojďte se na to podívat. To se poserete smíchy. Zvlášť po tom Pálení čarodějnic kdy tady hrála ta skupina Požár mlýna. Já už se vůbec nedivím těm starým když na dobu před Martinskou katastrofou vůbec nevzpomínají dobře.
Tohle je video z roku 2024, z nějaké celosvětové hudební soutěže. Nějaké Erovize nebo Evropovize či jak se to tehdy jmenovalo. Tohle tam tehdy zvítězilo":
Nebinární Něco.jpg
Nebinární Něco.jpg (55.55 KiB) Zobrazeno 344 x
https://m.youtube.com/watch?v=CO_qJf-nW0k

- "Ty krávo, to jako fact? Já bych si o něco takového ani kolo neopřela!"

- "No, buďme rády, že jsme tu dobu nezažily. Nebo jen minimálně. A pro zlepšení nálady koukněte na toto z roku 1974:
Abba 1974.jpg
Abba 1974.jpg (73.38 KiB) Zobrazeno 344 x
https://m.youtube.com/watch?v=4XJBNJ2wq0Y

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2997
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Vojenská příprava, střední škola Město, písemný test.
...

Popište opotřebovávací válku.

Odpověď: opotřebovávací válka je druh války probíhající delší dobu. Není zaměřena na rychlé vítězství v manevrovém boji (udeř a zaber), ale naopak na postupné unavení nepřítele a vyčerpání jeho bojových i morálních sil. Kdy musíte být schopni rány nejen dávat ale i je přijímat

Co je při opotřebovávací válce důležité? Z hlediska výroby.

Odpověď: schopnost průmyslové základny dodávat armádě potřebné množství zbraní, munice, bojových systémů i dopravních a bojových prostředků po dlouhou dobu. Průmyslová základna musí být nadimenzována a schopna renundance (zálohování) pro případ poškození výrobních prostředků bojovou či záškodnickou akcí nepřítele. Zároveň je nutné v maximální možné míře používat domácí suroviny a výrobky z důvodu co nejmenšího narušení dopravních procesů akcemi nepřítele. Též je vhodné mít důležité výrobní prostředky rozdělené mezi více výrobců. To proto, aby se co nejvíce omezila možnost jejich zničení jedním "šťastným" zásahem. V tomto druhu konfliktu vyhraje ten, jehož průmyslová základna vydrží lépe fungovat. Což se potvrdilo za WW1 i WW2, kdy bylo nejprve Vilémovské a posléze nacistické Německo poraženo díky průmyslové základně USA která dokázala zbraně i výrobky chrlit rychleji než je strany Osy dokázaly ničit. Zvítězila hrubá síla doplněna jemnou silou speciální pro delikátní operace.

Jaké bojové prostředky jsou při opotřebovávací válce vhodné?

Odpověď: masovou výrobu jednoduchých zbraní je vhodné doplnit menší produkcí špičkovych zbraní.
Masová výroba jednoduchých zbraní je vhodná z toho důvodu, že se s nimi lidé kteří nemají s bojovou technikou zkušenosti naučí poměrně rychle zacházet. Toto je důležité při nahrazování ztrát vzniklých bojovým opotřebením.
Špičkové zbraně je vhodné přidělit profesionálním jednotkám vysoké hodnoty, které provádí důležité akce či slouží jako "hasiči" průšvihů. Případně jako "eliminátoři". Výcvik na ně je dlouhý, nováčci na něj nemají čas a ani zkušenosti.
Pokud nováčci získají zkušenosti a vědomosti mohou být časem přidělení ke speciálním jednotkám.

A příprava obyvatel?

Odpověď: u nás probíhá Branná a vojenská příprava už od základní školy. Lidé tak získají základní vědomosti použitelné při živelných pohromách, napadení i schopnost bránit své domovy a rodiny. To je něco s čím musí případný útočník počítat a má to do jisté míry odstrašující charakter, kdy se z desítek tisíc profesionálů stanou statisíce až milióny.
Společnosti "sněhových vloček" nemají v takovémto konfliktu šanci, neb se rozloží samy zevnitř. Ztratí sílu a jsou porobeny.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět