Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5401
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Víte co je to lockpicking?

- "Asi něco se zámky bych si tipnul. A picking asi nějaké jejich pitvání. Proč se ptáte".

- "Protože kluci si teď s něčím takovým hrají".
Klíče.jpg
- "Celkem by mě zajímalo odkud to mají. Ale tipnul bych si, že od cikánů z Černé Perly. Akorát nevím jestli to od nich dostali nebo jim to ukradli".

Pan Krauz:
- "Asi tuším na co to chtěli použít. Už delší dobu po nás loudili nějaké chemikálie. Že prý je potřebují na výrobu nějakých nátěrů na povrchové úpravy těch jejich vláčků. Ale nejsme blbí. A stejně, po výbuchu a demolice naší laboratoře už stejně mají po ptákách a těch po těch konzervačních hmotách...".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

V Zakázané čtvrti byla delší dobu připravována nová vyhláška o požární bezpečnosti školek, škol a dalších staveb kde se shromažďují děti.
Někteří zřizovatelé budov provedli rekonstrukci podle návrhu který "bude určitě schválen" už dopředu.
Ostatní měli pěknou honičku, neboť po schválení návrhu bylo na splnění požadavků málo času. A jelikož byl návrh schválen v jiné podobě než v té "určitě" měli z toho ti, kteří rekonstruovali dopředu zamotanou hlavu. Museli předělané zvovu předělávat, což je stálo další čas a hlavně peníze. Tudíž byli napadáni za neefektivně vynaložené finance a z toho důvodu i popotahování jelikož prý nejednali s péčí řádného hospodáře.
Další problémy nastaly v památkově chráněných objektech, kde památkáři odmítli schválit výměnu 110 let starých dveří. Za nové, protipožární, certifikované patentem. Požadavky hasičů je nezajímaly, tvrdili že chrání budovy před "novotami". Vypukla zákopová papírová válka, jejíž oběti byly hlavně děti, které po uzavření školek a dětských skupin neměly kam chodit.
A někteří provozovatelé a majitelé budov tento problém vyřešili klasickou českou metodou - improvizací. Dali totiž ke každému oknu zvenku skluzavku tvrdíce hasičům že skluzavka je evakuační zařízení a úředníkům že to je jen přemístitelné zařízení pro hru děti které stavbu nijak nenarušuje jelikož je samonosné, čímž některým úředníkům "vyzkratovali" CMU (centrální mozek úředníka).
Ve výsledku tak plán představitelů Zakázané čtvrti na zvýšení počtu míst ve školkách nabral zcela opačný směr.

A ve Spřátelených územích? Tam pro budovu platily požadavky na ní kladené v době její stavby/přestavby/rekonstrukce do doby než došlo k její další rekonstrukci či přestavbě. Žádné hromadné předělávky "podle novoty a za rok zase" se tak nekonaly.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5401
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pan Metuzalém už tady dlouho nevystoupil s nějakou zajímavosti z Předmartinské doby. A přitom je v Knihovně hodně často a pořád se tam probírá všelijakými archivními weby.

- "No, asi se nudí. Co má taky ve svém věku dělat, že? Vždyť už má kolem sta let!“

- "Já se nenudím, já jen nechci abyste si o mně mysleli, že jsem nějaký konspirátor. Některé věci jsem zažil, jiné ne, tak mně berte s rezervou. Třeba toto když už jsem byl vyzván:“
Během Rusko – Ukrajinské války se v Rusku nevídaným způsobem přemnožili hlodavci. Hlavně myši. Jak to bylo tehdy na Ukrajině se mi zatím nepodařilo zjistit. Ale zkusím ještě popátrat.
Zatím jsem narazil jen na toto:

Bruselský zákaz vývozu českých pastiček do Ruska. Např.:
Pastička buková.jpg
Pastička buková.jpg (14.15 KiB) Zobrazeno 1182 x
Pastička kovová.jpg
Pastička kovová.jpg (6.61 KiB) Zobrazeno 1182 x

Veškeré pastičky na myši, ale i jiné hlodavce, vyráběné v tehdejším KOVO DRUŽSTVU Olomouc, byly zařazeny do sankčního seznamu zakázaného dovozu do Ruska.
Předseda družstva se tehdy vyjádřil, že ruský trh byl pro ně celkem zajímavý.
Že Rusko je velká země a musí mít i i spoustu myší.
Pastičky šly velmi dobře na odbyt nejen v zaostalých vesnických oblastech, ale i v samotné Moskvě a podobných velkých městech a byly brzy po zavedení sankcí z EU vyprodány.
Viz. Např. toto:
https://www.planetsad.ru/product/myshelovka-chekhiya

Nápad EU v jádru vůbec špatný nebyl – nechat Rusko sežrat hlodavci, zničit jim zemědělskou produkci, vyvolat tam menčí hladomor, nechat napáchat jimi ve městech velké škody apod.

Jenže oni se ty pastičky naučili v rámci přechodu na válečný průmysl vyrábět sami. A ty sotisfikovanější, na jejichž výrobu a poptávku nestačili, začali dovážet z Číny a zemí mimo EU.
Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5401
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Pan Metuzalém pak ještě dodal:
V souvislosti s neštěstím v naší chemické laboratoři bych se chtěl zmínit o něčem trochu podobném. A to bylo podrobně zdokumentováno.
A i když mi říkáte Metuzalém tak tohle jsem zažít skutečně nemohl.
Bolevec 1917.jpg
A není to nic podobného jako můj předchozí příspěvek o boji EU proti Rusku m.j. pomocí pastiček na myši.

Je to o obrovském výbuchu muniční továrny v Bolevci poblíž Plzně za C&K v době vypjaté válečné situace v roce 1917.

Čímž nechci to naše neštěstí nijak zlehčovat!
Spíš naopak bych chtěl vyzdvihnout, že laboratoř, Bouchárna, výrobní objekty včetně Sanyternice a skladů se nevybudovaly v jednom objektu, ale byly postavené v bezpečné vzdálenosti daleko od sebe.
Na rozdíl od tehdejší Škodovky.
Tehdy tam zahynulo přes 200 lidí. Mimo jiné i několik mých předků.
A údajně i to neštěstí inspirovalo Karla Čapka k napsání románu Krakatit.
A možná i starého Krauze v jeho výzkumech, bádaních a publikačních prácech.

Nechce se mi o tom dál mluvit, ani nevím jak, tak jen tady máte starý dokument o té historické události:
https://www.youtube.com/watch?v=QrtaZ3IKXBY
To vydá více než stovky mých slov.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Martin se přidal k rozhovoru. My jsme při výbuchu v Laboratoři měli štěstí i v tom, že byla jasná obloha. Tlaková vlna výbuchu, kterou ochranné valy nasměrovaly vzhůru se tak mohla bez problémů rozptýlit.

Pan Metuzalém: vy máte zřejmě na mysli výbuch v Syntézii Pardubice v roce 1984. Tam tenkrát došlo ke značným majetkovým škodám i velkému počtu zranění.

Martin: ano, mám na mysli tento výbuch. Tenkrát ochranné valy nasměrovaly tlakovou vlnu vzhůru, jenže bylo zataženo nízkou oblačností. Tlaková vlna se tak od mraků odrazila zpět k zemi a způsobila značné škody. Mimo jiné rozbití oken do značné vzdálenosti od místa výbuchu. A od létajícího rozbitého skla bylo pořezáno značné množství lidí.
Ukázalo se tehdy, že čím větší okno je tím více je náchylné na rozbití. A to ať přímým tlakem tlakové vlny, nebo následným rozvibrováním. O čemž mi vyprávěl jeden ze starších kolegů, který v té době bydlel kousek od Pardubic. Slyšel zadunění rány a panelákové okno se zatřáslo. To menší vydrželo a to velké se vysypalo.

Pan Balzagette: jo, a když jsem před rozpadem viděl jaké "výlohy" se dávají místo oken ať už u domků či bytů jsem si říkal že tohle bude perfektní potrava pro tlakovou vlnu. Nehledě na to, že když máte v bytě či domě všude takovéto "výlohy" se tam ani neschováte.

Martin: máte na mysli hs portály?

Pan Balzagette: přesně to. "Okno" přes celou, nebo skoro celou zeď. Tohle když vám něco vysklí a střepy vrazí do místnosti se nemáte jak a kde schovat.

Martin: a taky budete mít problém to nějak provizorně "ucpat". Do normálního okna dáte nějakou OSB desku podloženou polystyrenem, silné fólie, prkna, nebo tak něco. Ale co s takovými "výlohami" které zaujímají velkou část plochy obvodového zdiva? Tady si nějaké rozumné řešení jen tak představit neumím.
A taky bylo pravdou to, že po rozpadu kdy už nebylo možné sehnat takto velká skla majitelé domů tyto "výlohy" velmi často v případě poruchy či rozbití zazdili a nechali otvor jen pro obyčejné okno. Světla tam měli i tak dost a alespoň to v zimě tak nepromrzalo.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

23. května 2024 dopoledne.
Včelnice u D.

Během ošetřování včelstev, asi tak v polovině slyším jak jede po polní cestě traktor. Nevěnuji mu pozornost, všímám si ho teprve až zastavil a řidič otevřel dveře. Poznávám bývalého souseda, soukromého zemědělce vedle kterého jsem bydlel 15 let. Do doby než jsem se s rodinou přestěhoval do Města.

Pojď za mnou, volá na mne.

Počkej, přijdu hned jakmile zavřu včelstvo. Poté, co jsem zavřel včelstvo se vydávám za ním. Oblečen do včelařského obleku s kuklou na hlavě.

Když jsem přicházel k traktoru mi soused povídá: to abych snad nevylezal ven, když vidím jak za tebou létají včely až sem.

Já: dneska jsou holky nějaké nepříjemné. Asi bude bouřka.

S: jo, jak vyleze slunce zpoza mraků pálí doopravdy festovně. A taky je dusno.
A jak se máš?

Já: ujde to. I když teď to máme celkem hektické. Opravujeme starší domek. Práce mám až nad hlavu. A do toho mi onemocněla dcera. Mají ve škole neštovice a zrovna když měla jet na výlet se celá opupínkovala.
Ale jinak je celkem klid.

S: a v práci?

Já: tam je to v pohodě. Začátek roku byl slabší, ale teď už to prý vypadá lépe. U když s tím co se dělo za kůrovcové kalamity přede dvěma lety se to nedá srovnávat. A tobě se v hospodaření daří jak?

S: je to pěkně na hovno. Nesmíme vůbec nic a ani nevím co bude dál.

Já: počkej? To nechápu? Nesmíš vůbec nic? Jak to? Vždyť jsi soukromník.

S: dnes už to není jako dřív, když jsem si určoval kde co zasadím a kdy a jak se o to budu starat. Dneska mi všechno nařizují z kanceláře. A jenom sedí u počítače a vše kontrolují. Určují mi co smím na kterém poli pěstovat a nařizují mi jak se o to mám starat. Vem si třeba takovou orbu. Dnes už skoro nesmíme orat. Povolují mi orat jen před pšenicí. Jinak orat nesmím.

Já: počkej? To jako vážně nesmíš vůbec orat? Vždyť z toho mají radost tak akorát myši. Vždyť nás a škole učili že pořádná hluboká podzimní orba je základem budoucího výnosu a též se s ní zlikvidují myši. Které si v létě a na podzim nadělají nory a natahují si do nich, do zásobních komor zrna obilí. Pluh jim nory zničí, obrátí je nahoru a dravci se o myši postarají (na vyorané myši je vidět). A ty, co nezajdou tímto způsobem udělá v zimě hlad a zima.
Nehledě na podmítku. Ta zlikviduje plevele a zrna co spadla na zem a vzešla. Když se to nesmí takto dělat musí být pole pěkně zaplevelené a zamyšené

S: místo podmítky musíme stříkat. Přesně jak to dělají v družstvu. Ti už vůbec neorají. Jen všechno pálí randapem.

Na to konto jsem si vzpomněl na informaci od příbuzné že takových případů rakoviny trávicího a vylučovacího traktu jako je teď dříve nebylo ..

Soused pokračoval: všechno stříkají. A pole jsou tvrdá jako beton.
Povzdechl si. Už ve středověku lidé věděli že musí půdu na kypřit aby jim vůbec něco vyrostlo. Půdu ryli naostřenými, jen okovanými dřevy a když se objevil první skutečný pluh, ruchadlo bratranců Veverkových to bylo radosti. Že už jim konečně něco pořádně vyroste. Zatímco dnes mi to připadá že se vracíme zpět
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

S: daleko horší je to, že vůbec nevím jestli obilí prodám. Udělal jsem si smlouvu v sile ve Městě. Papíry se mnou podepsali, ale rovnou mi řekli že obilí budou vykupovat jen dokud se silo zcela nezaplní. A místa už jim tam moc nezbývá. Tak jsem si udělal smlovu v sile kousek od nás. Ale tam mi rovnou řekli, že za obilí neplatí penězi. Ale že si mám v ceně obilí které ode mne vykoupí vybrat zboží. Hnojiva, nářadí, stroje, košťata, kýble.
Třeba ta košťata a kýble mi nabízeli už vloni. A když jsem jim řekl že košťata a kýble doma mám a další nepotřebuji, jelikož dělat metaře ve Městě nehodlám se na mne docela divně dívali.
Potřebuji peníze. Na zaplacení daní, nafty, pojistek, živobytí a mnoha dalších věcí. Každý od něhož chci něco koupit po mne chce peníze. Ne košťata. Vždyť povinné pojištění pro nás čtyři je skoro dvacet tisíc měsíčně. To si snad myslí že na finančák ponesu košťata?

A mně napadlo: ještě aby s koštětem šel na brigádu uklízet na finančák. Aby mohl že zdaněných peněz zaplatit daně. To už by byl vážně vrchol ... .
Nevěděl jsem jak dál pokračovat v rozhovoru. On, dříve takový optimista a takové řeči. Kam jsme to dopracovali. Co se to tady proboha děje.
Ale to nejhorší mělo teprve přijít.

S: víš o tom, že V vloni před Vánoci s hospodařením skončil? Prodal pole a šel dělat do družstva.

Já: :shock: :shock: :shock:

S: jo, sekl s tím. Už to nemohl utáhnout. A neměl na nové vybavení které po něm chtěli.

Já: počkej, to vůbec nechápu. Vždyť V byl jediný rolník tady v okolí který dokázal přežít i komunismus jako soukromník. Nevzdal se a na svých deseti hektarech i v době totality hospodařil jako jednotlivě hospodařící rolník. Tomu nemohu uvěřit. Že on by to vzdal. Takový držák. Makal a po nikom nic nechtěl.

S: On nechtěl. Ale oni chtěli. Zakázali mu na polovině polí orat. Tím pádem by musel pořídit bezorebnou technologii. A ta stojí několik milionů korun plus nový traktor, jelikož jeho "major" není s novými stroji kompatibilní.

Já: a dotace? Vždyť těch má vláda plnou hubu.

S: chceš mne nasrat? Ti ve Městě změkl mozek?! :evil:

Já: promiň. Nejde mi to do hlavy. Proto se ptám. A jestli to bylo nevhodné se omlouvám.

S: nic se neděje. Ale s dotacemi na nové zařízení je to tak, že si ho musíš koupit za své a až časem ti něco dají. A on na to neměl. Proto musel skončit. Jinak by ho zničili pokutami.

Já: to je strašné. Přežil komunismus, divoké devadesátky, naději nového tisíciletí a nakonec ho porazil Zelený úder.

S: hele, ani já nevím jak dlouho to vydržím. Vůbec nemám výhled do budoucna. Nevím co bude dál. Jestli my čtyři vydržíme, nebo jestli to položíme. Byť máme před 50 hektarů na nás tlačí stále víc. Někteří ze zemědělců v okolí jsou na antidepresivech. My, jelikož jsme bez dluhů a na svém se zatím držíme, ale třeba takový Myslík, který si nabral půjčky a za nájem za hektar nasliboval šest tisíc korun je z toho s nervama v háji. "Zobe". Jako mnozí... . A až to "položí" plody jejich práce shrábne někdo jiný.


Já: si snad děláš srandu...

S: nedělám. Oni nám dávají najevo že nechtějí abychom dělali co děláme. Že prý vše dovezou...

Já: až jim do parníku třískne torpédo, ehm podvodní dron se budou divit. Až budou mít hlad.

S: oni už ne. My budeme mít hlad.

Ještě chvíli jsme se bavili, načež soused odjel na pole. S postřikovačem za traktorem. Já se vrátil ke včelám. Avšak toho dne už mne to ve včelách nebavilo. "Holky" to asi vycítily, neboť jsem při odchodu ze včelnice dostal za ucho žihadlo.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5401
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Radnice ve Městě získala nějaký zahraniční grant na projekt Přejmenování ulic a veřejných prostor. A už s tím začali.
Cedule.jpg
Cedule.jpg (52.83 KiB) Zobrazeno 1060 x
Cedule1.jpg
Cedule1.jpg (59.58 KiB) Zobrazeno 1060 x
- "A co je na tom zvláštního? Vždyť to se u nás dělo vždy v závislosti na tom který režim nebo mocenská skupina byly zrovna u moci. A nebyly to jen ulice, ale třeba i továrny nebo rovnou celá města. Vítkovické železárny - VŽKG, Zlín - Gotvaldov - Zlín atd.
Zlín-Gottwaldov.jpg
Zlín-Gottwaldov.jpg (31.34 KiB) Zobrazeno 1060 x
Nebo za protektorátu se zaváděla němčina na úřadech, dvojjazyčné názvy podniků a institucí nebo používání německých jmen měst a obcí (před těmi českými). Začátkem roku 1940 pak říšský protektor nařídil dvojjazyčné pojmenování ulic Prahy. Nadobro se odstraňovaly politicky nevhodné a ideologické názvy".

- To ano, ale tohle tam poněkud přehánějí. A pokud si vzpomínám, tak s výjimkou C&K mocnářství a protektorátu žádné dvojjazyčné názvy ulic nebyly. Dokonce ani po roce 1968 nebyla na žádných cedulích azbuka i když Rusů tu bylo jak psů. A ani po roce 1989 nebyla na cedulích žádná angličtina nebo němčina".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5401
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Co uniklo z jednání zastupitelstva Města:

Padlo několik vážně míněných návrhů od stále se rozrůstající arabské komunity. Ve smyslu, že je nejvyšší čas zavést arabštinu jako hlavní úřední jazyk a začít všelijak upozaďovat češtinu. Debata byla zpočátku velmi bouřlivá, ale postupně se všichni shodli, že jiná cesta není zvlášť když přivandrovalců tam stále přibývá, odmítají se učit česky a považuji češtinu za obzvlášť barbarsky a nelogický jazyk.
Jen, že to nejde udělat najednou, že by to mohlo u některých konzervativců vyvolat bouři nevole která by mohla přerůst v rozsáhlé nepokoje.
Viz. Overtonovo okno, syndrom Vařené žáby apod.
Musí se na to zvolna a pomalu.
A proto byl předběžně schválen návrh aby děti ve školách začaly psát zprava do leva jak je obvyklé v arabských zemích.
Že prý to není nic těžkého a že si na to rychle zvyknou.
Jako příklad uvedl toto:

uonkyvz ezl ot an is elhcyr a éhcudondej ěnlpú ot ej ťydžv

Se slovy: Je tady snad někdo kdo to nedokáže přečíst?

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Cestou domů a i později, hlavně večer jsem přemýšlel nad rozhovorem s bývalým sousedem. Čím víc jsem nad tím přemýšlel tím víc mi bylo jasné že tato krize je úplně jiná než krize minulé.
Hospodářské krize minulosti byly zpravidla způsobeny ekonomickou či hospodářskou nerovnováhou. Kdy se něčeho vyrábělo hodně (či málo) a cena neodpovídala výrobní ceně či možnostem kupců. Výsledkem bývala krize kdy došlo ke zvýšení efektivity výroby, práce a následně nastartování hospodářského růstu.
Ale teď je to jiné. Tato krize není primárně hospodářského původu. Její původ je úplně jiný. Je to krize ideologická, kdy pod vlivem ideologie Zeleného úderu došlo k ideologickému zdražení energií (máme je nejdražší v Evropě), neskutečnému nárůstu regulace, nebývalým zásahům do našich životů, kdy je nám včera dotované dnes zakázáno. Toto se projevuje nejen v zemědělství, ale i v našich životech kdy jeden příklad mluví za vše. Nové, eko kotle na uhlí ještě před rokem dotované mají být zakázané aby se rozjelo další kolo dotací na kotle na biomasu a tepelná čerpadla. A to už se začíná mluvit o tom že to taky nebude eko... . Co si jen pomyslet.
Ale zpět k zemědělství. Uvědomil jsem si starou známou pravdu že nás tři jídla dělí od chaosu a rozvratu společnosti. To může být ono. Pokud dojde k likvidaci našeho zemědělství a dovoz potravin bude zaražen vypukne dříve či později hlad. Hladové bouře, rabování, rozpad společnosti,... . No prostě vše co s tím souvisí.
A nebo nastane to, o čem jsme se bavili před odjezdem. A to, že se naši půdy zmocní moloch, či princové a princezny kteří si zaplatí lobokraty a vybrané aktivisty aby naším lidem kladli do cesty co nejvíce překážek a tím je donutili pod cenou prodat to, na čem se dřely celé generace jejich předků. A až to budou mít celé si prosadí takové podmínky které budou vyhovovat jim. Tak jak se to stalo v Jižní Americe. Postupem času se tak vytvoří neofeudální společnost, kdy ti nahoře budou chtít stále více peněz a moci pro ukojení svých potřeb. Ti uprostřed budou mít za úkol ideologicky zpracovat ty dole a zároveň na ně dohlížet, aby s radostí makali pro "zařné zelené zítřky". Vždyť jak to řekla hlavní představitelka EU: na zelenou transformaci potřebujeme bilióny eur. Které však obratem odtečou do vyvolených kapes. Tam, kde se vyrábí a překupuje to, co by se mohlo vyrábět i u nás. Kdyby to nebylo z ideologických důvodů vyštváno pryč.
A kdo to vše zaplatí? My. Daňoví poplatníci. Nejprve penězi, následně majetky, někteří zdravím a i životy si to vezme. Ať už těch kteří to nezvládnou, tak i těch kteří zemřou kvůli stresu, hůře dostupné zdravotní péči, či jim bude jinak zkrácen život.
Je toto naše volba? Chceme to?

Od toho jsou volby, kdy si musíme uvědomit že i nevolba je volbou. A taky to, že naprostá většina práce našeho zákonodárného sboru spočívá v převodu EU zákonů a vyhlášek do našich zákonů. To je to důležité a z toho musíme vycházet. Z toho, že to hlavní se děje v Bruseli a v hlavách našich představených.
Koukejme tak, abychom viděli. Na cestu po které jdeme a nenechme se obludit sladkými řečičkami zelených víl vedoucích obluzence do Bažiny zapomnění.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Novou laboratoř se podařilo postavit během necelého měsíce. Což pan Krauze uvítal s nadšením. Ihned se vrhl do instalace nového vybavení laboratoře.
A s celou stavbu se pojila ještě jedna změna. Stavba to byla dřevěné konstrukce, avšak dvojicí masivních betonových zdí rozdělená na dvě poloviny. Mezi zdmi byly ponechány tři metry prostoru, obě poloviny stavby a střední třímetrová část byly řešené jako nezávislé jedna na druhé s tím, že průchod mezi oběma částmi byl dvakrát lomený. Prostě jste při průchodu z jedné laboratoře vešli do meziprostoru, otočili se o devadesát stupňů doleva, ušli deset metrů, otočili se o devadesát stupňů doprava a vešli jste do druhé části budovy. Tato na první pohled nezvyklá konstrukce byla provedena s cílem maximálně oslabit tlakovou vlnu případného výbuchu a omezit šíření případného požáru. Neboť už z minulosti se vědělo že chodba zalomená dvakrát o devadesát stupňů eliminuje tlakovou vlnu.
Jak na to poznamenal pan Metuzalém: už za WW2 měly protiletecké kryty dvakrát zalomený vstup.
V meziprostoru bylo po krajích u oken nainstalována WC a sprchy s vanou. Na stavbu jedné mužské, na straně druhé ženské. To uvítali pracovníci s tím, že už nemusí chodit do "boudy".
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Spolu s ideologickou krizí souvisel ještě jeden fakt. Ten, který o něco později způsobil ještě daleko větší bolení hlavy. A to pomocníci Severního kříže, kteří k nám byli navezeni. Poté, co ideologická krize způsobila ekonomický propad v zemích bývalé Západní Evropy. Došlo k poklesu daňovych výběrů, peněz na "držhubný tribut" se začalo nedostávat a oni se začínali bouřit. To s sebou zcela pochopitelně nešlo značnou nevoli domácího obyvatelstva těchto zemí. A tak politici tam, na západě (hlavně ve Francii a Itálii) vytáhli ze šuplíku papír dávající jim legitimitu k transferu těchto nepřizpůsobivých jedinců, jejich rodin, kmenů a klanů a začali je lifrovat do zemí Střední a Východní Evropy.
Ptáte se, co to bylo za papír? Byla to přece migrační dohoda podepsaná ministrem Anšlusem, u nás tak trefně nazvaná "Zvací dopis 2". To bylo to, co jim dalo plaštík legitimity přesto, že tento canc papíru byl podepsán jedním člověkem bez řádného projednání naší poslaneckou sněmovnu a Senátem. Jen jeden člověk, u kterého dodnes nevíme co ho k tomu činu vedlo. Byl to náhlý záchvat "europanství" (od slova europán)? Kdy se cítil víc "europánem", nežli Čechem? Nebo na něj vytáhli nějaké to "kompro"? Či mu snad slíbili nějakou odměnu? To dodnes nevíme, pokračoval pan Balzagette.
Ale byla možnost to změnit. Ptáte se jak? No přece volbou, kdy by se po zvolení správných lidí do europarlamentu začal řešit odsun těchto problémových ekonomických migrantů tam odkud přišli místo roznesení "ohně" po celé Evropě včetně nás.
Žijeme ve světě, kde je následek jedné příčiny příčinou následku nastávajícího. Kdy lidé obluzení novou ideologií pozvou do své domoviny nepřizpůsobivé hordy v domnění že tak odčiňují domnělou křivdu a "pomáhají", aby jiní způsobili ideologickou hospodářskou krizi. Každá z těchto dvou hlavních příčin by sama o sobě katastrofu hned tak nezpůsobila, avšak jejich načasování a následný souběh způsobilo to, co se stalo.
Tak jako u spousty katastrof jedna příčina katastrofu nezpůsobí, ale teprve celý řetězec příčin vedoucí až do posledních vteřin před katastrofou způsobí tuto katastrofu. Což je úzus platící nejen v technice, ale i v lidské společnosti.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Bavili se mezi sebou pan Balzagette s panem Metuzalémem.

Říká Vám něco Vestfálský mír? Zeptal se pán Balzagette.

Ano, říká. Opáčil pan Metuzalém. Šlo o soubor dvou smluv které ukončily dvě války. Třicetiletou a osmdesátiletou.

A víte co na tom bylo zajímavého?

Proti jiným mírovým smlouvám hlavně to, že se znepřátelené strany nesetkaly tváří v tvář. Jejich vzájemná animozita byla taková, že katolíci se usadili v Munsteru (Severní Porýní - Vestfálsko) a protestanti (Švédové) v Osnabrucku (Dolní Sasko). Jednání probíhala po dobu čtyř let, od roku 1644 do roku 1648 a vyvrcholila podepsáním mírových smluv dne 25.10.1648. V nich se stanovila náboženská svoboda, Nizozemsko získalo svobodu (to byl konec 80 ti leté války za nezávislost Nizozemí) a lidé kteří během války přišli o majetky, náboženskou svobodu a svobodu je získali zpět.

To je důležité. Velmi zajímavá je na tom ještě jedna věc.

Jaká? Otázal se pán Metuzalém.

Pan Balzagette: přeci to, že k dohodě o míru došlo bez toho že by se představitelé válčících stran setkali tváří v tvář.

Pan Metuzalém: to máte pravdu. I když už jsem to nakousl. Oni byli padesát kilometrů od sebe.

Pan Balzagette: a víte jak mír dohodli?

Pan Metuzalém: aha, už si vzpomínám. Jedná strana konfliktu se domluvila na stanovisku, to sepsali a poslem odeslali druhé straně konfliktu. Ti si to přečetli, probrali to a usnesli se. Výsledek svého rokování sepsali a posel jel zpět za první stranou konfliktu. Takto to provozovali čtyři roky, než se dohodli na míru. Prvně naprosto protichůdná stanoviska se postupně vlivem "jednání přes posly" sbližovala až to nakonec klaplo. Potvrdilo se tak že jako každý mír končí válkou tak i každá válka končí mírem.
Vše je jenom na představitelích protistran jestli se budou chtít domluvit dříve než se vzájemně zničí . Protože i touto možností válka skončí a nastane mír. Ale bez nás.

Pan Balzagette: a víte kam s tím mířím?

Pan Metuzalém: aha. Na tu dnešní válku. Byť se vzájemně "zazatykačovali" a dávají najevo že tváří v tvář jednat nebudou mohou uspořádat oddělené konference a časem se "domluvit přes posly".


Pan Balzagette: co šlo tenkrát může jít i dnes. Musí však chtít. Tak jako tenkrát.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5401
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero, kolik máš tady těch psů? Zdá se mi, že počet tady těch vodítek jejich množství vůbec neodpovídá.
Kolik vodítek-tolik psů.jpg
Kolik vodítek-tolik psů.jpg (60.13 KiB) Zobrazeno 882 x
A myslím si, že jich máme zbytečně hodně. Kdo je má živit. Nejsme přece žádný dotovaný psí útulek.

- :Náčelníku, každá rasa je vhodná na něco jiného. A taky každý pes z jedné rasy se hodí na něco jiného. A k těm vodítkům. Nemám rád ty staré výrazy typu jako bojoví psi, Samostatně Utočíci Psi .-(SUPi) apod., ale takoví psi vodítka nepotřebují. Byla by jim jen přítěží!
A co se týká toho krmení... Ještě pořád mám tu svou kárku a drtič kostí...".

- "To ať tě ani nenapadne!"

- "Náčelníku, já vím, já Vás tak jen zkoušel. A stejně teď už delší dobu žádné ozbrojené střety neprobíhají. I když si myslím, že to zas brzy začne".

- "Dobrá tedy, nechejme toho. Já jsem přišel z jiného důvodu. Mnoha lidem leží ten psinec nějak v žaludku. Tak bych tě chtěl požádat aby sis o těch psech připravil nějakou osvětovou přednášku kde bys to jejich množství nějak obhájil. Takže zítra večer".

- "Náčelníku, ale já nejsem žádný řečník!"

- "To je rozkaz!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

drigon píše: 28.05.2024 6:37 Spolu s ideologickou krizí souvisel ještě jeden fakt. Ten, který o něco později způsobil ještě daleko větší bolení hlavy. A to pomocníci Severního kříže, kteří k nám byli navezeni. Poté, co ideologická krize způsobila ekonomický propad v zemích bývalé Západní Evropy. Došlo k poklesu daňovych výběrů, peněz na "držhubný tribut" se začalo nedostávat a oni se začínali bouřit. To s sebou zcela pochopitelně nešlo značnou nevoli domácího obyvatelstva těchto zemí. A tak politici tam, na západě (hlavně ve Francii a Itálii) vytáhli ze šuplíku papír dávající jim legitimitu k transferu těchto nepřizpůsobivých jedinců, jejich rodin, kmenů a klanů a začali je lifrovat do zemí Střední a Východní Evropy.
Ptáte se, co to bylo za papír? Byla to přece migrační dohoda podepsaná ministrem Anšlusem, u nás tak trefně nazvaná "Zvací dopis 2". To bylo to, co jim dalo plaštík legitimity přesto, že tento canc papíru byl podepsán jedním člověkem bez řádného projednání naší poslaneckou sněmovnu a Senátem. Jen jeden člověk, u kterého dodnes nevíme co ho k tomu činu vedlo. Byl to náhlý záchvat "europanství" (od slova europán)? Kdy se cítil víc "europánem", nežli Čechem? Nebo na něj vytáhli nějaké to "kompro"? Či mu snad slíbili nějakou odměnu? To dodnes nevíme, pokračoval pan Balzagette.
Ale byla možnost to změnit. Ptáte se jak? No přece volbou, kdy by se po zvolení správných lidí do europarlamentu začal řešit odsun těchto problémových ekonomických migrantů tam odkud přišli místo roznesení "ohně" po celé Evropě včetně nás.
Žijeme ve světě, kde je následek jedné příčiny příčinou následku nastávajícího. Kdy lidé obluzení novou ideologií pozvou do své domoviny nepřizpůsobivé hordy v domnění že tak odčiňují domnělou křivdu a "pomáhají", aby jiní způsobili ideologickou hospodářskou krizi. Každá z těchto dvou hlavních příčin by sama o sobě katastrofu hned tak nezpůsobila, avšak jejich načasování a následný souběh způsobilo to, co se stalo.
Tak jako u spousty katastrof jedna příčina katastrofu nezpůsobí, ale teprve celý řetězec příčin vedoucí až do posledních vteřin před katastrofou způsobí tuto katastrofu. Což je úzus platící nejen v technice, ale i v lidské společnosti.
Právě toto selhání jednotlivce, který podepsal to co podepsal bylo jedním z hlavních důvodů zavedení Velké sedmy. Hlavního rozhodovacího orgánu Spřátelených území. Kdy je dáno, že aby bylo rozhodnutí schváleno a bylo právně platné s ním musí souhlasit minimálně šest ze sedmi členů Velké sedmy (hlasuje se tak, že od hlasů "pro" se odečítají hlasy "proti" s tím, že výsledek musí být více než polovina (6-1=5, což je více než polovina, 5-2=3, což je méně než polovina). Hlasuje vždy plná sestava, hlasovat je možné pouze ano či ne, nehlasovat, či zdržet se není možné).
Ve Spřátelených územích platí, že aby byl mezistátní či důležitý dokument či smlouva platné musí být podepsány minimálně šesti členy Velké sedmy. Tím je zajištěna ochrana proti selhání jednotlivce, neboť "zpracovat" šest lidí, kteří jsou navíc zavázáni svému oboru a národu je daleko složitější a méně pravděpodobné než když to udělá jeden. Navíc "na tajňačku".

Nehledě na to, že členové Velké sedmy jsou volení na dobu neurčitou, což jim dává možnost prosazovat a realizovat dlouhodobé projekty s tím , že zároveň mohou voliči daného člena Velké sedmy u kterého nadobudou podezření že člen Velké sedmy jimi zvolený nedostatečně zastupuje jejich zájmy ho v plebiscitu odvolat. Právě tato "neurčitost" jejich mandátu je druhou pojistkou proti jejich selhání. Dává totiž výhodu dlouhodobého plánování a zároveň odstraňuje nevýhodu časově určitého mandátu, kdy se "demokraticky" i demokraticky zvolený politik může ve funkci různými způsoby držet až do konce volebního období i proti vůli značného množství voličů.

S těmito dvěma pojistkami se pojí pojistka třetí. Platná pro všechny zastupitelé, úředníky, veřejně činné osoby a i členy Velké sedmy. Pro tuto třetí pojistku se vžil název "kocouří sek". Touto pojistkou není nic jiného než zkouška odolnosti vůči korupci, kdy je danému člověku dána "neodolatelná nabídka" a sleduje se jak se zachová a co udělá.
Pokud "neodolatelnou nabídku" odmítne je to v pořádku.
Pokud " neodolatelnou nabídku" nahlásí příslušnému orgánu je to taky v pořádku.
Pokud "neodolatelnou nabídku " přijme má problém. Dopustil se totiž jednání, které může být kvalifikováno od nedovoleného zvýhodnění přes korupční jednání až po vlastizradu. Trest za to může být jak propuštění ze služby spojený se zápisem do Doložky k identifikační kartě, přes pobyt v Sanytrnici či Lomu až po trest řekneme... .
U této třetí možnosti platí, že se "kocouří sek" dohrává až do konce. Kdy je jasné že přistižený skutečně jednal pod cizím vlivem, či za úplatu nebo protislužbu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Když vešlo ve známost že se bude konat přednáška o psech se Fera došla zeptat starší dáma s bišonkem jestli může být do povídání zahrnut i její miláček. Co na to Fero řekl není známo.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5401
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero:
Já to nechtěl, já na takové věci nemám, ale Náčelník mi to dal rozkazem.

Abych prý nějak zpopularizoval náš psinec a abych se rozhovořil o prospěšnosti takových psů.
Ale já jsem jen obyčejný cikán. Žádný řečník, výzkumník nebo nějaký badatel!
Tak kuwaa fix, co jsem měl dělat?
Já rozumím jen psům, znám je, umím s nima komunikovat, cvičit, krotit je a tak.

Napadlo mě nechat si s tím poradit chytřejšími a vzdělanějšími lidmi.

A jak jsem dopadl?
Ne moc dobře.
Začal jsem u p. Metuzaléma a ten:
V roce 1940, 30.května ve čtvrtek v podvečer, zrovna měl svátek Ferdinand, mě ošklivě pokousal německý Německý vlčák. Měl jsem tehdy 16 let. A od té doby nemůžu psy ani cítit A ty Fero, neuraž se, smrdíš na hony psincem. Běž se poradit s Balgazettem. Nebo s doktory.
*
Ale ani tam jsem neuspěl. Doktoři na mě neměli čas a Balgazette mě odbyl.
Dělal tam něco s kopiem16 olejomaleb s názvem Dogs Playing Poker. Od nějakého Cassiuse Marcelluse Coolidge. A dal mi tyto obrázky ať je na té přednášce použiju.
Dogs Playing Poker.jpg
Dogs Playing Poker1.jpg
Dogs Playing Poker2.jpg
Já mu říkal, že se mi tam budou kvůli tomu smát. Že psi takové schopnosti nemají. A už vůbec ne na poker.
A on na to, jestli znám tu příhodu
jak dva chlapi hrají v hospodě mariáš se psem?
A nějaký kibic poznamenal, že to je mimořádně chytrý pes. Není, blbec je to!
Hra s nim je naprosto na hovno. Vždycky když má dobrý list tak vrtí ocasem.
Dělal si ze mně srandu, ale dobře mi poradil když mi doporučil veterinářku.
A měl jsem štěstí. Ona zrovna pátrala po zapojení psů v bezpečnostních a ozbrojených složkách v souvislosti s ošetřováním jejich ran a léčení v polních válečných podmínkách.
A dala mi tuto flašku.
https://kkvtacnik.szm.com/sk_cz/1.htm
Tak prosím někoho ať ji tady promítne. Já fact nejsem žádný řečník a těch údajů a dat tam je tolik, že bych nevěděl co a jak vybrat.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5401
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero se pak nějak rozmluvil díky starší dámě s bišonkem:

- "Fero a jaký máte názor na takové psíky?"

- "Osobně bych je spíš zařadil mezi kočky, fretky, králičky, potkany, bílé myši a podobné domácí mazlíčky. Pro naši dobu úplně nepoužitelná rasa. Anebo jen na hlídání pokojů nebo menších prostorů protože někteří ti mrňousi jsou dost uštěkaní a čich a smysly taky mají. A v jejich prospěch hovoří i to, že je potencionální útočník může lehce přehlédnout nebo se jimi nebude vůbec zabývat a tím zvýší jejich šanci na přežití.
Teda pokud ho jejich štěkot tak nerozčílí, že se ho pokusí zašlápnout. Pokud ho vůbec najde.
A z hlediska služební kynologie je to vcelku nepodstatné.
Ale viděl bych použití těch miniaturních psích plemen jako účinnou obranu proti kapesním zlodějům. Takový psík v kapse nebo v tašce či kabelce taky pomůže ochránit majetek před kapsářem a nepříjemně ho překvapit.
Já osobně dělím podle vzrůstu psy do následujících kategorií:
-mikropsi
-minipsi
-psi
-maxipsi
*
Ale i mezi minipsy, přip. mikropsy bych viděl pro dnešní dobu některé velmi užitečné. Hlavně Pražského krysaříka. To je neskutečně vitální bojovník s hlodavci a s velkým srdcem. A zuby má ostré a špičaté jako kočky.
Anebo i třeba takový Jack russell teriér, někteří jezevčíci...
No, je jich hodně".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Jak jste si jistě všimli, psi byli používaní i při ostraze železnice. A to už od první republiky, kdy začali být umísťování na místa křížení tratí z důvodu jejich rychlé dopravy na místo potřeby.

Jó, osožáci, to byla tenkrát pěkná hovada, ozval se kdosi. Jeli jsme tenkrát vlakem ze zábavy a měli tam vlčáka. Kontrolovali nám jízdenky a nesměli jsme vůbec nic... .

Fero: to víte, oni byli zodpovědní za pořádek na železnici. Však když si vzpomenete, viděli jste tenkrát posprejované vlaky?

To je fakt, tenkrát to skoro nebylo vidět. A taky po tom tvrdě šli. Řekl další.

Fero: a vidíte dnes posprejované vlaky?

Nově ne. Občas je vidět nějaké staré posprejování. Ale nové už ne

Ony se taky těžko shánějí spreje. Podotkl další.

Fero: nejen to. Ale hlídači na nádražích a v depech patřící pod ostrahu železnice si od našeho psince berou služební psy. A věřte tomu, že takový cvičený pes u nohou hlídače je podstatně pádnější argument proti různým sprejerům, vandalům a záškodníkům nežli samotný hlídač. Takový mladý kluk dokáže staršímu hlídači snadno utéct, ale psovi? Těžko. Nehledě na to, že pokud začne dotyčný před hlídačem utíkat i přes výzvu je jeho zadržení pomocí psa daleko humánnější nežli střelba. Kterou může být ohroženo i okolí (odraz kulky od vagónu, sloupu ...). To je důvod proč se při ostraze používají psi.
A to je i důvodem proč ustaly sprejerské útoky na vlaky. Protože jak jednotlivci, tak i různé partičky nemůžou vědět, jestli se náhodou pod vagónem neplíží vlčák s hlídačem, kterého pes díky svým smyslům upozornil na nekalou činnost.
S tím, že to co platí o ostraze železnice platí i o ostraze jiných budov, podniků a pozemků. To je důvod proč zde máme tolik psů.

A co psi menších plemen? Ty zde máte taky. A nechcete snad tvrditi že oni též zadrží zločince?

Fero: ne, tito menší psů nejsou určení k zadržení zločince. Ale k vyhlášení poplachu.

O čemž věděl své Martin, kterému před časem únosci unesli syna poté, co zlikvidovali dvojici hlídacích psů na jeho zahradě a do domu pronikli přes střechu kde nebylo namontované poplašné zařízení. Martin s Danielou problém probrali a došli k závěru že mít v domě malého psa by tento vzhledem ke svým smyslům únosce zaregistroval dřív než pronikli do pokoje Radimka. Tudíž si ke dvěma novým hlídacím služebním psům na zahradu pořídili ještě třetího. Malého, asi desetikilového. Malý pes dostal pelech do ložnice za dveře a rodina od té doby spala v klidu s vědomím, že "živé poplašné zařízení" je na nebezpečí upozorní včas.

K tomuto tématu Fero ještě řekl: u malých psů neřešíme ani tak příslušnost k jednotlivým plemenům. Ale hlavně jejich vlastnosti. Jako jsou rychlost, poslušnost a ovladatelnost. Plus několik dalších vlastností. Psi, kteří mají požadované vlastnosti křížíme a z jejich štěňat vybíráme ta nejvhodnější. Takto se nám tu začíná rýsovat nové plemeno: mlýnský malý strážní pes o hmotnosti tak do 15 až 20kilogramů. Jehož úkolem nebude pachatele zadržet, ale odhalit ho a navést na něj člověka či velkého psa. Případně sloužit jako živé poplašné zařízení v domě.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Varianta velký pes či psi venku a malý jako "živé poplašné zařízení" v domě byla nejvíce používaná. Avšak někteří to dělali obráceně. Malého psa nechali venku, kde svým štěkotem hlásil narušitele. A vzhledem ke své velikosti, nebo spíš malosti a obratnosti byl hůře zasažitelným cílem, zatímco velký pes či psi čekali na svou příležitost v domě či jiném objektu. Ta nastala když se narušitel přiblížil k domu či pronikl do domu či jiného objektu. Zde velký pes zaútočil ze zálohy, narušitele strhl na zem a následně ho zadržel či zneškodnil. Rychlost a povaha útoku velkého psa prakticky nedávala narušiteli čas na reakci.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět