Jak bylo dnes
Re: Jak bylo dnes
Občas je potřeba si udělat radost
Teď ještě vyzvednout Canika
a pan Mlock půjde odpočívat do nočního stolku.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Re: Jak bylo dnes
Mou partnerku volali do banky ohledně platební karty. Po telefonu nic nevyřizovala, přece jenom falešní bankéři číhají. Ale došla si do banky osobně kde jí sdělili že došlo k úniku dat z její platební karty. Tento únik způsobilo Temu. Kde před časem koupila nějaké oblečení. Výsledkem tak bylo okamžité zablokování karty s tím, že si zažádala o novou. Z účtu se naštěstí nic neztratilo.
Svá občasná zamyšlení nad situací jako by z pohledu blízké budoucnosti, nápady, fantazii, technické a společenské postřehy a další píši na webu drigon.blog, který se pod názvem Nová kronika Mlýna stal volným pokračováním uzamčených "zombíků".
Sem občas chodím dál a bude-li zde téma kam bych mohl přispět "svojí troškou do mlýna", či nějaký zážitek který je vhodné sem dát přispěji.
Drigon.
Svá občasná zamyšlení nad situací jako by z pohledu blízké budoucnosti, nápady, fantazii, technické a společenské postřehy a další píši na webu drigon.blog, který se pod názvem Nová kronika Mlýna stal volným pokračováním uzamčených "zombíků".
Sem občas chodím dál a bude-li zde téma kam bych mohl přispět "svojí troškou do mlýna", či nějaký zážitek který je vhodné sem dát přispěji.
Drigon.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Re: Jak bylo dnes
Možno mám len slabú predstavivosť, ale neviem si spojiť, ako sa banka dozvie o úniku dát o konkrétnej karte bez toho, aby došlo k nejakému presunu prostriedkov.
(odhliadnuc od všetkého, Temu sa prsí súladom s pravidlami PCI DSS, ale netuším nakoľko je to len vlastné vyjadrenie a nakoľko to niekto externý preveruje)
Re: Jak bylo dnes
Pokus o přesun prostředků tam byl. Jenže díky dvoufaktorovému ověření nebyl úspěšný (když se platí kartou přes internet je třeba zadat údaje z karty. Včetně CVC). Obchodník se pak spojí s bankou a ta chce přes internetové bankovnictví platbu potvrdit. Kdy se musí zadat PIN kód, nebo heslo. Což však podvodník neznal. Proto platba neproběhla a když bylo těchto pokusů víc to banka začala řešit.
Stejné problémy jsou i se Sheinem.
Stejné problémy jsou i se Sheinem.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Re: Jak bylo dnes
Tento týden byl bohatý na události. Volali mi z obecního úřadu že budou provádět kontroly revizí kotlů na tuhá paliva. V systému prý vidí revizi komína ve které je uvedeno že je do komína připojen funkční kotel typu splňujícího 5 emisní třídu (typ kotle je v revizní zprávě uveden), u kterého propadla revize. Topenář který kotel zapojoval a uváděl do provozu mi tehdy mylně tvrdil že první revize je na pět let. Před týdnem prý vypršela její platnost tak to holt musím řešit o něco dřív.
Na webu drigon.blog jsem dnes psak článek o bydlení.
Společenský sociální darwinismus (14). Cíl drahého bydlení.
Na webu drigon.blog jsem dnes psak článek o bydlení.
Společenský sociální darwinismus (14). Cíl drahého bydlení.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Re: Jak bylo dnes
A jak na to ti ouřadové přišli?
Měl si s nima nějaký dotační spolek či co?
Měl si s nima nějaký dotační spolek či co?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Re: Jak bylo dnes
Dotace jsem žádné nevzal.
Avšak kominík do revizní zprávy na komín napsal typ kotle který je do komína připojen. A tuto revizi zanesl do systému. Do stejného systému kam se zapisuje i revize kotle. Takže pro úředníka se stačí podívat do systému kde jsou revize komínů a kotlů na tuhá paliva jestli je tam zaneseno obojí. Pokud není podívá se do revizní zprávy komína jestli je k němu připojen kotel. Pokud ano a v systému není revize od kotle upozorní majitele nemovitostí ať si to dá do pořádku. Protože pokud v systému do určitého datumu (zde srpen) nebudou revize obě bude následovat ostrá kontrola v domě.
Takže kdo si nechal od kominíka udělat revizi na komín a v revizi má uvedeno že je ke komínu připojen kotel na tuhá paliva je chycen do osidel a musí mít v systému revize obě. Pokud je tam nemá, na což se časem při kontrole registru revizí přijde bude donucen si revizi doplnit. S tím, že pokud tam má starý kotel bude takto donucení ho vyměnit. Protože pokud tak neučiní dostane pokutu. A to I opakovaně.
Digitalizace v praxi...
Avšak kominík do revizní zprávy na komín napsal typ kotle který je do komína připojen. A tuto revizi zanesl do systému. Do stejného systému kam se zapisuje i revize kotle. Takže pro úředníka se stačí podívat do systému kde jsou revize komínů a kotlů na tuhá paliva jestli je tam zaneseno obojí. Pokud není podívá se do revizní zprávy komína jestli je k němu připojen kotel. Pokud ano a v systému není revize od kotle upozorní majitele nemovitostí ať si to dá do pořádku. Protože pokud v systému do určitého datumu (zde srpen) nebudou revize obě bude následovat ostrá kontrola v domě.
Takže kdo si nechal od kominíka udělat revizi na komín a v revizi má uvedeno že je ke komínu připojen kotel na tuhá paliva je chycen do osidel a musí mít v systému revize obě. Pokud je tam nemá, na což se časem při kontrole registru revizí přijde bude donucen si revizi doplnit. S tím, že pokud tam má starý kotel bude takto donucení ho vyměnit. Protože pokud tak neučiní dostane pokutu. A to I opakovaně.
Digitalizace v praxi...
Koukej tak, aby jsi viděl.

