Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Jo aha, to sem se nejak nevšiml že nejsi zdejší :D
Se máš, tady u nás je lump hájenej živočich :(
Uživatelský avatar
chevrolet.sc
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2013 11:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Port Glaud

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od chevrolet.sc »

Jo a jak bylo dnes?

Docela fajn. Jenom bych vas pozadal o radu ci vysvetleni. Nevim, kdy se zase ta moje holka (12) zase dostane do CR, tak jsem ji preventivne poslal zaridit novy pas. Dnes mi volala, ze musi mit i OP ??? Nechapu? Proc? Ze pry je to nejaky novy zakon? Netusite nekdo proc a z jakeho duvodu by musela mit OP? Nejde mi o ten zakon jako takovy. Jest-li existuje, plati. Pani na urade naridila. OK udelame obcanku. Jde mi o ten prakticky duvod? K cemu ji to bude? Nevite to nekdo? Diky Ch.
Uživatelský avatar
chevrolet.sc
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2013 11:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Port Glaud

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od chevrolet.sc »

To dracekvo

Ja vim.... co nadelas... je to smutne.
Bezhlavy
Příspěvky: 115
Registrován: 22.06.2013 15:13

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bezhlavy »

Předpokládám, že si tak chtějí ověřit její totožnost druhým dokladem. Dítě mladší 15 let občanku snad ani mít nemůže, ne? Od loňska se děti do OP či cestovních pasů rodičů už nevpisují, zřejmě tak i mimino potřebuje svůj vlastní či co. Měl by stačit její rodný list a taky pro ni asi budeš potřebovat doklad o státním občanství ČR.

Viz tady:
http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklad ... 09NA%3D%3D
http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/jak_ ... psani.html
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tina »

Bezhlavy : Může, naopak je dobré pro to dítě mít nějaký průkaz totožnosti, protože když ho nemáš ani v pase, ani v OP, tak tě můžou leckde nařknout, žes ho ukradl a převážíš přes hranice. Dnes už může mít OP i dvouleté dítě.
Je to postavené na hlavu, další kartička, kterou je třeba opatrovat.
Uživatelský avatar
chevrolet.sc
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2013 11:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Port Glaud

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od chevrolet.sc »

Diky. Asi jsem se nevyjadril spravne. Ona prokazala totoznost, predlozila vsechny doklady (vc. maminky)a pas je uz ve vyrobe, ale nutej ji si udelat i OP. A ja nerozumim tomu proc.
Uživatelský avatar
chevrolet.sc
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2013 11:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Port Glaud

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od chevrolet.sc »

To Tina
No to mi dava smysl. Ale ona ma jeste rok platny pas. Dalsi ma na ceste a bylo ji receno ze ze zakona MUSI mit OP. Kdyby to bylo jak pises, budiz. Muze je fajn.... Tak mozna pani na urednice je zase papezstejsi nez papez. Diky
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Karlos »

Ja si myslim že to ji bude muset vysvětlit ta konkrétní úřednice, podle mě ji totiž nutí k něčemu na co nemá právo... OP je povinné až od 15 let takže pokud je ji 12 a má pas tak OP není potřeba. Zvláště ve vztahu k zahraničí je pas výše postavený doklad než nějaká OP.

U nás je bohužel docela běžné že co úředník to vlastní výklad zákonů - ale zlepšuje se to.
Bezhlavy
Příspěvky: 115
Registrován: 22.06.2013 15:13

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bezhlavy »

Dalším faktem je asi to, že se nejrůznější zákony, vyhlášky a směrnice mění tak rychle, že než si je (nejen) byrokrat na úřadě stihne prostudovat, tak už zas platí něco jiného. Kdo na to má nervy, případně pokud mu s něčím někde dělají nepřiměřené problémy, je nutné si platné předpisy pořádně prostudovat, nejlépe vzít s sebou vytištěné a pak trvat na svém, vystát jim tam třebas důlek.
Uživatelský avatar
chevrolet.sc
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2013 11:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Port Glaud

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od chevrolet.sc »

Uf. Tak uz jsem to predal. Diky za info...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Karlos »

OK tedy vyřešeno a teď zpět k tématu Jak bylo dnes...
Uživatelský avatar
chevrolet.sc
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2013 11:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Port Glaud

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od chevrolet.sc »

to byla vytka ? Ja nahore napsal jak bylo?
Bezhlavy
Příspěvky: 115
Registrován: 22.06.2013 15:13

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bezhlavy »

Jak bylo dnes? U mne dobrý, v Detroitu asi blbý.
Galloway
Příspěvky: 36
Registrován: 06.02.2013 6:04
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Galloway »

O víkendu jsme dělali rybízovou marmeládu, dneska už jsem to nevydržel a skleničku otevřel. Mňam, výborná, levná a rychlá záležitost.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od sigmark »

chevrolet.sc píše: Dokonano jest. Nastraha je pripravena na druhe kolo a protoze jsem v jadru dobry clovek, predelal jsem ji a ten natah otocil.
hlavne na to nezapomen az te zase bude drazdit drubez :-)
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kedr »

Po velice, velice dlouhé době výtečně a svobodně - dopoledne jsem strávil balením , odpoledne kolo a zítra hurá na čundr - procházka po krásách slováckého kraje, připočítat nějaké ty body na geocaching - prostě relax. 8-) Už mi to taky chybělo chachá :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
chevrolet.sc
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2013 11:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Port Glaud

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od chevrolet.sc »

Ja se dnes (i vcera a predvcirem) pokousel o tu past na kohouta. Neco delam spatne. Nedari se. Nejdriv jsem zvolil spatny typ pasti. (napruzene oko s naslapnou deskou) Pote jsem to prehodnotil a pokousel se o sitovou, ale konstrukcne se zatim nejak nedari. Sice me tam vlezla kocka misto kohouta, nicmene past zafungovala spis jako stredoveky prak. Sit se nezatahla. Ale nevzdavam se.....

sigmark : ;) ja uz ji demontoval. Nechci, aby se okoukala.... az zase prijde nejaky ten lapka....
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lachtan »

Takže kočka měla letecký den ? :D
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vlk972 »

Já ti tedy nevím, ale pokud nemá trvalý pobyt na území ČR, jen občanství, myslím, že občanku mít nemusí.......... Navíc OP se běžně vydává až v 15 letech. Tak jestli tu je někdo, kdo ví, taky by mně to zajímalo.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od maci »

Rozlišujeme občana ČR, občana EU, občana EU s pobytem, cizince s krátkodobým, dlouhodobým a trvalým pobytem a bývalého cizince, který dostal občanství ČR. Občan EU tady může pobývat maximálně 3 měs., když chce déle, tak si má zažádat o pobyt a vydává se doklad s platností 5let. Cizinec má zpravidla vízum na 3 měsíce (turistika, zdravotní péče apo.) Dlouhodobý cizinec má vízum na jeden rok a vydává se za nějakým účelem.(Studium, práce podnikání apod.)cizinec s dlouhodobým pobytem dostává po určité době trvalé vízum, nebo ho muže dostat osoba závislá na osobě s trvalým pobytem (dítě, starý rodiče apod). Po určité době může dostat cizinec s trvalým pobytem občanství ČR. Nepochopil jsem, proč úřady chtějí po Tvé dceři občanku, když jí je 12 let. Je občanka ČR? Cizinec se prokazuje pasem a ten musím mít minimální platnost po dobu pobytu + něco navíc na vycestování. Občan EU musí mít OP a podle nařízení EU se dítě občana EU prokazuje pasem. Dítě uvedené v OP neplatí.
Odpovědět