Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Za vikend zrytej kus zahrady, udelan foliovnik a castecne osazen. Kralovstvi za 3denni vikend! :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
kuny
Příspěvky: 287
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Po výlete som skopal kúsok svokrinej záhrady, ktorý som na jeseň nestihol. Zasadil som mak a kus trávnika a rozhádzal vápenny dolomit. Dnes som varil guláš, potom strihal okrasné stromy v našej záhrade, manželka strihala ovocné vo svokrinej. Decká sa pri mne učili rozkladať oheň s chorošomm a firesteelom. Teraz kontrolujem zásoby FIFO a pripravujem pivnicu na prípadné obývanie. Včera som padol na hubu a dnes asi zasa :lol: No a 4:20 vstávam do roboty.
kuny
Příspěvky: 287
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Abych nekecal tak takýto mám teraz bordel. Časť mojich zasob. Už som to 2 roky nerobil, tak aspoň je na to nejaký dôvod. Soľ mi zvlhla, aj napriek tomu že bola v obaloch od stierky, ktoré som si myslel, že vlhkosť nepustia. Takisto ryža, vyzerá stuchnuto. Uvidím ako bude chutiť.
Přílohy
IMG_20220213_202705_4.jpg
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1135
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Ray píše: 13.02.2022 13:21 Bo krom toho je to tam jinak o hovně :)
Ani bych neřekl, třeba Chorvatsko nebo Černá hora má nádhernou přírodu.

Jinak dnes po delší době pistolový trénink, a byla nějaká dobrá konstalace hvězd - padalo to tam prakticky samo, kéž by to tak bylo vždy.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Potvrzuju, jako přes kopírák... Taky tam padalo dnes vše, přes laser i kolimátor. Byl jsem nastřelovat, takže nové pomůcky, ale hned to s nimi šlo. :yes
A hory a řeky v Jugošce jsou lepší než v Alpách. Mimo pár provařených lokalit jsou totiž bez turistů. Nerad se brodím v lidech, když chci relaxovat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Tak jsem se pár dní nazpátek dohodl s manželkou, že už spolu nebudeme.
Upřímně, chystal jsem se na to delší dobu, jen to chtělo nějaký impulz.
Ani toho nelituju. Jen je mi líto kluka, že nebude vyrůstat v normální rodině.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Jestli je ti ho líto, je něco špatně. Pro děcka je rozchod lepší jen tehdy, když jim to uleví (neustálý stres, násilí, citové vydírání). Jinak si většinou řeší dospělí svůj osobní komfort bez ohledu na děti. Mám to jako kluk za sebou. Je to skoro 50 let a myslím si o tom pořád to samé. Deset let mi trvalo, než jsem otce dokázal aspoň tolerovat (byl to rozvod po 17 letech kvůli paralelce).
Zkuste se o něj aspoň neprat... Chlap odchází s kufrem, vše nechá ženě a dětem, zodpovědně platí, co je třeba, aby se jim nezměnil životní standard. Jestli zvládneš tohle a dokážeš kluka vidět 3x týdně, každý druhý víkend a 2/3 prázdnin, třeba ho neztratíš... Otázka je, jestli ti to bývalka nebude dávat sežrat přes kluka. Jestli jo, jste všichni včetně kluka v řiti.
Kurňa, je to ve mně jako v koze! Neber to prosím osobně.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Dneska jsou to přesně tři týdny, co mi dorazil balík ze zahraničí na vyměňovací poštu Praha 120.

CO JE TO TAM KUA ZA HOVADA :evil:

Nedovoláš se, nikdo ti neodpoví, prostě nic......

Už mám takový vztek, že bych tam nejraději zajel a ten balík si prostě vzal i za použití násilí, tak jsem nasraný :evil:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1483
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

V klidu, me tam lezi balicek od 13.ledna...a to byl za 10dnu z Ciny. Obavam se, ze mu i stihne vyprset dodaci lhuta (Ali). :head
Pro "pobaveni" staci kouknout na recenze na Mapy.czVyměňovací pošta Praha 120
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

2 DeadMan, DanBlack
Já taky stále čekám.... od 21. prosince :head :head :head takže nevěšte hlavu, může být ještě hůř :lol: ... :sad
...V recenzích na na netu už někdo psal, že dokonce proclený balík pro něj vrátili zpět odesílateli :x

2 dracekvo
Jakožto dítě z rozvedené rodiny, i přesto, že se naši nerozešli ve zlým a otcem jsme se vídali kdykoliv, mohu konstatovat, že je to na hovno. I když, dnes je to větší trend a děcka se posmívat jako tehdy nebudou. Ale to není jen to, ta nepřítomnost obou rodičů je prostě....na nic.
...proto jsem říkal manželce, že nechci, aby tohle moje děti zažily a že ji raději zabiju, než aby mě opustila....ne sorry, snažím se to odlehčit.....
Ve skutečnosti jsme se shodli na tom, že bychom se asi pokusili o "divadlo" a otevřený vztah, nebo něco, alespoň do doby, než by byly děcka plnoleté. Ale my jsme úkaz, co se týče kompromisů a společné povahy. I tak se může ale všecko posrat. Jak se říká "člověk míní, život mění". Držím pěsti, ať to vyřešíte co nejlíp.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od steve_michalik »

Ad pošta. Objednávka 20.10. Balík z Číny odeslán 25.10. Předán ČP 4.11. Dorazil mi cca před dvěma týdny. Takže těch 90 dní, co někde někdo psal, vypadá jako reálná lhůta.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Tak to mi neříkej ani ve srandě, nebo tam někoho zabiju :evil:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Lidi, tu Cinu tolik neprozivejte, ja cekala na balik z Ostravy 6 tydnu :-D

Nekdy si rikam, ze pokud budu zase nekdy muset poslat neco postou, prihodim do baliku syrecky :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Je to z Ruska, byla možnost si připlatit za UPS cca 25,- USD, že já debil to neudělal.....

Je tam něco, na co se strašně těším :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

To mi povídej. Mě zásilku z USA řeší prostředník, takže si ani nemůžu stěžovat přímo a ještě si přijdu jak chuj, bo nechtěl nic navíc, krom dph+clo a kvůli mě má zbytečné vyřizování.
Už jsem tak zoufalý, že jsem smířený s dalším měsícem a jenom se modlím aby to ty pi*e nenapadlo poslat zpátky.
Psal jsem už ombudsmanovi České pošty. Ten aspoň odpověděl hned a ochotně - ale sdělil, že nemá bohužel výkonnou moc, pouze to přednese na poradě se zástupci managementu (pokud to myslel vážně). Psal jsem i do médií a dal odkazy na recenze, jestli se toho někdo nechytne (Černé ovce, Idnes, Nova). Ani hovno :(
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

dracekvo píše: 13.02.2022 21:55 Tak jsem se pár dní nazpátek dohodl s manželkou, že už spolu nebudeme.
Upřímně, chystal jsem se na to delší dobu, jen to chtělo nějaký impulz.
Ani toho nelituju. Jen je mi líto kluka, že nebude vyrůstat v normální rodině.
Nechci to zlehčovat, je to každopádně smutná "záležitost", ale dnes už je rozvedená rodina celkem normální, a děti, pokud nejsou mimořádně citlivé, až labilní, to zvládají dobře.
Mnohem lépe zvládají rozchod (rozvod), než setrvávání rodičů pohromadě jen kvůli dítěti. To je špatné pro všechny, a všichni (i malé děti) to poznají a vnímají.
Důležitější je jak spolu všichni vychází jak ve vztahu, tak i po rozchodu.
A světe div se, spostě dětí to nakonec i vyhovuje, a mají z toho užitek, když pak mají k "dispozici dvě rodiny".
(Tatínek s nevlastní maminkou, a maminka s nevlastním tatínkem).
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Potřebuji vyvrtat do železného jeklu díru 8 mm, šáhnu do otcových zásob pro vrták 8mm. Vrták má žlutou povrchovou úpravu (HSS-TiN) a tak si říkám, to je dobrý to půjde snadno a rychle. Ovšem vrták měl očividně velmi zajímavé materiálové provedení.

Vrták se v předvrtané díře zakousl, trochu to cuklo (vrtačka 450W, výroba v NDR), spirála vrtáku se rozmotala a narovnala, vrták se trochu zkřivil. Takové bláto jsem ještě nezažil. Povrchová úprava TiN asi byla, ale HSS si představuji jinak :lol:

Číňani se zase předvedli a dokázali k zákazníkovi dostat vrták "china export", kterým by se nedal vrtat ani hliník. Možná by šel použít na předvrtání díry pro stanový kolík v udusané hlíně, ale to je asi tak maximum.
Netuším, kde k němu otec přišel a kolik podobných vrtáků ještě má ve svých zásobách :|
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

No mě dnes přišla zpráva z ČP, že proběhne celní řízení zásilky z Japonska (Geiger couter S), výměra DPH atd... ale Přes Ebay jsem DPH platil, tak jsem zvědavý co z toho bude...
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

PeFi píše: 14.02.2022 19:31
Předem se omlouvám jestli fakt kecám, jsem prdlajs strojař... :D
Ale minulý rok jsem stavěl dřevník z jeklů. Díry jsem si nejdřív předvrtal, tuším 4kou, a pak jel 12kou a skoro vždy se kouslo. Tchán mi vynadal, že tak se vždy kousne, že do železa se nepředvrtává :mrgreen:
Je fakt, že od té doby vrtám rovnou ten průměr co potřebuju a žádný zásek.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Strojař nejsem a občas mám pocit, že mám obě ruce levý. Navíc se železem skoro nepracuji, já si mnohem, víc rozumím se dřevem.
Původní díra byla 6 mm, bylo potřeba zvětšit ji na 8mm. Že se to bude kousat jsem trochu i čekal. Že rozmotám vrták jsem nečekal ani ve snu. Slušný vrták praskne. Mizerný se ohne. Tenhle byl horší než mizerný, zato měl hezkou zlatistou barvu. :lol:

Co se týče předvrtávání, tak předvrtávám skoro vždycky, když mi záleží na poloze otvoru. Čím horší vrtáky používám, tím je předvrtání důležitější.

Zcela zásadní je to při vrtání do dlaždiček s glazurou, pokud člověk nemá kvalitními troj-nebo čtyřbřitý vrták. S těmi je to naprosto v pohodě, ale bez nich, tedy s low-cost vrtákem je bez předvrtání věcí náhody kde díra v dlaždičce bude.

Odborníci radí i pro stojanovou vrtačku tohle:
Předvrtání provádíme v kusové výrobě u děr o průměru větším než 10 mm. Důvodem je příčné ostří, které při velké délce (přibližně nad 2mm) způsobuje, že vrták při navrtávání nezachytí připravený středový důlek, nekontrolovaně rotuje na povrchu obrobku a nezaručuje správné navrtání středu díry. Proto se volí vrták pro předvrtání, jehož průměr je větší, než délka příčného ostří následujícího vrtáku.
https://www.osu.cz/dokumenty/proportal/ ... ostup.html
Odpovědět