"Kurvítko"

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: "Kurvítko"

Příspěvek od Nuwara »

Nemusí jít o záměrnou sabotáž montážního dělníka od pásu, klidně bych to připsal na vrub jeho pitomosti či nešikovnosti, ve fabrice u pásu nebývají zrovna géniové a prvotřídní řemeslníci... Nicméně chyba je pak ve výstupní kontrole hotových výrobků... Ale jestli to má být levné, tak se ušetří i na tomhle, s tím musí kupující levných věcí počítat...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: "Kurvítko"

Příspěvek od Josef »

Zkrucovat součástku, aby se drátky propojily, je práce navic (o 1 až 2 sekundy), než ji tam prostě jen v rovně nataženém stavu připájet. Myslím, že nikdo na výrobním pásu nedělá ani o píď jiný pohyb, než nezbytně musí pro splnění svého podílu práce. Spíš něco ošulí. Proto bych spíš pochopil, kdyby místo pájení jen vývod rezistoru okolo pájecího očka vypínače jen narychlo obtočil, neletoval a šup to hned o jednu operaci dál. Ale tento úkon mi jako nějaká ulejvárna nebo neodbornost rozhodně nepřijde. Ten "pan Někdo" podle mě moc dobře věděl, co dělá, jak se to bude chovat a stálo mu za to věnovat tomu své úsilí.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: "Kurvítko"

Příspěvek od Rafael »

Nějak mám poslední dobou strach si cokoliv koupit. Bez nějakého předběžného pořádného vyzkoušení.

Pár příkladů:
Kolega z práce kde se tím nechlubil, ale jiný ho při té akci viděl a vykecal to:
Koupil si v nějakém marketu hrablo-lopatu na sníh a nějak mu to nedalo a hned u východu na hromadě sněhu ten nástroj vyzkoušel. Suk přes celý průřez násady. Tak to šel vrátit, vyměnit a pak si zas podobný pokus neodpustil. Násada sice vydržela, ale upadlo uchycení té násady k nástroji....
*
Na druhou stranu jiný kolega byl velmi spokojen s kvalitou. Ten si na chatce instaloval sádrokartony - brousil spoje levnými vibračními bruskami. A jak tam jezdil, tak se vždy stavoval v marketu pro potraviny a tam ty brusky vždy měnil. Cestou zpět domů jim tam hodil reklamaci a začátkem příštího víkendu si tam vždy bez problémů novou bez problémů vyzvednul...
A mi se skoro smál, že jsem tehdy investoval 5x více do možná kvalitnějšího strojku se slovy, že by stejně déle brousit nevydržel a že je úplně spokojen. Že nikam nespěchá a aspoň se nenadýchá moc prachu.
*
Mé svítilny - jedna úplně bez žárovky, ledky, druhá úplně bez spínacích kontaktů, na třetí se zatavený tlačítkový vypínač rychle rozpadnul, na další chyběl jeden kontakt na baterii, apod.
Ale to jsou víceméně takové blbosti rychle odhalitelné.

Co mě ale vytočilo úplně nejvíc je má neschopnost koupit si pumpu - ruční hustilku. Mám sice v dílně kompresor, auto si můžu dofoukat u kterékoliv benzinky, ale na chalupě, na zahradě je třeba občas dofoukat traktorek, vlečku k němu, kola sekačky apod. Po několika neúspěšných pokusech jsem to vzdal a začal kupovat levné plastové kompresorky do autozapalovače. Ale už i to mě přestalo bavit a nevím jak dal.
(Jen tiše závidím bráchovi který kdysi zdědil po otci Moskvič 407 z roku 1962 i s pumpou. Ale nechce mi ji dát...)
*
Nebo jsem na půdě po dědovi objevil starý zahradní postřikovač. Z doby kdy výroba a vývoj AK ocelí byl teprve v plénkách. Nerezaví, nekoroduje, nic se nikde neucpává, pumpa funguje bezvadně, jen je ten stroj trochu těžší.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kurvítko"

Příspěvek od Serža »

co se pumpy týče, doporučuju zkusit cyklistické dílenské pumpy - jsou s manometrem a dají se natrefit kvalitní kousky
já mám Topeak JoeBlow už cca 15 let a nemůžu si stěžovat :yes
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: "Kurvítko"

Příspěvek od Rafael »

Dík za tip. Zkusím.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: "Kurvítko"

Příspěvek od golem »

Josef: možná to z fotky špatně chápu, ale nemohlo to být tak, že ta vnitřní část (černá) se montážnímu dělníkovi špatně vkládala do té vnější (červené), protože rezistor příliš vystupoval z obrysu, ale když s ním zakroutil, šlo to vložit v pohodě? A asi vůbec netušil co dělá? A kontrola? Ta za nic nemůže, ta tam vůbec nebyla? :)
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kurvítko"

Příspěvek od Jenda »

Josef: Já bych to spíš viděl tak, že manažer na poslední chvíli rozhodl, že svítilna svítí málo a takhle ji neprodají a že musí svítit víc. Tak se nařídilo zkrucovat nožičky.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: "Kurvítko"

Příspěvek od Patrol »

I na laciném zboží s krátkou životností se dá postavit firma. Před cca 20ti lety jsem chvilku dělal ve firmě, která montovala a servisovala myčky na náklaďáky,vlaky,...atpd. Jednou přišel obchoďák s tím, že má super kšeft. V Itálii nějaká firma nasekala hromady vapek(tlakových čističů), které se během několika použití posraly a nešly opravit.Koupili jich za cenu šrotu asi dva kamiony a udělali exkluziv nabídku.Většina zákazníků takovou věc strčí do garáže a použije tak dvakrát do roka, takže to do konce záruky často vydrželo, no a když ne, tak mu dali novou s tím, že záruka trvá od prvního nákupu. I kdyby mu dali tři, tak se to vyplatilo.
Řešil jsem tenkrát se šéfem, že se mi taková politika nelíbí, že to kazí jméno firmy a on se smál, že celá ta firma byla založená na tom, že na počátku koupili tu nejlacinější myčku na náklaďáky trochu jí poopravili a pod vlastní značkou prodali jako předraženou státní zakázku.Životnost cca 5 let což je až moc, protože zastupitelé, kteří rozhodují o zakázkách se mění častěji.
Dobře nastavené kurvítko je prý základ dalších obchodů. :head Šel jsem raději pracovat jinam.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět