O hledání práce

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: O hledání práce

Příspěvek od martin.falck »

Nobody, urbanwarrior : suhlas, suhlas, suhlas. Treba si uvedomit jednu vec: poistenie v nezamestnanosti, dochodkove poistenie, nemocenske poistenie, zdravotne poistenie je platba, ktoru zamestnanec aj zamestnavatel platia do statneho rozpoctu, pricom kde tu za to nieco dostanu (alebo im je prislubene zo strany statu, ze nieco dostanu). Ale ked sa na to pozriete trosku z nadhladu, ide pri odvodoch len o inu formu dane (je to proste platba z Vasho vrecka do statnej kasy). A v takom pripade uz cena prace ma uplne iny rozmer. Ved napriklad v SR zamestnavatel zaplati odvody vo vyske cca 50 percent cistej mzdy. Na to netreba zabudat, ked sa bavime o celkovej cene prace... A samozrejme plati aj pri zamestnavani stare vseobecne pravidlo: Vsade a na oboch stranach sa najde par dobrych a rozumnych ludi, rovnako aj kopec hovad. Takze nezostava nic ine len trpezlivo hladat.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: O hledání práce

Příspěvek od Nobody »

Nebo to uchopit do vlastních rukou :). Vřele doporučuji.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: O hledání práce

Příspěvek od big bang »

:ne :puke :envy
Naposledy upravil(a) big bang dne 08.11.2012 8:09, celkem upraveno 1 x.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: O hledání práce

Příspěvek od big bang »

Doporučuju se hodit mírně do klidu, aby to tu zase nepropuklo v levicovou/pravicovou bojůvku :!: :!: :!: (Mrak)

všetci tu trepete a houno o tom viete, tu máte reálnu pravicovú poučku ktorú som včera našiel a naša modrá vláda pravicová, ktorá bola u koryta 3 krát od roku 1998 - 2012 sa tím ani raz neriadila a v tom je problém a potom v tom že pepíci a lováci sú blbci!!! Čo-to chlapi melete veď v severských krajinách a Nemecku a Rakúsku, aké majú dane a odvody a podľa tých vašich dementných kecov by mali skapínať od hladu a ups oni nie, oni sa majú dobre!!! :lol:



Teória ideálnych trhov, po prvýkrát koherentne formulovaná Adamom Smithom v známom diele Pojednanie o povahe a pôvode bohatstva národov (1776) a ďalej rozvíjaná jeho nasledovníkmi, sa zakladá na piatich kľúčových predpokladoch:

· kupujúci ani predávajúci nesmú byť schopní ovplyvniť cenu (svojou „ekonomickou veľkosťou“);

· všetci účastníci trhu musia byť dokonale informovaní (to značí aj neexistenciu obchodných tajomstiev);

· predávajúci musia znášať celkové náklady produktov, ktoré predávajú, a prenášať ich do predajnej ceny;

· investičný kapitál musí zostávať v rámci národných hraníc a vzájomný obchod medzi krajinami musí byť vyrovnaný;

· úspory musia byť investované do tvorby produktívneho kapitálu.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: O hledání práce

Příspěvek od urbanwarrior »

big bang: moc nechápu, cos chtěl říct, knížku od AS znám, jenže dnešní realita je přesnou negací podob trhu, jak ho popsal. Srovnávat náš stát a Skandinávii rozhodně nejde. Ono totiž není pravdivé tvrzení naší věrchušky, že u nás se nedaří vybírat daně - když posčítáš všechno, co kasíruje (ať už tomu říká daň přímá, nepřímá, spotřební, z přid. hodnoty, odvody, pojištění,regulační n. koncesionářský poplatek, povodňová stokoruna ad.), dostane procentuálně násobně víc než na západě. Jenže on se chová jako marnotratný synek velkopodnikatele. Daňový výběr je chápán jako zisk jednotlivých politiků u vesla a jako takový je jimi obratem rozdělen. Tím pádem vzniká rozdíl mezi tím, že ve Švédsku za výběr vysokých daní téměř není rozdíl mezi průměrným platem a důchodem. Naše děti už preventivně stát vychovává k myšlence, že za ještě vyšší daně nedostaneme nic. A to už se značné části svých mandatorních povinností v tichosti zbavil nebo zbavuje. Přesně ten samý šlendrián se pak ukazuje na trhu práce. Zaměstnanec se obavou ze ztráty místa postupně stává roztřesenou troskou, která se bojí mladičkého manažera, který se ale na pozici dostal protekcí a má pocit, že má pravomoci dozorce SS, nemá vztah ani k podniku ani k práci. Kromě toho se mi zdá, že i vyhlášené zahraniční firmy rezignovaly na výchovu a péči o zaměstnance a mají k nim vztah jako ke strojům v montovně. Když se stroj pochroumá nebo nestíhá, je vyhozen. Když stroje opotřebí a do baráku teče, zvednou kotvu a nájdou novou montovnu někde na východě.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: O hledání práce

Příspěvek od Desouza »

Zajímavý článek o hledání práce v současnosti ...

Pracovní pohovor aneb smutná komedie
http://vceli-medvidek.slobodnyvysielac. ... 4/p39/b700

Edit : gramatika :head
Naposledy upravil(a) Desouza dne 18.01.2015 16:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: O hledání práce

Příspěvek od Fabulous »

Zhrzený člověk, který pláče nad faktem, že vzdělaní a slušně oblečení lidé mají lepší šanci na uplatnění, než on a svádí to na národnost?
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: O hledání práce

Příspěvek od LuVa »

Desouza: opravdu zajimavy clanek. Doufam, ze s takovym negativistou nebudu nikdy muset nic resit v rozpadove situaci.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: O hledání práce

Příspěvek od the.marek »

Arogantní pohled buranského negramotam co víc k tomu dodat...
Berchmans
Příspěvky: 28
Registrován: 14.08.2014 20:33
Pohlaví: muž

Re: O hledání práce

Příspěvek od Berchmans »

Kdyby místo psaní toho grcu autor strávil stejnou dobu studiem ruštiny, jeho možnosti uplatnění by byly hned vyšší.
Já to prostě nechápu - pokud tam chce pracovat, proč všechno kritizuje, pokud tam nechce pracovat, proč tam leze?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: O hledání práce

Příspěvek od Nicotinick »

Takových nedospělých frustrátů potkávám u výběrových řízení několik do roka. :roll: Zvláštním rozpoznávacím znakem bývá, že se často honosí pseudotitulem "inženýra politické korektnosti" z oborů jako je sociologie, kulturní antropologie, nebo ekonomika regionálního rozvoje, získaném na nějaké obskurní pobočce tuzemské univerzity s dlouhým, ale cizojazyčným názvem. :)

"Vzdělání" mají, zahraniční "zkušenosti" získané v rámci programu Erasmus také, ale proč dá někdo k...a přednost pracovitému a v oboru skutečně vzdělanému asiatovi nepochopí. ;)

Asi si jim ještě nikdo neprozradil sladké tajemství, že zvyšováním skutečné hodnoty své "pracovní síly" významně zvyšují šanci ji uplatnit na "trhu práce".
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: O hledání práce

Příspěvek od Baca »

Na podobnych "snazivcov" skusajucich sa zamestnat sa mali nase babicky heslo - "Kto chce, pracu si najde" :-)
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: O hledání práce

Příspěvek od Jihlavak »

Jak si to tady tak čtu, vzpomněl jsem si na úsměvné požadavky jednoho skladu v Jihlavě, když nabírali lidi na pozici: skladník. Osobně jsem se o práci u nich ucházet nemusel, ale když jsem viděl, že vyžadovali motivační dopis, tak se přiznám, že dodnes mi vrtá hlavou co jim tam asi tak mohli uchazeči napsat, nebo co vůbec sami čekali, že tam budou lidi psát :lol:
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: O hledání práce

Příspěvek od kregan »

Po škole sem obrážel desítky pohovorů. Co mě dokázalo spolehlivě vytočit byly situace, kdy si mě pozvali, aby mi rovnou sdělili, že nemají zájem. Jako by to nemohli napsat mailem. Je to plejtvání jak mýho času, tak času celý ty přijímací komise, která nemá zřejmě na práci nic lepšího (samozřejmě se to stávalo nejvíc ve státnim sektoru).
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: O hledání práce

Příspěvek od cover72 »

Když jsem tuhle procházel okolo Hervise, kolega se najednou rozesmál a šťouchá do mně, že tam mají nabídky práce a také požadují motivační dopis.
Podle kolegy tam člověk má napsat "na nic lepšího, než přerovnávat krabice se nezmůžu a chci od vás prachy, abych měl co jíst."

Ale vážně -- personalistky podle všeho žijí ve svém vlastním světě, kde tak dlouho opakovaly různé blbosti, až jim samy uvěřily a berou je vážně.
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: O hledání práce

Příspěvek od Annele »

Třeba u nás v Rakousku bez motivačního dopisu a fotky nemusíte práci vůbec hledat.
Měla jsem sousedku Turkyni, co neuměla dobře německy, a pomáhala jsem jí sesmolit motivační dopis na pozici uklízečky. Psala jsem o tom, jak má ráda čistotu, dbá na hygienu a těší ji pořádek.
Joe Azbest
Příspěvky: 921
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: O hledání práce

Příspěvek od Joe Azbest »

To ve strojírenství je to jasny i bez motivačních dopisů. Buď umíš a vezmou tě, nebo ne (a to poznají velice brzy) a jdeš :D
Marty
Příspěvky: 53
Registrován: 26.01.2014 22:39
Pohlaví: muž
Bydliště: slezsko

Re: O hledání práce

Příspěvek od Marty »

Zrovna jsem přijmal kluka, pozice traktorista, a asi jsem uplnĕ out, bo jsem po nĕm motivační dopis nepožadoval. Spíše mnĕ zajimalo co umí, a to jsem si vyzkoušel když mĕsic dĕlal brigádnĕ. :angel
Odpovědět