Jaký si pořídit NTB

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od dracekvo »

Ono to sice "pojede" ale jakým způsobem, já bych na to nervy neměl. A proto se snažím doporučovat použitelné řešení a né z nouze cnost kvůlu ušetřené tisícovce ....
Mám vyzkoušeno, že pokud pustím, net, muziku, třeba ještě nějaký editor apod, tak na 2 gb a méně jsem jen čekal na přibrždený systém, který neustále něco odkládal na disk. Po upgrade na 4 gb se chování win 7 o dost zlepšilo.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Maximus »

IBM T41 nebrat!!! Bohužel u tohoto modelu je nějaký problém v konstrukci elektroniky MB - časem (rozuměj nestandarně často) tam něco odejde a pak to padá a padá a nemusí být ani listopad. Jenden takový mám doma :evil:.
Lépe je si pak vzít T43 či ještě lépe -T6x. Tam jsou zase bezproblémové MB a kvalita odpovídá standartům IBM.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od sigmark »

kdyz vypnes aero, zere to zhruba jako XPcka...cili z pul giga v klidu se dostanes na cca 150 mega.
vykon lze do znacne miry optimalizovat. samozrejme netvrdim, ze 500 mega je lepsi nez 2 giga :-)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Terminated Account »

Už jsem to vyřešil pořídil jsem T400 za super peníz.
odpadlik
Příspěvky: 140
Registrován: 19.12.2012 14:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od odpadlik »

Omlouvám se, nebylo to doporučení. Bylo to spíš pro zajímavost, za kolik se dá s XP použitelné IBM koupit.
Proto jsem tam psal, že mají i lepší.
Špatně jsem to pochopil, myslel jsem, že je to pro hodně malé děti.
Mě na ntb Intel Pentium 1,7 GHz, RAM 1,49 GB , HDD 60 GB s Win XP běží cokoliv bez problémů, v prohlížeči klidně 100 záložek(oken) (používám Operu + blokování reklam (bez blokování reklam tak 20 záložek)) k tomu Office, ...
dříve jsem měl 0,5GB paměti a taky to bez problémů stačilo (těch oken prohlížeče bylo méně)
Jinak ta T400 za 6.380 je skvělá.


To MacGyver: Kde a co jsi nakonec koupil?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Terminated Account »

Osobně mám T530 od novoty


Za zlomek ceny jsem koupil tohle s hodně slušnými parametry:
http://www.levne-notebooky-pc.cz/vykonn ... nkpad-t400

Edit: Myslím, že tam mají velmi slušné kousky za super peníze. Kolega od nich má repas tuším T51 a jede na nim non stop denně už tři roky!!! Zdroj je to prověřený. Super přístup a servis je samozřejmostí. Jsem velmi mile překvapen.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od biskup »

maximus:

Asi štourám v blbostech, ale jakou má vztah kvalita firmy IBM a s počítači IBM po roce 2004 kdy je prodala čínské firmě(firma měla právo užívat značku IBM po určité roky po prodeji)?

Pak je otázka, jaký je rozdíl IBM 2004+ rok výroby a jiná čínská firma dělající notebooky a počítače? Bohužel značka IBM po roce 2004 není zárukou standartu IBM jak naznačuje Maximus, není to totiž IBM.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Terminated Account »

Mám nový Lenovo řady T, která si uchovala to co tahle řada uměla i za šéfování IBM. Ostatní řady jsou až na vyjímku shit. Zevrubně je to probráno ve vláknu výše.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od štaflík »

Řada X a T od Lenova zcela rozhodně patří spolu s MacBooky k tomu nejlepšímu, co lze v NTB koupit. Pokles kvality těchto NTB je u Lenova oproti éř s IBM minimální. Vyšší poruchovost jde podle mne výhradně na konto debilních ekologistických norem - zákaz olova v pájení - RoHS :puke Druhá věc u Lenova je, že z kdysi přehledné nepočetné a skrznaskrz kvalitní řady ThinkPadů udělali rozkošatělou rodinu, kde 80% nemá s kvalitou a vlastnostmi ThinkPadů společného skoro nic. Drží už jen T a X.

Takže ano, pokud jetý noťas, tak T, X či MacBook.
Jediné, na co narazíš budou utahané baterie a to je kupodivu dost problém. Ke starším (a tím nemyslím starým) NTB je VELKÝ problém sehnat originální baterky (a cena je kolem 3000,-), aftermarket (třeba hojně rozšířený WhiteEnergy) je extrémní shit.
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od zumpar »

Mimochodom Lenovacke Thinkpady seriou T nekoncia. W seria je prenosny workstation, ktory je este o triedu lepsi nez T seria. Moja rok stara T530 ma horsi graficky vykon a mensie rozlisenie nez kolegova obstarozna W500. Kto chce maximalny vykon v prenosnom baleni, nech si mrkne W radu.
Mimochodom vlastnim Lenovo T61kupovany v USA v jeseni 2008. 9 clankova baterka este dnes vydrzi cca hodinu a pol.
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od zvuk »

W jsou work station (CAD a CAM,střih ) Vím že už máš koupeno ale nejlepsi je podle mě do kanceláře Dell Latitude !
Dell neodkoupily čínani a neudělali z něj shit s nálepkou IBM
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od dracekvo »

Mě se Dell Latitude rozpadl pod rukama. Popraskaly panty a na různých místech plasty. Také se při hraní přehříval a v důsledku toho si snižoval takt procesoru, takže na něm ve výsledku hrát nešlo.
U toho čínského Lenova Thinkpadu se mi nikdy nic podobného nestalo.
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od zumpar »

Kupa stareho Thinkpadu od IBM (mozno Lenova zo starych serii) nieje nikdy zla volba. Vylozene rozpadlicky stroj, ktory vydrzi neskutocne vela. Z mojej skusenosti mozem odporucit kupu zo zamoria alebo sa zamerat na kus, ktory pochadza z USA.
Zaroven si treba uvedomit, ze kazdy vyrobca ponuka modely z najnizsej i najvyssej cenovej kategorie. Kde je deliaca hranica medzi drzakom a spotrebnym modelom je tazke urcit. Vysvetlim neskor.

Z mojej skusenosti mozem este napisat to, ze sa treba vyhybat vyrobcom zacinajucim na pismeno A (Asus, Acer). Sam som v roku 2006 urobil tu chybu, ze som kupil Asus A6J za cca 46 tisic korun. S notebookom som mal problemy od zaciatku. Asi po roku a pol som to vzdal a nechal som ho doma ako stolovy pocitac. Vratil som sa k svojmu staremu HP nx9020 (z ktoreho pisem tento prispevok, mam ho uz 9 rokov). Zhruba po troch rokoch Asus v tichosti umrel doma na stole. Jedneho vecera sa skratka nezapol.

Moja rekapitulacia:
2005-doteraz: HP nx9020 (32 tisic)
2006-2008: Asus A6jc (46 tisic)
2008-doteraz: Lenovo Thinkpad T61(ekvivalent 850 dolarov, cca 28 tisic !!!)
2013-doteraz: firemny Thinkpad T530 (1120 EUR bez DPH)
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od zvuk »

Jaký to byl DELL?
Ve firmě bylo původně bylo 153 ntb z toho 90 thinkpedů a Wéček zbytek precisony ,probooky nějaké futjitsu.
do roku a půl měly Wéčka problém s přehříváním (Ano napadlo nás to vyčistit) 15 thinkpadedům se začal loupat lak (docela brutálně ) 2 rozbité think (GPU se rozhodla jít do křemíkového nebe ) Takže část čínanů odešla náhrada byla pořízení dalších probooků a latitudů.Jeden probook měl problém s displayem což bylo jednoduše opraveno
Latitude měl problém s AC ADAPTÉREM jednoduše opraveno
Futjitsu drží ale jsou jen 3
Nz víš že Latitude je pracovní ntb a nehraje se něm teda není to prijorita.
Doma mám ACER plastáček ,W ,AlienWare a Latitude dříve jsem měl i thinka ten odešel protože potřebuju něo odolného
protože se k ntb chovám jako prase a ty dvě OBROVSKÉ díry v case mi vadily.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od štaflík »

Mělo by se někam vytesat: ThinkPad X a T, MacBook a zbytek víceméně shit do loterky. Stane se, že vydrží, statisticky významně ne-e. Obezně ze zbylého shitu možná shit of the shit je Acer. Jinak aktuálně registruji významný ůpadek HP desktopů.... Serou se horem dolem...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Fabulous »

MacBooky ve firmě fungují, fungují a fungují. A když se podělají? Tak se v záruce vymění :mrgreen: Je to spotřebák, ale vysoce nadstandardní.

Ovšem už zde na páté stránce omíláte to samé dokola...
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od zvuk »

Ano, Mackbooky jsou nadstandartní ve všech směrech
Ale mnohem lepší je koupit Dell Latitude nebo HP probook když se ti neco posere (tak přijedou do druhé ho pracovního dne) mají také pracovní vychytávky
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od zvuk »

Jinak k tomu Aceru už to není takový shit vystřídalo ho lenovo s ideapedy které mají problém s přehříváním
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od štaflík »

zvuk píše:Ano, Mackbooky jsou nadstandartní ve všech směrech
Ale mnohem lepší je koupit Dell Latitude nebo HP probook když se ti neco posere (tak přijedou do druhé ho pracovního dne) mají také pracovní vychytávky
Ehm, není lepší koupit si notebook, který se neposere?
HP je už docela dlouho odpad.
Levné notebooky (včetně Ideapadu) jsou všechno stejné klumpy, často na stejném šasi. Mizerné chlazení, nekvalitní baterky, papírové šasi, nevyladěné.
clandestino
Příspěvky: 53
Registrován: 13.05.2011 19:26

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od clandestino »

Mám do foroty třikrát Lenovo T400 s větší baterií - pořízené za nějaké 2000 za kus. Je to nezničitelný krám, který můžete umlátit chlapa a laptopu se nic nestane :)
Odpovědět