Jaký si pořídit NTB

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Terminated Account »

Edit: doplněno zadání pro všechny analitiky

Může mi někdo, kdo se v oboru IT aktivně pohybuje a má VLASTNÍ zkušenosti doporučit jakou značku NTB a konkrétní výrobní řadu si pořídit.

Moje požadavky:
Pracovní NTB s numerickou klávesnicí - již na tom netrvám
Budu jej používat převážně staticky (kancelář) na manažerskou práci (konkrétní konfiguraci si vybrat dokážu), váha a velikost pro mě tedy nejsou důležité.
Musí dlouhodobě vydržet celodenní provoz.
Předešlé NTB jsem měnil po cca 3 letech, takže nechci žádný low end, ale držáka.
Jablko nechci - proč? Nechte na mě a nepřesvědčujte mě.
Repas nechci.
Předem díky za doporučení.

Protože se původní vlákno odebralu úplně někam jinam, než bylo směřováno, doplním něco málo o sobě a IT: První PC jsem měl Didaktik M, Pak následovali 286 atd. První NTB jsem měl v roce 1998. Na přelomu století jsem skládal PC pro sebe i široké okolí. Od té doby mi prošly rukama desítky PC. Co od výpočetní tecniky a co na ni budu dělat vím. Dnes jsem uživatel a nebaví mě sledovat, která firma(výrobní řada) zrovna dělá kvlitu a která LOWEND.

Do Španělska se dá dojet Favoritem i Mercedesem třídy E. Dojedou tam oba, mají stejný cíl, ale komfort cesty a pravděpodobnost dojetí do cíle a možných problémů po cestě a jejich řešení bude zcela jiné. Mě na tuto cestu stačí třeba VW Pasat. ;)

Edit - vlákno drasticky promazáno.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj, já mám dobré zkušenosti s Thinkpadama dnes již Lenovo. Nevím jestli se dělá i s numerickou klávesnicí ale pro kancelářskej provoz zásadně používám docking station a regulérní klávesnici a myš s napojením na velký monitor. Zdraví mám jen jedno :)
S celodenním provozem nemá sebemenší problém, neboť má dobře vyřešené chlazení. Měl jsem i zkušenost s dellem a HP. Mé zacházení dlouhodobě nevydržel ani jeden z ních a začali jim praskat panty a odlupovat plasty.
Pouze Thinkpad to vydržel a funguje oddnes. Nebýt koupele v houbě, tak neměl ani jednu poruchu. A ta koupel byla opravena v rámci rozšířené záruky na jakékoli poškození.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 22.11.2012 16:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Fabulous »

Pokud chces Windle, tak v kanclu se trvale osvedcuji znacky Lenovo a Asus. Jestli se chces cely den jen smat a nemyslet na modre obrazovky smrti, tak cokoliv od Apple :) Vic poradit neumim :(
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Terminated Account »

Jabko nechcu!
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Karlos »

Potvrzuji ze Lenovo je drzak, mame jich par v praci, jsou sice hnusné (můj subjektivni nazor) ale zadne problemy s nimi zatim nebyly. Taky jsou trochu drazsi resp. za stejne penize dostanes u jinych znacek nadupanejsi konfiguraci. Pokud to chces prevazne na kancelarsky provoz tak urcite tu dokynu a normalni klavesnici, mys a LCD...
HDD si porid s min. 7200 otáčkama.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od cipis »

3 roky je tak obvyklá životnost slušně používaného ntb. U nás se obměňují po 4 letech a u ntb na stavbách je to už dost znát ... Nehledě na to, že to stejně po pár letech nestačí už výkonově.

HP ProBook 6550b + dock, to mám teď já :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od MRAK »

mě nejdýl vydrželi notebooky od thosiby .... jednoznačně
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Terminated Account »

Měl jsem Toshibu, Sony, Asus, IBM a nepozoroval jsem mezi nimi žádný rozdíl. Všechny vydrželi bez problému fachat 2 - 3 roky a pak je někdo podědil. Nyní uvažuju o Lenovo či HP, kterých je kolem mě docela dost. Každopádně budu rád za další názory.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Fabulous »

HP urcite ne. Oni funguji, tak nejak. Ale stabilita a rychlost nejsou jejich dobrou vlastnosti.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od cipis »

Tak to se nějak neshodneme, s těma HP. Nemáme problém. A NBD servis taky funguje na jedničku.
Myšleno samozřejmě firemní využití, tj. widle, otlak, ofis, ..., žádné paření her apodobně. Ale film na tom pustit jde :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Fabulous »

Mel jsem kdysi PC firmu a HP byli, jsou a asi i navzdy budou firemni lowend. Pokud mas prime srovnani, tak je to velmi patrne ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Terminated Account »

Asi mám favorita http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-u510- ... 369472.htm ale netvrdím, že ho budu kupovat nutně tady.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od optim »

Notebooky, stejně jako skoro každé zboží se kvalitativně liší podle zákaznického segmentu, pro který je určeno.

Je jasné, že lowend notebook za 8.000,- bude mít úplně jinou konstrukci a kvalitu materiálu než note za 48.000,-

Pokud chceš kvalitu, koukej po strojích, které mají přídomek profesionální nebo DTR. U těchto počítačů se počítá s vyšším namáháním (např. mechanickým) a také se počítá s tím, že tyhle "dražší" stroje mají vydržet i po uběhnutí dvouleté záruční lhůty a proto jsou i dobře opravitelné.

Upraveno, Fabik
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od Fabulous »

Mac: hrozne nerad kazim radost, ale rada Ideapad je urcena pro lowend sektor. Od Lenova pouze Thinkpady!
Uživatelský avatar
sentinel
Příspěvky: 63
Registrován: 20.11.2012 12:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Novojicinsko

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od sentinel »

k plnej spokojnosti pouzivam 3 roky HP Probook 4510s, zvlada bez papulovania vsetko, co od neho potrebujem (asi niesom narocny, ze??) fullHD video zvlada na displej, cez HDMI tiez a na pracu a studium bez problemu, hry nevedu... dostal akurat novu baterku, vydrz s novou 63Wh baterkou cca 6 hodin roboty...

je to moje druhe HP a bude aj tretie...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od bivoj »

Fujitsu Siemens, řada Celsius H-series. Používám už 6 let (nejdříve H250, nyní H710) jako mobilní pracovní stanice a maximální spokojenost.

Pokud chceš s numpadem, tak poté jdi do H720 nebo H910/920. Cena těchto NTB odpovídá jejich výkonu a kvalitě.

Nikdy neber nic od Aceru, ve firmě jsme jich měli cca 8 a VŠECHNY měly nějaké problémy.
(Jinak těch 710tek máme teď ve firmě cca 12 a naprosto vše OK, jak s Win7, tak i Linuxem)
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od optim »

Ještě jeden obecný tip:

Je dobré se koukat i na support (servisní manuály, SW podporu).

Servisní manuál se hodí při výměně nějakého dílu (bez nutnosti navštívit servis), a SW podpora je základ všeho. Ve světě Windows rozhoduje kvalita ovladačů k jednotlivým komponentům. Špatně napsaný driver (ovladač) je skoro vždy hlavním důvodem nestability byť sebelepšího systému.

Na servisní manuály (neplést s byčejnými uživatelskými příručkami) je dobré IBM/LENOVO a na podporu je potřeba vybrat ten správný model notebooku. Taky to záleží na štěstí a náhodě, jestli je ten daný notebook hodně prodávaný - to pak může být výrobcem podporovaný i více než 2 roky.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od dracekvo »

Jo, na to pozor. Lenovo vyrábí dva druhy PC. Ty svoje kšunty a pak koupená divize od IBM která vyrábí thinkpad a pozor na to. Už i tam jsou levné krámy. Brát jen "horší" řadu R nebo tu co preferuju je řada T.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jaký si pořídit NTB

Příspěvek od cipis »

Tak ono asi záleží, co od toho člověk chce. Díval jsem se, jaké mám inventární číslo a je přes 200, takže když vemu ještě jeden čas pronajaté, tak to bude min. 300 ntb za posledních 6 let. Za tu dobu se akorát měnily ukradené či roztřískané, plus samozřejmě i některých baterie. Ale jinak problémy nebyly. Ntb obměňujeme po 4 letech, jak jsem psal, lepší by bylo po třech (z důvodu mech. poškození při intenzivním cestování atd., ne každý to slušně uloží do brašny a slušně dá do auta) ... Ntb máme kupované s NBD u nás. Tj. zavolám a druhý den mi opravují na místě notes. Po celou dobu těch 4 let.
Pokud to člověk chce na standardní kancelářskou práci, tak myslím, že s tím problém není. Hlavně na nich člověk nesmí nechat uživatele jako administrátora, ale to patří obecně u všech firemních ntb. Uživatel dokáže zasrat a znefunkčnit i seberychlejší a sebelepší počítač.
Odpovědět