Výběr luku

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr luku

Příspěvek od Venet »

Myslím si, že kladkový luk nieje pre začiatočníka . Je to jak hra na harfe. 70% času ladíš a zvyšok strieľaš. Aj keď osobnú skúsenosť s "kolobežkou" nemám. Kolega si kúpil, predtým strieľal s reflexom, prešiel na kladkáč a... vrátil sa k reflexu. Vravel že ten kladkáč je fakt presný, dá sa s ním veľmi dobre mieriť - máš tam na mierenie pin. Dá sa k tomu do pinu kúpiť aj optika... ale furt to ladíš... iný šíp, znovu ladenie...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od MFG »

To je zajimavy postřeh, nikdy jsem nad tim takhle nepremyslel ... s kladkou mam velmi spore zkusenosti (nebavi me), ale zminoval jsem ji, protoze dost lidi okolo si ji koupilo jako prvni a jedinny luk a vysledky na tercovnici maji prekvapive i s naprosto desivou technikou strelby. Fakt je, ze netusim jak resi udrzbu ... pokud vubec.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od Zapadlo »

Čím dražší speciál, tím víc ladění, to platí u každého nástroje. Každý luk potřebuje po nějaké době údržbu, ale není to nic co by si člověk s trchou zkušenosti neudělal doma, u levné kladky je to asi tak složité jako výplet kola. U kladkového luku bez asymetrických kladek to nějakou dobu potrvá než bude potřeba seřídit a přitom vám ponechá základní výhodu - při spouštění budete "držet" o třetinu menší nátahovou sílu.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od MFG »

To je myslim duvod proc zacatecnici slusne nastrili s kladkou, reflexni totiz neudrzi, uz vubec ne neco nad 40-50lb aby se tim dalo lovit
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od porubak »

Nějaký tip na kvalitní, malý, reflexní, nekladkový/tradiční, skládací luk s dostatečnou silou (40-50lb), v cenové relaci kolem 5K CZK, ideálně univerzální (již není nutností) bez určení pro leváka nebo praváka?

Účel jen jako záliba. Díky za tipy.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Výběr luku

Příspěvek od GOD »

Porubak:

najprv by som pozrel ake lukostrelecké suťaže a kluby sú v dostupnom okolí a aké Ťa lákajú.

Osobne mam súťaže ako kurz. Vidím čo a ako. Jediná dobrá súťaž je tá, ktorá človeka niekam posunie alebo niečo naučí. Umiestnenie nehra vôbec rolu.

Som musel dokupovať druhý luk a šípy aby som mohol isť na súťaž, ktorá sa mi páči. S pôvodnym tam nebola kategoria.

No a treba vybrať aj taký štýl, ktorý je lákavý.

Mne sa velmi páči prístup Petra Kavana rychla-lukostrelba.cz - vyborny analytický prístup.
No a strašne rád by som šiel na kurz Laios Kassai, je to brutalny macher v lukostrelbe. Voli nemu rozmyšlam, že sa začnem učiť maďarsky. Má perfektnú metodiku.

vystupenie
https://www.youtube.com/watch?v=hRUU0Zq165k&t=398s

kurz
https://www.youtube.com/watch?v=awuI7U6KTh8
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr luku

Příspěvek od Venet »

Porubák, neviem či sú skladacie luky bez streleckého okna (bez určenia pravák/ľavák)
Ak chceš bez streleckého okna, choď do korejca - malý reflexný a do 40lb je úplne dostatočný. netreba naháňať lb...
Napríklad taký Kaya... Ale je ich kopec... A netreba sa silou mocou držať tradičných materiálov. Aj uhlíkačové kompozity sú dobré a plnohodnotné
Ak chceš skladací take down, tak Samick je dobrá voľba... ale aj tu ich je kopec .
Pokiaľ nestrielaš pravidelne, alebo nešportuješ, tak 50lb budeš o chvíľu cítiť.
Na začiatku som si nechal spraviť tradičný longbow primitiv, jednoduchý luk a frajer na 55lb. A teraz stojí v kúte.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr luku

Příspěvek od Serža »

za mě Ragim Matrix - rozumný luk za slušný peníze, navíc možnost upgradu miřidlama, zakládkou atd...
Přílohy
p1040198.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výběr luku

Příspěvek od Lyster »

Rambo Exploding Arrows in Real Life
https://www.youtube.com/watch?v=2yvSrTE4Z0s

Dost hustý. :)
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od sigurd »

Slabota-trochu vylepšená zábavná pyrotechnika.Keď vidím,ako manipuluje s tým šípom,tak mi to smrdí podvodom-keď mám kovový obal na výbušnine s nárazovým zapaľovačom,tak špičku nepustím z očí.Ale je to realizovateľné,dokonca s dopravnou poistkou.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Odpovědět