Citáty

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Citáty

Příspěvek od Maximus »

„A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může duši i tělo zahubit v pekle.“ (Mt 10, 28)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Citáty

Příspěvek od Bill Masen »

Chci ctít manželství
Chci nevěřit v žádného boha
Chci chodit ozbrojený
Chci jíst maso
Chci jezdit na naftu
Chci neklečet před černochama
Chci říkat co si myslím
a myslet si co chci o těch, co to mají jinak.

Bill Masen
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Citáty

Příspěvek od Del-in »

Citát od Karla Kryla:
"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něj věří, je idiot!"1992
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Citáty

Příspěvek od Argonaut »

tak něco z Bible - Kazatel

Vše má svůj čas
Vše má svou chvíli, každá věc pod nebem má svůj čas:

Je čas rodit se a čas umírat,
čas sázet a čas sadbu vytrhat,

čas zabíjet a čas uzdravovat,
čas bořit a čas budovat,

čas plakat a čas se smát,
čas rmoutit se a čas tancovat,

čas házet kamení a čas kamení sbírat,
čas objímat a čas objímání zanechat,

čas hledat a čas pozbývat,
čas chovat a čas odmítat,

čas trhat a čas sešívat,
čas mlčet a čas povídat,

čas milovat a čas nenávidět,
čas boje a čas pokoje.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Citáty

Příspěvek od Maximus »

„Spalte ty knihy. Buď obsahují totéž co Korán, pak jsou zbytečné nebo obsahují něco jiného a pak jsou škodlivé!“

- povel z 5. října 643 ke zničení velkolepé Alexandrijské knihovny od chalífy Omara :punch

P.S.: Když vidím, jak někdo pálí korán, tak si vždy vzpomenu na tento ztracený poklad anticko-židovsko-křesťanské kultury a vzdělanosti spálený následovníkem pedofilního náboženského fanatika.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Citáty

Příspěvek od MarS »

"V galaxii je 10^11 hvězd." To bývalo obrovské číslo. Ale je to jen sto miliard. Je to menší číslo, než národní deficit! Říkali jsme jim astronomická čísla. Nyní bychom jim měli říkat ekonomická čísla.“
- Richard Feynman
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Citáty

Příspěvek od Kapo »

Dám pár citátov z motorkárskeho seriálu Sons Of Anarchy:

Emmu Goldmanovou jsem poprvé nečetl v knize. Bylo mi 16 a toulal jsem se kolem nevadské hranice. Ten citát byl červeně napsaný na zdi. Když jsem ta slova viděl, jako by mi je někdo vyrval z hlavy:
„Anarchismus znamená osvobození lidské mysli od nadvlády náboženství. Osvobození lidského těla od nadvlády majetku. Osvobození z okovů a kontroly vládního režimu. Znamená společenský pořádek vycházející z volného sdružování jednotlivců.“
Ta myšlenka byla ryzí, prostá, pravdivá. Inspirovala mě. Zanítila buřičský oheň. Ale nakonec jsem stejně jako Goldmanová, Proudhon a ostatní zjistil, že skutečná svoboda si vyžaduje oběti a bolest. Většina lidí si jen myslí, že chtějí svobodu. Ve skutečnosti touží po společenském pořádku, přísných zákonech, materialismu. Jediná svoboda, kterou člověk vážně chce, je svoboda k pohodlí.

----------------------------

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, že s věkem moudrost nepřichází. Přináší jen únavu. Nejsem o nic chytřejší, než jsem byl před 30 lety, jen jsem až příliš unavený na žonglování nepravdami a skrývání obav. Mé poklesky neobjevuje sebeuvědomění, ale vyčerpání.

----------------------------

Většina z nás nebyla násilné povahy. Všichni jsme měli své problémy s autoritou. Ale nikdo z nás nebyl sociopat. Uvědomili jsme si, že když svůj život vyřadíš ze společenské struktury, vzdáš se i bezpečnosti, kterou společnost poskytuje. Na tom okraji je právní normou krev a střelba, a když jsi člověk, co má své přesvědčení je násilí nevyhnutelné.

----------------------------

Když svým jednáním mstíme své milované, střetává se osobní spravedlnost se spravedlností společenskou a boží. Stává se z nás soudce, porota i Bůh. S touto volbou přichází děsivá odpovědnost. Někteří se pod tou tíhou zhroutí, jiní tento impulz zneužijí. Skutečný psanec najde rovnováhu mezi horlivostí v srdci a rozumem ve své mysli. Jeho řešením je vždy vyvážená směs moci a práva.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Citáty

Příspěvek od drigon »

Lepší je přijít v životě o minutu, než v minutě o život.
Koukej tak, aby jsi viděl.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Citáty

Příspěvek od skagerak »

Sice náš právní řád čerpá více z civilní části římského práva, ale nějak ani nevím proč mi přišel na mysl i jeden citát z trestní části řp. který se týká toho, když v noci někdo "bez dovolení navštíví" váš domov .... ( zákon dvanácti desek)

SI NOX FURTUM FAXSIT, SI IM ICCISIT, IURE CAESUS ESTO

Krade-li v noci a je-li zabit, je zabit právem)....
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Citáty

Příspěvek od Pez »

Jeden trochu delší z roku 1840.

Pokud by měla být nastolena diktatura nad dnešními demokratickými národy, předpokládám, že by měla jiný charakter, byla by rozsáhlejší, ale uhlazenější. Ponižovala by člověka, aniž by jej musela mučit.

Myslím, že demokratické národy jsou ohrožovány útiskem, který se nepodobá ničemu, co známe, v minulosti nenajdeme žádnou obdobu. Marně hledám výraz, který by popsal tento pojem. Slova jako despotismus nebo diktatura nejsou vhodná, celá věc je nová, a protože zatím nemá název, pokusím se ji popsat.

Až postupně uchopí nejvyšší moc každého občana do pevného sevření, zpracuje si ho, jak potřebuje, vztáhne ruku na celou společnost. Spoutá společnost sítí drobných komplikovaných pravidel, protokolů a normalizací, přes které se nedokážou povznést z davu ani nejoriginálnější osobnosti a nejenergičtější charaktery. Nedrtí lidskou vůli, jen ji otupuje, ohýbá a usměrňuje. Obvykle nenutí lidi jednat, avšak soustavně je v jednání omezuje.

Tato moc neničí, avšak brání životu. Netyranizuje, avšak utiskuje, vyčerpává, dusí a otupuje lidi tak dlouho, až je z každého národa pouhé stádo bázlivých a užitkových zvířat, kterým dělá pastýře vláda.“

Alexis Charles Henri Clérel de Tocqueville
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Citáty

Příspěvek od Tazi »

Zločinci se nebojí policie,nebojí se soudů a trestů,...Jedinou cestou je naučit je bát se svých obětí.
Jeff Cooper
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Citáty

Příspěvek od drigon »

Kdo zaspí v demokracii, ten se probudí v totalitě.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Citáty

Příspěvek od Lyster »

ČÍM VÍCE SE BUDEŠ LIDE ČESKÝ, MOCNÝCH BÁT A SVŮJ HŘBET K ZEMI OHÝBAT, TÍM VÍC TI BUDOU NA TVÉ HLAVY SRÁT A PRDEL SI S TEBOU VYTÍRAT....
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Citáty

Příspěvek od jerry.mysak »

Bismarck ( Stále platí )

V roce 1848 prohlásil jeden z největších světových stratégů své doby německý kancléř Bismarck.
Cituji:
"Pokud bude chtít někdo porazit Rusko, musí nejdříve od něho odtrhnout Ukrajinu a dále proti němu poštvat ostatní slovanské národy, protože pouze Slovani jsou rasa, která je schopna zničit sama sebe.
S jejich pomocí bude možné Rusko porazit.
Po jeho porážce zůstanou tyto slovanské národy bez ochrany a bude jednoduché je zlikvidovat".
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Citáty

Příspěvek od Hohepa »

Poslední dobou mám pocit, že by jsme se tím měli řídit i zde na rozpadu
werich.jpg
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Citáty

Příspěvek od Kapo »

jerry.mysak píše: 12.05.2021 12:37 Bismarck ( Stále platí )

V roce 1848 prohlásil jeden z největších světových stratégů ...
Toto koluje akurát po sockách a podla všetkého to je blbosť. Jednak som sa nedopátral k tomu, že by to niekedy prehlásil. A druhak tehdá Nemecko viedlo boje zo svojimi susedmi s Dánskom, Francúzkom aj Rakúskom. A slovania ho pravdepodobne vôbec netrápili. A Ukrajina, teda časť, patrila pod R-U až do prvej svetovej. :roll:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Citáty

Příspěvek od jerry.mysak »

Kapo
možná máš pravdu. Na druhou stranu snad polovina citátů je připisovaná lidem, kteří tvrdí že to nikdy neřekli (zatloukat, zatloukat, zatloukat, )
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Citáty

Příspěvek od mukl »

Přesně tak!

Já osobně třeba, jsem nikdy nic chytrého neřekl :ne . A víte proč?
Aby někdo pak můj moudrý citát nemohl zneužít, nebo si ho dokonce přisvojit :mrgreen:
Ještě, že jsem tak prozíravý .... :beer
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Citáty

Příspěvek od jerry.mysak »

mukl
já toho nakecal, ale nikdo mě neposlouchá :-)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Citáty

Příspěvek od Venet »

Epitaf na hrobke hypochondra:
" Ja som Vám to hovoril..."
Cogito, ergo armatum sum.
Odpovědět