Expedice 2015

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Maximus »

Mrzí mne, že jsem vyvolal takto vypjatou "disputaci" svojí řečnickou otázkou, zda by měly v takovýchto případech zasahovat naše speciální jednotky mimo jakýkoliv mezinárodní mandát a riskovat životy vojáků i vojenskou techniku za miliardy. Jelikož máme takové politiky jaké máme a k nim odpovídající geopolitický vliv a armádu, takže jakékoliv vyhrocování debaty zde postrádá smysl.

Samozřejmě by asi bylo skvělé, pokud by se zorganizovala v podobných případech záchranná mise pod taktovkou 601.skss, naše dopravní letadla KC-390 a C-295 kryté JAS-39 by dopravila potřebný počet vojáků a techniky na místo, pak proběhla efektivní "eliminace" všech dostupných zločinců či teroristů a všichni vojáci i rukojmí by se šťastně vrátili domů, kde by je uvítal pan prezident na Hradě - bohužel to je tak námět na nějaký epicko-akční filmový scénář pro filmovou sezónu 2027 až 2028 :devil.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Expedice 2015

Příspěvek od herman »

Ty ženský měly svým způsobem smůlu, ale zase štěstí, že přežily.
Prostě ne hrdinky, jen měly smůlu
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Expedice 2015

Příspěvek od kregan »

the.marek píše:O vhodnosti cesty bych si dovolil polemizovat:

viz. čas 10:40

http://video.aktualne.cz/dvtv/bublan-je ... 5900fea04/
Ač tam padlo dost zajímavých informací, v tomhle s Bublanem nemůžu souhlasit. Prý si vybraly nejhorší cestu ze všech možných. Ta cesta je ze všech možných cest po zemi nejbezpečnější. Další variantou by byl Afghánistán nebo přijet z východu (což by postrádalo smysl). Desítky lidí unesou v divokém Balúčistánu, protože jim "lezou do doupat". Tohle byl první případ o kterém vím, že je vytáhly rovnou v autobusu. Takovýhle oblasti (nejen Balúčistán) se projíždějí tak, že si člověk koupí lístek na bus, kterej vyráží až když přijde informace, že je situace klidná a území projede bez zbytečnýho zastavování.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Nightmare »

Apropos, jen mně přijde divný, že mají ty dvě ty divný šátky?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Hohepa »

Po návratu z dvouletého islámského zajetí, je na ženské hlavě muslimský šátek asi to poslední co mi přijde divný.
Ty dva roky ho asi z hlavy nesundaly.

Ale kdo ví , třeba za propuštěním není česká diplomacie , ale prosté přestoupení na pravou víru.
Taková verze Stockholmského syndromu.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Expedice 2015

Příspěvek od kregan »

Když dělaj reklamu muslimský humanitární organizaci IHH (což se očekává, když je vytáhli z průšvihu), je logický, že šátky maj. Celkem IHH chápu, že se bojej, že by jim holky bez šátků mohly odehnat štědrý sponzory. A sem přesvědčenej, že ty šátky a župany tady v Čechách sundaly.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Maximus »

Fotky byly z Turecka a zachraňovala je muslimská humanitární organizace - jejich zachránci nemohou ztratit tvář v jejich světě, takže PR fotky s šátky bych absolutně neřešil.

Edit: Kregan byl rychlejší ;).
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
george
Příspěvky: 62
Registrován: 16.11.2012 10:33

Re: Expedice 2015

Příspěvek od george »

Molikoje, MacGyver :hand
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Nightmare »

Díky za info, nenapadlo.
čimango
Příspěvky: 392
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Expedice 2015

Příspěvek od čimango »

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/6 ... stalo.html


Tady jsou zmíněné některé možné scénáře.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Hohepa »

Mám svůj názor a ten se mi nějak nechce měnit.
Když píšu o mýtu o přežití, nemám tím na mysli to, jak se lidé dostanou z nesnází, ale jak se dostanou do nich. Všichni jsme o tom četli. Pokaždé když prolétnu televizní programy nebo zajdu do knihkupectví, zlákají mě hrdinské příběhy o lidech, kteří dokázali přežít situace, kdy jim hrozila smrt. Ať jde o skutečné události, jako když Audie Murphy odráží Němce ze zádě hořícího tanku, nebo když se napůl zmrzlí horolezci potácejí zpět po katastrofálním pokusu zdolat Everest, mýtus o přežití se šíří dál a dál. Probíhá to asi takhle: člověk si vezme za cíl vykonat něco dobrodružného, překoná úskalí a vyznamená se. Vrací se v klidu s naléhavým vzkazem pro slabší smrtelníky. Je jen ku prospěchu věci, pokud je hrdina fešák a pokud přitom přinejmenším půl tuctu lidí zahynulo – méně hrdinsky, leč dostatečně impozantně. Tito lidé umějí své hrdinství okázale předvádět – vůbec o sobě tehdy pochybovali, netřásla se jim kolena, neměli strachy vypoulené oči ani naděláno v gatích. A vidíte, právě z těchhle lidí jsou rázem „experti“ už jen proto, že nebezpečí přežili.
Upřímně řečeno, já si myslím, že to je blbost. Příliš často se domníváme, že provést něco nebezpečného v sobě skrývá cosi nádherně romantického, na co můžeme být pyšní. Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Přežít znamená zařadit se do statistiky a dát volný průchod pudu sebezáchovy.
Lidé, kteří plánují, vyznají se v tom, co dělají, a vyhýbají se problémům, sice nebývají hlavními hrdiny knih a filmů, ale právě o nich by se psát mělo.
http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=3244
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Expedice 2015

Příspěvek od kregan »

Tady je zajímavý, že Peltonova kniha je po tomhle pragmatickym úvodu plná historek, co všechno dokázal přežít a jak u toho měl namále a sám sebe, díky těmto zážitkům pasuje na experta na přežití.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Hohepa »

A přesto jeho závěr je :
Lidé, kteří plánují, vyznají se v tom, co dělají, a vyhýbají se problémům, sice nebývají hlavními hrdiny knih a filmů, ale právě o nich by se psát mělo.
http://www.comebackalive.com/countries/pakistan/

Howgh
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Já toho chlape prostě beru http://www.hedvabnastezka.cz/top-tipy/2 ... tovatelum/ Škoda že ten "rozhovor" vyšel zrovna dnes. V jiné dny by zaručeně vzbudil zasloužilou mediální pozornost a dostatečné jeviště ;)
NEPROPADEJTE PANICE!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Expedice 2018

Příspěvek od kregan »

Sháníme čtvrtého do party na letní courání po horách
https://www.travelblog.org/Asia/Afghani ... 30287.html
Měl by to být někdo se zkušnostmi s pobytem ve vysokých horách a s nějakou fyzickou kondicí.
Jedeme Low Cost. Předpokládané náklady se všim všudy 25 000 Kč.
Více v SZ.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Matěj »

Hm, do Ačka bych jel hned, tam jsem ještě nebyl a hory mám děsně rád, musí to tam být moc pěkné, ale to už by mě asi manželka zabila, špatně nesla i bezpečný výlet na UA (a to byl jenom Kyjev :D ), protože je tam prý válka... Doufám, že pak uvidíme alespoň fotky.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Expedice 2015

Příspěvek od Fantozzi »

Omlouvam se, mozna jsem to prehlednul, ale snazil jsem se precist cele vlakno, ale nikde jsem nenasel jak to dopadlo s expedici zakladatele tohoto vlakna. Koukam ze autor uz tady dele nez dva roky nebyl a pritom tady byl hodne aktivni. Jsou nejake informace? Diky
Odpovědět