Úplně OT, že se jinam nehodí

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od devlop »

No myslím že ani střelivo nemůžeš jen tak pohodlně poslat poštou, ze zákona jsi povinen zbraň ale i střelivo zabezpečit a nesmíš jej předat osobě, která nemá oprávnění tyto věci nabývat. Což tím, že náboje umístíš do papírové krabičky a předáš to neznámé paní na přepážce, rozhodně nesplňuješ :) . Zažívat pak stresy nad tím, když balíček pošta ztratí? Jak pak budeš dokazovat, co v tom bylo, když se tím sám usvědčíš z porušení zákona...
BANdita
Příspěvky: 28
Registrován: 10.08.2021 23:38

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od BANdita »

Nerozumis ceskoslovensky ? :) Rikam ze by to mohlo byt osetreno v zakone, dnes je to nelegalni, to je jasne. A co me je po tom co dela prepravce, tim ze prevezeme legalni zasilku za ni probira pak i odpovednost. I za jeji vydani opravnenemu adresatovi.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Tazi »

Nesmí se poštou posílat ani zbraně, ani náboje. A tak by to mělo i zůstat ;) .
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od cipis »

Ale může se. Pošta na to dokonce má licenci, a i někteří další přepravci tu licenci mají.
Akorát to mohou mezi sebou posílat držitelé licencí, ne jen zbrojáku. Místní obchodník naprosto normálně a legálně nakupuje přes ZS, přijde mu to přepravkou a pak si to u něj koncák zákazník vyzvedne.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Policajt, který neví, kde se tohle zboží, ať horký nebo čistý prodává, ať jde trhat pokuty za parkování. Takhle se profesně znemožnit...
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Tazi »

Licenci jsem nikdy neměl, takže o tom vím prd :D Měl jsem na mysli běžného "smrtelníka" se zbrojákem.
A běžný policajt ani nemusí mít zbroják, (u nás máme dokonce jednoho, který z náboženských důvodů odmítl zbraň nosit, a tak nenosí ani služební) takže opravdu není důvod, aby věděl jak si posílají zbraně či náboje obchodníci ;) .
BANdita
Příspěvky: 28
Registrován: 10.08.2021 23:38

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od BANdita »

Presne tak, Tazi muze slouzit leda v tomto oddilu :D :
fizli.JPG
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Tazi »

V tomto oddílu jsem začínal. Pak jsem zkusil OGP (oddělení gramotných policajtů) ale na to už jsem neměl ;) .
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Otřeli jsme se v tématu o černý trh se zbraněmi a případnými provokacemi že strany státních orgánů. Přeprava zbraní a nábojů je tak jako nákup a prodej téhož řešena zákonem. Může se stát, že jedinec potřebný peněz to chce urychlit, tedy prodej vlastní zbraně, ale riziko je podle mne neúměrně vysoké. Byla by vůbec možná existence zastavárny na zbraně?
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od cipis »

Když je možný komisní prodej, tak proč ne?
I exekutor má možnost zabavit zbraň. Ale co musí mít za papíry, aby ji fyzicky sebral, to netuším. Třeba si volá policajty.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od skagerak »

Exekucec a zbrane je vtipne tema na dyl (byly z toho I jakesi postihy)....
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od devlop »

dotaz na zdejší police officers
https://www.youtube.com/watch?v=jKgo6-fCjZ0
proč v US dělají stále testy na alkohol prostřednictvím chůze po čáře, sledování prstu, odříkávání abecedy atd. viz to video, kde s tím strávili skoro půl hodiny? Vždyť to u soudu ani nemůže být průkazné. Proč jim nedají rovnou fouknout + líznout?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Fabulous »

Protože v USA můžeš řídit nalitej. Ale musíš být schopný řízení.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od bivoj »

Jen doplním Faba - A to, jestli jsi/nejsi schopen řídit je právě jen a pouze na osobním posouzení daného policisty, jak to on vyhodnotí na základě svého úsudku...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Cep »

Fouknutí/líznutí se dá těžko natahovat na půl hodiny..
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Alstratt »

Jednoduse, zalezi kolik mate blood alcohol content (BAC). Da vam pokutu a muzete jet, pokud to presahne mez tak vas rovnou zatkne. Zalezi ale stat od statu, nekde je to zakazane a seberou vas rovnou. A u kazdeho se mnozstvi alkoholu projevuje jinak a jinak rychle. Nekoho znici vetsi mnostvi nekoho mensi. Tak vam daji lajnu a ukazte co ve vas je, otestuji si vas. Zaroven tim ze si vas otestuje a budete se venku mimo vozidlo chovat i tak divne tak to pozna treba na chuzi, pomale reakce, kinklani se atd. I kdyz nebudete pod alkoholem, tak muzete byt pod drogama. A jakmile clovek reaguje prilis pomalu, kinkla se, neumi se projit rovne ... tak evidentne je neco blbe a je lepsi takoveho cloveka sebrat at uz je to alkohol, drogy ci neco jine. Merit to jen fouknutim kolik ma alkoholu toho moc neresi. Alkohol se u nas pije tez nemalo, stejne jak u vas se pije dost. A drogy jsou u nas taky jako u vas. U vas treba hodne huli cigara, ok cigara jsou v pohode, marihuanu .. U nas cigara skoro vubec, velmi malo, ale za to marihuana u nas jede dost, a nejaky fetky z chudych ctvrdi jedou i neco tvrdeho. A pokud ma nekdo v sobe velmi male mnozstvi alkoholu tak je blbost ho hned za tu trochu zavirat, pokud je schopny dal v klidu jizdy aby dojel. Pokud se zrovna trochu napil a jede treba kratsi vzdalenost domu, neni duvod ho hned zatykat, pokud splnuje co ma. Ten alkohol postupuje postupne, na cloveka to nema okamzity vliv ze by neco hned vyvedl. Samozrejme v ruznych statech v US je to ruzne nastavene to mnozstvi. To ze je alkohol od vyssiho veku je v poradku. Nac taky do sebe v mladym veku cpat tvrdou drogu, ano alkohol patri mezi tvrde drogy. Za to ridit od mladsiho veku v US je dobre, dost mladych to u nas potrebuje uz umet ridit v tak mladem veku. Ja osobne alkohol moc nepiju, spis jen na oslavach ci pri nejakych prilezitostech a to velmi malo. Pivko, ale mam radsi vino, ale zalezi na prilezitostech no. My jsme jezdivaly jako mladsi i vzadu v otevrenem pickupu nality, jo to byly casy.

Pokud si pamatuji v nemecku a dalsich zapadnich statech evropy nekterych tez maji male mnostvi alkoholu povoleno. Dokonce v nemecku mohou pit alkohol od mladsiho veku nez u vas co si pamatuji pokud jsou pod dozorem rodicu ze. Britanie ci irove jsou este tolerantnejsi v mnostvi alkoholu nez nemecko a jine zeme evropy.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Haluziak »

CEP:
To by ses divil, já teda nalitej neřídím a snažím se neřídit ani se zbytkáčem, ale kdybych na zbytkáč fouknul 0,24+ tak moje první reakce je, že jim to špatně měří, tudíž minimálně 15 minut pauza a budeme opakovat měření, a to víš, že se začne kecat o autech etc etc. takže se to možná trochu natáhne (nesmíš se chovat jak kokot, prostě být v pohodě, vyrovnaný, "přátelský"). Nu kdyby tam furt bylo moc, tak zásadně nesouhlasím a chci vidět specifikaci přístroje a hlavně kdy byla poslední revize to je dalších pár minut k dobru opět nehádat se v dobrým etc. etc. Teď pokud ze specifikace přečtu že revize každé 2 měsíce (absolutně netuším jak dlouho takže bych hledal na netu atď atď - chvalte chytré telefony) a mají ji prošlou, šmitec jdeme do správka- pápá lálála vyhrál jsem.

Pokud budou mít vše v pohodě tak holt jedeme do špitálu, po cestě mi zastaví na chcaní, nebo jim pochčiu auto (je dobrý být připraven splnit co slibujete), samozřejmě mi to nepude, když u mě někdo stojí nebo na mě čumí no kam bych asi zdrhal když máte moji občanku.

Ve špitálu se mi začne chtít srát, takže jestli nechtějí abych se vysral na chodník tak jdu zase na hajzl, no ty vole to je bolest, mě snad roztrhne vejpůl, ty vole tak mě se chce srát a do toho mám zácpu no to je super.
Výtahem? No ani náhodou, moje klaustrofobie je zásadně proti, takže po schodech (jestli to nebudou mít v přízemí). A jelikož vážím jako dobře vypasené prasátko, tak na 6. schodě asi dostanu infarkt. Pokud tam není doktor píča, tak vás nechá ještě chvilku počkat než si dodělá rozběhlého pacienta, na krev nastavím pravou ruku (tam nenašli žílu, ze které by šla krev ani na onko-hematologii) a jak to do mě zapíchne tak se okamžitě sunu k zemi (víte já ty jehly nemám rád) No nakonec mi tu krev z té levé ruky stejně vezmou, ale doufám, že už jsem uhrál 1-2 hoďky a můj metabolizmus zafungoval aby byl nález 0.

Alstratt:
Řekl bych na jakého policajta narazíš. Kámoši co byli pracovně ve státech (vím že pracovali v Marylandu ale nevím jestli se příhoda nestala v Cali, taky už je to deset let) přebrali v baru (prý se jim docela běžně stávalo, že pokud chtěli další drink tak museli barmanovi odevzdat klíčky do kasy - na druhý den si je vyzvedli a vše bylo v poho) a jeli fakt opatrně dom neb věděli, že to není úplně košér, ale zas byli škrti na to platit tágo. No a samozřejmě majáky, policisté prý docela v pohodě, klasika papíry a tak a pak, že ať řidič vystoupí a projde se po čáře, a pak ať se postaví na jednu nohu a chytne se za nos - moc mu to nešlo, tak se ho ptají kolik jste toho vypil - 6 piv (prý jich teda bylo víc a do toho nějaké panáky) a kam jdete - domů asi půl míle od místa kde je čapli, tak se podívali na druhého - umíte řídit? a kolik jste toho vypil vy? Tak povídá že 4 piva, tak je nechali přesednout s tím, že půjdou pomalu za nima. No a policajti je doprovodili dom, chvíli zůstali stát před barákem a pak šli do pryč, žádná pokuta nic.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Zapadlo »

Haluziak - povím Ti jedno sladké tajemství.
Vlastně nepovím, rozmyslel jsem se, pro nás slušné řidiče bude lepší když tvoje rady budou vožralý trosky za volantem posluchat.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Alstratt »

Jojo, pohoda no, pokud se clovek chova slusne, spolupracuje s nima tak jsou vetsinou v pohode. Hlavne se s nima nehadat, poslouchat na slovo, jednoduse nedavat jim zadny duvod. U nas jsou spousta policistu opatrni no, ty zkusenosti se zlocincema, je spousta, tak je mozne ze nekterym dojde trpelivost brzy a nasilne nekoho vytahnou z auta pripadne si zavolaji posily pokud se o neco pokusi, bude podezrely, nebude poslouchat. Ja s nima taky nemam zatim problemy. Ono zatim s tema ktery me zastavily respektujeme se navzajem, to kde pracujeme. Vime jak mame kolikrat tezkou praci cim si jak oni tak my prochazime pri setkani s nebezpecnyma lidma, v jejcih pripade fetakama, ozbrojenyma nebezpecnyma lidma, v nasme pripade unoscema, terroristama apod. Trosku to v necem mame podobne do urcite miry, tak dokazeme pochopit praci druheho. U nas je to takove asi mohu rici prestiznejsi takove prace. Doufam ze to tak zustane i nadale ty dobre vztahy s nima. Je dobre projevit pred nima respekt, ze je respektujete, neodmlouvat, nelhat/nevymyslet si a ve velke vetsine to bude v klidu, budou se taky tak k vam nasledne ferove chovat.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Haluziak »

ožralá troska :D to už mi nikdo dávno neřekl.
Jako jo kdysi jsem chlastal první ligu, ale to jsem ještě neměl papíry.
A pokud myslíš to, že v krvi se alkohol drží déle než v dechu tak proto natahovat co to jde.

Nafoukal jsem jednou 0,5 no a hned jsem jim řekl, že si mají dát zkontrolovat mašinu, bo jsem už měsíc nepil :D pokecali jsme o tom, že mají ofci na LPG a že to musí být hrůza, fouknul jsem si znova 0,0 napsal jsem na papír nepožíval jsem žádné alkoholické nápoje, datum podpis a frčel jsem dál.

Naproti tomu na kámoše si počkali před barákem, hodil babku na druhou stranu vesnice, sjel dolů a jak vystupoval, tak už ho brali 0,6. Na to že byl tak strašně nacamraný, tak stihl ještě z papíru v autě okoukat kdo ho naprášil, tak se jistá sousedka odnaproti teď bojí vycházet z baráku. (To je taková ta co volá policajty protože tam děcka jezdí na fichtlu.)

PS: v dnešní době když už mi vezmou papíry, tak to nebude za alkohol (neboť jsem za mádí toho vypil dost na to, že teď už vlastně nepiju) ale za rychlost nebo že se mi rukavice přilepila k heftu a jak jsem ji odlepoval tak jsem to zbytečně hodil na omezovač. Opakovaně. A zrovna tam kde začíná a končí úsekové měření :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět