Úplně OT, že se jinam nehodí

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Lyster »

Ať si o Okamurovi myslí každý kdo chce, tak tohle je hustý.
https://www.facebook.com/tomio.cz/video ... 202532832/
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od devlop »

jj, je to už staršího data, 3 měsíce nazpět, ale všimli jste si, že se o těch faktech o pirátech nikde moc nepsalo?
jen pro jistotu, záloha zde:
https://www.youtube.com/watch?v=tD-s0vqeMx0&t=1s
https://www.y2mate.com/en68
proto se snažím apelovat na to, že pritáská strana pod vedením marxistického soudruha antifalike Bartoše s notami z levičácké EU, je to největší zlo, které by naší zemi mohlo v případě jejich vítezství ve volbách potkat :devil
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Lyster »

Jako ve sci-fi filmu, kde lidstvu došla ropa. Benzinový lockdown v USA přiostřuje (placený článek)
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_mama

Dávám to do tohoto vlákna ne kvůli tématu v článku, ale kvůli tomu, že si chci rýpnout do těch, kteří mají preppery za blázny... myslím, že posledních pár událostí třeba například zrovna v USA, Blackout kvůli zimě, Coronavirus, Občanské nepokoje, Snaha o odzbrojení obyvatel, teď nedostatek paliv... Teď se musí smát asi Preppeři.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Audis »

Dnes opět Policie oznámila, že obdržela výhružku (-y) na školky. Tvrdí, že neví o jakou oblast se jedná. např zde https://1gr.cz/log/score.aspx?page=sph- ... omaci_remy

Před těmi 14 dny (tehdy opět ve stejném duchu) jsem druhý den obhlédl jednu školku z nás v Hradci Králové cestou do práce, žádní políši ani civil. Žena si u naší školky též políšů nevšimla. V novinách není všechno. Mně to připadá, aby Policie nevyvolávala paniku. Stačilo by konkretizovat kraj nebo okres nebo město a každý by se zařídil. Čů**ci policejní jedni fakt. Je mi na zvracení.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Ta informace opravdu nedává smysl. Především nedává smysl těm obyčejným četníkům, co kolem toho běhají. A školkám a rodičům tuplem
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Tazi »

Jestli přišla výhrůžka,že v nějaké škole,či školce v ČR bude bomba,tak co asi má policie dělat? Měl by se ke každé škole a školce postavit policajt,a hrát si na vrátného? Někdo má pocit,že v ČR jsou tisíce "uskladněných" policistů, kteří se celý den dloubou v nose,a čekají na podobnou zprávu,aby mohli vyrazit do ulic.Ne,tak to není,a skutečně není možné ke každé školce či škole postavit četníka.Už jen proto,že efektivita jeho práce by v tomto případě byla mnohem menší,než efektivita práce těch učitelek. Nějak nevím,co by asi před tou školou měl dělat.Je to stejné,jako by někdo vyhrožoval,že zítra ukradne nějaké blondýně kabelku.Jediné co se dá dělat je varovat všechny blondýny,aby si víc hlídaly kabelku.Tak se trochu zamyslete než začnete nadávat na policii a zvracet u toho.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Audis »

Moje stížnosti nebyla na absenci policajta u školky, ale u zeměpisné neadresace. V diskusích pod články někteří psali "dostali jsme od školky pokyny". Já od naší školky nic nedostal. Ani dnes ani před 14 dny. Takže nějakou lokaci policie má ale neřekne to.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Tazi »

Policie má lokaci Česká republika.Proto varovala všechny školky a školy v republice.Pokyny od školy či školky řeší škola nebo školka.Pokud žádné pokyny rodičům nesdělí,je to problém té školy nebo školky.Každá škola či školka má nějaký systém ochrany žáků (to je zavedeno už hezkých pár let) a podle toho upozorňuje nebo neupozorňuje rodiče. S tím nemá policie co do činění. Pokud by anonym vyhrožoval nějak konkrétně, určité kapacity policie má (například útvar SPJ) který by mohl nějak něco konat.Jeho kapacita ale není tak velká aby to dělali plošně po celé republice.Určité údaje se pochopitelně nezveřejňují kvůli vyšetřování,ale není to,že by policie měla informace o konkrétních školách-školkách,nebo kraji či městě.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od PaF »

No kdybych to věděl u školky našich piškotů, klidně si tam s dalšími dědky rozdělíme směny ;) .
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Tazi »

Nejdebilnější na tom je,že všichni víme,že tyto výhrůžky jsou na 99,9% falešné,a akorát se tím musí spousta lidí zabývat a ztrácet čas.Chytit ho,zavřít,a zabavit majetek na úhradu škod.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od mart0 »

Pokud ho vůbec chytí, tak dostane podmínku a nic neuhradí. Mnohé tresty jsou směšně nízké a pachatelům nic moc nehrozí. Zodpovědnost se nenosí.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od zedik »

Nezkopíroval by někdo s idnes premium tenhle článek prosím ?
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/zdenek ... oj=galerie
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Rafael »

23. května 2021  13:00

Prošel Francouzskou cizineckou legií, strážil Brigitte Bardotovou, George Sorose i Billa Gatese. Teď ranger Zdeněk Syrový ze Zbýšova na Brněnsku chrání nosorožce či slony v Africe před pytláky.

Výsadek pár kilometrů před vesnicí, pak rychlý přesun a obklíčení domu označeného informátorem. „Během chvilky nacházíme nelegální zbraně a zdrogovaného chlápka, který svým zběsilým řevem probudí okolí. To už na nás létají kameny. Než spoutané křepčící tělo naložíme do připravené dodávky, začnou po nás střílet,“ popisuje dramaticky Zdeněk Syrový.

Byl by to zajímavý kus scénáře pro akční film. Jenže tohle je realita. Je půl třetí ráno a jednotka rangerů si v africkém Malawi právě přijela pro pytláka.

Sedmačtyřicetiletý dobrodruh s minulostí v cizinecké legii poslední dekádu několikrát ročně vyráží ze Zbýšova na jih „černého kontinentu“, kde jako dobrovolník bez nároku na odměnu pomáhá organizaci ICORP s ochranou divoké zvěře.

V Keni a některých dalších státech může ranger přistiženého pytláka beztrestně zastřelit.

Známe se od dětství, i v rozhovoru ti tedy s dovolením budu tykat. Jaký je v Africe tvůj hlavní úkol?
Prošel jsem si rangerským kurzem a za ty roky nasbíral dost zkušeností. Hlavně pomáhám strážcům při hledání stop, které do přírody nepatří, a také při samotném stopování zvěře. Její pohyb musíme dobře znát pro efektivnější ochranu. V ideálním případě by v rezervaci neměly být jiné stopy než ty zvířecí a naše. Hodně strážců nemá žádný vojenský výcvik, takže se můžu podělit o armádní dovednosti z cizinecké legie. Hlavně v oblasti taktiky a práce se zbraněmi.

Co vůbec kluka z Moravy přitáhlo do elitní jednotky francouzské armády?
Na vojnu k výsadkářům mě nevzali, tak jsem to zkusil k jednotkám mírových sil OSN, takzvaným modrým baretům, a to mi na druhý pokus vyšlo. Celý natěšený jsem hlásal šťastnou novinu kamarádům, když mi jeden povídá, že „nejlepší je stejně cizinecká legie“. Já to tehdy slyšel poprvé, takže jsem si zajel do Brna koupit knížku o legii a po jejím přečtení bylo rozhodnuto.

To ti vážně stačilo přečíst jednu knížku, abys udělal takový radikální krok?
Prostě jsem se jednoho dne sebral, nasedl ke kamarádovi do kamionu a nechal se vysadit kousek od francouzské hranice. Pak jsem pěšky přešel do Štrasburku, kde je první náborové středisko cizinecké legie. Doma jsem se ani nerozloučil, bylo mi 21 let, psal se rok 1995 a služba v cizí armádě byla stále nelegální.

Jak vypadá běžný život legionáře?
Budíček v šest hodin ráno, rozcvička, nástup roty pro rozdělení do zaměstnání. Pravidelná strážní služba, výcvik střelby, boje, taktiky, cvičné seskoky z letadla a samozřejmě pořádné těšení se na vycházky. Tu si totiž musí legionář zasloužit, je pouze za odměnu. V Calvi na Korsice, kde jsem sloužil, je krásné přímořské letovisko, takže víno, ženy, zpěv. (usmívá se)

Korsičanky se před tebou i kolegy asi musely mít na pozoru, že?
Spíš naopak. Začít si něco s Korsičankou znamenalo začít si něco s celou její rodinou, a ta vám nic neodpustí. Na ostrově se stále drží vendeta (krevní msta, pozn. red.), takže podstatně bezpečnější bylo „balit“ turistky (směje se).

Skoro to vypadá, že v legii to byla samá legrace…
Sloužit u výsadkářů byl můj splněný sen, ale zase taková sranda to samozřejmě nebyla. Na pravidelné turnusy se jezdilo mimo jiné do Čadu v Africe. Ve stejnou dobu, kdy jsem tam odletěl, vypukl ozbrojený puč ve vedlejší Středoafrické republice. A tam jsem si poprvé vyzkoušel teorii z výcviku v reálné praxi.

Musel jsi na někoho vystřelit?
Jako odstřelovač v bojové skupině jsem tam za tři měsíce musel vystřelit mnohokrát. Za nasazení ve Středoafrické republice jsem pak dostal vojenský válečný kříž s bronzovou hvězdou, což je páté nejvyšší vyznamenání v cizinecké legii. Vrcholem mého pětiletého závazku byla účast na slavnostní vojenské přehlídce v den dobytí Bastily na Champs-Élysées v Paříži.

Co bylo dál?
Po pěti letech jsem dostal zpátky svůj cestovní pas a odjel domů do Zbýšova, kde jsem se ale moc neohřál. Za pár dnů jsem se zase sbalil a odletěl na Tahiti. Do Francouzské Polynésie jsme totiž jako legionáři létali na dovolenou. Měl jsem tam pár kamarádů a hlavně zajímavě se rozvíjející vztah.

Takže na Tahiti jsi odletěl kvůli ženské?
Dá se to tak říct. Každopádně užívat si ráj v Tichomoří je poměrně drahé, takže po roce a půl bylo potřeba začít něco dělat. A tak mě zase dohnala minulost – vojenský výcvik, specializace a hlavně moji kamarádi, vysloužilí legionáři. Prostě jednoho dne zazvonil telefon a za pár dnů jsem nastoupil na zakázku jako kontraktor. Ten je často zaměňován za žoldáka, což je hodně zkreslené. Je to hlavně vycvičený profesionál, který je najat pro zajištění ochrany klientů nebo soukromého či státního majetku. Tenkrát to bylo o dost jednodušší, stačily mi pouze doklady o výcviku z cizinecké legie. Dnes je potřeba hromada certifikátů a mezinárodní licence.

Prozradíš, koho nejslavnějšího jsi střežil?
Několik měsíců jsem byl v širším týmu, který hlídal herečku Brigitte Bardotovou nebo anglickou zpěvačku Joss Stoneovou. Na atolu Bora-Bora jsem sloužil v ochrance saúdskoarabského prince Al-Valíd bin Talála. Ve Francii byli mými klienty miliardáři George Soros a Bill Gates. Nejčastěji mě ale práce zavedla do Afriky chránit obchodníky. Většinou se jednalo o české podnikatele, kteří tam rozjížděli svůj

Jaké je hlídat multimiliardáře?
Strašný! Soros byl na neoficiální cestě v Paříži. S jeho asistentem bylo potřeba den předem prostudovat trasu, kudy půjde, a složitě ji zabezpečit. Soros ji ale pravidelně a hlavně nečekaně měnil. Prostě si chodil, kam chtěl. Nejhorší ale bylo, že nechtěl ochranku vidět. Museli jsme být takřka neviditelní.

Zpět do Afriky. Jak se z bodyguarda stane ochránce divoké zvěře?
Občas si mě najala agentura, která zajišťovala ozbrojený doprovod pro námořní dopravu. Právě na jedné z plaveb jsem potkal Jacoba z Jihoafrické republiky. To on mě vzal k němu domů a ukázal mi místní divokou přírodu, do té doby jsem znal africkou zvěř pouze ze zoo. Co se mnou ale nejvíc otřáslo, bylo vidět na vlastní oči tělo slona, které pytláci rozsekali pouze kvůli klům.

V tu chvíli přišlo rozhodnutí, že budeš pomáhat v rezervacích?
Od té doby jsem se o tento problém začal vážněji zajímat a projel desítky rezervací, musím ale přiznat, že Afrika mi přirostla k srdci už při mé první misi v legii. Už tehdy jsem se tam cítil jako doma. V rozlehlých parcích žijí strážci s rodinami přímo v rezervaci. K těm největším patří národní park Kasungu v Malawi nebo Chobe v Botswaně, jejich rozlohy jsou tisícihektarové.

Co musí umět ochránce v parku?
Získat informace. Kvůli obrovské rozloze rezervací a nedostačujícímu počtu ochránců chytneme pytláky při činu jen málokdy. Překupnické organizace verbují ilegální lovce z řad obyvatel vesnic poblíž parku, takže hlavně potřebujeme informátory ve vesnicích. Od těch získáme tipy, které podrobně vyhodnotíme a naplánujeme akci.

Mají protipytlácké výpravy vždy stejný scénář?
Vyrážíme za hluboké tmy. Nikdy nevíme, kdo a v jakém stavu nás ve vytipovaném objektu čeká. Pytláci jsou často na drogách, což celou situaci komplikuje. Po vniknutí do obydlí máme jen pár minut na rychlý výslech podezřelého a hledání nelegálních věcí, jako jsou zbraně, munice a další pytlácké vybavení. Po nalezení důkazů odvádíme podezřelého. V té chvíli na nás vesničané běžně spouští salvu kamení, občas přiletí šíp nebo přijde střelba ze zbraní. Podezřelého pytláka předáváme místní policii k dalšímu došetření. V afrických zemích jsou tresty za pytláctví hodně vysoké, v Keni a některých dalších státech může ranger přistiženého pytláka dokonce beztrestně zastřelit.

Jak vypadá rozsekaný slon, už jsi naznačil. Využívají pytláci i další drastické způsoby?
Zpravidla vyrážejí na lov, když je takzvaná bílá noc, tedy doba kolem měsíčního úplňku. To je v noční buši nejlépe vidět. Menší zvěř loví do drátěných pastí, větší kusy zastřelí. Pokud jim jde o maso, jsou s porcováním hotoví za dvacet minut. Nejkrutější ale je, když zvěř otráví a pak ji stopují, než padne. Ještě zaživa jí odřežou kly nebo rohy. Takové bolestivé umírání trvá někdy i týdny. To pak nacházíme zohavená torza někdy ještě živých zvířat. Přivolaný veterinář pak rozhodne, jestli je ještě možná záchrana. V nejstarším africkém Krugerově národním parku je denně zabito několik nosorožců. Vidět umírat takové majestátní zvíře je něco opravdu hrozného.

Dá se s tím vůbec něco zásadního udělat?
Je to obrovský byznys. Proti nám stojí celé organizované skupiny, kde je stopař, střelec, hlídači a nosiči. Jeden kilogram nosorožčího rohu se na černém trhu běžně prodává za 60 až 80 tisíc dolarů (1,3 až 1,7 milionu korun, pozn. red.), roh dospělého zvířete přitom měří 40 centimetrů a váží asi pět kilogramů. Běžný příjem v Africe je přitom několik dolarů denně, proto je pro pytláky tak lákavé vydělat si pár stovek. Největší zisk má samozřejmě překupník a zkorumpovaný systém.

Jak to myslíš?
Je zcela zřejmé, že pytlačení v Africe je v jisté míře tiše podporováno. Před lety jsme dokonce při jedné z hlídek v parku zatkli pytlačící vládní vojáky

Dává ti smysl tam stále jezdit, když tohle všechno víš?
Jasně, že jo, jednou se to prostě zlomit musí. A hlavně Afriku beru jako svůj domov.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od zedik »

Děkuji ..tohle je pro mě frajer
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Aby to byl úplně frajer, muselo by tam být, že vychoval ještě své 2 děti, dotáhl je ke státnicím a teď si užívá volného času. Ale jinak krásný adrenalinový život, dobrý zbrojnoš.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Tazi »

To už by nebyl frajer,ale pan dokonalý:) Každopádně velký dík a velké uznání za každé zachráněné zvíře a za každého chyceného pytláka. Má můj velký obdiv.
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Pripičkin »

Feriho - ostrihaneho - vcera videli v letadle do Italie. Potud fakta. Ale proslycha se, ze ve skutecnosti ma namireno do rodne Etiopie, kde se chce prohlasit primym potomkem faraona Zasunumiho.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od DanBlack »

Když to vidím takhle shrnutý...smát se nebo brečet? :x

Jen tak pro připomenutí: Je 1.3.2020 a do České republiky právě dorazila světová pandemie koronaviru. Premiér pořádá minimálně tři tiskovky denně a tlumočníkům do znakové řeči začíná nejhorší šichta jejich kariéry.

Objevují se první případy nákazy. Soukromá laboratoř rychle a levně otestuje ty, které státní zařízení testovat odmítla. Stát na ni ihned zaklekne a testování zakáže.

Zakleknutá lékařka i přes přísný zákaz vyvíjí jednoduchý test a poskytuje ho všem zdarma. Celý svět kromě ČR jí může utrhat ruce. Ministr zdravotnictví prohlásí o zakleknuté lékařce, že je nakažená. Lékařka sdělí novinářům, že jí maximálně bolí záda od toho jak sedí v laboratoři dlouho do noci. Pod tlakem píáristů se ministr omlouvá.

Premiér jedná s ministrem zdravotnictví jako s nesvéprávnou onucí. Nikdo se tomu nediví, ministr zdravotnictví je nesvéprávná onuce. Akademie věd okamžitě nabízí své kapacity pro hromadné testování. Trvá jen týden, než je jim to umožněno.

Distributoři ochranných pomůcek jsou připraveni dělat svou práci. Vláda jim to zakáže a pro jistotu na ně zaklekne. Někteří z nich kašlou na vládu a když nemůžou nemocnicím respirátory prodat, tak jim je věnují. Zdravíme do Zlína.

Vláda tvrdí, že v pražské ÚVN se testuje. Novinář s podezřením na nákazu tam přijede a je odmítnut. Poté co svůj příběh zveřejní, stanou se dvě věci – premiér ho označí za lháře a provokatéra a nemocnice ho otestuje. Test je pozitivní. Po týdnu popíše novinář průběh nemoci u sebe a své manželky. Není to veselé čtení.

Vůbec ta tiskovka v ÚVN je hutná – premiér tvrdí vrchní sestře, že jim pomoc přijela. Vrchní sestra tvrdí, že ne. Premiér ji seřve, že ano, protože Opata říkal. Vrchní sestra tvrdí, že ani tak o ničem neví. Mimochodem pro tebe „Pan generál Opata“ ty hovade slovenskej, rudej bolševickej noku!!!

Premiér prohlásí, že všichni mají ochranné pomůcky a kdo nemá, tomu je osobně doveze. Ihned mu volá šéfka nemocnic z královéhradeckého kraje, že oni teda nemají a jestli by tedy mohl dovézt. Premiér ji seřve a práskne jí telefonem.

Příčetní hejtmani včetně pražského primátora po opakovaných ujištěních vlády, že všeho je dostatek, organizují nákupy pro své nemocnice sami. Komunisti v Ústeckém kraji omylem seberou pomoc Itálii. Moravskoslezskému kraji ji seberou Maďaři. Jen středočeská hejtmanka se zachová jako obvykle – jako úplná kráva. Pod tlakem píáristů se zdravotníkům omluví. Ministr zdravotnictví v lednu prohlašuje, že všeho je dost. Šéf pražské městské policie okamžitě zvedá telefon a po krátké poradě s náměstkem z magistrátu nakupuje dostatek respirátorů pro své lidi. O titulu „Policista roku“ je letos rozhodnuto.

Ministr vnitra obléká červený svetr a národu se zdá, že konečně našel inteligentního leadera, který nás provede krizí. Vzápětí končí červený svetr v análním otvoru čínského velvyslance i s leaderem. Prezident republiky zmizel a je zmizelej. Nikomu nechybí. Pak se objeví, pronese svých obvyklých pár vlastizrádných vět a zase zmizí a je zmizelej. Nikomu nechybí.

Po více než dvou týdnech od první nákazy je ustaven ústřední krizový štáb. V jeho čele je protizákonně náměstek onuce, vojenský lékař. Jindřich Šídlo žertem předvídá vládu plukovníků. Vzápětí nastupuje vláda plukovníků a uvede se návrhem na zavření hranic na dva roky.

Vláda má konečně možnost spustit dlouho připravovaný plán Konečného řešení živnostenské otázky. Pod tlakem píáristů ho nakonec odkládá a živnostníkům hodí pár drobků ze stolu.

Premiér pod tlakem píáristů a s největším sebezapřením přečte pozitivní projev k národu. Následující den se právní kličkou pokusí sebrat podnikatelům nárok na odškodnění.

Národ zasedá k šicím strojům a nezištně šije látkové roušky pro ty, co je nejvíce potřebují. Premiér tvrdí, že o žádném šití neví a všeho je dostatek.

Ajťáci zasedají ke strojům a vytvoří call centrum pro pomoc lidem a následně spoustu dalších užitečných projektů.
Rektor ČVUT si hned na počátku pandemie vyrobí masku z pet lahve. Následně jeho tým vyvine účinný respirátor pro lékaře. Jiný tým vyvine ochrannou masku z potápěčského šnorchlu.

Česká firma vyvine roušky z nanovlákna, které virus zabíjejí. Jejich masové výrobě brání to, že firma není z holdingu.
České firmy, které vlastní 3D tiskárny zasednou ke strojům a vytisknou ochranné štíty. První dostávají zdravotníci a tlumočníci do znakové řeči. Nejznámější český šéfkuchař zorganizuje vaření 800 obědů denně pro pražské záchranáře, hasiče a policisty. Dokud budou sponzoři, bude je rozvážet osobně.

Čeští piloti malých letadel a vrtulníků zasednou ke kniplům a vytvoří letecký most pro distribuci zdravotnického materiálu z Pardubic. Protože aviatické úřady dosud nebyly zagrofertizovány, dostávají obratem všechna povolení.
Nejznámější český výrobce destilátů vyrobí a rozdá desinfekci potřebným. Pak se sám udá celníkům a ti mu to dodatečně zakážou. Jeho kolegové, kteří by chtěli pomoci legálně, si podali žádost, a už třetí týden čekají na odpověď.

Největší český internetový prodejce techniky věnuje Praze 1000 FFP2. Sto respirátorů týdněééé!!! Oproti aktuální módě se s nimi pražský náměstek pro finance odmítá fotit, protože má momentálně důležitější věci na práci, jako třeba rozvézt je potřebným. Začínám ho milovat. Mimochodem pražský magistrát funguje jako jeden Hřib. Dobře jsme to předloni zvolili. Čeští advokáti se snaží dát živnostníkům naději na odškodnění. Předseda jejich profesní komory jim vzkáže, ať nemachrují. Ještě že ajťáci, technici, lihovarníci a švadleny nemají svoje profesní komory.

Přilétá letadlo z Číny a vláda se mu hluboce klaní. Následně se zjistí, že nejdůležitější respirátory nepřiletěly, ty co přiletěly jsou evropanům malé, nedá se v nich dýchat a smrdí. Roušky jsou z hedvábného papíru a rychlotesty mají spolehlivost 20 procent. Čeští výrobci ochranných prostředků nabízejí své kapacity. Ministr vnitra z útrob čínského velvyslance vzkazuje, že jeho čínské kšefty nikdo kazit nebude a stejně by to neuměl objednat.

Čeští vědci vyvíjejí chybějící ventilátory, národ se na potřebnou částku v řádu desítek milionů složí během jediného dne. Ministr vnitra vzkazuje, že vláda by sice měla, ale nic platit nebude, protože crowdfunding stačí.

Národ už si dávno přestal klást otázku k čemu má vládu.

Ministr vnitra se vynořil z útrob čínského velvyslance a začal se na twitteru hádat s onucí kdo má delšího pindíka. Přihlížející národ má jasno - kokoti jsou oba...
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od bacil »

Škoda že to nepsala jako kroniku i dále. Tady to vypadá na o pár týdnů novější verzi. https://chrudimskenoviny.cz/kategorie/z ... si-shrnout
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Audis »

Lidl handsfree do auta za 300 kč https://www.lidl.cz/p/auto/handsfree-do-auta/p71332

Dotaz: má to někdo, měl to někdo? Funguje to dobře?
Tzn. obě strany si rozumí dobře, reprák nechrchlá a je z něj rozumět, spojení nevypadává, funguje to bezobslužně, je rozumět oboustraně i při 130 km/h v řekněme octavii I.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Odpovědět