V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od Maximus »

Původně jsem napsal příspěvek do jiného vlákna, ale jelikož jsem se trochu víc rozepsal, tak jsem nechtěl narušit kontinutu původního vlákna. Dávam to proto do samostatného vlákna a bude spíše přínosem, když se diskuse přesune více k obsahu vlastního názvu vlákna.

Myslím si, že hledání spřízněných duší je jeden z hlavních cílů tohoto fóra. Samozřejmě většina "rozpadlíků" existuje mimo tyto stránky, ale hodně z nás potkalo v životě nejednoho člověka, který je s přípravou na horší časy hodně daleko a který to dělá jaksi přirozeně a ani to nebere jako něco divného.

Právě prostřednictvím takovýchto webů existuje možnost propojit nejen naši komunitu rozpadlíků, prepperů, postapáků, ... a dalších, podobně uvažujících lidi žijících třeba i zcela mimo internet do jedné velké komunity. Ovšem tím nemyslím nějaké pořádání mega srazů či tvoření nějaké "Jednotné fronty rozpadlíků, prepperů a podobných osob" :lol:.

Spíš cítím potřebu pracovat na vytvoření určitého kolegiálního ducha mezi podobně uvažujícími lidmi - povětšinou skutečnými občany, kteří musí být připraveni kooperovat a postavit se jeden za druhého, pokud většinová ovčanská společnost či zkorumpovaní politici začnou požadovat omezování našich práv a svobod. Pro mnohé lidi jsme jen posly špatných zpráv, které spousta lidí nechce prostě poslouchat a nenechá si kazit svoje představy o růžové konzumní budoucnosti. V historii se nejednou neblahý stav věcí řešil tak, že byli pouze umlčováni poslové přinášející pravdivé, leč nepopulární zprávy.

Z našich řad by neměly dostávat naše hlasy politické strany, které žádají omezení držení zbraní, požadující větší a důkladnější špiclování občanů, provozující či podporující korupci, jdoucí na ruku nadnárodním korporacím či lobbystickým skupinám a určitě by se našlo něco dalšího, na čem by se společně shodli všichni občané uvažující politicky od zcela prava do zcela leva.

Je zcela naivní si myslet, že pokud se mě konkrétní případ omezování práv zrovna nedotýká, tak se proti tomu nemusím ohradit. V tom je ale kouzlo „salámové metody“, která se stala tak populární mezi politiky v současné Evropě či USA. Dnes uříznu jedno kolečko, zítra druhé, pozítří si pro velký úspěch ukrojím rovnou dvě.

Je mezi námi dost individualistů a lidí připravujících se na zlé časy jen v rámci rodiny či několika nejbližších přátel a kteří nevyhledávají nikoho dalšího. Chápu jejich strategii, ale právě pokud budeme mít alespoň společného ducha - ideje, které mohou třeba jednou u voleb vygenerovat dostatek hlasů, které pověstný jazýček na vahách vychýlí v náš společný prospěch.

Na základě historických analogií je nutno počítat s tím, že v dobách krize přichází výrazně ke slovu silné řeči z obou extrémních krajů politického spektra a během období velké nejistoty, vysoké nezaměstnanosti i vysoké kriminality bude pro mnoho ovčanů velmi lákavé volit někoho, kdo nabízí jednoduché a rychlé řešení - ovšem to je vždy na úkor svobody a práv občanů. Ti vzdělanější chápou, že tudy cesta opravdu nevede, ovšem ovčani tyto souvislosti a historické reminiscence nevidí a budou nástupu diktátorů a jiných "spasitelů" radostně tleskat a vesele bečet.

To není varování před blízkou budoucností - budoucí pravděpodobní vítězové voleb - ČSSD a vlastně ani KSČ nejsou rozhodně žádným "killerem" svobody a demokratických principů. Pokud ale povedou politiku stejně amorálně jako předchozí vlády "pravicové", tak už zůstane v lepším případě jedinou alternativou pro voliče politický střed a v té horší variantě různé strany z řad extrémní pravice či levice.


Mnoho z nás má v hlavě několik nouzových plánů a k tomu ještě nějaký ten záložní. Bohužel nikdo z nás nemá věšteckou kouli a neví kdy, neví jak, neví proč, neví jak dlouho a vlastně nikdo nemá 100% jistotu, že nějaký TEOTWAWKI scénář nastane. Pokud však nastane, tak je potřeba k sobě najít vzájemný respekt, kolegialitu a určitý altruismus v "zajímavých časech" - pokud se začne už nyní, tak je to opravdu velké plus. Vzájemná spolupráce a doslova boj za lepší život našich dětí dokáže překonat spoustu zdánlivě nepřekonatelných překážek.

Proto mám velkou radost z toho, že si jednolivé kraje a regiony organizují vlastní srazy nebo když se zdejší členové různě schází a stávají se třeba i velmi dobrými přáteli ;).
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od sigmark »

Amen sestro!
Ústecko už má základ kooperace (a myslím že i přátelství) položený i mimo virtuální realitu:-)
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od Koniáš »

Souhlasím.
Já vidím smysl tohoto fóra v
- informacích (nikdo neví vše a společně víme mnoho)
- plány, návody, řešení ( každý má svůj plán ale nemůže ho bez rizika konzultovat s okolím a zde je to většinou již řešeno). Některá důležitá hlediska mne před nějakým časem ani nenapadla.
- pocit určité úlevy, že nejsem jediný "paranoik"
- nenápadnosti

Koniáš
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od Grunt »

Nevidím.
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od SaraH »

Když bych to zlehčila, tak smysl tohoto fóra je stejný jako smysl života, vesmíru a vůbec. A všichni víme, že je to 42.

Pokud se od takové vysoké filozofie vrátíme na zem, tak máš Maxime samozřejmě pravdu. Smyslem je pro nového příchozího ujištění, že není se svým názorem sám, že není zase tak přehnaně paranoidní. Najde zde hodně návodů, které ho mohou posunout dál, najde zde radu. Zde končí možnosti virtuálního prostoru.

Osobně myslím, že nás nesmete kometa nebo něco podobného, ale vychutnáme si cestu ke dnu, plnou drobných, nekonečně po sobě jdoucích, sešupů. Hezky salámovou metodou dolů, pokud si mohu půjčit tvůj termín.
A zde je potřeba postoupit ve vývoji, překročit hranici kyberprostoru a začít budovat vzájemné vazby. Je to jediná možnost ochrany. Nic jiného nám nezbývá. Proces sešupu už dávno začal a poslední dobou se zase o píď zrychluje. Je otázka, kolik času zbývá.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od MRAK »

Promazáno, aby se neztratil původní smysl vlákna.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od urbanwarrior »

Tohle fórum má pro mně hodnotu jako naprosto unikátní zdroj specifických informací a praktických dovedností, které prezentují osobnosti moderátorů i řadových členů, jako Milli, Josef a mnozí další. Jsem přesvědčený, že právě silné osobnosti, neochotné sehnout se pod tlakem státu, jsou vždy motorem každé společnosti. Jejich víra ve vlastní schopnosti a jejich odolnost jsou jiskřička naděje, že i když se stane cokoliv, půjdou dál a nepodlehnou nepřízni.
Když jsem byl malý kluk, četl jsem převzatý článek o šílených survivalistech, jak zakopávají v pustinách bedny se zásobami, hromadí zbraně a už úplně malé děti učí střílet z automatických zbraní. Na fotkách pak byly hrozivé postavy buď v maskáčích nebo kožených vestách na nahých tělech se šíleným pohledem... Už tenkrát jsem si říkal, je to bláznivé, ale svým způsobem můžou mít pravdu.
Dneska jsem trochu starší, a říkám si - dobrá, stojím někde, kde to nevypadá moc dobře, ale přestože bude mela, zvládneme ji. Mám o něco jinou filosofii než ti předchůdci ve starém časáku, ale spojuje nás víra ve vlastní schopnosti, že i když jsme krizi nezavinili, uděláme maximum k jejímu zvládnutí. A ať bude mít vývoj jakoukoli podobu, bude jí vždycky čelit.
Jestli se tohle fórum něčím liší od podobných na netu, je to také větší pragmatičnost a odbornost, a zároveň nechuť většiny jeho členů transformovat se na nějaké organizované hnutí nebo příklon k sektářství. Z jiných webů nám často dávají militantní nálepku, na druhou stranu nikde jsem se zatím nesetkal s takovým množstvím odborných témat, jako tady a navrch s poměrně vysokou odbornou úrovní. Tady je především vidět, že individualismus není brzda, ale na individualismu roste zajímavá komunita. Děkuji a jen tak dál. :yes
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od martin.falck »

Zmysel fóra:

1) Inšpirácia na zamyslenie kam tento svet smeruje, po ktorejkoľvek, najmä spoločenskej a ekonomickej stránke a aké budú následky

2) Neskutočné množstvo praktických rád, použiteľných nielen v prípade SHTF, ale aj v prípade mimoriadnej udalosti (nehoda, kalamita, prírodná katastrofa), ako aj v bežnom každodennom živote

3) Priestor na nové poznatky, zábavu, zmysluplné informácie a stretnutie nových ľudí + výmena názorov a skúseností s nimi

Ďakujem adminovi za taký dobrý nápad.
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od SharKhan »

Vyššie uvedené príspevky - martin.falck a urbanwarrior to celkom dobre vystihli... kľudne môžem podpísať.

Sympatické na fóre je pre mňa to, že tu prevláda vzájomný rešpekt a snaha o kultivovanú diskusiu medzi členmi fóra.
Páči sa mi, že aj medzi jedincami s rôznou politickou orientáciou nedochádza k invektívam (zväčša), že je tu evidentná snaha o dopracovanie sa k nejakej všeobecnej zhode, vecnému riešeniu v témach.

Zdieľanie širokého spektra veľmi zaujímavých praktických rád medzi prispievajúcimi navzájom.

Proste toto fórum je veľmi podnetné v mnohých ohľadoch.
rosomak
Příspěvky: 119
Registrován: 24.04.2013 0:02
Pohlaví: muž

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od rosomak »

:idea: Smysl fóra?
Samozřejmě - falešné naděje, že poznatky, které zde načerpáme, nám k něčemu budou. Vás mladý to může inspirovat, ale starý praktiky by neměl rozhodit ani pád meteoritu, (nebo invaze Vogonský flotily). :) SaraH zbytečně stahuje kalhoty (Nic jiného nám nezbývá.), když brod je ještě daleko. Nic dopředu nevzdávám. V atmosféře narůstajícího šmírování, viz třeba http://www.pecina.cz/files/telefonat1.mp3 je dobrý, že se naší policii zlehčuje a usnadnuje identifikace potencionálních odpůrců systému :angel , které si snadno dohledá třeba ve vlákně o zbraních. To je pozitivum. :chuckle Ba ne, dělám si srandu, NAŠE PČR taková není ... :angel
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od Terminated Account »

No a já si zase myslím, že tvým smyslem registrace na toto fórum je jen otravovat a vysmívat se. Neboli Troll. Vůbec nic jsi nepochopil s probíraným tématem máš pramálo společného, neznáš a ani se nesnažíš poznat někoho z fóra. Myslím, že jsi si spletl toto fórum s diskusí na Novinkách nebo něčem takovým.

Pokud budeš pokračovat v "otravném a povýšeném tónu" budou tvoje příspěvky mazány a pokud to nepomůže rozloučíme se úplně. Takže si vyber: hodláš něco užitečného přinést nebo jen hledáš hospodu, kde se můžeš vykecat?
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od EBE »

rosomák, po tom čo sa deje v ČR to vyzerá, že vieš o niečom čo sme nevedeli a vieš to s predstihom, agent alebo provokatér? ...Naše PČR taková není..

ot. pokojne zmazať Ď.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od biskup »

Rosomak:

nu u nás v podniku platilo, máš problém, který řešíš? Na poradě ho zdělíš a všichni řeknou svůj názor co si myslí atd.

Získáš pohled zvenku, protože když cokoliv řešíš pouze a jenom sám, nevidíš pro stromy les.

Že nesouhlasíš s vývojem jak bude pokračovat? A co, řekni konkrétně proč si tak myslíš a na základě čeho to vidíš jinak.

Jinak si musíš uvědomit, že tvůj názor nezdílí většina lidí, pak je otázka proč? Když neřekneš mám jiný názor proto či ono a jenom píšeš "ja to řekl, já si myslím to či ono a tak to JE a kdo nesouhlasí je hlupák", pak mám odpověď jenom jednu myslet znamená hovno vědět a jenom hlupák nepochybuje.
rosomak
Příspěvky: 119
Registrován: 24.04.2013 0:02
Pohlaví: muž

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od rosomak »

Naprosto úmyslně píšu NAŠE PČR. Koho jinýho by to měla bejt policie? Mongolská, paragvajská (to už tady bylo, viz Petr Váša) nebo jaká? Hoši klid - je zde otázka, máte tu odpověď. Nejsem Mirek Dušín jako vy ostatní, to po mě nechtějte. Musíme mít všichni stejné názory? Jestliže ano, pak fórum ztrácí smysl, já jen popsal to, co daleko dřív vyslovil před týdnem můj známej, když sem mu napsal o tomto webu. No, to je ale větší paranoik než já ... (doufám, že tohle nečte).
:beer EBE
Ano, vím co se bude dít. Každej, kdo má všech pět pohromadě to vidí, stačí sledovat Zvědavce a Britské listy. Smyslem fora je připravit čtenáře na VŠECHNY eventuality, který by mohly po katastrofě nastat. Pod katastrofou si ale každej představí něco jiného, v tom je trošku problém ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od sigmark »

nejde ani tak o to co píšeš, ale jak to píšeš.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od vlk972 »

Předem prosím adminy o shovívavost a případně smazání příspěvku, neboť je velmi silně OT. Děkuji předem.
Rosomáku, pokud si myslíš, že smyslem tohoto fóra je dávat sám sobě, nebo druhým falešnou naději, tak nechápu, proč sem chodíš? Že bys sám ty falešné naděje potřeboval? No tak potom se vykašli na tohle a podobná fóra a věř našim politikům a mocenskému aparátu ČR. Protože dávat ovčanům falešné naděje a utěšení, to je jejich chleba.
Proč se taháš otázku věku? Já osbně mám už pár křížků, i životních zkušeností a přesto se tu dovídám o zkušenostech, které nemám a udělali je členové, kteří jsou často o dost mladší......... Promiň, ale mně přijde, že jsi jen arogantní rejpal a provokatér, možná i poskok systému.........

Tohle fórum smysl má a je těžké ho definovat přesně. Jednoduše proto, že každý z nás tu hledá různé věci, žijeme na různých místech, máme různé zkušenosti.
A ruku na srdce, třeba nedávné povodně zasáhly silně Ústecko, kde je celkem dost členů tohoto fóra, věřím, že řadu z nich povodně zasáhly přímo. Bylo by celkem zajímavé, kdyby oni řekli, jestli jim pomohlo něco, co se dověděli zde na fóru, v této situaci pomohlo. Věřím, že odpovědi by byly kladné, jsem si jistý i tím, že dost z nich se při svých přípravach na cokoli inspirovalo radami odsud a při povodních některé poznatky využili - minimálně třeba zásoby jídla a pitné vody, petroleje, nebo pořízení elektrocentrály.
Určitě jim to život v té hrůze alespoň trošku ulehčilo. A pokud je tohle ta falešná naděje, pokud to uznají i další členové fóra, pak se ti Rosomáku velice hluboce omlovám za svůj zcestný názor na tvojí osobu........
rosomak
Příspěvky: 119
Registrován: 24.04.2013 0:02
Pohlaví: muž

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od rosomak »

Ano, potopa je pro ústečáky celkem aktuální téma, naprostá většina z nich ovšem ví, co má očekávat. Takže se zachovají podle zkušeností (které mají) nebo dle dobře míněných rad zde na foru. To není rozpor v ničem, kdo má mozek v hlavě, ví co má dělat. Potopa je většinou lokální (větší či menší) záležitost, ostatní ve státě jsou v suchu a pomůžou dle svých možností. Po potopě se většina lidí zapojí opět do společnosti, doufám, protože ještě to nedošlo do konečného stádia - tím je ROZPAD. To je to, oč tu běží. ROZPAD společnost a státu bud kosmickou katastrofou, nebo 3. sv. válka. To sem ještě pořád v intencích tohoto fora.
:arrow: vlk972
Promiň, ale mně přijde, že jsi jen arogantní rejpal a provokatér, možná i poskok systému. Tak tady sem se fakt zasmál. :chuckle Chtěl sem se rozepsat, ale proč ... Facebuková generace nebezpečí nevidí, já zas takovej naivka nejsem. Jako nazavolanou jsem se dočetl o "nehezkých, špatná věc" praktikách ve škole, cituju z diskuze: Tak to až zjistíte, jaký jednou bude Vašemu synkovi předložen sociologický test, budete v mrákotách. Děti v rámci sociologických průzkumů dostávají testy, aniž by jste o tom byli dopředu seznámeni, natož pak aby jste byli informováni o obsahu testu.A tak se pomocí těchto testů Vašich dětí vyptávají, jakou stranu volíte, co vše máte doma,zda jste rasista, jestli dostáváte peníze od babiček, dědů.Dozvěděla jsem se to náhodou, když mi dcera sdělila, že dělali divný test, kterýmu nerozuměla, nastínila mi pár otázek a já konala.Do školy odeslala dopis stejného ražení, vyžádala si celé znění testů a dala okamžitý zákaz škole, aby dceru podrobovala jakýmkoliv sociologickým průzkumům.A věřte mi, že po přečtení otázek v testu jsem šla opravdu do kolen.Normální prachsprostý šmírování. :arrow: Je to ze stránek Františka Matějky, konkrétně zde: http://www.frantisekmatejka.cz/otevreny ... vat-mozek/ :!: Půjdem dál. Ve včerejším článku na Protiproudu od Petra Hájka je v souvislosti se zatýkáním politiků napsáno tohle: Dlouhodobé sledování celých sítí osob pomocí moderní techniky, které se kdovíproč říká „operační“, místo „likvidační“. Možná odposlouchávali také vás, bezúhonný občane, který čtete tyto řádky. Možná vás odposlouchávají právě teď v souvislosti s nějakou – jedno jestli skutečnou nebo vymyšlenou – kauzou. Pavouky odposlechů se v takovýchto případech neuvěřitelně větví. Umožňují kontrolovat – telefonem, na internetu či jakkoli jinak – prakticky každého z nás. :? :arrow: http://tinyurl.com/mg7hoes Napíšu jedno slovo - OBEZŘETNOST.
Víc psát nemusím, ne?
Naposledy upravil(a) rosomak dne 14.06.2013 21:22, celkem upraveno 1 x.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od Reno »

Na otázku "V čem vidíte smysl tohoto fóra?" můžou padnout desítky různých odpovědí. Pro určitou skupinu, řekněme jádro zdejších rozpadlíků, toto fórum pravděpodobně představuje zejména možnost alespoň virtuálního kontaktu s podobně "postiženými"jedinci a zdroj specifických informací. Pro jiného mohou být na tomto fóru zajímavá pouze některá témata a další se sem přijde v podstatě jen pobavit.

Co se týká rosomaka, tak věkem starší jedinci nezřídka trpí falešnou představou, že díky délce svého života ví všechno nejlépe ze všech... :lol: Což je samozřejmě naprostý nesmysl, protože úplně všechno vím pouze já! :idea: :lol: :twisted: Navíc se rosomak ohledně nodnoty jeho informací v mých očích naprosto kompromitoval tím, že tady tvrdí takové nesmysly, jako např. že "identifikací potencionálních odpůrců systému" se zabývá PČR, když každý průměrně vzdělaný jedinec ví, že podobné aktivity mají v popisu práce úplně jiné státní složky, jako např. ta, co má v názvu slovo informační, nebo ta, kterou prý pro své soukromé účely využívala i Nečasova údajná konkubína. U někoho, kdo se zajímá o věci uvedené v jeho posledním příspěvku, to vnímám jako fatální selhání podobné kauze Kačena Jau Jau a biomasa... :chuckle
rosomak
Příspěvky: 119
Registrován: 24.04.2013 0:02
Pohlaví: muž

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od rosomak »

:arrow: Reno
trpí falešnou představou, že díky délce svého života ví všechno nejlépe ze všech... Děkuju, že ses mě zastal ... :mrgreen:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: V čem vidíte smysl tohoto fóra?

Příspěvek od MRAK »

vraťme se od one-rosomak-show k otázce vlákna .....

I já si myslím, že tohle forum, má několik rovin .... jak už tady zaznělo ...

1) kdo chce, může z něj čerpat mnoho praktických informací, které se dají využít ....
takové vademecum pro zlé časy
2) spojuje mnoho podobně uvažujících lidí a dává jim pocit určité sounáležitosti .... skoro každý si někdy položil otázku ohledně své paranoie ... a tady se dozvídá, že v tom není sám (to ještě neznamená, že je normální) /a to ještě neznamená, že po něm nejdou/
3) vytváří platformu i pro diskuze na témata nesouvisející přímo s problematikou PA a VP a podobně, a tím nabízí možnost o něco komplexnějšího poznání světa kolem nás, ostatních diskutujících, a sem tam i sebe
4) umožňuje setkání zajímavých lidí, kteří by se jinak pravděpodobně nikdy nepotkali, a to nejen virtuálně, nýbrž i skutečně, naživo

.......
Odpovědět